Jump to content

Anksioznost i koncentracija

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 gerovolk

gerovolk

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 20 April 2017 - 13:49

Od kada znam za sebe imam veliki problem sa koncetracijom, održavanjem pažnje. Uspevao sam da učim samo stvari koje su mi veoma zanimljive, za ostale ne bih imao koncetraciju dužu od nekoliko minuta. Kada bih slušao neko predavanje morao bih još nešto da radim pored toga npr. da crtam jer ne mogu da održim pažnju na jednoj stvari. To je bilo dok sam bio klinac, tinejdžer.
Sada imam anksiozno depresivni poremećaj, konstantne brige, opterećenja, umor, zatupljenost, sa povremenim depresivnim osećanjima, strahovima od ljudi obaveza i svakodnevnih stvari. Zajedno sa ovim problemom koncetracije imam veliki problem da održim normalan način života, mnogo se isključujem od sveta, zatvaram, radnje koje obavam su često mehaničke, dok se osećam odsutno kao u magli, kao da se sve oko mene skuplja. Ne mogu da se fokusiram ni na šta, a kamoli na probleme i da probam da ih rešim. Da li je neko imao slične probleme ili iskustva sa ovakvim problemima, svaki savet bi značio.

#2 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 20 April 2017 - 14:06

po meni je to tvoje stanje dovoljno alarmantno za odlazak kod stručnog lica po pomoć

najgore je gubiti vreme pokušavajući da sam sebi pomogneš ili još gore čekajući da se stvari srede same od sebe
dovoljno dugo imaš te probleme tako da to nije samo prolazna faza

#3 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,338 posts

Posted 20 April 2017 - 14:26

View Post2Bavailable, on 20 April 2017 - 14:06 , said:

po meni je to tvoje stanje dovoljno alarmantno za odlazak kod stručnog lica po pomoć

najgore je gubiti vreme pokušavajući da sam sebi pomogneš ili još gore čekajući da se stvari srede same od sebe
dovoljno dugo imaš te probleme tako da to nije samo prolazna faza

slazem se.

#4 VanjaCro

VanjaCro

Zadrti Realist

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 260 posts

Posted 20 April 2017 - 14:40

View Postgerovolk, on 20 April 2017 - 13:49 , said:

Od kada znam za sebe imam veliki problem sa koncetracijom, održavanjem pažnje. Uspevao sam da učim samo stvari koje su mi veoma zanimljive, za ostale ne bih imao koncetraciju dužu od nekoliko minuta. Kada bih slušao neko predavanje morao bih još nešto da radim pored toga npr. da crtam jer ne mogu da održim pažnju na jednoj stvari. To je bilo dok sam bio klinac, tinejdžer.
Sada imam anksiozno depresivni poremećaj, konstantne brige, opterećenja, umor, zatupljenost, sa povremenim depresivnim osećanjima, strahovima od ljudi obaveza i svakodnevnih stvari. Zajedno sa ovim problemom koncetracije imam veliki problem da održim normalan način života, mnogo se isključujem od sveta, zatvaram, radnje koje obavam su često mehaničke, dok se osećam odsutno kao u magli, kao da se sve oko mene skuplja. Ne mogu da se fokusiram ni na šta, a kamoli na probleme i da probam da ih rešim. Da li je neko imao slične probleme ili iskustva sa ovakvim problemima, svaki savet bi značio.

tako nesto i onda uz nagovor okoline otisao psihijatru
to je sve sto mozes znaci ako ti bas narusava kvalitetu zivota na nacin da ga uopce ne zivis i osjecas kako je progresivno e onda psihologu pa polako psihijatru inace izgleda da nece proci samo od sebe a sam neces moci nista
sretno

#5 sentinel

sentinel

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 20 April 2017 - 16:38

View Postgerovolk, on 20 April 2017 - 13:49 , said:

Mogu reci da je slicno kod mene. Jedan savjet koji ti mogu dati, a danas sam ga shvatio, ako je sva ta dekoncentracija jer si preopterecen, radi jednu po jednu stvar, rjesavaj i zavrsi ju. To je vrlo bitno, moras si skinuti stvari sa vrata koje stalno cuce i cekaju da budu rijesene. Cim nesto kompletno i potpuno zavrsis, zaokruzis pricu s njom, ona ce nestati kao obaveza, pa mozes raditi na iducoj stvari.

#6 gerovolk

gerovolk

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 21 April 2017 - 22:52

Hvala na odgovorima, vec dva puta sam odlazio, ali uvek prekidao terapiju. I uvek se vracao na isto stanje ili mozda malo drugacije. Sad cu probati opet pa sta bude, valjda cu istrajati.
Pozdrav

#7 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 21 April 2017 - 23:09

što si prekidao? mučno je na početku znam ali posle se malo razčisti/raščisti situacija

#8 gerovolk

gerovolk

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 22 April 2017 - 23:11

Pa u prvih nekoliko dana mi je bilo mucno, ali posle nekoliko dana se stabilizovalo, bilo mi je malo bolje, ali posle 2 nedelje je krenulo da slabi i vratio sam se na staro. Data mi je i calixta za spavanje, pio sam je kao sedativ, pola tablete, nisam mogao uopste da funkcionisem od calixte, provodio bih po 16 sati u krevetu. I nisam mogao da nastavim sa Calixtom.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users