Jump to content

Highest Reputation Content

#569175 Moj uspjesan oporavak

Posted kitty555 on 08 October 2016 - 13:04

Dakle, ljudi moji ja sam sretna! I presretna! I ne mogu vjerovati da ja to govorim za sebe. Vec godinama imam psihickih problema I ovdje Sam pisala o tome, depresija, psihoza.., moj zivot je bio grozan, sav u negativi, bezvoljnosti.., nitko mi nije mogao u potpunosti pomoci..Jesu tu bili psihijatri ali u meni je uvijek bio taj neki osjecaj negative, suicidalnosti. A sada, uspjela Sam. Ne znam da li sam se u potpunosti izlijecila ali ja vjerujem da sam blizu. Radi se o sljedecem; hvatale su me cesto krize ovoga ljeta I odlucila sam otici u psihijatrijsku bolnicu sveti Rafael u Strmcu (kod Nove Gradiske, u HR). To mi je jedna od najboljih odluka u zivotu. Bolnica je tako dobra da ja to ne mogu opisati. Od duhovnih do kreativnih aktivnosti, psihoterapija, terapija molitvom.. Prepreodlicno!!! Osoblje je jako drago, potpuno drugacije negoli u ostalim bolnicama. Meni je boravak u toj bolnici jako puno pomogao. Vratila sam se na fakultet, s velikom motivacijom za ucenjem. Ucim, napredujem, ocjene su mi zasada odlicne. Osjecam takav mir da ga ne mogu opisati, srecu, energicnost! Uspjeli su mi izkorigirati terapiju I sada zivim punim plucima. Svaki dan zapocinjem pozitivnim mislima I molitvom I svaki dan mi je sve bolji I bolji. Nista mi vise ne moze pokvariti dan, ne dam se. Borim se I borit cu se. Nemojte se predati, ima nade. Ovo sve pise osoba koja je donedavno skoro ponovno pokusala suicid..a sada mi vise uopce nije na pameti. Zelim zivjeti! Zavoljela sam sebe I prihvatila I svoje pozitivne I negativne strane. Pisem ovo sve u nadi da cu mozda pomoci nekome, kome je to potrebno, nekome tko mozda misli da ne vrijedi vise zivjeti.. Poslusajte me, itekako vrijedi. Zivot nije ruzicast ali ako se potrudimo moze poprimiti slicnu boju. Zelim vam sve najbolje, javite mi se ako vas zanima nesto o bolnici, kako doci do nje i sl.

#590521 Je li vam neugodno govoriti dobro o sebi?

Posted BurnInHell on 20 February 2017 - 20:24

View Post2Bavailable, on 20 February 2017 - 20:21 , said:

e upravo zato sam ja odlučio da nikada ne idem na razgovore za posao :D

Posted Image

#601683 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted FreakElixir on 11 May 2017 - 10:25

@merion ne znam koliko ti je to pametno...

#590081 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted maza on 19 February 2017 - 13:58

View Postkruška, on 18 February 2017 - 21:26 , said:

ma to mi dođe kao ono kad je žena silovana, pa pođu pričati o tome u kojoj je odjeći bila, znači uvijek će se naći način da se za sve okrivi onaj kome je loše, a ne onaj ko čini loše. Ne kažem sad da su depresivni neka nevinašcad i cvječke, ali pretjeruje se po pitanju toga
Warning: ovo će biti jedan konfuzan post, jer sma takva danas.
Kontam da hoće da sebe ubede da tako nešto njima ne može da se dogodi jer, eto, oni su pametniji od toga
(Oni ne bi načinili tako glupu grešku da se obuku izazovno npr.), oni ne bi bili tako neoprezni da im se dogodi ne znam šta, to je njihov mehanizam samoodbrane na činjenicu da to nešto ružno može i njima da se dogodi
I psihička bolest realno može i njima da se dogodi, ali ne, oni su previše ''pametni, odgovorni, zreli, stabilni'' ištatijaznam
To se ipak dešava tamo nekim ljudma koji su sami sebi krivi i to se njima ne može dogoditi, u suštini  jednostavno ih plaši da ipak nismo u sveobuhvatnoj i potpunoj kontroli ovog života. To ume da deluje zastrašujuće na ljude, saznanje da nije sve u našim rukama.

