Jump to content

Trazodon (TRITTICO)

libido neko sa iskustvima sa ovim AD ili neko strucan pls help

• Please log in to reply
193 replies to this topic

#1 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 09 March 2007 - 21:57

Pijem ga vec tri veceri po 1/3 i ne znam ni sama sta osecam. Veliki deo pre podneva provedem kao u polu snu, posle se unervozim. Dr mi je dao i Bromazepam 1.5 (2x), ali sam to popila samo prvo jutro i tek tada sam se osecala kao g..no na kisi. Da li je to normalno? Sve mi je ovo novo, nepoznato. Skroz sam lose, pogotovo posle odlaska kod dr. Pitam se da li uopste da idem ponovo kod njega? Stalno imam utisak kao da gutam neke knedle, po malo mi je i muka, ali sam to mozda i uvrtela u glavu jer sam od vas ovde cula da je to moguca posledica. Ima li ikoga sa nekakvim iskustvima? Kakav je ovo lek?
Ajd' izvinite ako davim i ako je vec bilo price o ovom leku, ali sam sada vec skroz fuj i nemam strpljenja da trazim po netu.

#2 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 09 March 2007 - 22:22

Normalno je da Trittico izaziva pospanost, pa ga zato i uzimas uvece, inace je anksiolitik. Ne znam zasto ti je dr dao i njega i bromazepam, jer sam mislio da se Trittico daje kako bi se izbegao bromazepam, zbog navikavanja. Malo mi je neobicno da osetis bilo sta ako uzmes samo 1/3 tablete. Mozda previse razmisljas o tome?

#3 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 25 March 2007 - 22:42

Pozdrav svima,da li neko pije ovaj lek,i ako pije kakvo mu je iskustvo sa istim?

#4 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 25 March 2007 - 22:57

Ja ga pijem ali od skoro (02.03.) tako da ne znam sta bih ti rekla. Prva dva-tri dana sam bila prilicno osamucena, ali je proslo. Neko veliko poboljsanje bas i ne vidim, ali je valjda jos rano (bar se nadam). Mozda ce se javiti neko sa vise iskustva, mada kada sam ja pitala malo ih je odgovorilo. Sta te tacno zanima? Mozda i znam odgovor.

#5 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 25 March 2007 - 23:04

Ja sam sva uznemirena,tesko spavam,i prolazim kroz tezak period.
Pa mi psihijatrica dala da mi pomogne da preguram ovaj period.
dala mi da pijem 50mg uvece cetri dana,pa onda 100mg uvece cetiri dana,i onda 150mg uvece da nastavim.
Ja se najezim na pomen tih miligrama.
Kako ti pijes?

#6 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 25 March 2007 - 23:14

Za iste probleme dobila sam 1/3 tablete uvece (nemam pojma koliko je mg) i bromazepam 1.5mg 1+1+0, ali to uzmem kada bas moram. Trebalo bi da idem vec na kontrolu pa ce mi dr. mozda nesto i promeniti.
Jel si pocela da ga pijes?

#7 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 26 March 2007 - 01:09

Jesam sinoc.Ne znam sta ce biti,nadam se najboljem,ostacemo u kontaktu,izgleda smo mi jedini na ovom leku.
Pozdravcic!

#8 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 26 March 2007 - 21:53

Da, izgleda da smo jedine ali bar ni jedna nije sama. Idemo polako, dan za danom. Ja sam u maloj prednosti (moj dr. se prvi setio lekica), a ti se trudi da ne zaostajes. Jel moze?

#9 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 26 March 2007 - 22:10

Kazu da AD ne deluju odma...ja eto imam osecaj(mozda radi onaj placebo efekat)da mi je bolje ujutro kad ustanem,nisam tuzna,smorena,ne pece me telo....vec dva dana sam nasmejana.Doktorica mi je rekla da popijem i jedan dva bromazepana.leksaurina....kad osetim potrebu...
Nadam se dobrom.
I jos jedan pomak,nisam procitala nista sta su napisali o leku i nus pojavama,inace to prvo uradim.
Pozdrav!

#10 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 26 March 2007 - 22:17

Super si. Ja nisam bila bas nasmejana tih prvih dana ali nisam bla ni jadna kao pre. I meni se cinilo da to ipak nekako deluje odmah. Mozda se potpuno, pravo dejstvo leka ne oseti, ali sam se definitivno osecala drugacije nego prethodnih dana. Samo tako nastavi i bice super.

