Jump to content

Marihuana

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#21 VanjaCro

VanjaCro

JA SAM EGZISTENCIJA - Dr.Stojke

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 02 May 2018 - 15:29

View Postplavo, on 02 May 2018 - 15:21 , said:

Meni je dobra jedino za uspavljivanje umjesto lijekova.
Samo ovdje  je i gram krivično djelo pa se ne isplati rizikovati.
bila je vec tema o tome pa smo bili pricali kako bi trebala biti legalizirana
osobno sam za to
pa tko voli neka izvoli

#22 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 02 May 2018 - 15:36

Ma glupo je da neko ide na krivično (ne prekršajno) radi grama.

to je ovaj federalni dio  BiH

edit: sad vidim i u Srbiji, jedino je Dodik liberalniji, baš sudovi nemaju preča posla...

#23 VanjaCro

VanjaCro

JA SAM EGZISTENCIJA - Dr.Stojke

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 02 May 2018 - 15:44

View Postplavo, on 02 May 2018 - 15:36 , said:

Ma glupo je da neko ide na krivično (ne prekršajno) radi grama.

to je ovaj federalni dio  BiH
pa upravo zato i treba da se legalizira
a kad tad vjerujem da hoce samo sto cemo se nacekati
ako mogu i druge drzave moci ce i Bosna, Srbija, Hrvatska napraviti istu stvar da hoce
posto mnogi u tome ne vide u pravome smislu drogu
vjerojatno su misljenja podjeljenja a naocito kod znanstvenika
nas MUP to opisuje kao da se radi o krokodil drogi a ne o biljci cija svojstva mogu biti ljekovita

#24 gotovsam

gotovsam

Član

• Members
  • PipPip
  • 48 posts

Posted 18 May 2018 - 01:57

ja kad pusim marihuanu uvijek mi je lose.. zadnji put sam se moro lec u krevet i pocela mi se noga micat sama od sebe...
te cujem da neko kuca po vratima a nema nikoga.. uzas

jednom sam napusen mastrubirao i onaj osjecaj kad zavrsis je trajao pola sata.. katastrofa

#25 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 18 May 2018 - 08:37

Nekoliko puta u zivotu sam pusio maru, jer mi je svaka promjena percepcije odgovarala, samo ne ova moja konstantna. Dobro je bilo sto mi se izostre cula, posebno sluha, cujem zvukove koje ranije nijesam cuo, nije trip nego je stvarno tako. Zbog toga sam vise uzivao u muzici. A lose je sto me je hvatala paranoja, bas jaka.

#26 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 18 May 2018 - 16:05

Ja sam pusio ganzu jedan period dosta, pored svih prica da izaziva paranoju, psihozu, depresiju i ostala sranja,
ali jedno je sigurno da likovi koji je puse su infantilni do jaja.

Skoro kad sam otisao kod ortaka u studio koji se bavi produkcijom
elektronske muzike i blejao malo sa njim i njegovim prijateljima
koji su svi duvali smorio sam se kao nikad, osecao sam se kao da sam u ustanovi
za decu ometenu u razvoju.

#27 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,029 posts

Posted 31 May 2018 - 15:12

Neki dan sam povukao dva dima poštena i godilo mi je nenormalno. Prijatelj uzgaja za sebe pa me počastio vrhunskom robom.
Nisam poslije imao želju zapaliti cigaretu a toga sam se bojao.

I razmišljam, tko zna šta se sve prodaje pod tim imenom da ljudima bude zlo.

A kolači sa travom, posebna priča :D

#28 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 31 May 2018 - 15:17

e da mi je probati kolace i da zavrsim s tim

#29 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 31 May 2018 - 23:32

Već sam smorio ceo forum svojom mržnjom prema drogama, pa ću i ovde :D

Ne znam za pravu marihuanu, ali ulična je smrt. Izaziva paranoje, psihoze, napade panike, anksioznost, depresiju, epileptične napade, menja percepciju vremena a donekle prostora... Podstiče i veštačku kreativnost, na nenormalan način (npr. izražena pareidolia - kada uočavaš lica i objekte u mrljama / flekama / i generalno svuda oko sebe).

Zajebano sranje koje ljudi olako shvataju. Najveća zabluda je da ne izaziva zavisnost, ko tvrdi suprotno navučen je. One što propagiraju legalizaciju u medicinske svrhe a obični su duvači njima bih slomio nos usranom motkom jer bolje i ne zaslužuju.
Tu su i idiotski argumenti tipa koliko je ljudi ubila marihuana: 0, a alkohol: mnogo. Da, ali marihuana sjebava podjednako mozak kao alkohol. Podmukla je. Uvuče te u ubeđenje da je prirodna, pa još i zdrava...

