Jump to content

Kantarionon, gospina trava,...Jel ima jos nesto na biljnoj bazi?

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 Dek

Dek

ÄŚlan

• Members
  • PipPipPip
  • 58 posts

Posted 02 July 2009 - 17:13

Kupio sam kapi Kantarionona. Pa cu poceti da konzumiram. Mada sam ranije popio celu kutiju i nisam video neki efekat...Prepostavljam da sam trebao mnogo duze da uzimam.

Gledao sam na netu simptome depresije. Tako mi je lakse da se prepoznam kada imam napisano sta mislim da imam a sta ne.

Sve ovo sto cu navestu deluje mnogo ozbiljnije kada se procita ali to je u mom slucaju u blagim simptomima. One recenice koje su Italic koje su ipak malo jace izrazenije od ostalih simptoma.

- Napetost, osecaj nesigurnosti, periodicni pad samopouzdanja npr popdne se osecam ne sigurnim a uvece bolje, takodje i jedna vrsta uznemirenosti kada sam negde napolju preko dana, kada ima puno ljudi, a odma bolje se osecam ako udjem negde gde sam vec automatski nekako ogradjen. Takodje npr kada pada kisica, pre cu onda negde otici nego po suncanom danu. Nekako tu kisu dozivljam kao da me "ogradjuje"  zz_crazy.gif
- smanjeno interesovanje i uživanje u životnim aktivnostima
- razdrazljivost
- promena raspolozenja
- cest pad koncetracija (npr ne mogu da se fokusiram nesto da citam, postanem nervozan...)
- samokriticnost
- gubitak motivacije (kako mi padne koncetracija tako gubim i motivaciju za necim)
- gubitak smisla za humor
- gubitak zelje za duze komunikacije (cesto imam tema koje bi pricao ali jednostavno nekada ne zelim ili ne zeli da mi proradi mozak na toj frekvenciji da se raspiracam)
- nerealni strahovi (blaga uznemirenost u meni)
- stres
- ogromna nervoza prema roditeljima kada nesto pricam sa njima, nemam elasticnost prema njima, prema drugima imam.
- vodjenje negativnih prici u glavi. Npr svadja sa roditeljima, tako da mi nisu ni potrebni nekada da bi se iznervirao.

Deluje puno da imam  unsure.gif . Nadam se da cu resiti ovo mimo nekih ozbiljnijih lekova i posecivanje lekarima.
Voleo bi da cujem neciji komentar na sve ovo.
Takodje da kazem da je proslo nekih 2h od kako sam uzeo Kantarinon kapi. Pa ne znam...mislim da je placebo, jer se lepse osecam nego pre uzimanja sto je po meni vec suvise rano. Desava mi se da kad kod nesto treba da uzmem i vidim da resava nesto sto vidim da ja imam odma mi se javi neka pometnja jer mislim da ce ubrzo to biti reseno. Ali ne ide to tako brzo.

#2 jana6

jana6

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 posts

Posted 02 July 2009 - 18:59

pa i ako je samo placebo, zasto bi to bilo lose,
zar nije najvaznije da djeluje?
nemoj toliko o tome razmisljati, uzivaj dok ti pomaze,
a sto se tice samo-postavljanja dijagnoze nisam sigurna da ti je to bas jako pametno,
nisi nikad bio doktora u vezi ovih problema?
ako nisi, trebao bi, ne znaci da ce ti odmah prepisati tablete,
mozda ti odredi neku psihoterapiju,
ja nisam za tbl., to mi je zadnji izlaz, za suicidalne misli,
pokusavam na razne druge nacine da se lijecim, mijenjam,
ali imam iskustva i s tbl. i sa doktorima,
ne znam zasto automatski odbacujes i jedno i drugo ako nisi probao?

#3 Larisa

Larisa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 posts

Posted 02 July 2009 - 19:36

QUOTE(Dekily @ 2 Jul 2009, 06:13 PM) View Post
Kupio sam kapi Kantarionona. Pa cu poceti da konzumiram. Mada sam ranije popio celu kutiju i nisam video neki efekat...Prepostavljam da sam trebao mnogo duze da uzimam.

Gledao sam na netu simptome depresije. Tako mi je lakse da se prepoznam kada imam napisano sta mislim da imam a sta ne.

Sve ovo sto cu navestu deluje mnogo ozbiljnije kada se procita ali to je u mom slucaju u blagim simptomima. One recenice koje su Italic koje su ipak malo jace izrazenije od ostalih simptoma.

