Jump to content

* * * * * 1 votes

Vasa iskustva sa psihozom

psihoza sizofrenija sizoafektivni

• Please log in to reply
1008 replies to this topic

#1001 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,128 posts

Posted 18 October 2018 - 16:45

Zdravo ljudi

evo, doputovali smo sa mora

da znate kako se druze ljudi iz regiona, ko da rata nije ni bilo, mi psihici smo za primer!!! :)

inace bilo je super, konferencije, radionice seminari druzenje, itd

stigli smo i da se okupamo u moru,

obisli celu Rijeku i Opatiju,

Kicavac, ima udruzenje Dusa, koje se bori protiv stigme, ali imamo opet problema sa prostorijama, ima udruzenje Prostor gde ima art- terapija i usput druzenje, a bila su i druzenja u Videi, ali ne znam da li to jos ima ja sam se neko vreme povukla, jer sam se razocarala u ljude. ako bude neko druzenje isl. obavesticu te.
probaj da pomognes prvo bratu da se resocijalizuje, razgovorom, odvedi ga negde na kafu, bioskop ili pozoriste, bilo sta verovatno mu je tesko ceo dan u kuci.

sve najbolje svima, pozdrav :)

#1002 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 posts

Posted 19 October 2018 - 00:57

Hvala na savetima. Predpostavljam da je sve to samo ako on hoće. Odem ponekad u kafić sa njim. Ali na primer uliciom kad idemo kleči pa ljubi zemlju, pljuje. Ima tako neke radnje. Ili ode negde.

#1003 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,128 posts

Posted 19 October 2018 - 10:14

Nema na cemu Kicavac, iskreno zelim da mu bude bolje posto i sama bolujem od sizofrene psihoze, pa znam kako je to.

evo prilozicu svoj mail pa ako zeli neka mi pise, za pocetak bar da sklopi neka poznanstva putem interneta,

evo adrese   boka.ivanov75@gmail.com

inace ja sam sada dosla sa psihoterapije i pomaze.

ja imam ludu i histericnu majku koja mi zagorcava zivot, mesa se u brak, ponasa se nenormalno, i juce mi je priredila skandal preko telefona po 1000 put

pa mi se slosilo i prekinula sam svaki kontakt sa njom dok ne ode da se leci i bude normalnija.    

a to mi je i terapeutkinja savetovala. i lakse mi je.

mama mi ne daje ni majcinsku ni novcanu podrsku, tata takodje--- roditelji su mi katastrofa, a ja bolesna i psihicki i fizicki moram da radim da bi zivela, muz takodje samnom, zajedno radimo LICEULICE,

terapeut mi je rekla DA NE SMEM DA SE NERVIRAM JER MOZE DA SE POGORSA AUTOIMUNO HASIMOTO OBOLJENJE KOJE IMAM!!!!!!

a ova stoka od mame me konstantno nervira. boze oprosti ali ponekad pozelim da crkne da je se otarasim i da nasledim penziju, boze oprosti, ali jebiga to je tako.

#1004 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,128 posts

Posted 19 October 2018 - 10:22

EVO JEDNOG PRIRODNOG LEKA PROTIV DEPRESIJE  koji sam sama pronasla, a i topi kilograme, super stvar, evo--kupiti mleveni kim u zdravoj hrani 100g je 60 dinara i ujutru se 1 kasicica toga umuti u kiselo mleko i pojede za dorucak,( moze se dodati i mleveni lan ( isto zdrava hrana)

verujte probala sam stvarno pomaze. :) :) :)
otklonilo mi je depresiju koju mi je mama priredila!!! :)

#1005 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,128 posts

Posted 19 October 2018 - 13:47

ps. oslabila sam 5--6 kg za 2 dana i ako jedem ko mecava, a sa oprostenjem 12 puta sam isla u wc!! organizam se oslobadja od toksina, a i depresija je sve slabija,
cudesni kim!!! mozete ga jesti mlevenog ili u zrnu sa kiselim mlekom.

