Jump to content

Prica o drogi

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 18 May 2018 - 20:34

Hteo sam da podelim ovo sa vama,
Pre vise od 15 godina sam se drogirao, pusio sam travu u enormnim kolicinama,
i uzima sam ekstazi na tehno zurkama, sto je bilo okidac za moju bolest,
bio sam hospitalizovan 2002. prvi put(f23 sifra), umisli sam da sam Isus Hrist,
posle cega sam se povratio i doktor je ustanovio da je to bila samo adolescenska kriza.
Skinuo me je sa lekova i treba sam da odem u vojsku, polozio sam sve i procenili su
da sam sposoban za vojsku ali nisam otisao tada nego sam poceo da radim, sto mislim
da mi je velika greska, i opet sam poceo da idem na tehno zurke i uzimam ekstazi,
posle nekog vremena opet mi se povratila bolest i dijagnostifikovali su mi shizofreniju,
pa shizo afektivnu psihozu, i od tada se vucem po manastirima i crkvama opsednut
religijom i trazeci da mi kao Bog oprosti grehe, procitao sam brdo duhovnih knjiga,
Otac me je maltretirao i stalno me optuzivao da sam narkoman i ludak, a ja sam to
sve cutke podnosio dok se konacno nismo zakacili skoro kad sam hteo da zapalim kucu,
a on mi je pretio ubistvom, nabavio je i pistolj, hteo sam da se pobijem sa njim,
majka je zvala policiju i mene su odveli u padinsku skelu, posle toga su ustanovili
da sam ja dobar, a da je on psihopata i da mu nema leka sad idem u centar za
socijalni rad kako bi dobio stan od prodaje ocevog stana i neke pare dok se nesnadjem,
treba da izadjemo na sud.

Izvinite mozda nije lepa prica ali mi je bilo potrebno da vam se otvorim.

#2 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,995 posts

Posted 18 May 2018 - 23:15

Nemoj da se izvinjavaš Pablo, priča, istina, nije lepa, ali je iskrena a i korisna, dobro je za tebe što si izbacio iz sebe malo tereta a ko zna, možda će pročitati neko kome će značiti tvoje iskustvo, pa eto možeš računati da je ovo dobar potez :)
Držim ti fige da sve to što te sad čeka, izdržiš i da bude konačno bolje :)

#3 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 18 May 2018 - 23:58

Razumem Apija, tako sam i ja trazio vrata spasa u religiji, sve sam zivo smarao pricom o Bogu, mislim verujem
u Boga, ali u pravoslavnoj crkvi je dosta tesko pronaci se, crkva je danas puna kako da kazem ludaka koji nisu
ni svesni da su shizofreni i ako se zvanicno nevode tako i nisu ni u kakvoj ustanovi zavedeni.
To su ljudi koji treba da se lece, sa traumama, nisu to nikakvi hriscani kao sto ni ja nisam bio mada sam mislio
maltene da sam svetac samo zato sto sam se par puta pricestio i procitao par knjiga.
Treba se preuzeti odgovornost za svoja dela i reci koju mnogi nemaju, sto u crkvi tako i uopste u celoj drzavi u
svim sverama, umetnosti, politici, itd.

#4 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 19 May 2018 - 10:18

Neznam, cini mi se da sve sto pisem na ovom forumu su baljezgarije,
i da samo sablaznjavam sebe i druge mojim pisanijem, zato i ne zelim mnogo da pisem,
ali ipak mi je malo lakse.

#5 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 19 May 2018 - 10:21

ne sablaznjavas uopste nemoj o tome brinuti
nekome ce biti i korisno

#6 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 271 posts

Posted 19 May 2018 - 13:05

Pikaso! De Ti nama radije reci zasto tako lose slike slikas?

#7 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 19 May 2018 - 20:04

Ništa neobično da se psihički poremećaji manifestuju kao pretjerivanje u religiji,
vjerovatno svako od nas poznaje nekoga takvog.

kao što kaže @pogresna, piši, ne znam zašto misliš da to nekome smeta, sve je to ljudski

#8 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 19 May 2018 - 20:26

Pa to je nekako uobicajno u pravoslavnoj crkvi, ljude privuce ta neka mistika, tako je i mene,
ali ljudi cesto ostanu zabetonirani u tome misleci samo sto su tu, to je sve sto treba da
rade u zivotu,puste bradu, nit se zene nit rade nesto konkretno, samo lepo slusaju pojanje.
Ja sam isao u crkvu svaki dan misleci da sam neki svetac, mislim pomoglo mi je ali ljudi odu
iz realnosti u tome, osecao sam se kao medju svojima tamo, mislim retki su normalni.