- Napetost, osecaj nesigurnosti, periodicni pad samopouzdanja npr popdne se osecam ne sigurnim a uvece bolje, takodje i jedna vrsta uznemirenosti kada sam negde napolju preko dana, kada ima puno ljudi, a odma bolje se osecam ako udjem negde gde sam vec automatski nekako ogradjen. Takodje npr kada pada kisica, pre cu onda negde otici nego po suncanom danu. Nekako tu kisu dozivljam kao da me "ogradjuje" zz_crazy.gif
- razdrazljivost
- promena raspolozenja
- cest pad koncetracija (npr ne mogu da se fokusiram nesto da citam, postanem nervozan...)
- samokriticnost
- gubitak motivacije (kako mi padne koncetracija tako gubim i motivaciju za necim)
- gubitak zelje za duze komunikacije (cesto imam tema koje bi pricao ali jednostavno nekada ne zelim ili ne zeli da mi proradi mozak na toj frekvenciji da se raspiracam)
- stres
- ogromna nervoza prema roditeljima kada nesto pricam sa njima, nemam elasticnost prema njima, prema drugima imam.
- vodjenje negativnih prici u glavi. Npr svadja sa roditeljima, tako da mi nisu ni potrebni nekada da bi se iznervirao.

Deluje puno da imam unsure.gif . Nadam se da cu resiti ovo mimo nekih ozbiljnijih lekova i posecivanje lekarima.
Takodje da kazem da je proslo nekih 2h od kako sam uzeo Kantarinon kapi. Pa ne znam...mislim da je placebo, jer se lepse osecam nego pre uzimanja sto je po meni vec suvise rano. Desava mi se da kad kod nesto treba da uzmem i vidim da resava nesto sto vidim da ja imam odma mi se javi neka pometnja jer mislim da ce ubrzo to biti reseno. Ali ne ide to tako brzo.

Slažem se da ne trebaš odmah po?eti s lijekovima, ali ne vidim razlog zašto ne bi posjetio psihijatra. U ovoj fazi bi ti vjerovatno pomogla samo psihoterapija, a na kraju krajeva, ako bi ti doktor i prepisao neke lijekove, nije ni to kraj svijeta. U tvom postu sam prepoznala puno svojih davnih simptoma. Ne bih te htjela prestrašiti, ali i ja sam mislila da ?u to sama riješiti, uz razno razne biljne pripravke i tome sli?no, dok se pred par godina nisam dovela do pani?nih napada, anksioznosti i po?etka agorafobije. Previše mi je dobro poznat taj osje?aj nervoze me?u ljudima, pa onda bolje se osje?aš vani po kiši ili mraku nego po danu i suncu, pa si nervozan pred roditeljima (autoritetima), pa vrtiš u glavi loše filmove koji ti samo stvaraju još ve?i pritisak i nervozu.... Da skratim, da sam na vrijeme krenula na psihoterapiju, najvjerovatnije bi puno godina proživjela sretnije i kvalitetnije. Nikad nije kasno, ali zašto problem ne riješiti ?im prije i dok nije velik?! Uostalom, kad sam došla kod psihijatra bila sam stvarno loše, a on mi je rekao da sam mu jedan od najlakših pacijenata, da samo imam neke duševne probleme. Psihijatar je doktor kao i svaki drugi, ne?e te gledati ?udno. Kad te boli zub, ideš li zubaru? Kad dobiješ upalu grla, ideš li po antibiotike? A kad te boli "duša", zašto se mu?iš sam? Nadam se da sam bar malo pomogla. Želim ti sretan izlazak iz problema!

#4 Dek

Dek

ÄŚlan

• Members
  • PipPipPip
  • 58 posts

Posted 03 July 2009 - 17:08

a sto se tice samo-postavljanja dijagnoze nisam sigurna da ti je to bas jako pametno,
nisi nikad bio doktora u vezi ovih problema?

U pravu si, mada to samo postavljanje dijagnoze je vise priznavanje sebi. Inace nisam zbog ovog bio kod lekara, ranije pre 6,7god sam isao zbog nekih drugih stvari... Mada je on vise homeopatski lekar/psiholog. Mislim da nema zvanje psihijatra. Ako bi isao mozda bi bilo najbolje kod njega posto me on vec poznaje. Covek mi je mnogo toga kvalietnog ispircao, rekao, posavetovao ali na zalost ako se to ne zadrzi u glavi odma se vrate stare misli. Dobra "skovana" recenica moze cudo da namesti, ali ako je ne zapamtis i ne ponavljas sebi i prestanes da se osvrces na dobar savet pocinjes da zaboravljas na to.

Mada... kolko se sada krece cene po tretmanu kod psihijatra?