#11 balon

balon

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted 27 March 2007 - 14:15

Ja pijem taj antidepresiv vec 5 meseci i odlicno se osecam...Sve sam regulisala sa njim jedino sto se mora cekati 4 nedelje da pocne da deluje...Ja moj Trittico retard kako se zove u Srbiji pijem samo uvece i nemam reci hvale za taj lek ako se lek moze uopste hvaliti... :aha:

zaboravila sam da kazem da pijem 150 mg,a najveca doza je  :rolleyes: 1000 mg samo da znate.

#12 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 27 March 2007 - 15:00

E Tijana,pazi kad ne mogu da verujem.Juce pogledam da si iz NS,a sad i da smo na istom leku,hahaha.Boze cudni su putevi gospodnji,mozda nam je ista psihijatrica??????Ja je zvala odavde i ona mi napisala cetiri leka,a ovaj ovde doktor(nase gore lik)odabrao bas ovaj...
Tek ga uvodim postepeno,veceras treba 100mg,pa za tri dana 150mg i tu da ostanem.
Hvala na obavestenju za 1000mg,jer sam ja mislila da je 150mg PREVELIKA doza.
Dobar mu naziv kod nas... addadadaa  addadadaa

#13 balon

balon

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted 27 March 2007 - 21:20

Tako sam i ja pocela da ga pijem,malo sam u pocetku bila smusena ujutru trebalo mi je oko pola sata da dodjem sebi ali te tegobe prodju za 2 do 3 nedelje...Taj lek je odlican jer ne spada u triciklicne AD i ne stvara ovisnost,nemoj da se bojis slobodno ga pij naravno koliko ti lekar odredi ...Videces za 4 do 6 nedelja bice sasvim druga pesma  :aha:

#14 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 28 March 2007 - 04:07

Hvala na savetu.
Inace sam uzasan borac protiv lekova,ali ovaj put sam pristala,jer nisam videla blje resenje.
Nadam se najboljem.
Pozdrav Maja!

#15 balon

balon

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted 29 March 2007 - 09:32

ja ga koristim 5 meseci i kada prodju te pocetne tegobe osecaces se mnogo ,mnogo bolje.On se pije prvo 1/3 ,,3 dana pa 2/3 3 dana pa  t ek   onda celu...No njegovo delovanje se oseti tek posle 4 do 6 nedelja,zato sto je veoma blag...Pijem ga samo uvece 150mg,max doza je 1000mg cisto da znas... :friends:

#16 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 29 March 2007 - 11:14

Hvala, balon. Videla sam vec na drugom topicu da smo na istom leku. Ja sam danas bila kod dr. i nije mi menjao dozu. Da li uz AD uzimas jos nesto?

#17 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 29 March 2007 - 11:22

Povlacim svoj prethodni post da ne bi doslo do zabune. Cini se da vi Trittico uzimate kao AD, a meni je propisan kao anksiolitik, ali sam ja "presao" na lorazepam.

#18 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 29 March 2007 - 12:11

Da, meni je definitivno Trittico dat kao AD, a tvoj prethodni post me je malo zbunio. To i nije lose jer me je nateralo da procunjam po netu a onda i da pitam dr.
A sto si ti Trittico zamenio Lorazepamom. Nije ti prijao? Jel to anksiolitik ili sedativ, lorazepam?

#19 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 29 March 2007 - 18:24

Vidis, Trittico, kako mu i pise na kutiji, je i antidepresiv i anksiolitik (action tranquilisante, anxiolytique et antidpressive). Inace je omiljeni lek moje bivse terapeutkinje i ona ga daje za blage depresije, na primer, ono sto mi nazivamo "tugom" ili "melanholijom". Ko ima nesto malo jace, onda mu daje ovaj lek za opste opustanje i smirenje.

Meni nije bio dovoljan ni za depresiju, ni za opustanje, pa smo presli na Cipralex kao AD, a ovo da bude pomoc za anksioznost. Ali, meni je mnogo brzi i jaci efekt od Lorazepama, pa eto, moj izbor  :rolleyes:

#20 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 29 March 2007 - 20:27

Hvala Miso. Pitam za Lorazepam jer ga je moja mama dobila i dr rece da je to neka zamena za bromazepam. Nista se ja ne snalazim sa tim psiho lekovima, ali cu, izgleda, nauciti.

Also tagged with libido, neko sa iskustvima sa ovim AD, ili neko strucan, pls help

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users