Jump to content

Zavisnost od kofeina, kofeinske halucinacije, tresenje...

kofein kafa kola cola pocket coffee energetska pića kofein u prahu suplementi

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 08 December 2017 - 03:45

Čudo što nemamo ovu temu. E, pa...evo je.

Posted Image

Mislim da zloupotrebljavam kofein. Ne volim kafu sem ice coffee sa sladoledom, nisam probala čist kofein u prahu, ali volim sve ostalo: gazirana pića, energetske napitke (koje uzimam sa pilulom za regulaciju insulina, jer se plašim skoka šećera u krvi), Pocket Coffee i sl.

Kao maloj su mi davali sokove i gazirana pića jednom u sto godina - za praznike i na putovanjima. Kako sam došla od svojih para, samo tako sam prvo navalila na Coca-Colu Light, na Pepsi Twist, na Pepsi Light i na kraju na Pepsi Max. Ovo traje već nekih 14-15 godina.

Imala sam i fazu Pink Upa, Guarane i Red Bulla, ali me ništa nije održavalo budnom. Kad imam nesanice, nemaju veze s ovim, mislim da imam neki poremećaj sna.

Jutros sam preterala. Popila sam nekakav Booster od pola litra, svoje prvo energetsko piće od neke 2011, onda dve čaše Maxa, pa sa Merion u izlasku dve čaše Coca-Cole. I pored toga sam se strovalila u krevet kad sam se vratila kući.

No, ovo još nije ništa. Par puta (podvlačim, jer je bukvalno par puta), kad je bilo love do krova, popila bih i do pet litara Pepsi Maxa (na pakovanju piše da NE SME više od četiri) i onda je bilo...veselo. Učini mi se da me je neko potapšao po ramenu, da je neko na kauču, a u najgorem slučaju sam legla u krevet, tresla se i kad je otac došao da vidi koji mi je, rekla da kreće biološki rat iz Belorusije, na ceo svet, jer je Aleksandr Lukašenka poludeo.

Plašim se da mi treba stimulacija jer imam nedijagnostikovani ADHD.

Ima li još neko problema sa kofeinom? Da li ste se skidali s njega? Da li ga, usuđujem se da pitam, mešate sa nečim?

#2 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 08 December 2017 - 04:37

Zanimljive reakcije, pogotovo ovo za Beloruse (živi bili pa ne videli).

Kafu ne pijem redovno pa me možda zato malo jače hvata. Definitivno nije tako naivan stimulans kao što neki misle, kao ni cigarete. Jednom sam, jer sam prestao da pušim, da bih se održao budnim popio tri jake kafe, one u granulama, samo sam svaki put u šolju stavio veliku količinu, možda dve i po supene po kafi a popio sam ih u kratkom vremenskom razmaku. Zamenio sam noć za dan protiv svoje volje, nisam mogao da zaspim, ruke su mi se tresle kao i prsti, osetio sam se nadrogirano...Od crne rupice u zidu sam umislio da je insekt, u uglovima očiju su mi u par navrata proletele muve. Dal je od nespavanja ili od kafe, možda od oba, ne znam. Osećao sam se razdražljivo i nervozno. Na kraju sam, dok sam čitao nešto za kompjuterom, najednom čuo glas sa moje leve strane kako nešto glasno kaže, zaboravio sam šta, pa sam se trgnuo. Vrag odneo šalu, legoh tad u krevet i uspeo sam jedva da se nateram da zaspim, iako sam na svakih 10-30 sekundi u polusnu čuo kako glasovi ljudi koje poznajem i koje ne poznajem govore nekakve nasumične reči. Neki glasovi kao da su vikali, a neki su normalno govorili, ali se činilo da su zaista iznad kreveta, oko moje glave. Nisu mi ništa naređivali, daleko od toga, sve što su govorili bilo je zaista nasumično i uglavnom reč, dve, i te brbljancije sam zaboravljao sekundu nakon što ih čujem. Neki glasovi su zvučali kao iz zvučnika, osećao sam da su nestvarni, dok su drugi, oni iznenadni i nešto glasniji, zvučali življe, kao da su osobe koje to govore zaista tu, u sobi.
Nesanica i stimulansi gadna stvar.