Kao i oni što brane nargilu tvrdeći da ne šteti plućima. SVE što uvučeš u pluća a da nije čist vazduh NE MOŽE da bude zdravo, MORA da šteti. Pluća nisu namenjena da u njih uvlačiš uglavnom išta osim vazduha. A i vazduh može biti štetan i kancerogen...
Ali po pitanju marihuane su pluća još i manji problem, najveći je svakako kefalo. A ko može da bude stoprocentno siguran da neće upasti u loš trip ili da će marihuana da bude okidač za gadne poremećaje.
Plus ovo što kaže Pablo, duvači su infantilni. Naročito kada sagore od želje da nabave i srolaju vutru - samo o tome pričaju. Ako to nije zavisnost...

Stvarno ne mogu a da ne osećam prezir prema ovoj perfidnoj drogi. Jebo me dan kad sam je probao! Ona je uzrok mnogih mojih problema.

#30 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 01 June 2018 - 05:24

Da, i ona, manje je stetna od duvana i bolja je od alkohola, to je stara prica, mada istina moze da se drugacije dozivi muzika,
moram da priznam da sam upadao u neki poseban hipi trip, slusajuci Dzimi Hendrixa, Karlosa Santanu, Jenis Joplin, i dr.
ali da povecava kreativnost u bilo kom stvaralastvu, to malo sutra, meni su sve kreacije, kako da kazem narkomana sranje,
kad sagledavam iz ove sad perspektive.
Dok sam svirao gitaru naduvan, to sto sam svirao bilo je isto sranje, vodi uopste u dekadenciju i u umetnosti i u licnom zivotu,
samo ti napumpa ego i umisljas da si Bog zna koliko kreativan, nego druze zasukaj ti rukave pa vezbaj onda ces biti istinski kreativan.

#31 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 01 June 2018 - 14:58

Rođo, SVE potpisujem.

2018. me je naučila da su trezni muškarci seksi. Navikla sam na urokane narkomane, a onda sam shvatila da su ljudi koji piju običnu vodu podjednako fascinantni.

#32 Ina81

Ina81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 122 posts

Posted 01 June 2018 - 15:09

neverovatno je da je nikada nisam probala a imala sam bezbroj mogucnosti.Ne mislim ni dobro ni lose o njoj,ali sam prisustvovala nekih losim tripovima ljudi.

#33 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 01 June 2018 - 16:34

Posebni su likovi na marihuani, misle da su kao mnogo cool, pogotovu zato sto postoje tolike pozitivne kritike o ovoj drogi, misim za sve ostale droge zna se da su droge ali ne, marihuana nije droga to je lek, kamo srece da je nikad nisam ni probao, verovatno se nebi ni razboleo, ili ako bi se vec razboleo sigurno nebi bilo u ovoj meri, ne mogu da se nakajem zbog toga. :wallbash:

#34 jastr

jastr

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 01 June 2018 - 23:32

Prestao sam s picem vec  ima 5 godina  ,neuzimam ni cigare vise,o drogama vise ne razmisljam ,citao sam jedan clanak cini mi se 2011 o drogi  i marihuani,te godine ono uzeo par puta nista strasno.Gledao sam dokumentaraca i videa te iste godine o drogama,derealizaciji i citao blogove .Sjecam se par postova kako je neke drzalo po 3-5 godina neke i vise od droga partijanja ,marihuane,ekstazija ..Nije se s stim zaebavat  ,kao ni piće i lijekovi.

#35 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 01 June 2018 - 23:55

U srednjoj jedan 'drugar' (on je bio iz grupice onih kul, a ja i još dvojica padavičari) došao posle odmora naduvan, seo ispred mene. Ja se nasmejao, ''mora da si duvao'', i počeo neki razgovor s njim, nešto da mu pričam, kao ''ne vidi se mnogo u očima... u stvari crvene se. Da, baš se jako crvene. Ali dobro neće valjda da te provale.... Valjda.''... Videlo se da je upao u loš trip. Ja nikad nisam bio opšteprihvaćen kao neko ko je kul u srednjoj, za razliku od te ekipice, ali sam se u tom trenutku osećao strašno dominantno u odnosu na njega, onako zablentavelog, ranjivog, kako gleda izgubljeno u jednu tačku, i ćuti, verovatno upadajući u loš trip zbog onoga što pričam. Moj moralni kompas, kao i činjenica da je i meni poznato kako je biti u lošem tripu, mi nisu dozvolili da ga skroz gurnem u paranoju, a mogao sam, vrlo lako. Izgledao je poput osobe ometene u razvoju.

Da budem iskren alkohol sam mnogo više rokao, dok se nisam pre (ima već 5 godina) odlepio od neke druge dvojice drugara od kojih je jedan bio žešći alkos. Već nekoliko godina i ne pijem, tek ponekad (npr sad za Novu godinu sam se pošteno nalio), i to me uhvati već od piva-i-po/dva, jer nisam u kondiciji...
Ne znam za druge, možda je nekima isto biti naduvan i pijan, ali meni je, čak i kada povraćam sopstvenu žutu gorku žuč, alkohol neuporedivo prijatniji kao psihoaktivna supstanca od marihuane. Mara je perfidna, i loši tripovi na njoj su vrlo uznemirujući. Alkohol mnogo bolje podnosim, čak i kada se prepijem, i kao psihoaktivna supstanca mi nekako prija (jer ne postanem agresivan ili suicidalan, štaviše ili sam dobro raspoložen, ili mi se strašno spava). Možda povraćam, možda sam kao na brodu, ili se ujutru osećam depresivno, ali kada sve to prođe osećam da je to jedno napijanje dugoročno na moju psihu neuporedivo manje uticalo od recimo jednog duvanja.
Ukratko, osećam da posle samo nekoliko duvki (i loših tripova) može doći do okidanja epilepsije ili napada panike, dok kod alkohola, koji je depresor, iz nekog razloga ne može, ni posle više desetina opijanja. Takav je bar moj slučaj i lični doživljaj.