hocu idealnu liniju--jer i to je dobar lek za depresiju,

i naravno knjige, planiram da idem sa muzem i prijateljicom na sajam knjiga, sada citam knjigu o carskoj porodici Romanov, divna je knjiga, a procitala lavirint od Kejt Mos i od Lesli Spirs :Otac nepoznat: ( jedna porodicna i zivotna drama)

eto to je moj nacin za lecenje depresije :)

#1006 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,751 posts

Posted 19 October 2018 - 22:14

Tipičan laksativ.
U slučajusda ne prekineš pčekuju te lepi čvorovi na crevimaci još lepša(veoma bolna) smrt.
U slučaju da me odmah poslušaš neće biti ništa osim što nećeš kakiti par dana.
U slučaju da ne čekaju te bolne, krvave stolice.

Zna šta priča osoba koja se drogirala laksativima umesto ko gospodin čovek drogom.

Bolje biraj zdravije načinenza mršavljenje..

#1007 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,128 posts

Posted Yesterday, 09:53

u joj, uzas valjda nece to da mi se desi :wacko:
ja imam problem prvo sto imam autoimuno oboljenje Hasimoto, a od toga se deblja.
drugi problem, zavisna sam od hrane, posebno slatkisa :(
i ovo--lekovi za psihozu goje.

al prvi put cujem da se covek drogira laksativima, kako to i kakvo dejstvo ima???

#1008 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,751 posts

Posted Yesterday, 13:52

View Postyup, on 20 October 2018 - 09:53 , said:

u joj, uzas valjda nece to da mi se desi :wacko:
ja imam problem prvo sto imam autoimuno oboljenje Hasimoto, a od toga se deblja.
drugi problem, zavisna sam od hrane, posebno slatkisa :(
i ovo--lekovi za psihozu goje.

al prvi put cujem da se covek drogira laksativima, kako to i kakvo dejstvo ima???
Anoreksija sestro.
Užasno. I krvave stolice i bolne i užas zato prestaj stim veruj mi.
Videla sam da imaš tu bolest.
Hajmo realno, šta ti je bitnije, zdravlje ili dobra linija?
Gledaj da smršaš takotšto ćeš smanjiti slatkiše, masno, slano.
Koliko smršaš od toga je verujvmi dovoljno.

Eo ja žderem nudle i sok od paradajza. Nudle goje al ako se pretera. Sve goji ako se pretera. Dakle ne ukidaj samo smanji.
Takođe postoje i prirodniplaksativi. Tipa čaj od sene i to tvoje.

Imam jedan fazon ako imaš retku stolicu. Popij tipa pet čaši vruće vode.
Isti dan se ide u wc.

#1009 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,128 posts

Posted Today, 09:54

Hvala ti sestro draga sto brines :)

potpuno si u pravu,

jedem ko mecava i slabim,

prezderavam se slatkisima, zavisnik sam pravi, priznajem, i ne znam kako da se oslobodim, takodje i zavisnost od kafe, 30 soljica na dan, zvala sam apel centar za bolesti zavisnosti ali oni, zamisli, nikad culi za kofeinizam i slatkisinizam znaju samo za narkomaniju, alkohol i pusenje sa ta tri hvala Bogu nemam problem, jednostavno mi je to odvratno i ne konzumiram.

usput lecim se od shizoafektivne psihoze i autoimune bolesti Hasimoto, imala dve teske operacije, 30 hospitalizacija u Lazi, Palmoticevoj itd...

7 dana na vma od kojih 3 dana u komi, popila 6 kutija lekova,

i pored toga svega ipak se borim.

ali poslednjih dana imam problem sa depresijom, doduse pomogla mi je limunada sa kurkumom ( narodni lek za depresiju), i povecala sam litijum za stabilizaciju raspolozenja i flunisan antidepresiv,

jedino me tesi sto sutra idem na sajam knjiga jer obozavam da citam :)

sve najbolje ti zelim i izvini ako sam te opteretila :)

Also tagged with psihoza, sizofrenija, sizoafektivni

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users