#3 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 08 December 2017 - 09:59

Ne znam da li sam ovisnik, ali ne mogu da se razbudim bez kafe, i to turske, ili domaće ako vam draže, mada i nes u malo većoj količini, jednostavno mi treba baš taj kofein... pokušavala sam i sa čajevima, pa energetskim napicima, pa sa prirodnim djusom ili limunadom, jer i vitamin C razbudjuje, kažu, ali ništa, kao da ništa nisam popila...
Čaj kao da me još  više uspava..
Energetski napici - svi do jednog, imaju odvratan ukus meni, ali nekih nedelu dana sam pila na silu, i ništa, nikakav efekat nema na mene, recimo namerno sam par puta popila uveče, jer kafa mi odloži san, a ovo - ništa, zaspim bez problema...
Koka kola i Pepsi, imaju neko dejstvo, ali tek tako što kažeš, ako se popiju u većim količinama, što odavno ne mogu, inače ništa kod mene...

Taj kofein u prahu nisam probala, ali hoću, baš da i to isprobam... u svrhu bržeg razbuđivanja naravno, ne bih da eksperimentišem :D  i hipersomnija i insomnija su gadne pojave :wacko:

#4 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 08 December 2017 - 18:40

OBOŽAVAM KAVUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ali samo sa mlekom.

#5 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 09 December 2017 - 11:48

bez kofeina, odnosno kave ne znam kako bih funkcionirao.
gazirana pića i energetske napitke koje sadrže kofein ne koristim, niti volim,
ali zato pijem barem 3 kave dnevno (nekad je znalo biti i 6).

osim što me razbuđuje, smanjuje umor i popravlja koncentraciju kava mi djeluje
antidepresivno, a pomaže i kod nekih simptoma ADHD-a.

za razliku od mnogih drugih stimulansa koji mi prestanu djelovati nakon nekog vremena
ni nakon 10 godina
nisam osjetio neku veliku toleranciju na kofein.

#6 Riot

Riot

Najgora od sve dece

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,368 posts

Posted 09 December 2017 - 12:00

Ovo me podseti na scenu iz igrice Stick of Truth

Inače, pokušavala sam da pijem kafu ali mi nikako ne prija ukus, hjebigaaa. Volela bih da volim, da imam taj ritual...
Od energetskih pića sam navučena na Guaranu.

#7 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 11 December 2017 - 02:05

View PostRodja, on 08 December 2017 - 04:37 , said:

Zanimljive reakcije, pogotovo ovo za Beloruse (živi bili pa ne videli).

Kafu ne pijem redovno pa me možda zato malo jače hvata. Definitivno nije tako naivan stimulans kao što neki misle, kao ni cigarete. Jednom sam, jer sam prestao da pušim, da bih se održao budnim popio tri jake kafe, one u granulama, samo sam svaki put u šolju stavio veliku količinu, možda dve i po supene po kafi a popio sam ih u kratkom vremenskom razmaku. Zamenio sam noć za dan protiv svoje volje, nisam mogao da zaspim, ruke su mi se tresle kao i prsti, osetio sam se nadrogirano...Od crne rupice u zidu sam umislio da je insekt, u uglovima očiju su mi u par navrata proletele muve. Dal je od nespavanja ili od kafe, možda od oba, ne znam. Osećao sam se razdražljivo i nervozno. Na kraju sam, dok sam čitao nešto za kompjuterom, najednom čuo glas sa moje leve strane kako nešto glasno kaže, zaboravio sam šta, pa sam se trgnuo. Vrag odneo šalu, legoh tad u krevet i uspeo sam jedva da se nateram da zaspim, iako sam na svakih 10-30 sekundi u polusnu čuo kako glasovi ljudi koje poznajem i koje ne poznajem govore nekakve nasumične reči. Neki glasovi kao da su vikali, a neki su normalno govorili, ali se činilo da su zaista iznad kreveta, oko moje glave. Nisu mi ništa naređivali, daleko od toga, sve što su govorili bilo je zaista nasumično i uglavnom reč, dve, i te brbljancije sam zaboravljao sekundu nakon što ih čujem. Neki glasovi su zvučali kao iz zvučnika, osećao sam da su nestvarni, dok su drugi, oni iznenadni i nešto glasniji, zvučali življe, kao da su osobe koje to govore zaista tu, u sobi.
Nesanica i stimulansi gadna stvar.

E, to. Sve to. Stvari tog tipa. I pitam se da li mi kofeiničari tražimo đavola, kad je ljudima sa psihozom to svakodnevica.

View PostRiot, on 09 December 2017 - 12:00 , said:

Inače, pokušavala sam da pijem kafu ali mi nikako ne prija ukus, hjebigaaa. Volela bih da volim, da imam taj ritual...

Isti "problem".

