Jump to content

Tabletomanija - iskustva

Tablete

• Please log in to reply
117 replies to this topic

#1 skeva

skeva

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 13 March 2014 - 12:42

Vec dugo planiram da postujem nesto ovde i potrazim makar na ovaj nacin neku vrstu pomoci i saveta kako da se izborim sa problemom koji imam a to je tabletomanija. Moja prica je ukratko poprilicno jasna, jos kao klinac 14-15 godina sam otkrio bensendine i poceo da ih uzimam nekontrolisano u ogromnim kolicinama jer ih je bilo u kuci na pretek. Otac mi je preminuo nesto ranije i majka ih je imala svuda bukvalno. Kad sam ispraznio sve ormarice gde sam ih nasao uvek sam nalazio nacine da dodjem do istih. Kad kazem bensendine zapravo mislim na sve benzodiazepine, posle je pocelo eksperimentisanje sa svim zivim sto ima crveni trougao. Snalazljiv po prirodi sam uspevao da nabavim i po pune kese od barbiturata do antipsihotika itd. Toliko sam lekova do sada u zivotu popio da mislim da bih mogao da radim u apoteci.... Nakon par godina tog eksperimentisanja presao sam na druge narkotike. Krenulo od trave pa zavrsilo na heroinu. Uz pomoc svoje devojke sa kojom se zabavljam vec punih 12 godina sam uspeo da se izvucem iz heroina i vec 3 godine ostavim to potpuno iza sebe, nazalost sve je to ostavilo svoj danak pa sam zbog opasne depresije otisao kod psihijatra koji je na prvu loptu cim je cuo rec heroin ( iako sam vec bio skoro godinu dana bez istog ) prepisao 5 bensendina 10mg dnevno uz 3 maprotilina i tako mesecima. Nazalost posto sam i u proslosti zloupotrebljavao lekove tako sam to radio i u tom slucaju. Sve ostale narkotike sam ostavio iza sebe ali tabletama jako tesko odolevam, krao sam ih gde god sam stigao , menjao alkohol za iste, ma nema sta nisam radio da bi dosao do bilo kakvih tableta. Vrlo cesto mesao sa alkoholom. Dogurao sam dotle da sam jedno vreme, a s obzirom da svi koji su imali problem slican mom znaju koliko utice na pamcenje, kroz neki period sam razvio toliku toleranciju da sam mogao da popijem i po 20 lorazepama 2.5mg dnevno uz alkohol. Nazalost i sada nisam mnogo bolji, pokusam da ostavim , izdrzim mesec dana pa se vratim. Lako nabavljam jer kroz godine zloupotrebe sam vise sve moguce nacine nasao. Hvala vam sto ste procitali i molim vas za neki savet, ocigledno nisam sposoban da se sam izborim sa time a gubim ljude koji mi znace. Sta bi mi vi predlozili kao prvi korak? Ako je ikako moguce voleo bih da moje lecenje od ovoga ostanje anonimno u smislu da moja porodica ne sazna , radim ovo uz podrsku svoje devojke. Hvala unapred.

#2 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 March 2014 - 13:16

Mozda da kazes psihijatru sve ovo sto si nama?
Imala sam slican problem, cak sam se jedno vreme bavila prodavanjem antipsihotika da bih imala za provod za vreme studiranja. Zloupotrebljavala sam svoju dijagnozu i dizala za male pare lekove koje sam preprodavala, a neretko mesala sa zestokim picem. Naravno, to mi je pogorsalo stanje koje je inace bilo lose.
A da uvedes neke navike u zivot svakidan? Recimo da das sebi neku obavezu , nesto sto moras da obavis i da se fokusiras na to i, naravno, uzimas terapije koje ti je dr. prepisao na nacin na koji treba i da ti devojka, koja ti je podrska sto pozdravljam i drago mi je zbog toga, pomogne tako sto ce da kontrolise uzimanje terapije i da se njoj pozalis ukoliko imas krize pa da zajedno razgovorom ili nekom aktivnoscu prevazidjete krizu...?

#3 comatose

comatose

Još malo pa MASTER

• Family senior
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 13 March 2014 - 16:05

Imala sam i ja taj problem .. odnosno mislim da se ponovno vraca.. samo kod mene su to bili zolpidemi, hipnotici, naravno da bi ih popila vise 2-3, nekada po 5-7 jer su mi izazivali halucinacije i cinili me poletnijom, sretnijom, znala sam se nezaustavljivo smijati i osjecati se izvrsno, drugi dan se naravno niceg ne bi sjecala, jer oni tako djeluju.. no, bilo je i losih dana, kada bi ih popila i izrezala se, nezaustavljivo plakala i slicno .. od neki dan sam ih opet pocela zlouporabljivati (od mame jer je meni zabranjeno osim ako psih dopusti posto sam se predozirala, odnosno pomijesala sa ostalim tabletama i pala u neku vrstu kome i zavrsila na intenzivnoj, to je bilo prije 5 godina)..

