Jump to content

- - - - -

Strah od psihijatra?

narcizam kompeticija zavist misterija transfer nadgornjavanje

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 archaic_tiger

archaic_tiger

Ruminatio

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,341 posts

Posted 04 April 2017 - 22:02

Jeste li ikada u životu imali taj problem da vas od psihijatra/psihoterapeuta hvata neki strah,neka nelagoda...? Da se ne osećate opušteno kad treba da uđete u tu ordinaciju,nego nekako stegnuto,kao da će ko zna šta da vam rade tamo...? Da li vam je ikada bilo poražavajuće što je taj psihijatar svašta nešto napravio i postigao u svom životu (završio medicinski fakultet,stekao diplomu,društveni status itditd),dok se vi u njegovom prisustvu osećate samo kao "najobičniji pacijent",odnosno,takoreći-samo kao neka usputna brojka? Je li vam se ikada desilo da im zavidite na svim njihovim znanjima,kao i na tome sa kojom lakoćom su u stanju da "pročitaju" vašu bolest,a ponekad i celokupnu vašu ličnost (pod uslovom da to zaista mogu)? Da li ste se u takvim situacijama osećali prazno,osiromašeno...Poraženo i razoružano?...Ili je možda,sa druge strane,bilo i slučajeva kada ste se zadovoljno kikotali u sebi jer ste ipak za svog doktora u neku ruku ostali-nerazjašnjena misterija?

Kakva su vaša iskustva?

#2 2Bavailable

2Bavailable

konj koji sanja

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,331 posts

Posted 04 April 2017 - 22:07

vidim psihijatre kao vodiče prema ozdravljenju ili stabilnoj remisiji
ako su sposobni
a uglavnom jesu mada prave i greške i loše procene prosto

idealna bi bila partnerska podrška ali u najboljem slučaju nemaju vremena za to
u najgorem ih bole kuuurac za nas

od pomoći su

tek sad videh ove grozne tagove

#3 archaic_tiger

archaic_tiger

Ruminatio

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,341 posts

Posted 04 April 2017 - 22:11

:lol:

#4 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,662 posts

Posted 04 April 2017 - 22:50

Taj osjecaj je ne samo pretjeran nego i suvisan. Sa psihijatrom trebas biti sto jesi, kao da je prijatelj. Jos bolje, kao da pricas sa sobom. Ides tamo da ti pomogne.

Psihijatar je ucio govor tijela da ti moze pomoci i ucili su moguce uzroke i rjesenja ali ne moze bas citati misli.

Sto se tice skolovanja moj stav je drukciji. Moje ucenje nije zavrsilo diplomom. I sad, u mirovini, volim svoje zanimanje i ucim nove stvari koliko mogu.

Za vrijeme sto se psihijatar skolovao duze ja sam radio sa ljudima, strankama, upoznavao ljude i njihova stanja, ucio rjesavati tehnicke probleme u praksi. Sto je on u medicini ja sam u tehnici.

Sadasnjem psihijatru sam misterija, na moju zalost, on me ne razumije. Sto je jos ludje, ja mislim da njega razumijem jer izgledam kao netko tko nije mogao preživjeti sta sam sve prezivio i moj izgled cesto skriva moja stanja.

#5 maza

maza

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 posts

Posted 04 April 2017 - 23:15

Meni je doktorka rekla: ''Ja tebe nikako da provalim''. Smetalo mi je što koristi žargon, kao ja sam mlada, pa ona priča sa mnom tim mladalačkim žargonom. Idi begaj. Onda mi je smetalo to što ne može da me razume, ''provali'', pa obraća li ona uopštte pažnju na mene, koncentriše li se... Pogledam koliko ih još čeka posle mene, čega li će se naslušati, koliko ih ima kao što sam ja, jbg.

#6 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,100 posts

Posted 05 April 2017 - 07:58

Meni je psihijatrica odmah pogodila dijagnozu i pomogla sa terapijom, a prije odlaska nisam htio ici jel sam mislio da mi ne moze pomoci.

