Jump to content

* * * * - 3 votes

Granicni poremecaj licnosti (BPD, Borderline)

• Please log in to reply
1336 replies to this topic

#1321 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 posts

Posted 12 September 2017 - 12:35

Znam kako je tesko izbaciti iz glave kad nesto zabrijem....zato te razumijem...na zalost mi bi sve na brzinu a to je ide :(
Bar imas maminu podrsku...to puno znaci :)

#1322 klementina_je_slađa

klementina_je_slađa

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 13 September 2017 - 19:38

https://psychcentral.../borderline.htm

dva puta u razmaku od mjesec dana sam dobio potpuno isti rezultat:

You scored a total of  15.
tj. moguće je da imam BPD.

Mada me psihijatar tretira kao Likely. Pokazat ću kuji ovo.
If you scored | Borderline Personality Disorder is...
33 & up | Severe
20 - 32 | Likely
15 - 19 | Possible
0 - 14 |  Unlikely

#1323 Foggy

Foggy

Ich bin die Strassenbahn!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 13 September 2017 - 20:26

Ja na tom testu dobijam 39 poena, iako se ne poistovećujem sa prva dva pitanja, niti imam dodirnih tačaka s njima.

borderija, on 12 September 2017 - 12:35 , said:

Znam kako je tesko izbaciti iz glave kad nesto zabrijem....zato te razumijem...na zalost mi bi sve na brzinu a to je ide :(
Bar imas maminu podrsku...to puno znaci :)

Evo, danas je bilo dobro, pokušavam da ne mislim o "crnoj budućnosti", već da nastavim taj niz. Teško, teško, teško.

I mama mi je divna, jeste. <3

#1324 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 272 posts

Posted 14 September 2017 - 17:00

Foggy, on 13 September 2017 - 20:26 , said:

Ja na tom testu dobijam 39 poena, iako se ne poistovećujem sa prva dva pitanja, niti imam dodirnih tačaka s njima.

Evo, danas je bilo dobro, pokušavam da ne mislim o "crnoj budućnosti", već da nastavim taj niz. Teško, teško, teško.

I mama mi je divna, jeste. <3

33 na testu imam.
I znas sta? Negiram i dalje da imam granicni  xD I test je gluupost!
Jer... simptome vremenom, lecenjem i trudom mozes da smanjis na minimum. Moras svakodnevno da radis na sebi i bices bolje.
I evo, garantujem kada bih dala nekome od poznanika da radi test, nekome ''normalnom'' , slicno bi prosao.
Samo si osetljivija od drugih i cesce ti se desavaju sranja i cesce se osecas neadekvatno..

#1325 Foggy

Foggy

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 14 September 2017 - 17:18

Test jeste glupost, no svaka mentalna bolest koja je definisana zaista postoji i nema svrhe negirati je. Ovo je bukvalno opsesija svim najgorim, osetljivost na ogromnom nivou, sklonost ekcesima i čovek može sebi da upropasti život i zapadne u depresiju čak i kad se kontroliše.

Pa zar mi ovde upravo ne mrzimo kad nam kažu da će sve biti bolje ako samo radimo na sebi?

#1326 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,013 posts

Posted 14 September 2017 - 19:09

19 imala na ovom testu, meni su svi ti testovi sumnjivi jer se simptomi različitih bolesti isprepliču i onda dobijem bodove na osnovu simptoma koji su od depresije

#1327 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 272 posts

Posted 14 September 2017 - 19:14

Foggy, on 14 September 2017 - 17:18 , said:

Test jeste glupost, no svaka mentalna bolest koja je definisana zaista postoji i nema svrhe negirati je. Ovo je bukvalno opsesija svim najgorim, osetljivost na ogromnom nivou, sklonost ekcesima i čovek može sebi da upropasti život i zapadne u depresiju čak i kad se kontroliše.

Pa zar mi ovde upravo ne mrzimo kad nam kažu da će sve biti bolje ako samo radimo na sebi?

Ali tako je :D
Meni je bio preveliki problem kada sam saznala da imam bpd jer JA SAM PROBLEM, ja ne stimam, a ne svet oko mene kao sto sam mislila.
I pravdala sam ruzne postupke drugih ljudi, mislila da su u pravu, da ja preterujem, jer ja sam ta sa dg. Ja sam luda, neuracunljiva.
I znas sta? Nije fer! Nije fer prema ljudima koji imaju problem postupati tako. Cilj je pomoci, ublaziti simptome, a ne dodeliti odgovarajucu dijagnozu i sa tim zavrsiti pricu.
Obelezilo me je previse i boli me i dalje citav taj period zivota.
Veci sam pakao prezivela nakon dijagnostikovanja nego za citav zivot.