#4 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,132 posts

Posted 13 March 2014 - 17:22

Nije lako, evo prije dva dana sam se jedva izvukao hospitalizacije zbog tabletomanije, jedva sam nagovorio doktora da mi da "probno" mjesec dana da se probam koliko toliko doma dovesti u red, ako ne bude išlo, za mjesec dana idem u bolnicu, sad ispadne da smo u istim govnima :) drži se cure, zaista, i ako je moguće zamoli je da što više pazi na tebe, netko bi trebao biti uz tebe da te pazi da opetovano ne zloupotrebljavaš ljekove, evo kod mene je pao dogovor da meni više ni blizu nikakvim ljekovima i da će mi iste dozirati stari, ok ja se s tim slažem jer mi se ponovo u bolnicu ne ide nikako iako bi se sad našopao svim ljekovima ovog svijeta. Moraš smoći volje, znam glupo je jer to svi tako pišu i govore ali je teško to napraviti, ali idi dan po dan, daljnja zajebancija s ljekovima ne može dovesti do dobrog, ako treba prođi neznam koliko apstinencijskih, znaš i sam koliko je to koma ali možeš ispasti samo pobjednik, ovako gubiš dan po dan. Piši ovdje, sve, ako treba svakodnevno, pokušavaj, moraš uspjeti!!!!

#5 skeva

skeva

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 14 March 2014 - 13:27

Pobacao sam preostale lekove pre dva dana, sada se osecam jako jako lose... ko je prosao kroz to zna o cemu pricam. Pokusavam da skrenem misli ali me probija nervoza haos. Sada samo trazim nesto da zamenim lekove sa necim sto ce me "uraditi" ali sve ovo govorim i devojci kako bi mi pomogla. Strasno je to sto sam osim tih prokletih tableta sve doveo u red, nasao sam posao doduse dao otkaz ali s razlogom izgladio probleme u porodici i sa prijateljima, prestao da se druzim sa svim ljudima koji su mi samo odmagali u svakom smislu. PIsem da mi bude lakse ....

#6 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 16 March 2014 - 09:53

Uvedite neke zajednicke aktivnosti, recimo skinite neke serije sa neta pa pratite ili filmove. Fokusiraj se na nesto, recimo da skuvas nesto, spremas po kuci (zvuci glupo, ali meni je pomoglo)
Mozda da nabavis psa?
Ne znam...

#7 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,132 posts

Posted 17 March 2014 - 10:14

Ma filmooovi su zakon :) naravno ako barem donekle voliš gledati. Psa ipak nebih preporučio ili bilo što drugo što zahtjeva brigu, jer brigu sad zahtjevaš ti. Na bilo koji način pokušaj se dotjerati do faze - mozak na paši. Sve skupa, znaj samo da nisi sam, apstiniram i ja :) A generalno mislim da i nije nužno zlo i da si svjestan svega što prolaziš, zamisli to kao niki jebeno teški fizički posao koji trebaš obaviti. Dosta sam fizikalisao kao student pa je bilo i takvih momenata, kad bih se jednostavno slomio od tempa i morao sam glumiti da idem na wc samo da par minuta dišem. Uzmi onda da je sve loše što osječaš i psihički i fizički kao taj posao koji moraš da jednostavno odradiš a poslije će biti bolje. Meni motivaciju u apstinenciji daje to što ne želim, jednostavno ne želim u bolnicu, pun mi je k.... više hospitalizacija, tako da me pakao koji prolazim i ne jebe toliko, a vjeruj mi tresem se toliko da ni dupe ne mogu na normalan način obrisati :D Sve u svemu, znam da je teško, ali doživi sve što prolaziš, vjerujem da je to i dobar recept da u budućnosti ponovo ne zabrazdiš :)

#8 skeva

skeva

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 11 April 2014 - 21:41

Polako ali sigurno vec mi je malo lakse. Uspevam da izadjem na kraj sa svojim demonima. Devojka mi pruza ogromnu podrsku a i sama cinjenica da sam se odrekao i nekih drugih groznih stvari mi uliva samopouzdanje. Jos uvek u pojedinim danima mi dodje da nabavim i da se ""malo" opustim. Dogovorio sam se sa devojkom da svaki put kad mi tako nesto dodje da joj odmah to kazem i da pricam o tome. Zaista mi pomaze, nakon razgovora imam mnogo manju zelju. Svaki dan je borba ali je malo lakse. Nadam se da cu uspeti do kraja da izguram i da prosto zaboravim, mada znam da ce to biti dugacak proces.

#9 skeva

skeva

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 11 April 2014 - 23:34

Zaboravio sam napisati da mi preporucuju hospitalizaciju, medjutim ja se ne osecam tako. Mislite li da je moguce izbeci to u mom slucaju?

#10 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 12 April 2014 - 06:40

Svaka čast matori. Ideš ka boljem! Drago mi je da se javljaš s takvom vešću.
Nisam stručna da ti dam odgovor al moj neki doživljaj jeste da nisi u trenutnoj opasnosti ni po sebe ni po druge te da te niko neće prisilno hospitalizovati, tj. da jeste moguće izbeći. Naročito što ti se poboljšava stanje.