#7 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,587 posts

Posted 05 April 2017 - 11:18

Nemam baš takav osjećaj, ali generalno ne volim psihijatre i ne vjerujem im. Oni su mi nužno zlo jer bez njihovih lijekića jako teško živim.

#8 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 568 posts

Posted 05 April 2017 - 18:38

archaic_tiger, on 04 April 2017 - 22:02 , said:

Jeste li ikada u životu imali taj problem da vas od psihijatra/psihoterapeuta hvata neki strah,neka nelagoda...? Da se ne osećate opušteno kad treba da uđete u tu ordinaciju,nego nekako stegnuto,kao da će ko zna šta da vam rade tamo...? Da li vam je ikada bilo poražavajuće što je taj psihijatar svašta nešto napravio i postigao u svom životu (završio medicinski fakultet,stekao diplomu,društveni status itditd),dok se vi u njegovom prisustvu osećate samo kao "najobičniji pacijent",odnosno,takoreći-samo kao neka usputna brojka? Je li vam se ikada desilo da im zavidite na svim njihovim znanjima,kao i na tome sa kojom lakoćom su u stanju da "pročitaju" vašu bolest,a ponekad i celokupnu vašu ličnost (pod uslovom da to zaista mogu)? Da li ste se u takvim situacijama osećali prazno,osiromašeno...Poraženo i razoružano?...Ili je možda,sa druge strane,bilo i slučajeva kada ste se zadovoljno kikotali u sebi jer ste ipak za svog doktora u neku ruku ostali-nerazjašnjena misterija?

Kakva su vaša iskustva?
Kad treba da uđem bilo gde ja se ne osećam opušteno tako da nema razlike pred tom ordinacijom. Pa šta će da mi rade, ne ulazim u nepoznato, teži zahvati donose veće rezultate tako je u svemu.
Voleo bih da sam njihove struke, ali za mene je to jedna od struka pred kojom se ne osećam poražavajuće, išao sam kod državne psihijatrice, tad uopšte nisam verovao u lekove, nimalo mi ona i terapija nisu bile bitne i zanimljive pogrešio sam, osećao sam se da sam ja broj za nju i ona za mene, odnos sa psihoterapeutkinjom mi je bio odličan, kao sa prijateljicom, trudio sam se da budem iskren do dna, nimalo nisam mislio da sam joj broj, mislim da sam se posle prekida terapije borio da ne budem zavistan od nje.
Nisam im puno zavideo i nisam se osećao osiromašeno, kao pred nekim starijim mudrijim prijateljom, ali zavisi to treba i on da skonta i da postavi, ako državni ima vremena, i u prvim susretima kad mi je bilo loše sam se više osećao kao pacijent ali nisam ništa suvišno mislio prema njima, posle je bilo bolje, sad mi opet nije nešto, životni status lošiji, možda bih se osećao kao neki bedni pacijent koji se bedno dovukao po bednu terapiju ali šta mogu to je presek celog života sada i ovako je sve bedno još dodati bedni lek, ako je on vedra ličnost i do šale mu je dobro došlo.
Pa jebiga, nekad bar nekako želiš biti važan, misteriozan, čak mi se ponekad javilo da mi je sve smešno da bih joj se smejao i rekao ma ma ne vredi nije ni bitno, a kako ti tako brzo uspevaš da mršaviš? pa se onda opet vratiš realu, da mi je više pomagalo i motivacija bi bila veća.

#9 matilda

matilda

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,564 posts

Posted 19 April 2017 - 17:47

Da. Imam jako veliku nelagodu kad slucajno vidim bivseg psihijatra. Mislim da me je stid. Jednom sam ga videla sa ledja i toliki sam popizditis dobila da sam bila vidno isfrustrirana i besna te mi je dr pojacala th. Eto.

#10 Winter vol 2

Winter vol 2

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 813 posts

Posted 19 April 2017 - 17:57

Nope, da imam kesha svaki dan bi ga posjecivao, al ne bilo kog.

Da imam mogucnost da odaberem jednu osobu s kojom cu provodit vrijeme to bi bio najkvalitetniji psihijatar ikad i da je bas moja mjera. Prvo jer me interesuje ljudski um a drugo jer zelim da mi bude bolje.

