Jump to content

Dodatci ishrani za sportiste

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 Sale81

Sale81

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 14 April 2015 - 08:41

Uzimam dodatke ishrani koje mozete kupiti u takozvanim bilderskim prodavnicama. To uzimam zbog sporta, ali mi je i doktorka preporucila da uzimam sve od toga sto ima pozitivnog efekta na psihu.

Ono sto sam na sebi probao i preporucujem je:

Magnezijum i Cink

Glutamin

GH Stimulator

Tribulus-terestris

L-Tirozin

Sto se tice magnezijuma o tome ne treba preterano govoriti. Zna se da je odlican, kao i cink.

Glutamin zovu i "hrana za mozak", jer stimulise neuroreceptore na bolji rad, pa onaj koji ga uzima i, recimo trenira, oseca vecu motivisanost za trening.

GH Stimulator je stimulator hormona rasta u hipofizi. Pije se pred spavanje i tada hipofiza bolje radi. Kada ga koristim ujutru se budim cio, vedar i odmoran. Ovde nije u pitanju HGH, odnosno ljudski hormon rasta, koji se uzima inekcijom i spada u grupu stereodima. Radi se o preparatu koji pokrece i stimulise nase hormone na ispravan rad.

Tribilus-terestris je malo komplikovaniji. On sluzi za stimulaciju naseg testosterona, odnosno ne radi se o vestackom testosteronu koji se uzima inekcijama i spada u stereoide. Radi se o prirodnom preparatu "izvucenog" iz biljke Bugarski tribulus. Ovde treba paziti koji se kupuje zbog nivoa saponina u tableti. Moze da ima sjajan efekat na raspolozenje, a moze da izaziva razdrazljivost. Nivo saponina govori o snazi tablete. Preporucujem zbog nasih problema tablete sa 20 do 40% saponina u tableti.

L-Tirozin je aminokiselina koja stimulise lucenje serotinina i dopamina, a nama to zaista treba.

Takodje, naveo bih i proteine i tecne aminokiseline, koji su prepuni raznih minerala i aminokiselina koji nam mogu pomoci.

P.S. Proizvodjace nisam navodio da ne ispadne da ih reklamiram.

#2 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,616 posts

Posted 14 April 2015 - 14:32

ja se uvek bolje osecam kada treniram i kada uzimam sportske suplemente
protein kreatin i tribulus sam uzimao uz jos neke stvarcice
najbolje mi je bilo uz jedan preparat koji se zove storm cini mi se i sadrzi pored kreatina jos i beta alanin taurin i jos stosta
ali je to skup sport

#3 Sale81

Sale81

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 14 April 2015 - 17:24

Ako se uzima bas sve jeste skup. Zato treba izabrati ono sto najvise prija. Mogu se u jednom periodu uzimati jedni preparati, a u drugom drugi. Tako ja radim. Uvek muka sa tim prokletim novcem.

• Guests
  • 0 posts

Posted 14 April 2015 - 18:02

ti suplementi su mi skupi ko suho zlato :D, pa makar uzela i samo jedan meni to izgleda ko bacanje para jer ne mogu se najesti od toga, a ne osjećam užitak dok ga konzumiram :biggrin:, ne znam zašto svi hvale taj megnezij koristim ga za opuštanje očnih mišića ne vidim da mi djeluje nešto na psihu. Testosteron ne bi trebale uzimati žene. Htjela sam isprobati neke ali baš je sve skupo, pogotovo neki suplementi koji dokazano djeluju na psihu

#5 Apache

Apache

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 177 posts

Posted 14 April 2015 - 18:53

Piše se "dodaci". Samo kažem.

#6 jamajka

jamajka

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 14 April 2015 - 20:53

A kako utice kreatin ?
U planu mi je da ga uzmem a sve se cimam da ne sjebem sebe i ucinim sebi neki zdravstveni problem.

#7 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,616 posts

Posted 14 April 2015 - 21:42

ovde ces naci sve sto te zanima http://examine.com/s...ements/Creatine

#8 jamajka

jamajka

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 14 April 2015 - 22:15

A brate sve ja znam to delimicno.
Mene interesuju iskustva likova koja imaju problem sa anksioznoscu ..da li im je Kreatin predstavljao problem i da li su se eventualno kod strucnih lica raspitivali da li je na neki nacin opasan.

A ako bih isao od sajta do sajt ili bih nailazio na kontradiktorne informacije ili ne bih nailazio na nista specijalno.

#9 Sale81

Sale81

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 14 April 2015 - 22:25

Govorim iz svog iskustva. Kreatin generalno ne utice na anksioznost ili depresiju. Ipak, naisao sam na naucne clanke u kojima je navedeno da se kreatin monohidrat daje deci koja pokazuju znake slabijeg razvoja mozdanog sistema. Desavalo mi se da uzmem kreatin onako uvece pred izlazak ako sam iscprljen i brzo mi se snaga vracala i bio sam raspolozeniji. Pored toga, u tim trenucima smanjivao mi se osecaj gladi ako sam je osecao. Glutamin, recimo, nazivaju hrana za mozak, jer podstice bolji rad neuroreceptora.

Sto se tice nekih opasnosti, kreatin opterecuje rad bubrega, ali se to dosta ublazava uzimanjem vise vode i naravno ako se uzima propisano. Danas ima i drugih vrsta kreatina koji su manje stetni nego kreatin monohidrat.

Za nase probleme vise preporucujem glutamin ili/i aminokiseline.