#11 Feary

Feary

Macka :)

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 12 April 2014 - 13:59

Hospitalizaciju preporucuju uglavnom svima u tvojoj situaciji cisto iz razloga sto ovo kroz sto prolazis nije nimalo lako i mnogo ljudi u tome bez hospitalizacije ne uspije. Ali sve je to individualno i tebi koliko mozemo vidjeti super ide i bez toga :) Imas odlicnu podrsku i nevjerojatnu volju, zato samo naprijed i bez brige, nemoj da te to obeshrabri jer ta preporuka ne mora nista znaciti dok god se ti osjecas ok i dok god sve ide kako treba :)

#12 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 30 December 2014 - 05:28

Ima li nekoga ovde ko je razvio dugorocne posledice neke preterivanjem sa benzodiazepinima?

Pisala sam vec, nedavno sam uzela 25mg Lorazepama, 100mg Sanvala, ko zna sta jos, uz alkohol. Skoro cela ta nedelja mi je obrisana iz secanja. Posle sam imala jos problema sa pamcenjem. Uzimala sam Lorazepam za spavanje jednom samo nakon toga, mislim da sam preterala i sa marihuanom i sad mi fale vec jako veliki fragmenti u pamcenju. I ne znam da li je do onog predoziranja ili samo treba da batalim travu... Prilicno sam se istripovala da sam nanela sebi trajnu stetu, a u medjuvremenu sam odlucila da uopste vise nista ne uzimam za spavanje i da proredim upotrebu marihuane jer sam zaplasena ovim gubicima u pamcenju.

#13 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 03 January 2015 - 17:41

Pisala sam vec, nedavno sam uzela 25mg Lorazepama, 100mg Sanvala, ko zna sta jos, uz alkohol.

Jebeno ako si ovo istovremeno istresla u sebe sa alkoholom, jebo zeludac i pankreas, jetra ce radit punom parom i  oporavice se od toksina ako mislis pod tim na `trajnu stetu`...Ovaj combo je dobar okidac za respiratornu depresiju,to je ono sto bi te zaista trebalo brinuti.Legnes uslagirana  spavat i bye bye

#14 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 03 January 2015 - 18:39

Imao sam te situacije sa xanaxom i effexorom. Nikad vise.

#15 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 03 January 2015 - 18:42

View PostGo-Ahead, on 03 January 2015 - 17:41 , said:

[/size]

Jebeno ako si ovo istovremeno istresla u sebe sa alkoholom, jebo zeludac i pankreas, jetra ce radit punom parom i  oporavice se od toksina ako mislis pod tim na `trajnu stetu`...Ovaj combo je dobar okidac za respiratornu depresiju,to je ono sto bi te zaista trebalo brinuti.Legnes uslagirana  spavat i bye bye
Ocigledno je da sam se probudila i prezivela.
Nigde nisam napisala da mislim da je to bila dobra ideja.
Nisam trazila da mi neko sa visine odrzi bukvicu oko toga kako sam mogla da umrem u snu vec me zanima ono sto sam i pitala.

#16 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 04 January 2015 - 14:11

Jbg,totalno si pogresno protumacila post.Kakva bukvice s visine?!
Objektivno sam ti odgovorio,i ja sam jedno vrijeme mjesao sve i svasta recimo izlazak u grad ja dernem skoro 100mg efedrina s energetskim picem onda u udaraj po votki i pivu cijelu noc ,pa pred kraj daj i trave i bendzosa ma svega.

#17 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 04 January 2015 - 17:40

Pa okej, ali ne vidim kako takav post moze da pomogne nekome ko je *vec* to uradio. To hocu da kazem. Ja mislim da je to moje prilicno neodgovoran postupa,k ali tad nisam znala sta drugo da uradim, bilo mi je bas lose.
Sto se tice izlazaka, nisam "primerena", ali benzose i alkohol, radi zabave, jednostavno ne mesam :)
Ovo nije bilo iz zabave nego jer sam morala, i zato mi je delovalo kao da pises s visine. No hard feelings sto se mene tice. :)

#18 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 04 January 2015 - 19:54

Moralne i anti-porocne poente ove price nema,al` treba `derat` jednu supstancu bilo to nekoliko benzosa il` po flase zeste,sigurnije je mnogo ;)

#19 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,358 posts

Posted 04 January 2015 - 20:42

xanax, nezaboravno skidanje od 7 dana kosmara i neprekidnog speeda kako vi mladi kazete, uh sto je gadno bilo... a zavisna sam od svega, od hrane, lekova, duvana, sreca ne pijem inace bih bila alkoholicarka...
ali verujem da moze da se skine sa svega, samo ako imas volju i polako... veruj u sebe...

#20 Crnokosa

Crnokosa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 448 posts

Posted 09 January 2015 - 10:40

ruzza draga, koliko si dnevno uzimala xanax-a? ja uzimam 0,50 i hvata me panika, jer ga dugo uzimam.
šta si uzimala umjesto xanaxa-a dok si se odvikavala?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users