#9 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,322 posts

Posted 19 May 2018 - 20:38

Kakav je tvoj odnos prema religiji u ovom trenutku tvog života,Pablo? Da li i dalje s vremena na vreme posećuješ ista mesta i praktikuješ religiozne rituale,ili si sa remisijom jednostavno postao manje-više ravnodušan prema svemu tome?

#10 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 19 May 2018 - 20:48

Pa poceo sam da se bavim ikonopisom pa me je to relativno iskrenije priblizilo Bogu,
ali trudim se da i dalje kontrolisem svoje stanje, idem privatno na psihoterapiju i pijem lekove
, a i kad ima neki poslic odradim ga, pa makar sredio sobu, u tome mi je pomoglo sto su mi davali
u manastiru da radim obicne poslove pa sam se trudio da to primenim kod kuce, mislim dobro mi je kad
se malo fizicki umorim to me vraca u realnost.

#11 jastr

jastr

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 19 May 2018 - 20:52

2011 Sam puno pio svaki pet i sub ,probao marihuanu na partyu ,mislim da je imalo utjecaja na moj stanje i bolest.Sta je tu je,7 godina ,ko bi rekao .Mislim ide na bolje,da nebi ke**ao ,primar lapidis se izgleda pokrenuo.

#12 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 19 May 2018 - 21:33

meni je trava pripremila teren za sizofreniju a cak je nisam ni pusio bas redovno

#13 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 529 posts

Posted 19 May 2018 - 21:57

Dosta toga sam slicnog prosao... u mojim je nogama stotine techno partyja, velikih festivala, itd... Ne bih o tome na forumu... Samo cu reci, da je exstazy, ili speed, za mozak gori od heroina, tj .prije ce izazvati psihicku bolest od tezih droga, teze droge razaraju tijelo ali psihu ne kao exstazi ili speed
... vecinom ovako ide, ako se istripujes na exstaziju ili speedu da te neko ganja i hoce da te ubije, nakon tri cetri godinaeod prestanka konzumiranja droga, osjetit ces prve simptome u vidi jakog straha ili napada panike... isto vazi i za marihuanu ako se prepadnes u stanju napusenosti to je idealno za napad panike u buducnosti... dakle, ako si se na bilo kojoj drogi, jako prepao, ili isfurao, 99% ces razviti neku mentalnu bolest u buducnosti... za religiju se ne slazem. Ne bih rekao da mentalne osobe pretjerivaju u religiji... pa onda i covjek obolio od raka pretjeruje u religiji... svaki bolestan covjek se vise veze za Boga, nego zdrav, to je prirodno.

#14 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 19 May 2018 - 22:06

Ja sam se prepao kad sam bio na jednoj zurci na exstaziju, jedna riba je bila obucena u djavola
i onda me je stiglo kasnije enormni strah, koji je prerastao u psihozu.

#15 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 19 May 2018 - 23:34

Pablo, molim te, nemoj da kucaš enter kad dođeš do kraja ovog boksa - novi redovi su automatski. ;)

#16 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 posts

Posted 20 May 2018 - 16:11

Nemoj da se ljutis ali otac ti je bio u pravu.... 3000 hiljade za Oca

- kapiram da covek pogresi u vezi droge, ali da ponovi opet isto, druze pa sta si ti mislio da ce otac da te gleda takvog i tolerise? i onda na kraju ne valja mi otac

#17 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 20 May 2018 - 17:00

Ma nije ni on cvecka, znam ga ja, ali necu sad o tome, to je neka druga prica.

Pomirili smo se skoro, odustao sam od sudjenja, a njemu su isto ustanovili depresiju i dali mu lekove da se smiri.
Tako mozda i njega ocekujte na forumu.

#18 Stojke

Stojke

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 579 posts

Posted 20 May 2018 - 19:01

#19 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 271 posts

Posted 20 May 2018 - 22:21

Bas razmisljam kako mora da je mojim roditeljima. I ja sam razocaranje za njih jer se nekada puno ocekivalo od mene. Ja sam vidljivo inteligentniji i talentiraniji od vecine ljudi a nisam nista postigao u zivotu i depresivan sam vec desetljecima. Ne mogu ni zamisliti kako se tek osjecaju roditelji koji imaju djecu shizifrenicare. Ja barem mogu odrzati normalan posao, a opet sam roditeljima cesto teret i Znam da im je grozno gledati kako s godinama idem samo na gore.

#20 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 20 May 2018 - 22:40

Ja sam isto bio talenat za sve, ali nit sam se ozenio, nemam dece, nemam devojku, nemam fakultet,
posao, jb. me sex, droga i rnr, jedino sto mi je ostalo je pas i sifra f25.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users