#575474 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted BurnInHell on 22 November 2016 - 14:33

View Postkruška, on 20 November 2016 - 09:52 , said:

psiholog treba da nudi rješenja za probleme a ne govori o manama i greškama

Onaj ko ne zeli da cuje istinu o sebi, koliko god bolno zvucala, na podvesnoj razini ni ne zeli da se izleci, ne želi da se promeni.Posao psihologa i jeste da detaljno analizira licnost pacijenta, ukazujuci mu na one osobine i ponasanja koji ga nazaduju i onemogucavaju da bolje funkcionise.

#601962 Molim pomoc za brata

Posted Macak on 13 May 2017 - 00:49

Sad sam se sjetio događaja iz Vrapča.
Poslao me tehničar da čekam u sobi. Ja si mislim šta je sad. Došao nakon par minuta, kaže da imam posjete. Izlazim u zajedničku prostoriju i vidjeh stol namješten kao u omiljenom restoranu. Na stolu stolnjak, nadstolnjak, vaza, cvijeće, svijeća u čaši, moja kava i mineralna. Za stolom prijatelj (vlasnik restorana) i moj brat. Buraz mi je donio omiljenu cokoladu i kekse.
Sjedoh s njima za stol ali sam tako plakao da im nisam mogao skoro ništa reći. Njih dvojica, očito šokirani svašta su mi pričali. Novosti za šankom, u prirodi, u gradu...
Njima baš nije Vrapče usput, 131km. To me diglo nenormalno. Kad su otišli prestao sam plakati i nakon sat vremena sam bio sretan. Ni sad im ne mogu opisati kako je bilo.

Sjetih se prvog ručka tamo. Kuhana govedina, paradajz sos i pire krumpir ali od pribora imam samo tupu kašiku. Tražio sam nož i vilicu, ne daju. Bilo mi je fino al sam se namučio dok sam meso savladao.
Sa druge strane stola mršavi dečko stiso meso u šaku i jede kao zadnje a sos i pire mu se cijede bmniz ruke, sav se zafleko. Osjetih se puno zdravijim od njega

#600388 Granicni poremecaj licnosti (BPD, Borderline)

Posted VanjaCro on 01 May 2017 - 14:55

View PostBurnInHell, on 01 May 2017 - 10:42 , said:

Sada sam u fazi kad opet mislim da imam granicni :/
Jedino sto nemam je samopovredjivanje, za tim nikada nisam osecala potrebu, promiskuitentnost i gubljenje kontakta sa realnoscu.
a da jednostavno odes psihu i okvirno vidis ako stvarno mislis da imas neki problem koji te sputava u svakodnevnom funkcioniranju nego da se patis sa tim glupim testovima i pitanjima sta mi je svaki dan
ne mogu reci da nisam radio istu stvar ali makar sam prvo kod psiha zavrsio pa sam tek onda bacio oko na internet u "potrazi za sobom"

#598258 Izbjegavajući poremećaj

Posted secerlema on 15 April 2017 - 13:27

bas tako Macak :)

Uostalom, molite se bogu da nemate dg poremecaja licnosti jer je to dijagnoza za ceo zivot koja se samo lekovima i dugotrajnom psihoterapijom moze drzati pod kontrolom.

