Jump to content

Help Me Lord

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 britva

britva

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 07 March 2018 - 10:15

Pozdrav svima

Ovo je moj prvi post na ovom forumu i nadam se da će te mi svojim odgovorima pomoći.
Pogotovo to se tiče fizičkih simptoma.

Ovo mi je već treći put da me prate isti simptomi.

Sve je počelo prije 8 mjeseci pa idemo redom i to na način da svoje stanje mogu podijeliti u nekoliko faza:

1. FAZA

Kreće sve sa laganom vrtoglavicom točnije nekom vrstom nestabilnosti u glavi. Zajedno s tim ide i znojenje, pritisak u glavi u potiljku, čeće glavobolje, pritisak u vratu, zujanje u uima.

Kako nakon određenog vremena simptomi lagano nestaju (cca. 20-25 dana) kreće druga faza.

Ipak jedan simpton uvijek ostaje, a to su crne misli, strah od onog najgoreg, malo vie izraena nervoza u pojedinim situacijama.

2. FAZA

Probadanja oko srca!

Strah je sada na vrhuncu. Očekujem srčani udar i samo je pitanje kada će doći. Postajem čest gost na hitnoj.
Radi mi se tada EKG koji je usput odličan
Protok kisika u krvi = odličan
Tlak (120/80) = odličan
Otkucaji srca (65-75) = i to je O.K.
ećer (5.0) = dr. kae da je i to o.k.

No i to nije dovoljno te radim kompletni nalaz krvi i mokraće koji isto pokazuje da je sve normalno.

Ali probadanja oko srca traju 15-tak dana, a ja u tom periodu uslijed uznemirenosti opet zavrim na hitnoj i opet EKG, kisik, tlak, otkucaji se kontroliraju.
Zanimljivo, opet sve o.k.

Kao i u prvoj fazi, strah, crne misli i dalje prisutni, ali sad dolazimo do treće faze.

3. FAZA

Kolajuća (etajuća) bol po tijelu.

Nema vie vrtoglavice, nema znojenja, nema zujanja, nema skoro čak ni probadanja oko srca, ali zato IMA kolajuće, etajuće boli/probadanja po tijelu.
Sve je to neka tupa bol/prodanje i nije prisutna non-stop već se pojavi pa prestane na sat, dva, pet pa se opet pojavi.

Bol u donjem dijelu leđa, pa se premjesti na lijevi kuk, pa s kuka krene nekad naprijed prema (valjda) mjehuru, pa krene s kuka prema nazad odnosno leđima tj. slabini.
Pa onda s kuka krene sijevanje u nogu.

Nakon to se sve navedeno smiri, bol pronađe novo mjesto i sad je evo pod rebrima.
I to traje i traje...
Nekad je prisutna dosta tijekom dana, a nekad se samo javi na momente, ali kad god se ta tupa, kolajuća/etajuća bol javi, naravno s njom, kao i u prethodne tkz. dvije faze javlja se strah, crne misli, analiza istih, preplaenost i postavljanje mnogo pitanja.

Onda na kraju na emocionalnoj osnovi dođem do zida i zabijem se u isti s pitanjem:

a) Jesam li bolestan pa ti fizički simptomi koji mi se javljaju po tijelu izazivaju strah/tjeskobu/anksioznost (nazovimo to kako elimo)...

Ili

b) Jesam mi pod stresom/anksiozan pa su ti fizički simptomi jednostavno oni simptomi za koje se kae da su fizičke manifestacije anksionznosti.

Na kraju svega, izvinjavam se to sam bio ovako opiran i nadam se da ćete ipak odvojiti koji minut da pročitate ovo te odgovorite dali ste se vi susretali s ovakvim stvarima.

Posebno bih volio da kaete neto o fizičkim simptomima i to na ovaj dio kolajuće/etajuće boli.

P.S. odradio sam i prvi posjet psihijatru koji na osnovu jednog susreta nije bio ba detaljan u diagnozi. Vie je ostao suzdran do idućeg susreta.

to se tableta tiče, jedino nekad, ali ba nekad kad sam skroz uznemiren, uzmem normabel po savjetu svog dr.

Hvala ekipa unaprijed

#2 hajvan

hajvan

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 465 posts

Posted 07 March 2018 - 13:36

Baš ovako je kod mene počelo prije 15ak godina. Imala sam osjećaj da sam smrtno bolesna, bila uvjerena da ću umrijeti još istog dana iako su svi nalazi bili uredu. I tako mjesecima - izgubila godinu na fakultetu, prekinula sa tadašnjim dečkom, izgubila društvo. Kad danas gledam na to, iz perspektive nekog u srednjim godinama, mogu reći da mi je neizmjerno žao  vremena koje sam izgubila strahujući od smrti.
Ne mogu ti reći da bi trebao vjerovati nalazima koji pokazuju da je tvoje fizičko zdravlje dobro. Naravno da bi trebao, ali znam da ti je sad to teško, kao što je i meni bilo. To će te sigurno proći jednom, a tebi bi možda bilo najbolje potražiti stručnu pomoć u međuvremenu

#3 britva

britva

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 07 March 2018 - 15:01

Hvala na odgovoru... :)

Nadam se da će biti jos komentara na iste simptome.

Kao sto sam vec rekao u uvodnom postu vec sam obavio prvi posjet psihijatru pa cemo vidjeti koliko ce biti djelotvorno.

Osim samog emocijonalnog stanja koje sam podijelio s vama, najvise me intrigiralo da li cu pronaci nekog tko je imao/ima fizicke simptome pogotovo ove koji se ticu kolajuce/setajuce boli po tijelu.

#4 hajvan

hajvan

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 465 posts

Posted 08 March 2018 - 14:43

vjerujem da je manje-više većina nas ovdje imala takve ili slične simptome

#5 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 21 March 2018 - 19:03

Svi vise manje imamo iste simptome..ja bolujem od toga evo vec 4 godinu punu i isto je sve pocelo sa vrtoglavicom..ali da te utjesim..potrazi strucnu pomoc to nije sramota niti ista..a i boli te uvo tko ce ti sta reci jer o tebi se radi..poceo sam pisat da te utjesim pa napisah nesto sasvom deseto hehe..ugl sad se osjecam potpuno izljeceno..cinjenica da pijem minimalnu dozu lijekova al ko ga hebe..osjecam se super..pozz

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users