Jump to content

Ne znam sta mi je,molim vas za misljenje

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 116 posts

Posted 14 March 2017 - 10:25

Pre nedelju dana se recimo desilo da se ispred moje zgrade okupila neka policija,ko zna zbog cega,i ja sam umislila na dobrih 5 minuta da su dosli zbog mene

Nisi prije imala problema sa zakonom?:)

#22 Ethsethera

Ethsethera

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 132 posts

Posted 14 March 2017 - 10:27

Pokusacu Macak :)
Pogresna sasvim moguce i to,da je nesto organske prirode... Pre par godina kad sam isla kod psihijatrice posle one epizode sa marihuanom,mi je dala da radim neke testove i kao pokazivala sam da sam imala neuobicajeno velik broj nekih poena,tj na granici sam bila na jednom koji ima veze sa bolestima iz spektra autizma (ili je to bio neki opsti test al je ona zakljucila nekako,pojma nemam),posto navodno to nije dobro istrazeno i ima vise vrsta autizma... Ne pripadam spektru na srecu,al zamalo haha. Ja sam se bas bila zacudila,i tata je,a on je lekar isto,i to vrlo dobar,prepoznao bi,ali i ona je rekla da nema potrebe da se brinem oko toga (mislim da je tu u pravu,sad da hoce svako da se testira,nasli bi mu 300 cuda,al ona nije bila taj tip da hoce da ti lupa dijagnoze da ti sto vise para uzme) pa smo sve okrenuli na sprdnju na kraju,jedino je dijagnozirala depresiju.

#23 Ethsethera

Ethsethera

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 132 posts

Posted 14 March 2017 - 10:29

View PostGo-Ahead, on 14 March 2017 - 10:25 , said:

Nisi prije imala problema sa zakonom? :)
Ne,nikada,vodim poprilicno dosadan zivot i klonim se takvih stvari.

#24 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,290 posts

Posted 14 March 2017 - 11:15

Ovo za amigdalu, vazi generalno za sve ljude, zato sam ti napisala, nisam mislila da je kod tebe nesto organske prirode, vec strah tako funkcionise, skoro da ga u momentu osetimo a za razumnu reakciju treba minut-dva.. Znas kako se za impulsivne ljude kaze: sto na um to na drum... samo sto nije bilo na um nedo na amigdalu :D  zato izbroj do 3 i verujem da ce odmah splasnuti ta pomisao o pracenju :)
Mozda bi bilo dobro da popricas sa tatom kad je vec i lekar.

#25 Ethsethera

Ethsethera

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 132 posts

Posted 14 March 2017 - 11:25

Znam,i brojim,veruj mi nisam impulsivne prirode,naprotiv,vrlo volim svoju komfort zonu :(
A njega i generalno familiju necu da brinem ovim,ja studiram i sama sam ovde u Bg,oni su u drugom gradu,samo bi se brinuli mnogo a ne bi mi znacajno pomogli,mnogo manje nego vi sa foruma i ja sebi sama... Hvala ti jos jednom sto imas strpljenja da se bakces,mozda sam dosadna i pravim frku bezveze,ali mi je ovaj forum jedini nacin trenutno da odrzim koliko toliko svoje mentalno zdravlje.

#26 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,290 posts

Posted 14 March 2017 - 11:30

Eee ma nista se ne zahvaljuj, zato smo ovde, da se malo potpomazemo. Ni sucajno nisi dosadna, bolje sto si napisala ovo i izbacila iz sebe nego da ga potiskujes i cutis... Nije nista frka bez veze, razumno je da se zabrines oko neceg sto je odjednom banulo :(
Verujem da ce ubzo da se igubi kako se i pojavilo :)