Ne znate sta znaci postati psihotican jer godinama niste izasli iz sobe, zaglavljivati po bolnicama, nemati prijatelje, osecati jednu duboku unutrasnju prazninu koju nista ne moze da popuni.
Kad ni sa kim niste bliski jer ne mozete, ne zelite, ne znate kako. Sta znaci ukociti se kad neko samo krene da vas zagrli.
Mene gotovo niko osim sestre ne grli jer ne mogu to da podnesem.
Kada je gotovo izvesno da ste nesposobni da zasnujete svoju porodicu, kada ne mozete da se istinski povezete sa drugim ljudskim bicem, kada se grozite seksa...
Ja imam 27 godina, i nikad se nisam zaljubila.

To je surova, neulepsana realnost ovog poremecaja i zaista mi je zao ako se iko od vas u ovome pronalazi.
Jer ona vam ne treba pakao posle smrti, vi ste vec u paklu i gorite.

#596264 Da li je zapravo moguće 'trgnuti se'?

Posted green_eye on 27 March 2017 - 11:29

archaic, ne planiram potpuno izbaciti terapiju, moja spada u narkomanske pa zato smanjujem, a i zbog jetre. sad kad ne pijem alkohol svejedno jace osjecam djelovanje i ovako mi je taman. jednog dana mozda budem mogla bez icegga, ali takvog nije bilo zadnjih 11 godina, od moje 14-e.
iskreno imam pozitivan osjecaj u vezi buducnosti, ali kad bih imala nekoga s kim bih mogla to podijeliti bilo bi super, imala bih vise poleta i zelje za uspjehom. ne samo ovako tipkanje po forumu.

mislim da mi je trebalo da dodjem u situaciju iz koje nisam vidjela izlaza. bilo ih je puno dosad, ali ova sad me udarila sa svih strana. naposljetku, trebalo mi je da mi decko kaze kako svakim danom propadam sve dublje, da svakim danom ima sve manje osjecaja za mene i ne zna sto da radi.

naravno da sam to znala i sama, ali trebalo mi je da mi netko kaze tako direktno. nisam se ja taj tren "trgnula". bila sam pogodjena i nisam znala sto da radim, mislila sam otici od njega, ubiti se, svasta nesto. a onda sam nekako usput uspjela vidjeti neke tracke izlaza, nadu za posao, zelju za pokretom. i pocela polako ici ka funkcionalnijem zivotu.

zato su nam prijatelji bitni, oni iskreni i pravi. i zato nije dovoljno dopisivanje, te iste rijeci napisane nemaju tu snagu kao kad ti ih netko kaze u facu.

#593746 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted Peti Element on 10 March 2017 - 13:06

Ja da idem kod deset njih, sečem glavu ako ne bi bilo deset različitih dijagnoza.

#592501 prostor za rast

Posted pogresna on 03 March 2017 - 08:31

u otvorenosti prema ljudima, knjigama, filmovima, muzici :)

#590009 Kako gledate na neostvarenost i gubljenje godina, šta su rešenja?

Posted Tovar on 18 February 2017 - 22:12

View PostNibrist, on 18 February 2017 - 00:20 , said:

obrazovanje, ljubav, prijateljstvo, materijaln i poslovni uspeh, razvoj duše i interesovanja, mogućnost samostalnog funkcionisanja,...

Jebiga, većina nas ovdje kaska u više ili manje ovih parametara, u većoj ili manjoj mjeri.
A ove stvari nismo ostvarili zbog strahova/manjka volje, manjka objektivnih mogućnosti, utjecaja okruženja, sjebane kemije u mozgu, flegmatičnog karaktera itd., itd.

Tako da se ne bi trebali toliko sekirati oko ovog neostvarenog, koliko oko samog stanja. Čega se plašimo? Zašto ne riskiramo? Zašto se ne angažiramo? Zašto smo nezainteresirani?

Kad se povrati životna energija i volja, ove stvari dođu same od sebe, barem neke (lako je steći obrazovanje, nisu potrebne ogromne pare, ako se ima velika volja i želja za stjecanjem znanja-primjer). E kako vratiti volju i želju i hrabrost i sve ostalo, to je već drugi, malo teži problem.

