Jump to content

Mraaaak O.O

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,581 posts

Posted 08 June 2013 - 15:02

E ovaaakoo :D
Jos kao mala(kada sam spavala sa mamom xD) sam imaa u mraku tripove da se stvari pomeraju i tako to,naravno uz strah ..
Sada kada imam 18 godina i kada je mrak ja tripujem da ima duhova,zivotinja ili ljudi bez glave i svasta nesto,kuceta sa bez glave(a njih se inace uzasno bojim otkada znam za sebe >.< , ranije svih,sada samo kratkodlakih i mesanaca)
Ja nznm da li se ovo moze svrstati u fobiju,ali znam da je iracionalno tripovati tako nesto u mraku.
Um da... ja tripujem da su ta bica,duhovi,u koje inace ne verujem,ali eto nocu u mraku me spopadne,da su iza mene,ne vidim ih... i mnogo mi je teze zaspati u mraku,zato i spavam sa upaljenim svetlom. Desava se da se budim nocu...
Jel ima neko jos da se plasi mraka :o ili sam ja jedina zaostala u detinsvu sto se tice tog straha xD

Usput ja ovo prvi put u zivotu iznosim u javnost xD
To je jedan dugaak period mog zivota prestalo.. ali pre 3 4 godine se opet pojavilo :o

#2 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 08 June 2013 - 16:19

ja ko klinac nisam spavao normalno od 11 do 13 godine zbog iste stvari

preporucam ti da pocnes gledat horore

#3 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,581 posts

Posted 08 June 2013 - 16:57

PHAHAHAH .. i gledam ih :P ali me ne zastrasuju :D ne ostavljaju nikakav utisak na mene :P a i ima puno glupih,bez ikakvog smisla,price :D
Ko klinac :(
A JA SA 18 GODINA IMAM TAJ PROBLEM! ZNACI JA SAM RETARD?

#4 Mirooljub

Mirooljub

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 420 posts

Posted 08 June 2013 - 17:09

Treba ti psiholog Moina ili neko ko će ti oterati  te privide xD  , da se ispričaš sa njim , da se vidi zašto to radiš  , tj zašto to tvoj um radi . Svi smo mi nekad imali tripove od mraka ali u principu svi oni prođu znajući da tamo u mraku stvarno nema ničega jer ničega ni nema .Kad se upali svjetlo to se dobro vidi . Eto , možda nisam bio od koristi ali nisam ni na štetu nadam se :)

#5 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,581 posts

Posted 08 June 2013 - 19:07

HAHAHA.... a nkako bi mi oterao? :P

#6 Mirooljub

Mirooljub

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 420 posts

Posted 08 June 2013 - 19:41

View PostMoina, on 08 June 2013 - 19:07 , said:

HAHAHA.... a nkako bi mi oterao? :P

Pa ..hm :D , čarolijom/magic  , pojavio bi se neki starac/mudrac sa bjelom bradom  i oduvao bi ih , ili neki princ/junak sa mačem ili dobra vila :o , pojma nemam , ja samo trepnem i privida nema kod mene , otkud znam , samo sam pretpostavio :huh2: :P

#7 Paulina*

Paulina*

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 814 posts

Posted 08 June 2013 - 19:54

View PostMoina, on 08 June 2013 - 16:57 , said:

A JA SA 18 GODINA IMAM TAJ PROBLEM! ZNACI JA SAM RETARD?

Eh, kod mene je bilo slično...
Kao klinka se nisam bojala ni mraka ni horor-čudovišta, ali me to uhvatilo isto baš negdje s 18, i ozbiljno držalo par godina.