#27 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 15 March 2017 - 22:38

Meni je krenulo pre oko godinu dana, prvo nelagodno pred policijom, pa  sve više paranoično, nekako najviše mi liči da milim da im ličim na one teroriste i da će me zaustaviti i odvesti, nisam puno puta bio u Bgd za ovih godinu dana a dva puta su me tamo zaustavili i tražili da otvorim ranac, mislim da sam proizveo da ih toliko čudno gledam ili ignorišem.  Sad mi je aktuelno svi mladi pogotovo one koje znam će biti iskorišćeni i upropašćeni (to nekome i bude) i da me prate preko elektronskih uređaja. Ponekad se pri zvuku kola ili nekoga uplašim da je neko došao po mene, dva puta sam tako prekinuo jelo i otračao do prozora. Sve u svemu za  ovih godinu dana  i dalje raste, valjda neće baš do neke nenormale, sad se ne lečim i ne znam pouzdano dijagnoze.

#28 AnksiozniMagarac

AnksiozniMagarac

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 8 posts

Posted 24 March 2017 - 01:28

View PostEthsethera, on 14 March 2017 - 08:22 , said:

Update: posle celonocnog mahnitog iscitavanja foruma,onog dela o psihozama itd,koji inace izbegavam jer krenem da paranoisem jos vise,a znam i sama da nisam ni blizu tome (i i dalje molim za savet kako se izboriti sa ovim mislima o pracenju,tema je otvorena naravno),zakljucujem ovo:  
Posted Imagehvala svima koji su pokusali da me urazume,malo sam se smirila sada :)

Neznanje stvara strah i paniku. Kada ti se nesto desi, zbog toga sto ne znas zasto se to desava uplasis se i uhvati te panika. Tada pokusavas da nadoknadis neznanje uz pomoc gugla i upadas u zamku. Prvo, citas tudje probleme koji uglavnom nemaju veze sa tobom jer smo svi drugaciji a drugo, med fakultet traje dosta i nemoguce je zavrsiti ga na guglu za dva dana.
Zato bi trebala posetiti psihijatra pa ce on reci sta dalje. Ono sto se ponavlja nije akutni napad, retko prodje samo od sebe a posto nam organizam vremenom stari podtsjr podlozniji takvim stvarima.

@gianni

Ne slazem se za smrt, slazem se za strah :). Sve je to od coveka do coveka. Ja sam na primer kvadriplegicar, smrti gledao nekoliko puta u oci i ne plasim je se. Ali mi ne odgovaraju stvari koje ne mogu kontrolisati. Recimo dve granicne vrednosti. Sta ako mi je vrtoglavica poremecaj da se vremenom pogorsa i zbog nje ne budem mogao ustajati iz kreveta jer je nemam dok lezim. I sta ako mi nije nista a vrtoglavica ostane i rezultat bude isti. U oba slucaja strah je od toga da budem vezan za krevet. Ali zar to nije normalno? Kvadriplegicar koji se plasi da bude vezan za krevet. Stanje. Isto kao sto se svi plasimo velike visine jer pri padu ne bi mogli leteti i kontrolisati situaciju. Jos jedna cinjenica je da se anksiozni ljudi u ozbiljnim situacijama ponasaju mnogo racionalnije od 'normalnih'. I sad o smrti. Kad sam slomio vrat i ostao u vodi, smrt mi nije bila na kraj pamiti, vec sta mi se desava i zasto ne mogu da se pokrenem. Ne panika, vec cisto pitanje sebi.

#29 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,315 posts

Posted 24 March 2017 - 08:14

Samim time sto razmisljas o tegobama koje su vezane za zdravlje vec ukazuje na psihicki problem, stalno se vrtis u krug. Obicno kod psih. problema se razmislja o problemima sa srcem, vrtoglavica (ja ju umisljam vec godinama). Svakako idi kod psihologa za pocetak ako ce te to smiriti. Oni ne daju lijekove tako da je za pocetak ok pa ces vidjeti kako ce ti biti. U svakom slucaju zelim ti sto brzi oporavak iz ovog stanja.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users