Ne bih te htjela prestrašiti, ali i ja sam mislila da ?u to sama riješiti, uz razno razne biljne pripravke i tome sli?no, dok se pred par godina nisam dovela do pani?nih napada, anksioznosti i po?etka agorafobije. Previše mi je dobro poznat taj osje?aj nervoze me?u ljudima, pa onda bolje se osje?aš vani po kiši ili mraku nego po danu i suncu, pa si nervozan pred roditeljima (autoritetima), pa vrtiš u glavi loše filmove koji ti samo stvaraju još ve?i pritisak i nervozu....

Nisam se prestrasio smile.gif. Vise mi je drago da cujem da neko ima slicne simptome, ako ne i iste, i da su uspesno reseni. Zamolio bi te ako mozes jos malo da mi ispricas o hronologiji tvog problema, rado bi voleo da cujem.

Malo bolje sam razmislio. Necu se drzati samo sa pokusajem biljnih lekova, videcu da krenem na psihoterapiju. Ne bezim ja od lekova. Samo ne znam jednu stvar kada su lekovi u pitanju. Ovde sam u vise navrata procitao da neki ljudi kada prestanu da koriste neke lekove za psihicko poboljsanje oni i automatski prestaju da se osecaju bolje kao kada su na lekovima. Jel to znaci da vecina lekova deluje dok ih uzimas? Pa za to vreme kolko sebe pozitvno stimulises, sa potporom lekova, tolko si i uradio kada prestanes da ih pijes? To mi nije jasno, mislio sam da ti ljudi kada prestanu da ih koriste da ce imati produzeno dejstvo i da su izleceni, ali nije (uvek) tako...

Inace jel ima jos nesto sem Kantarionona da se kupi u apoteci?

#5 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 744 posts

Posted 03 July 2009 - 19:37

ima jos nesto na biljnoj bazi a zove se marihuana... probaj, nije stetnije od tableta...et, mojoj prijateljici pomaze kod  insomnije a meni izazove panicne napade... ma mozda mi ova ideja i nije nesto pametna al eto

#6 marin777

marin777

ÄŚlan

• Banned
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 03 July 2009 - 23:01

QUOTE(MRtavHLadan @ 3 Jul 2009, 08:37 PM) View Post
ima jos nesto na biljnoj bazi a zove se marihuana... probaj, nije stetnije od tableta...et, mojoj prijateljici pomaze kod  insomnije a meni izazove panicne napade... ma mozda mi ova ideja i nije nesto pametna al eto

happy001.gif Da te nema, trebalo bi te izmisliti. Jer, ovdje je postalo preedosadnoo.
Mene isto pucaju pani?ni na marihuani.

#7 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 04 July 2009 - 00:32

QUOTE(MRtavHLadan @ 3 Jul 2009, 08:37 PM) View Post

Duhovito, ali ne i pou?no.

Imaš valerijanu, maj?inu dušicu, kažu da ?ak i menta smiruje (ja je nekad popijem).

#8 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 744 posts

Posted 04 July 2009 - 12:58

QUOTE(Care @ 4 Jul 2009, 01:32 AM) View Post
Duhovito, ali ne i pou?no.
Imaš valerijanu, maj?inu dušicu, kažu da ?ak i menta smiruje (ja je nekad popijem).

jeste, valeriana je jako dobra ako vec prije nisi uzimao anxiolitike jer u tom slucaju ne djeluje bas.....imas u apoteci kupiti tinkturu valerijane a postoje i tabelte koje se zovu valeral, mislim da ih prozivodi belupo

#9 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 744 posts

Posted 04 July 2009 - 13:28

QUOTE(marin777 @ 4 Jul 2009, 12:01 AM) View Post
happy001.gif Da te nema, trebalo bi te izmisliti. Jer, ovdje je postalo preedosadnoo.
Mene isto pucaju pani?ni na marihuani.

pa jeste pomalo dosadno zato sto su banirali gotovo sve najzabavnije clanove iz nekih glupih razloga...
ali doci ce oni brzo i bice sve 5

#10 Dek

Dek

ÄŚlan

• Members
  • PipPipPip
  • 58 posts

Posted 06 July 2009 - 12:48

Hvala vam na pomoci. Potrazicu cu.

Jel zna neko da mi kaze kolko se krecu psihoterapije u Srbiji? 30,40e?