#8 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 16 June 2018 - 11:26

U roku od 24 sata se prvo zaprepastio K, a posle i jedna psihološkinja na radionici ovde na konferenciji, što pijem toliko kofeina. On mi je preporučio čaj, ona vodu.

Ja se zovem Hyperdrive i drogaš sam. O_O

#9 jastr

jastr

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 16 June 2018 - 13:49

Prestao sam piti kavu neki dan,pio sam ju vec oko godinu pa sad cu pokusat opet godinu bez.Prijasnjih godina sam pio po jednu kavu ,nekada 2 ,turska ili nes ugl.

#10 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,300 posts

Posted 21 June 2018 - 22:47

Ujutru popijem srednje veliku nes kafu, i tokom dana dve turske kafe i to je to. Koka-Kolu retko pijem, Pepsi ne volim. Jedan jedini put, davno, sam probala neko energetsko piće-Guaranu čini mi se, i popila sam dva gutljaja i ostatak bacila.

Ostala energetska pića nikada nisam probala.

Pre desetak i više godina pila sam mnogo turske kafe i jednom sam se otrovala-ceo dan sam pila kafu, čaj, kafu a nisam ništa jela...i od tada kafu sam drastično smanjila.

Jedno vreme sam pila Remix narandžu skoro svaki dan i prestala sam..tj popijem možda čašu, dve nedeljno...od ostalih gaziranih pića ponekad popijem Sprite i to je sve.

Znači, bila sam zavisnik, više nisam. Sada najviše volim da pijem vodu i negazirane sokove, ali sokove ne pijem svakodnevno. :)

#11 Ina81

Ina81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 122 posts

Posted 26 June 2018 - 18:12

bez sale,znala sam nekad i do 12 kafa dnevno da popijem.Sada pokusavam one dijatalne, ali nije tom to.Inace ih pijem mnooogooo,ne mogu da zamislim dan bez kafe.A ni bez cigareta..

#12 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 01 July 2018 - 17:32

Ujutru prije svega popijem kafu, i to mnogo kafe u velikoj solji, bez secera. Onda oko 4-5 ide jedna "normalna", a ako mi je potrebno da ostanem buden poslije ponoci, popijem jednu i u deset ili jedanaest uvece.

#13 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 08 November 2018 - 09:13

Opet bele duguljaste bubice. Ni sama ne znam koliko sam roknula kofeina ovaj put. :blink: :ph34r2:

:batine: :batine: :batine:

#14 Riot

Riot

Najgora od sve dece

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,368 posts

Posted 08 November 2018 - 09:13

Pre neki dan sam probala nes sa milkom :D
Prelepoo

#15 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 08 November 2018 - 16:42

Digla sam se blizu četiri popodne sa napadima panike. Ma, super. Kofein je keva.

#16 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 08 November 2018 - 18:01

Ne mogu bez kafe, spava mi se ko da sam konj...

Ali samo belu, turkinje nikako.

#17 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,550 posts

Posted 08 November 2018 - 18:13

Kava štiti od raka,moždanog i srčanog udara.Dakle,kava nije problem.Ja pijem 3 kave dnevno i normalno spavam.Mislim da to nije neki strašan porok da bi se trebao skidati sa njega.Istina,ima ljudi kojima šteti i razumijem ljude koji ne žele piti kavu,dobro da ja nisam jedan od njih.Sve kave većinom pijem u kafiću u koji hodam svaki dan,družim se s ljudima,nekad je popijem i sam,uglavnom,ono što mogu reći,nema te tablete koja bi mi pomogla bolje od te kave u ugodnome društvu.

#18 Boodala

Boodala

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 09 November 2018 - 08:46

Imam: Depresiju, strah, ptsp, jaku anxioznost.Pijem lijekove.Ne pijem AD nego nesto protiv smetenosti i zaboravnosti.Po potrebi zepam.E sad to po potrebi je dvaput dnevno.A pijem kafe mnogo.Recimo i 6-7.
Dok pijem kafu taj ritual me smiruje.Ali koliko kafa moze uticati na moje stanje. Mislim svakako neću prestati da je pijem ali pitam se.
Jutros popio lijek sa kafom umjesto vode.Bukvalno.

#19 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,550 posts

Posted 09 November 2018 - 10:33

Po mome mišljenju,previše kave piješ.Naravno da tolko kave samo pojačava anksioznost i ostalo.

Also tagged with kofein, kafa, kola, cola, pocket coffee, energetska pića, kofein u prahu, suplementi

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users