#1328 Foggy

Foggy

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 14 September 2017 - 22:03

Izvini, ja nisam znala da i ti imaš dijagnozu, mislila sam da imaš bipolarni. Mea culpa, mea culpa!

Kod mene je bilo drugačije - ja od 2014. ubeđujem sve oko sebe da imam BPD, a dijagnostikovan mi je tek pre neki dan. Tražila sam pomoć, raspitivala se za DBT, pokušavala da objasnim psihološkinji šta osećam, niko me nije slušao. Meni je dijagnoza olakšanje - pre svega zato što sam prvo dobila pogrešnu, za stanje za koje mislim da je teže. I boriću se da dobijem adekvatnu psihoterapiju, a rad na sebi mora da bude potpomognut i edukacijom drugih - da shvate da nisam bunny boiler, već preosetljiva osoba koja može da prasne.

Izgleda da svako od nas ima drugačiju priču. Ja saosećam sa tobom, ali kod mene je išlo obrnutim redosledom.

#1329 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,126 posts

Posted 14 September 2017 - 22:05

Šta je to bilo,DownTown_Queen,što te je od strane drugih ljudi u tom periodu tvog života u najvećoj meri povredilo? (ako pitanje nije suviše indiskretno).

#1330 Foggy

Foggy

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 14 September 2017 - 22:11

Da, to je dobro pitanje. Da li te je neko odbacio zbog dijagnoze? Da li si mislila da je apsolutno sve na svetu tvoja krivica?

#1331 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 272 posts

Posted 14 September 2017 - 23:03

archaic_tiger, on 14 September 2017 - 22:05 , said:

Šta je to bilo,DownTown_Queen,što te je od strane drugih ljudi u tom periodu tvog života u najvećoj meri povredilo? (ako pitanje nije suviše indiskretno).

Bipolarni i granicni idu ruku pod ruku. Obe dg su mi date.

Ne mogu o tome. Iznerviram se odmah.

Bitno je da imas podrsku u svemu tome.

#1332 Foggy

Foggy

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 14 September 2017 - 23:06

Izvini ako sam te u bilo kom trenutku iznervirala - nije mi bila namera.

#1333 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 272 posts

Posted 14 September 2017 - 23:10

Foggy, on 14 September 2017 - 23:06 , said:

Izvini ako sam te u bilo kom trenutku iznervirala - nije mi bila namera.

Nisi, bez brige :)

#1334 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,126 posts

Posted 14 September 2017 - 23:31

Da,nisam ni ja imala nameru,zaista...Nadam se da ne zameraš na indiskretnim pitanjima.

#1335 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 272 posts

Posted 14 September 2017 - 23:44

archaic_tiger, on 14 September 2017 - 23:31 , said:

Da,nisam ni ja imala nameru,zaista...Nadam se da ne zameraš na indiskretnim pitanjima.

Ma opusteno... samo mi se ne prica.
Sama sam krenula jer i dalje pizdim zbog nekih stvari i zao mi je sto ne mogu da promenim i pomognem drugima koji mozda prolaze kroz to sada na neki slican nacin.

Bas ste ono.. osetljivice mile :)
Sve je ok.

#1336 Foggy

Foggy

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 17 September 2017 - 21:45

Pitala sam drugaricu koja je socijalni radnik u SAD da mi pronađe neki materijal u vezi sa dijalektičko-bihevoralnom terapijom. Ona radi sa nekim ko se time bavi i nadam se najboljem.

Vrlo rado ću to podeliti s vama kad mi stigne. :)

#1337 Foggy

Foggy

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted Yesterday, 21:39

1. Dobila sam odličnu knjigu o DBT. Ko je želi, neka mi pošalje PP.

2. Naišla sam na ovaj užas od sajta - žena baš ima nešto protiv nas: http://www.sharischr...m/articles.html

3. Pitanje za sve: da li imate filter? Ja sam manje-više sigurna da moj varira od slučaja do slučaja, tj. da nekad baš hoću da budem što-na-um-to-na-drum.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users