Jump to content

- - - - -

Napadaji depresije ciklicki

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Carpe_diem

Carpe_diem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Posted 15 April 2017 - 00:24

Bok

Dakle imam dobra razdoblja i onda dođe napadaju depresije gdje nemam volju ni za cim osim krepati,skratit si muke,utisati sve sto su drugi rekli, nisu me culi ili voljeli.ti ga me ubija tada,rijeci zamaraju, sve je Potroseno ne mogu nikako biti bolje jer nista nema smisla i puna sam mrznje sto se to ponavlja. Ko da mi raste u glavi i pukne bum! Ljuta sam jer ne razumije nitko!!! Uzasno sam ljuta i nakupi je mi se taj destruktivni bijes - sjetim se bivseg i placem placem nemoc tuga srce me boli. Sjetim se da sam i dalje bez posla i pozelim se ubiti kad me nitko ne zeli.

#2 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,330 posts

Posted 15 April 2017 - 08:37

To se zove depressio recurrens F33, ja imam tu dijagnozu.

Tačnije, ranije sam imao F33.3 - to je isto povratna depresija, samo sa simptomima psihoze.

Rešenje je uzimanje redovno antidepresiva, čak i kad se osećaš dobro, i dobro bi došli razgovori sa psihologom, a najbolje psihoterapeutom, mada psihoterapeuti JAKO koštaju...

#3 Carpe_diem

Carpe_diem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Posted 17 April 2017 - 18:43

View PostApoptosis, on 15 April 2017 - 08:37 , said:

To se zove depressio recurrens F33, ja imam tu dijagnozu.

TaÄnije, ranije sam imao F33.3 - to je isto povratna depresija, samo sa simptomima psihoze.

ReÅ¡enje je uzimanje redovno antidepresiva, Äak i kad se osećaÅ¡ dobro, i dobro bi doÅ¡li razgovori sa psihologom, a najbolje psihoterapeutom, mada psihoterapeuti JAKO koÅ¡taju...

idem psihoterapeutu povremeno, znam gdje ne kosta. ali mi nije prestalal depresija.

#4 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,409 posts

Posted 21 April 2017 - 06:45

Carpe diem, ne znam koliko je prošlo od kad niste zajedno, ti i tvoj bivši, ali možda će ti značiti da znaš da je tugovanje zbog raskida, sasvim normalna stvar, to je čak i poželjno, mnogo bolje nego uletati odmah u novu vezu ili bilo kakvo drugo potiskivanje tuge...
Tako da nemoj se mnogo ni boriti protiv tuge, pusti je da te malo smara, i ti napadi ljutnje su normalni, to je samo druga strana tuge :(
I jako je individualno koliko će to trajati, jedino znaj da neće doveka, ima ograničeni rok trajanja i osetićeš jednom da popušta i nestaće konačno, znam da ti je sad nezamislivo ali veruj da će doći do toga da ti se pojavi razumevanje za bivšeg dečka i na kraju ćeš samo osećati ljudsku ljubav prema njemu, čak i ako te je puno povredio realno...
A da je bolno - bolno je, to razumem skroz, mnogo nas ovde a i inače, je prošlo kroz to očajno stanje...
I sad je možda i nemoguće razdvojiti dokle je ta tuga a odakle je depresija.. ali izdrži te momente tugovanja, verujem da možeš, ne gledaj puno unapred, idi korak po korak, eto verujem u tebe :)

#5 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,338 posts

Posted 21 April 2017 - 07:32

Koliko dugo ti traju depresivne epizode i koliko cesto se ponavljaju?

#6 sentinel

sentinel

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 21 April 2017 - 11:55

Moguce je da imam ovo, u zadnje vrijeme, jedno dva mjeseca sam totalno down koliko god se borio, sad se iskreno nadam da sam dotaknuo dno i da krecem prema gore :)

#7 Nika_88

Nika_88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 29 May 2017 - 22:20

Ja se evo totalno pronalazim u ovome samo minus suicidalne misli, ali ponekad me uhvate autodestruktivni trenutci u tim depresivnim epizodama.. samu sebe udaram i kao da, na neki bolestan nacin (ironije li) uzivam u tome, kao da mi pomaze i olaksava unutrasnju bol,.. to mi se do sada dogodilo samo 2-3 puta i jako me uplasilo da nesto tako moze uopce izaci iz mene, da si sama nanesem bol!
A onda ima perioda kada sam super ili bar tako mislim jer u podsvjesti uvijek tinja nesto pa dok se ne skupi da je neizdrzivo..idem napokon kod doktora ovaj tjedan. Ali eto, ako ikome nesto znaci, razumijem u potpunosti.

#8 merion

merion

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 225 posts

Posted 04 June 2017 - 23:10

Ljudi mene vec par meseci drzi depresija,sve mi je gore,lekovi nista ne pomazu,ja ovo ne mogu da objasnim,ceo dan placem,gusim se od placa svasta mi prolazi kroz glavu,samopovredjivala bih se alo se nekako suzdrzavam.Ova nedelja mi je paklena ne mogu docekati sredu da vidim psihijatra.Pokusavam sebe da podignem ali ne vredi,onda sednem nastane teski haos u glavi molim boga da mi pomogne da izdrzim uz jecaje i tako svaki dan.

#9 Nika_88

Nika_88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 07 June 2017 - 21:23

Jesi li isla kod doktora danas? Kako je bilo i jesi li bolje?

#10 merion

merion

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 225 posts

Posted 07 June 2017 - 21:55

Jesam dao mi je 2 injekcije za smirenje i rekao da dodjem u bolnicu u ponedeljak ujutru.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users