Jump to content

Prirodni stabilizator??

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,461 posts

Posted 26 November 2014 - 09:29

U obliku čajeva ili nekog povrća, vitamina, radnje itd... Lupajte ako znate, jer sam zadnjih dana luda kao 100 kupusa. Ako je topic dupli isprike ekipi :(

#2 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 26 November 2014 - 13:23

I mene ovo interesuje.... :D

#3 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 26 November 2014 - 13:47

. Kantarion je jak, ali se ne smije uzimati sa AD. Caj od maticnjaka je takodje dobar.

#4 cooler_master

cooler_master

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 26 November 2014 - 14:07

Seks kokana :lol:

• Guests
  • 0 posts

Posted 26 November 2014 - 14:07

stabilizator čega? :D

Ako misliš na neke prirodne lijekove za smirenje imaš valerijanu, ulje, kapsule, ako misliš na poboljšanje raspoloženja kantarion, onda aminokiseline triptofan također se ne smije korisiti uz ad, aminokiselina tirozin, fenilalain, valin, sojin lecitin, ustvari svaki lecitin, ali sojin se najlakše nađe, vitamini b skupine, omega 3 masne kiseline, željezo (naravno ne ako ga imaš dovoljno to samo može naštetiti), imaš čajne mješavine za "živce" u nekim trgovinama ili biljnim ljekarnama, eterična ulja umiruju, vitamin D. Mislim da je to sve :D, a što se tiće radnji meditacija je meni dosta pomogla u vrijeme kad sam to mogla raditi.

#6 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 26 November 2014 - 15:37

pa no u kipucu vodu si stavis marihuanu :D
i eto ti caja :D

#7 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,461 posts

Posted 26 November 2014 - 16:00

Ank, on 26 November 2014 - 13:47 , said:

. Kantarion je jak, ali se ne smije uzimati sa AD. Caj od maticnjaka je takodje dobar.

Joooj matičnjak!! Skroz zaboravih na njega. Hvala ti!!!

cooler_master, on 26 November 2014 - 14:07 , said:

Seks kokana :lol:

Od toga samo još više popizdim... :D

kruška, on 26 November 2014 - 14:07 , said:

stabilizator čega? :D

Stabilizator novaca u novčaniku?!? :D :D

Hvala na savjetima :*

Exley, on 26 November 2014 - 15:37 , said:

pa no u kipucu vodu si stavis marihuanu :D
i eto ti caja :D

THC??? I os toga još više popizdim. Dalje...

Hvala vam ljudići! :heart:

#8 slucajna

slucajna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 100 posts

Posted 26 November 2014 - 23:51

caj od lipe :meda:

#9 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 27 November 2014 - 09:19

I pivski kvasac! Ako imate nekoga ko radi u pivari, najzdraviji je onaj prijesni iz pivare. A moze da se kupi i u apoteci.

#10 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 27 November 2014 - 11:16

je al to te i deblja, ne ?
tj naduva

#11 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 27 November 2014 - 11:27

Exley, on 27 November 2014 - 11:16 , said:

je al to te i deblja, ne ?
tj naduva
Pun je b vitamina, pa otvara apetit. A sam po sebi ne deblja. Uzimaju ga i sportisti.

#12 bit

bit

fuck you you fucking fuck

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 703 posts

Posted 27 November 2014 - 21:13

banane

#13 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,461 posts

Posted 28 November 2014 - 22:03

Ank, on 27 November 2014 - 09:19 , said:

I pivski kvasac! Ako imate nekoga ko radi u pivari, najzdraviji je onaj prijesni iz pivare. A moze da se kupi i u apoteci.

Hvala ti Ank...

bit, on 27 November 2014 - 21:13 , said:

banane

Bit ja najviše od voća jedem banane... pogotovo u zadnje vrijeme, a idalje sam luda ko kupus, tako da mislim da na mene ne djeluju smirujuće :(

• Guests
  • 0 posts

Posted 29 November 2014 - 12:42

iskreno mislim da ti ništa od ovog svega neće djelovati baš nešto, ništa nema jako djelovanje, ulje valerijane je meni pomagalo za smirenje, ali ne baš nešto puno. Banane sadrže triptofan zbog tog djeluju pzitivno na raspoloženje ali to je tako mali učinak. Isto pivski kvasac zbog vitamina b skupine ali ni to ti neće pomoći osim ako inače ne unosiš dovoljno vitamina. Čajevi znaju djelovati ali blago, sve to ima blago djelovanje

#15 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 29 November 2014 - 13:52

kruška, on 29 November 2014 - 12:42 , said:

iskreno mislim da ti ništa od ovog svega neće djelovati baš nešto, ništa nema jako djelovanje, ulje valerijane je meni pomagalo za smirenje, ali ne baš nešto puno. Banane sadrže triptofan zbog tog djeluju pzitivno na raspoloženje ali to je tako mali učinak. Isto pivski kvasac zbog vitamina b skupine ali ni to ti neće pomoći osim ako inače ne unosiš dovoljno vitamina. Čajevi znaju djelovati ali blago, sve to ima blago djelovanje
Istina, nista prirodno nema dovoljno jako dejstvo sem mozda kantarion. Kao sto rekoh na drugom topiku, u nekim zemljama se izdaje na recept i nije ga preporucivo mijesati sa tabletamo. Posebno sa AD, tada moze izazvati suicidno raspolozenje.

#16 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 29 November 2014 - 15:40

Da potvrdim i ja, ako znaci nekome, u receptima za AD pise da se kantarion uz AD ne uzima.

• Guests
  • 0 posts

Posted 29 November 2014 - 15:50

meni ni kantarion nije pomagao i on se koristi za blagu i umjerenu depresiju, mada ja uopće nisam osjećala njegovo djelovanje iako nekim ljudima pomaže. Također sam dosta čitala da triptofan pomaže ali se ni on ne smije uzimati sa antidepresivima, mislim da je triptofan vrlo efikasan inače

#18 user

user

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 05 December 2014 - 08:42

Mene baš zanima triptofan. Jel ima netko iskustva sa njim? Planiram ga naručiti preko ebaya.

• Guests
  • 0 posts

Posted 05 December 2014 - 13:09

Nemam iskustva, ali čitala sam da pomaže, nisam ga mogla naći ovdje nigdje, a skupo mi dođe naručivanje iz inozemstva. A evo jedan dio teksta od psihijatra što valjda govori da je djelotvoran: Njegovom hidroksilacijom nastaje 5-htp. Kad ga uzmemo, u mozgu i raznim drugim dijelovima tijela gdje god je serotonin potreban, povećati će se njegova koncentracija. Time se objašnjava antidepresivan učinak. Serotonin još zovu i hormonom sreće, važan je za unutarnju smirenost i osjećaj  zadovoljstva.",
pojasnio je prof. Miro Jakovljević predstojnik klinike za psihijatriju KB Rebro i redovni profesor psihijatrije u trajnom zvanju.

#20 user

user

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 05 December 2014 - 13:25

Kruška, ako si iz Hrvatske imaš za kupiti triptofan, zove se Triptobel. To je triptofan sa dodatkom B kompleksa. Vidjela sam ga u dućanu sa prirodnim preparatama, vjerujem da ga ima i u ljekarnama. Pakiranje od 60 kapsula košta  82 kune. Proguglaj pa ćeš vidjeti.
Ja ovih dana baš proučavam neke preparate... l-tryptophan, 5 htp i L-tyrosine. Nešto ću uzeti od toga, proučavala sam strane recenzije proizvoda i naginjem triptofanu.