Uglavnom, ne treba previše sebi predbacivati i udarati glavom o zid zbog izgubljenog vremena jer su tu uvijek bile nekakve objektivne okolnosti koje su nas sprječavale. Niko si valjda ne čini namjerno nažao. Ili čak i ako čini, to je zbog trauma ili nečeg trećeg.

A za trenutak se živi, čovjek koji je u sretnom trenutku neće, ne želi niti ima volje i snage razmišljati o protraćenoj prošlosti.

Ovo čak ispade optimističan post iako se uopće tako ne osjećam.

#589956 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted BurnInHell on 18 February 2017 - 19:47

View Postkruška, on 18 February 2017 - 16:49 , said:

a ko to ne želi da mu bude bolje? Neko želi da mu je loše, da nema motivacije i volje, ima smisla :rolleyes: Ako i postoji taj biser onda neće ni ići psiholozima nego će se zabiti u kuću i ne raditi ništa, čekati smrt ili što već

Na svesnom nivou svi žele, ali na podsvesnom i nije baš tako. Mnogo tekstova sam pročitala na tu temu i zapravo ima smisla, mnogi svoje ja doživljavaju samo kroz poremećaj, problem itd itd i da bi rešili to zapravo mora da unište to svoje nefukncionalno ja. I prosto, ako se osoba u detinjstvu nije izgradila kao funkcionalna ličnost, ako je imala ogromne frustracije i ako nije osećala sigurnost i prihvaćenost od okoline, ni u odraslom dobu neće biti bolje. Izrašće ili u mazohistu ili sadistu.
To je ona priča, kada te život dovede u takvu situaciju da nemaš kud, kada te pritera uza zid onda ćeš i dobiti motivaciju, a ovako je sve mlaćene prazne slame praćeno lenjošću i bezvoljnošću. A lenjost pri pokušaju  rada na sebi se javlja kao posledica odsustva iskrene i istinske želje za promenom.

#588637 Nikada nisam imao djevojku

Posted kruška on 14 February 2017 - 11:03

šta se ovdje sve napisa, Bože sačuvaj, kad je priča o ljudima uvijek nastane gužva

#588107 Da li je zapravo moguće 'trgnuti se'?

Posted maza on 12 February 2017 - 14:28

To je neka majka sa reklame ili američkog filma/serije, a ne koja se trgla. Prosečna majka ujutru juri na posao kao bez glave (ako ima sreće da je zaposlena), dolazi kući umorna, nervozna, zabrinuta. Ne zna kako da vrati kredite, novu maramu može da sanja, nema kad da prošeta, a ni deca neće sa njom u šetnju, a vala i nju bole noge. Po meni, može da se ''trgne'', onaj ko je u nekom stanju šoka. Kad ti se nešto polako, skoro neprimetno uvlači u psihu, raste u tebi kao kancer, tu nema trzanja, tu ima samo isplanirane, promišljene borbe svim sredstvima.

#586703 Nema vise depresije!

Posted kicavac on 02 February 2017 - 13:05

Koiko je bitno da covek radi ono sto voli o tome je moj duhovni ucitelj Tesla rekao, ako mogu tako da kazem," ljudi bi trebali raditi ono sto vole, jel kada bi tako radili rad bi im pricinjavao zadovoljstvo i davao im a ne oduzimao zivotnu energiju, tada se covek oseca jednim tonom u opstoj svemirskoj harmoniji.

#577855 Psiholozi i psihijatri ne vole forume ovakvog tipa

Posted Gerda on 03 December 2016 - 23:55

Ma i oni su ljudi ko i svi, ima ih dobrih i losih i svakakvih, i psihijatra i psihologa. Diploma nista ne znaci ako nema drugih kvaliteta. Da ne spominjem kakve sve neznalice dolaze do njih. Vecini su nazalost bitnije pare i neki socijalni status nego dobrobit pacijenata. Ali uvijek ima izuzetaka, ima ih cak koji i virnu tu da nauce nesto;-)

Ovo sto Aruena kaze da su je napali zbog nekog posta... Pa toga mislim ima u vecini profesija, pa i generalno u zivotu. Ti najgluplji i najnesposobniji ljudi su uglavnom i najiskompleksiraniji, zato masu diplomama i skrivaju se iza nje. Dobri strucnjaci nemaju potrebu nista dokazivati, spremni su priznati da nisu sveznalice, da mogu pogrijesiti i uvijek su otvoreni za nauciti nesto novo, cak i od obicnih smrtnika, heheh.