#8 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,239 posts

Posted 08 June 2013 - 21:05

draga deco, taj strah od mraka je uzasna stvar, isto sam i ja, kao i vi, dugo imala patoloski strah od mraka, i od toga necega sto se krije u mraku, i tako sam pre spavanja morala da otvaram ormar, proveravam ispod kreveta itd itd itd sve dok nisam rodila decu. Onda se to povuklo, valjda tako treba da bude.
Jedini nacin da se pobedi taj strah je fda se covek malo po malo sa tim strahom suocava. Kao i kod svih drugih strahova i fobija. Dakle, kazes sebi da ces da ugasis svetlo i budes u mrkau npr 5 sekundi. I da ces tih 5 sekundi da ponavljas u sebi da nema niceg u mraku sto vec nisi videla na svetlu. I tako malo po malo, brojis, do 10, do 15, 20 i onda ako izdrzis minut, a da ti ne lupa srce bas ludacki, nagradis sebe necim i kazes "E bravo, uspela sam, eto, da malo pobedim samu sebe!"
A u medjuvremenu mozes da probas da razmisljas sta bi to moglo da bude, i sta se desilo mozda nekad kad si bila mala, a da ima veze sa mrakom? dal su te plaisli roditleji? dal se nesto (nedaj Boze) lose desilo u mraku?
Probaj da razmislis koliko mozes... i samo polako.
I cestitam na tvom "otvaranju" i na hrabrosti da svoj problem podelis na forumu, to je divno!

#9 sekimanx

sekimanx

Član

• Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 08 June 2013 - 21:23

Ahah, nisi jedina veruj mi :D 22 i po i dalje spavam sa malom lampom u sobi upaljenoj xD.. Najvece tripove imam kad idem kuci posle nekog izlaska, nigde nikoga i onda u glavi tripovi iz svih mogucih horor filmova, da ce me nesto scepati za rame itd..

• Guests
  • 0 posts

Posted 08 June 2013 - 21:25

imam nešto za tebe

http://www.youtube.c...h?v=vzSRVgF501M

i ovo

http://slendergame.com/

da sam još uvijek čovjek, možda bi i ja opet osjetio strah od nečeg, al sam odcjepljen skroz

#11 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 08 June 2013 - 22:16

caos, imam skoro 28 godina, muza, dete psa ,posao, odrasla sam osoba, odgovorna za domacinstvo delom i BOJIM SE MRAKA
eto

do 23. sam spavala sa mamom, odem kod nje, ako ne msrdim na alkohol jer sam tad spavala i legdem
ili sa upaljenim kompom, svetlom

evo, i dan danas, kad muz dezura , nocu spava na poslu jaooooj meni
srecom tu je dete pa se pribijem uz nju

#12 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,581 posts

Posted 08 June 2013 - 22:40

Mhm,problem stim suocavanjem je,sto ja o tolikog straha cujem i zvukove koji ne postoje,a shvatim da ne postoje tek kada upalim svetlo,do tada razgovaram ili ti reagujem na njih :/ ...lupanje,hod niz stepenice,disanje(tudje),dozivanje...
na ne pricam u vizuelnom..pomeranje stvari(ne pomeraju se malo,nego bas,bas)
i kako da se suocim stim kada mene strefi srcka tada :o
naravn nisam imala skoro tolikoo,zbog toga sto spavam sa upaljenim svetlom,ne bih da rizikujem...pokusavala sam vise puta..da zaspim mi treba 5 d 6 sati, a i ako zaspim probudim se veoma brzo i trcim da upalim svetlo :o

View Postangela_delamorte, on 08 June 2013 - 22:16 , said:

caos, imam skoro 28 godina, muza, dete psa ,posao, odrasla sam osoba, odgovorna za domacinstvo delom i BOJIM SE MRAKA
eto

do 23. sam spavala sa mamom, odem kod nje, ako ne msrdim na alkohol jer sam tad spavala i legdem
ili sa upaljenim kompom, svetlom

evo, i dan danas, kad muz dezura , nocu spava na poslu jaooooj meni
srecom tu je dete pa se pribijem uz nju
oh ^_^ nisam jedina ... :D

View Postsekimanx, on 08 June 2013 - 21:23 , said:

Ahah, nisi jedina veruj mi :D 22 i po i dalje spavam sa malom lampom u sobi upaljenoj xD.. Najvece tripove imam kad idem kuci posle nekog izlaska, nigde nikoga i onda u glavi tripovi iz svih mogucih horor filmova, da ce me nesto scepati za rame itd..
ma ja imam trip da ce da me spopadne gomila kucica >.<