Jump to content

- - - - -

Imate li problema sa higijenom #2: imate li problema da održavate svoj dom, baštu, kola itd?

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,806 posts

Posted 16 December 2017 - 15:52

Jednostavno pitanje: da li vam je teško da čistite, perete i radite sve što treba po stanu/kući, bašti/dvorištu, kolima i slično?

#2 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,090 posts

Posted 16 December 2017 - 16:15

Imam problem pranja sudja. Gadi mi se.

#3 DTQ

DTQ

Radar iz tame

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,017 posts

Posted 16 December 2017 - 16:18

Uzasno mi je tesko da sredim sobu jer za mene sredjivanje predstavlja detaljno ribanje polica (ne cisto brisanje prasine) , prepeglavanje izguzvanih stvari iz garderobera, bacanje svih zvrljotina, nakupljenog smeca, svega sto se ne koristi duze od nekih mesec do sest meseci...
Dakle.. ako samo predjem kao macka s repom osetim se jos nervoznije od haosa.
Zbog toga mi je skoro uvek lom.

Nemam naviku da odrzavam svaki dan.

#4 klementina_je_slađa

klementina_je_slađa

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 137 posts

Posted 16 December 2017 - 16:50

radim na prevenciji da umanjim duševne boli.
-soba: smjestio saam kantu kraj stola i sve bacam u nju odmah i bez milosti.
-kuhinja: u 90% slučajeva odmah operem svo suđe nakon jela.
-kuhinja pod: bar tri put mjesečno obrišem i ometem.

ali ako se zapustim i dotzvolim da se smeće nakuplja, ako npr. ne bacim praznu bocu popijenog soka, već sutra je stol pun smeća.

U čemu je onda problem? Problem je u tome što ne vidim nikakvu nagradu u čistoj sobi i neopranom posuđu i u svom tom redu jer ne vidim nagradu uopće od života koji nije pod mojom kontrolom. Mali čiji je. Oni koji su toga svjesni pate od psihičkih tegoba.

#5 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 16 December 2017 - 20:43

Vala, teško mi je :mellow2:
Idu mi na živce kućni poslovi do te mere da čekam da se oformi ''kritična masa''  prljavštine i loma, da bi me ogromno nezadovoljstvo time, pokrenulo na rad...
Inače, ne volim kad je sve preterano čisto i ''sve na svom mestu''  ali i ovo kod mene je druga krajnost, još malo pa svinjac :wacko:
Što kaže Klementina, sve bi bilo mnogo lakše da sam neko ko pazi malo, makar malo redovnog napora u tom smeru bi dovelo do bolje situacije na terenu, ali....  ne vredi, ja se ponašam kao da imam poslugu koja će da se bavi ''tim'' poslovima, a ja ću da filozofiram po ceo dan... :smoke:

#6 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 16 December 2017 - 20:47

Jeste mi tesko i zato retko i cistim. Jedino kad zaista cistimo celu kucu je kad mama zove zenu da nam pomogne i onda nas cetiri oribamo celu kucu za dva dana. A ovako se sve pretvorilo u sporadicno usisavanje i brisanje prasine kad se setimo. Kuca izgleda pristojno jer imamo naviku da ne ostavljamo sudje nego svako pere kad jede, redovno provetravamo sve, i svako prebrise kupatila za sobom posle kupanja. Takodje, svako zateze krevet ujutru.

#7 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,039 posts

Posted 16 December 2017 - 21:12

I meni teško pada čišćenje. Nekada davno sam ajmo reći "uživala" kada sam trebala čistiti kuću, gledala sam kako od nereda sve počinje da blista i trljala bih i glancala do posljednje praške. Sada zaista nemam više živaca za to. Brisanje prašine i usisavanje je preuzela moja kćer. Što se tiče suđa, imam perilicu  koja neumorno radi svaki dan. Za ostale poslove, iako mi se ne da, natjeram se da ih radim redovno tako da nema zapuštanja.

#8 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 627 posts

Posted 16 December 2017 - 21:15

*
POPULAR

imam OKP ...cistim po kucama free, pp

#9 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,090 posts

Posted 16 December 2017 - 22:10

Dojdi do mene. Platit cu.

#10 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,806 posts

Posted 21 December 2017 - 12:13

View PostMacak, on 16 December 2017 - 22:10 , said:

Dojdi do mene. Platit cu.

Hmmm... :P

I onda se setih ovog posta...

View PostMacak, on 09 December 2017 - 02:36 , said:

Ja imam paukove ljubimce ali moraju umati gradjevinsku dozvolu. Imaju svaki svoje odobreno mjesto.
Milica i Đurđa su najvece i imaju najjacu paucinu. Kod Milice ne znam bi li vrabac prosao. Ona regulira promet kukaca na prozoru. Bude mi zao te mreze micati. Ta na prozoru je prava stvar, nema da komarac prodje.

:diablo:

Ne znam ko bi tu bio efikasniji. Kolega Dreamcatcher je sigurno viši i od mene i od tebe. :o A verovatno sa tim OKP i bolje čisti.

#11 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,090 posts

Posted 22 December 2017 - 08:48

Ma lako za paukove, to su moji ljubimci. Preseliti cu ih u supu privremeno, daleko od vas. Ja cu rijesiti paucinu. Za bilo kakvu neman u kuci zovete mene. Ako je neman veca od mene zovem Zivu u pojacanje.

Bit cete osigurani kao predsjednik.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users