#11 archaic_tiger

archaic_tiger

Ruminatio

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,341 posts

Posted 19 April 2017 - 18:37

View Postmatilda, on 19 April 2017 - 17:47 , said:

Da. Imam jako veliku nelagodu kad slucajno vidim bivseg psihijatra. Mislim da me je stid. Jednom sam ga videla sa ledja i toliki sam popizditis dobila da sam bila vidno isfrustrirana i besna te mi je dr pojacala th. Eto.

Moram priznati da je ovo najneobičniji razlog zbog kojeg sam čula da je neko dobio pojačanje terapije (naravno,ako je baš samo to bio razlog).

#12 matilda

matilda

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,564 posts

Posted 19 April 2017 - 19:11

Ma i ja sam se zalila a i dr dosta polaze u to kako pricas kako izgledas sta pricas itd. Nekada kad jasno i sa uvidom ispricam problem bez da dramim dobijem samo savet ali ako pokazujem bes ljutnju ili sam placljiva odmah menja th. Tako da to sto sam videla tog konja je dolilo ulje na vatru i rasplakala sam se. I odmah th predlog dnevna ma hit.

#13 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,587 posts

Posted 19 April 2017 - 20:50

View Postmatilda, on 19 April 2017 - 19:11 , said:

Ma i ja sam se zalila a i dr dosta polaze u to kako pricas kako izgledas sta pricas itd. Nekada kad jasno i sa uvidom ispricam problem bez da dramim dobijem samo savet ali ako pokazujem bes ljutnju ili sam placljiva odmah menja th. Tako da to sto sam videla tog konja je dolilo ulje na vatru i rasplakala sam se. I odmah th predlog dnevna ma hit.

Kako se ponašao taj psihijatar koga si videla?
Pa ti ostavio takvu reakciju.

#14 Ninche

Ninche

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,599 posts

Posted 19 April 2017 - 21:30

Mene je moj poslednji put kad sam bila kod njega, pokusao da isprovocira, da reagujem burno na neke njegove izjave, a meni se plakalo..

#15 matilda

matilda

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,564 posts

Posted 20 April 2017 - 18:53

Ma taj konj me je mnogo provocirao ali ja sam to tek naknadno shvatila tako da mi je sujeta proradila. Inace ne kontam provokacije momentalno vec mi se upali.lampica kasnije i ne bude mi krivo. Ali ovo sto je taj meni uradio helou bila sam jako bolesna kako si mogao? I to ne mogu da oprostim.

#16 archaic_tiger

archaic_tiger

Ruminatio

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,341 posts

Posted 20 April 2017 - 19:38

Uh,kako mrzim te provokacije i sva ta izdizanja iznad pacijenata... :dry: Sva sreća pa je moja doktorka sušta suprotnost po tom pitanju. Iskreno,ne znam kako bih reagovala da mene neko tako krene da podj*bava...Nadam se da nikad neću ni doći u situaciju da to testiram.

#17 2Bavailable

2Bavailable

konj koji sanja

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,331 posts

Posted 20 April 2017 - 19:43

ja to menjam čim ne pokaže zadovoljavajući stepen saradnje

čuj još da me provocira pa oči bi mu iskopao
i grkljan zubima pregrizao
i ruke iščupao
i noge
:D

#18 Winter vol 2

Winter vol 2

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 813 posts

Posted 20 April 2017 - 19:52

View Post2Bavailable, on 20 April 2017 - 19:43 , said:

ja to menjam čim ne pokaže zadovoljavajući stepen saradnje

čuj još da me provocira pa oči bi mu iskopao
i grkljan zubima pregrizao
i ruke iščupao
i noge
:D/>
volio bi to gledat, iz prvih redova

#19 2Bavailable

2Bavailable

konj koji sanja

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,331 posts

Posted 20 April 2017 - 19:54

hahaha ti baš ne voliš psihijatriju

#20 Winter vol 2

Winter vol 2

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 813 posts

Posted 20 April 2017 - 19:55

Krivo si me shvatio, nema veze s tim kome to radis ^,..,^

Also tagged with narcizam, kompeticija, zavist, misterija, transfer, nadgornjavanje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users