Jump to content

* * * * * 1 votes

Granicni poremecaj licnosti (BPD, Borderline)

• Please log in to reply
1286 replies to this topic

#1281 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 07 July 2017 - 17:55

Borderija se ukazala! Baš mi je drago :) Još kad bi joj bilo dobro, da je sreće, zdravlja..

#1282 borderija

borderija

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Posted 07 July 2017 - 17:58

Da...da nam je toga...nema veceg bogatstva

#1283 uliksasa

uliksasa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 posts

Posted 10 July 2017 - 06:35

borderija, on 07 July 2017 - 17:17 , said:

Sta radite kad se osjecate nevoljeno...bi li mogli prihvatit cinjenicu da samo dvije osobe barem povremeno pokazu da ste im bitni....ne uvijek...ali barem povremeno...a ostatak svijeta jednostavno ne zanimate osim ako ste im potrebni iz nekog razloga....
Mene osjecaj da me niko ne voli izludjuje....kao i kad osjetim da me neko odbacuje....onda ludujem optuzujuci sebe...pa tu osobu...pa sebe....i ludim ludim ludim
U biti zasto bi itko i htio biti pored nekog tako nestabilnog :(
Tesko je odgovoriti borderija na ovo pitanje Sta radite kad se osjecate nevoljeno....Ja  sam u "svoje" vrijeme aktivne borbe sa borderlineom pila dosta alkohol + tablete, bila promiskuitetna (mijenjala partnere do 5 za jednu noc i  odbacivala ih) , rezala se, sjekla vene, pila kiselinu, hodala gradovima i selima bez cilja dok ne bih pala pa me nađu nakon par dana (posebice zimi promrzlu), ponasala se neodgovorno, cinila stvari koje niko nije htio, svi govorili vidi budale ali meni je godilo, itd, itd, i td.
Naravno to je bilo kad sam imala 18-19 godina i kada sam tezila 60 kg.
Sad imam dvoje djece (kako  sam ih stekla to je duga prica) i oni me vole pa je ta glad za ljubavlju popunjena i nahranjena kao vucja glad na  dnevnoj bazi.
I dalje se borim sa ovim ostalim (odbacivanjem, ponizavanjem i sl.). I ja  ludim, ludim, ludim.....

#1284 borderija

borderija

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Posted 10 July 2017 - 07:59

Uliksasa valjda se jednom i nase kockice u glavi moraju posloziti. Ponekad sam tako blizu toga...al dovoljno je tako malo da se raspadnem....

#1285 uliksasa

uliksasa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 posts

Posted 11 July 2017 - 07:08

borderija, on 10 July 2017 - 07:59 , said:

Uliksasa valjda se jednom i nase kockice u glavi moraju posloziti. Ponekad sam tako blizu toga...al dovoljno je tako malo da se raspadnem....

Zao mi je ali borderija nase kockice se nece nikad posloziti. Trebas to prihvatiti. Samo se mozemo primiriti. Trovati se farmakologijom i osnovati porodicu koj ce nasu vucju glad za ljubavlju hraniti.

Zao mi je ali to je susta istina. J sam mnogo napredovala u svojoj bolesti u znanju o istoj i o nosenju sa njom. I cinjenice kazu i moj licni put da nema slaganja kockica.

#1286 Dina

Dina

Član

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 20 July 2017 - 21:04

Moze li mi neko ostaviti neki kvalitetniji clanak ili drugi materijal gde se tacno opisuje granicni poremecaj tj unutrasnji svet osobe.
Zanima me malo dublja psiholoska anazila, ne samo ono nabrajanje simptoma i neki povrsni opis. Wikipediju please nemojte.
Hvala.

#1287 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,282 posts

Posted 20 July 2017 - 21:11

https://www.time-to-...ality-disorders

evo ovdje imaš puno osobnih iskustva ljudi koji boluju od BPD-a

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users