#575195 Da li je zapravo moguće 'trgnuti se'?

Posted Aruena on 21 November 2016 - 13:09

Problem sa depresijom je što je to prisilno stanje iz koga ne može čovek da se trgne niti voljom pokrene.
Inače ne bi postojali toliki lekovi, psihijatri itd.

Jedini način je da neko spolja interveniše, lek ili osoba, ili neka promena okolnosti, ili sve to zajedno.
Depresija nije slabost volje, nije slabost uopšte, to je specifično stanje svesti i ličnosti, i obično oboljevaju baš ti najjači, uvek perfekcionisti, uvek skloni da sebe krive za sve, uvek oni koji uzmu najveći teret.

Tako da... Deca su manji problem, oni shvate ili ne, ali se snađu.
Najveći problem je osoba u depresiji, koja pati.

#574864 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted serafim on 20 November 2016 - 10:08

Da bi pronasla resenje treba da ti ukaze na mane koje ceato ne lrimetis. Pocetak resenja je kada shvatis da imas mane i probleme koje treba da resavas. Najlakse je reci ti imas zivotne peobleme i niai kriv, a mi cemo da ti dignemo samopouzdanje i bice sve ok. Pravi psiholog treba od nas da napravi coveka da prepozna svoje greske, radi na sebi i pocne da ih resava.
Obozavam privatne paihologe kod kojih dodje kao na kafu sa komsijom gde ti pricas on klima glavom i na kraju ti imas probleme zato ato su drugi krivi. I ako je tako treba da radis na tome da se prilagodis, lakse je peomeniti sebe negi drustvo ili sve oko sebe. Bar ja tako gledam na to

To je proces i ne svodi se na tri posete psihologu.

#570173 Suicidalne misli

Posted Apoptosis on 21 October 2016 - 12:36

View Postbluebell, on 21 October 2016 - 12:31 , said:

Registrovala sam se ovde bas iz razloga jer sam primjetila da ima dosta ljudi koji prolaze i koji su prosli kroz period zivota u kojemm sam ja. Sama sam pocela da istrazujem svoje simptome i kako bi se mogli lijeciti bez tih nekih lijekova, medjutim kako sve vise i vise istrazujem i citam vecina ih preporucuje lijekove. Interesuje me da li stvarno neki od tih lijekova mogu da izazivaju ovisnost, da izgubim empatiju i sl. tome? To me interesuje jer me strah da mi ne umru mozdane celije (znam, smijesno je i meni je) . Pokusaji ubistva, prvo kad sam probala bila sam u nekom stanju soka, ne znam kako bi opisala, psihoticna scena, u medjuvremenu toliko sam dugo o tome razmisljala da sam cak i nasla ustanovu koja pruza takve vrste usluge u inostranstvu, ne mogu tacno da se sjetim koja je zemlja bila, drugi put sam bas odlucna bila, napisala sam i pismo i te tablete i alkohol ali mama me uspjela sprijeciti ali krijem od nje da i dalje imam takve misli.

Antidepresivi sa dodatkom sedativa i ako je baš ozbiljno, antipsihotika, moraju se hitno davati kod suicidalnih misli ili ne daj Bože , pokušaja suicida.
Zahteva se i bolničko lečenje da znaš.
Neče uništiti moždane ćelije, naprotiv, neki lekovi su neurotrofni, izgrađuju nove sinapse u mozgu.