#11 zvonchica83

zvonchica83

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 July 2009 - 18:54

Ja pijem tj.dana Ginkgo kapsule. Navodno su dobre za cirkluaciju,ali iskreno mislim da najbolje utjece na mene to sto na njima pise da su dobre protiv nastajanja ugrusaka u krvi i kao prevencija srcanog i mozdanog udara,a to su moji veliki strahovi tako da ako imate slicne hipohondrijske probleme probajte, mozda i na vas bude ovako dobro djelovao kao i na mene. Kaze i da poboljsavaju prokrvljenost mozga i mogu ublaziti depresiju. Cudesno jedno drvo taj ginkgo! smile.gif

#12 Larisa

Larisa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 posts

Posted 06 July 2009 - 19:00

QUOTE(zvonchica83 @ 6 Jul 2009, 07:54 PM) View Post
Ja pijem tj.dana Ginkgo kapsule. Navodno su dobre za cirkluaciju,ali iskreno mislim da najbolje utjece na mene to sto na njima pise da su dobre protiv nastajanja ugrusaka u krvi i kao prevencija srcanog i mozdanog udara,a to su moji veliki strahovi tako da ako imate slicne hipohondrijske probleme probajte, mozda i na vas bude ovako dobro djelovao kao i na mene. Kaze i da poboljsavaju prokrvljenost mozga i mogu ublaziti depresiju. Cudesno jedno drvo taj ginkgo! smile.gif

Ja sam ih pila pred dvije godine kad sam imala dosta jake i dosadne vrtoglavice i pomoglo mi je, vjerovatno upravo zato što poboljšavaju cirkulaciju.

#13 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 09 July 2009 - 15:30

QUOTE(Dekily @ 2 Jul 2009, 06:13 PM) View Post

- Napetost, osecaj nesigurnosti, periodicni pad samopouzdanja npr popdne se osecam ne sigurnim a uvece bolje, takodje i jedna vrsta uznemirenosti kada sam negde napolju preko dana, kada ima puno ljudi, a odma bolje se osecam ako udjem negde gde sam vec automatski nekako ogradjen. Takodje npr kada pada kisica, pre cu onda negde otici nego po suncanom danu. Nekako tu kisu dozivljam kao da me "ogradjuje"  zz_crazy.gif
- razdrazljivost
- promena raspolozenja
- samokriticnost
- stres
Deluje puno da imam  unsure.gif . Nadam se da cu resiti ovo mimo nekih ozbiljnijih lekova i posecivanje lekarima.

Sve shta si  napisao i ja  imam te  simptome ...  ali ne  treba  da  znaci da patish  od  depresije  ili  shta ja  znam , sve  dok ne  dobijesh  diagnozu od  doktora ...  
pozdrav  i sve  naj  bolje ... preporucujem ti  shto  dalje  od  ljekova , psihoterapija  je  ok .

#14 Dek

Dek

ÄŚlan

• Members
  • PipPipPip
  • 58 posts

Posted 05 September 2009 - 12:37

Posto je proslo leto imam u planu uskoro da idem.

@psyspirit

Jesi isao kod doktora i da li si resio problem?

#15 ivana:)

ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 10 September 2009 - 09:49

Moram da upozorim svakog da Kantarion i AD nikako ne smeju da se koriste zajedno! eusa_naughty.gif

#16 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 15 September 2009 - 09:27

Na upustvu za Zoloft pise da se ne uzima sa preparatima koji sadrze kantarion.Za ostale lekove ne znam zaista.

#17 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 15 September 2009 - 13:37

B.T.W.-Zaboravila sam da napišem da sam negde pro?itala da,pored kantariona,nevalja uz anti.dep. jesti ni grejp. zaista.ali ne znam zašto.....

#18 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 22 September 2009 - 09:47

Meni je stric koji skuplja lekovito bilje i odlicno ga poznaje dao caj od PCELINJE LJUBICE(mozda ima i neki drugi naziv u zavisnosti od kraja) i probao sam. Nije nesto sad revolucionarno ali smiruje, smiruje whistling.gif

#19 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 22 September 2009 - 10:16

QUOTE(Merso @ 22 Sep 2009, 10:47 AM) View Post
Meni je stric koji skuplja lekovito bilje i odlicno ga poznaje dao caj od PCELINJE LJUBICE(mozda ima i neki drugi naziv u zavisnosti od kraja) i probao sam. Nije nesto sad revolucionarno ali smiruje, smiruje whistling.gif

da li možeš da saznaš latinski naziv te biljke?
bila bih ti zahvalna...pozzz... smile.gif

#20 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 22 September 2009 - 13:20

http://djuliman.blogger.ba/arhiva/2006/07/17
http://www.spcportal.org/forum/index.php?topic=1634.0
Evo imas ovde nesto o njoj

0 user(s) are reading this topic