Jump to content

* * * * - 3 votes

Granicni poremecaj licnosti (BPD, Borderline)

• Please log in to reply
1341 replies to this topic

#1341 Foggy

Foggy

Ich bin die Strassenbahn!

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 618 posts

Posted 17 October 2017 - 16:41

Mislim da bi prvo trebalo da vide da li osoba ima česte psihotične simptome, ili ih nema. Znam da su u veoma retkim slučajevima mogući kod BPD, ali da su češće u pitanju besni ispadi, dok osoba ostaje u kontaktu sa realnošću. Sad, ni to ne garantuje da neko neće videti nešto ozbiljnije u njima...

Kod mene uz simptome BPD postoji generalna hiperaktivnost. Ne znam da li je ADHD ili čista nervoza...e, pa, lekarka je bila ubeđena da je to manija. Mnogo je trebalo da shvati da sam takva celog života, da mogu da spavam (sad, u koliko sati legnem, to je već druga stvar...), a da mi misli jure samo ako dobijem napad panike, nikad iz čista mira.

Pored tebe i još ovih par ljudi sa foruma, jedina osoba koju znam sa shizoafektivnim poremećajem je moj drug iz Nemačke. Njemu je prethodna dijagnoza bila F32 i napravio je haos, razbio je prozor u tramvaju, tek onda su shvatili da je imao maniju. Pitala sam ga da li je BPD ikad bio opcija, kaže nije. Pitam se da to nije zbog toga što je cis strejt muškarac.

#1342 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,918 posts

Posted 17 October 2017 - 23:33

Rekli su mi da imam najteži oblik graničnog poremećaja. :huh2:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users