Jump to content

- - - - -

Sta mi se desava?

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Lancuxx

Lancuxx

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 13 March 2018 - 20:01

Pozz svima.. Citao sam dosta po forumu o bordoline simptomima i nazalost pronasao sam sebe u mnogim. Oduvek sam bio implusivan, zivcan i uvek sam se svadjao s ljudima, na sve u zivotu gledam s negativne strane, smeta mi tudji uspeh, imam drasticne promene u raspolozenju , od puke srece do najvece depresije, i sve tako..

Kao sto rekoh,oduvek sam bio takav ali u zadnje dve godine se stanje pogorsalo. Pre dve godine sam bio kao tempirana bobma, u jednom trenutku sam "eksplodirao" i krenuo da tucem ljude po kaficima.Tukao sam se svaki vikend po lokalima , sve dok jednom nisam ozbiljno povredio jednog decka , zbog cega sluzim uslovnu kaznu vec godinu dana. Ne znam da se kontrolisem u besu, jednostavno poludim..npr u besu sam uzeo nekoliko flasa i sve ih razbio tom decku u glavu nakon cega je on hitno prevezen u bolnicu na usivanje glave,imao je nagnjacenje lobanje i 20 kovci. Srecom sam izbegao zatvor ali sud mi je dodelio uslovnu kaznu.

Bio sam veoma nervozan i besan upocetku jer nisam isao nigde, kako slucajno opet nebih poludeo i nekog napao i zavrsio u zatvoru..tako da sam resio da si pomognem i otisao sam kod psihijatra, ona mi je posle prvog razgovora prepisala rivotril i eftil da pijem..Pio sam mesecak dana te lekove i na svoju ruku sam prestao ici kod psihijatra i piti lekove..

Proslo je godinu dana vec, nigde u grad skoro nisam izlazio, imao sam kuci ispade pri cemu sam lomio prozore i case kad bas pobesnim. U nekoliko firmi sam se zaloslio da radim ali nigde se nizam zadrzao jer sam se posvadjao svuda sa sefovima..imam osecaj da su svi protiv mene, nzm ni sam vise..nekad za najmanju sitnicu burno odreagujem.Inace imam 22 godine, ostao sam bez prijatelja zatvoren u kuci svadjajuci se s roditeljima cesto. Planiram opet da idem kod psihijatra pa me zanima sta da ocekujem ovog puta ??

Mozda sam omasio temu i utripovao da sam bordoline, ne znam ni sam vise,ali se nadam da to nikome nece smetati ovde.

Edited by Hyperdrive, 13 March 2018 - 20:43 .
Odvojeni pasusi, radi lakšeg čitanja.

#2 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 13 March 2018 - 21:11

Ćao,

Nisi trebao da prekidaš odlaske kod psih i terapiju. Koju si dijagnozu tada dobio?

Idi ponovo kod psih, reci da si pogrešio što si prestao da dolaziš i ja se nadam da će razumeti. Dobićeš možda nove lekove i psihoterapiju,

Ukoliko si promašio pdf admini će prebaciti temu, ne brini,

I slobodno piši o svemu šta te muči.

#3 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,631 posts

Posted 13 March 2018 - 21:13

Pa mozda tripujes a mozda ne ali ovde nema psihijatara da to utvrde.
Tako da tema po tom pitanju smisla nema.

Ali.

Sta raditi? Psihoterapija kod PREPORUCENO dobrog psihijatra ili psihologa.

#4 harnemo

harnemo

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 14 March 2018 - 11:19

Ima ovde dosta granicnih, neko ce ti sigurno pomoci. Znam coveka sa slicnim simptomima, doktor mu je neke lekove, ne znam koje i od tad mu je bolje. Vise se ne bije po kafanama :)

#5 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,727 posts

Posted 14 March 2018 - 12:25

Hmmm, ovo MOŽE da bude granični, ali može i neki od onih drugih devet. I ja sam tukla, ali retko, retko druge, uglavnom sebe, sve je bila autoagresija.

Oba dobijena leka su istovremeno i stabilzatori raspoloženja, ALI i umrtvljuju...