#36 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 02 June 2018 - 11:22

Bez obzira na sve ove koji danas trube o ljekovitim svojstvima marihuane i medicinskoj marihuani, ja iz licnog iskustva mislim da osobe nasih psihickih stanja ne bi trebalo ni da je probaju, jer pored toga sto pospjesuje paranoju, strah itd. razvija i psiholosku zavisnost iako oni tvrde suprotno. Bolje nemojte.

#37 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 19 July 2018 - 06:54

Zbog par grama ako ti nadju zavrsis robiju na godinu, moj ortak je bio u zatvoru, a kad odes u zatvor onda vec ulazis u jednu drugu pricu, vodis se kao kriminalac, imas dosije u policiji sto je po meni losije od dijagnoze.

#38 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,132 posts

Posted 19 July 2018 - 16:30

View Postpablo, on 19 July 2018 - 06:54 , said:

Zbog par grama ako ti nadju zavrsis robiju na godinu, moj ortak je bio u zatvoru, a kad odes u zatvor onda vec ulazis u jednu drugu pricu, vodis se kao kriminalac, imas dosije u policiji sto je po meni losije od dijagnoze.

Ako imaš vezu, prijava nikada ne stigne do suda. :lol:

(ok dosje ostaje, ali za potvrdu o nekažnjavanju u RH to ne igra ulogu ako ništa do suda nije stiglo)

#39 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,079 posts

Posted 22 July 2018 - 20:50

View PostAnk, on 02 June 2018 - 11:22 , said:

Bez obzira na sve ove koji danas trube o ljekovitim svojstvima marihuane i medicinskoj marihuani, ja iz licnog iskustva mislim da osobe nasih psihickih stanja ne bi trebalo ni da je probaju, jer pored toga sto pospjesuje paranoju, strah itd. razvija i psiholosku zavisnost iako oni tvrde suprotno. Bolje nemojte.

Ank..razgovarala sam sa drugom koji je predsednik Udruženja za legalizaciju kanabisa, odnosno za upotrebu kanabisa u medicinske svrhe. Zna za moje F dijagnoze, zna za cerebralnu i lezije i cistu na mozgu.

Rekao mi je da se posavetujem sa psih koje bih lekove mogla i trebala da ukinem ukoliko želim da probam ulje. Saznala sam da to ulje u minimalnim dozama pomaže kod spazma. Ja imam takvu vrstu cerebralne-spastični oblik i ne pomaže mi ni magnezijum ni Stop grč jer su spazmi česti i veoma bolni.

Objasnio mi je proceduru kako se dolazi do tog ulja. U njihovom Udruženju rade lekari, stručnjaci. Njima se šalju skenirani svi nalazi-od svih specijalista. Na osnovu toga oni određuju da li neko sme ili ne sme da koristi ulje.

Ukoliko sme, oni prepisuju doze i vremenski period u kome se uzima ulje. Ono ne može a i ne sme da se koristi non-stop i bez nadzora stručnjaka.

Moj drug ima jedan zdravstveni problem i on uzima ulje povremeno ali pravi pauze od 3-6 meseci i redovno odlazi na lekarske kontrole.

Okej, ti si na prvom mestu mislio da ljudi sa psih poremećajima ne treba da uzimaju ulje i to je u redu. Ljudi sa psihičkim poremećajima moraju oprezno da uzimaju to medicinsko ulje kanabisa, u dogovoru sa lekarima.

Znam da ovde ne treba da se piše o politici, ali....Državi, ma koja vlast da bude, u principu ne odgovara legalizovanje medicinskog kanabisa jer bi se smanjila upotreba lekova za bolove na kojima farmaceutska industrija mnogo zarađuje.

Takođe bi se smanjila količina marihuane na ulici...to dilerima ne bi odgovaralo.

Ja jesam za legalizaciju, jer smatram da bi time bila uređena ta oblast-ne bi postojale ilegalne laboratorije za proizvodnju ulja, to ulje bi se prepisivalo na recept, ne bi bilo skupo kao što je sada.

Lično nikada nisam probala nijednu lakšu ni tešku drogu, ali bih probala to ulje u nekim malim dozama..kao što sam svojevremeno uzimala homeopatske kapi za flachback-fenomene...

#40 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 26 July 2018 - 18:12

Marihuana ima dejstvo kao da si bio u haremu.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users