#6 Lancuxx

Lancuxx

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 16 March 2018 - 21:29

Hvala svima na brzim odgovorima.Ne secam se dijagnoze tacno , nesto je u siframa pisalo,ali nmg da nadjem taj papir sada. Od rivotrila i eftila sam bio ko mrtav, samo sam lezao po ceo dan i spavao,zbog cega sam ih i bacio. Protivnik sam lekova i tih stvari. Kod psihijtra sam otisao zato sto sam morao po naredbi SUDA..
Nekako ne verujem psihijatru , imam osecaj da oni nas u privatnom zivotu podsmevaju i da je najlakse nekome samo prepisati lek i cao. Zanimame jel moguce izleciti neki od onih deset poremecaja licnosti ili moze da bude samo bolje vremenom uz odredjenu terapiju???

Dodao bih jos na onaj prvi post, da sam bolesno osvetoljubiv, ko god mi je nesto "nazao" ucinio, osecam potrebu da tim osobama nekako naudim,ko god da je upitanju.. Vecini ljudi nebi uopste smetalo to sto ja smatram uvredama. Imam nekoliko osoba o kojima razmisljam po ceo dan i smisljam nacin kako da im naudim, bukvalno mi je to kao opsesija neka.Imam predrasude prema ljudima i stvaram  o njima negativne slike,dovoljno je da me neko od njih mrko pogleda a kamoli da mi nesto lose kaze ili uradi, da bi ih ja "pikirao" i kad tad dodjem u neki sukob s tim osobama , bilo verbalno ili fizicki.

#7 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,414 posts

Posted 16 March 2018 - 21:49

ne znam imaš li poremećaj ličnosti ili neku drugu psihijatrijsku dg

jesi li bio agresivan dok si uzimao lekove? jesi li imao te gadne opsesivne misli?
ako su ti lekovi pomogli u tom smislu mogao bi prosto tražiti terapiju koja te ne obara

#8 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,727 posts

Posted 16 March 2018 - 22:57

Po onome što sam do sad ovde pročitala, treba da pogledaš F 60.2, a ne F 60.3. Borderlajneri imaju eksplozivne reakcije, ali osvetoljubljivost i sl. su nam uglavnom strani. Povučemo se. Inače smo teški prilepci, gušimo ljude svojom ljubavlju.

#9 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,955 posts

Posted 16 March 2018 - 23:13

Isuviše je ovo klizav teren,Hyperdrive,da bismo tako olako izvlačili zaključke o tome koju tačno dijagnozu/poremećaj ovaj dečko ima ili nema...

Ono što bi za tebe svakako bilo najbolje,Lancuxx,jeste da obavezno ponoviš razgovor sa svojim (ili zašto da ne-ovog puta možda i nekim drugim) psihijatrom,kao i da iznova odradiš celokupno psihološko testiranje (s obzirom da jedino u tom slučaju možeš pouzdano znati na čemu si)...Bilo koja druga nagađanja koja bi ovde mogao da čuješ od nas će te samo dodatno istripovati i eventualno odvesti u nekom smeru u kome ne bi trebalo.

Prema tome,osećaj se slobodnim da ovde otvoreno pišeš o svim svojim problemima,ali ujedno budi svestan i toga da ti konkretnu i preciznu dijagnozu ipak može ustanoviti samo i jedino stručno lice...Ma koliko da im ti možda u suštini ne veruješ i zazireš od njih,činjenica je da je to jedini način da pouzdano saznaš šta se to tačno sa tobom dešava.

U međuvremenu,slobodno nastavi da i dalje sa nama deliš svoje probleme i nedoumice...Opšte je poznato da pisanje (pa makar i ovo forumsko) neretko može da ima i te kako značajan terapijski učinak :)

#10 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,414 posts

Posted 16 March 2018 - 23:17

u svakom slučaju je dobro što znaš da bi moglo i drugačije
da ne živiš baš sasvim ok život

kad bi mogao sa terapeutom o tome da popričaš to bi bilo odlično
lekovi plus priča plus tvoji uvidi jednako spas

slobodan si da se spasiš i živiš dobre stvari