Jump to content

- - - - -

Psihoza

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 filemon27

filemon27

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 30 July 2010 - 18:00

Prije godinu i pol razboljeo sam se od psihoze,od koje se nisam jos uvijek oporavio.Od lijekova pijem zyprexu,10 mg uvecer.Dijagnoza mi je f29.Zanima me koliko traje oporavak,nakon koliko ste se vi vremena oporavili? Najvise me muci sto ponekada imam neku gorcinu kada sretnem nekoga,ne osmijehnem se kao prije kada sam bio zdrav,da li ste vi imali taj osjecaj?Nadam se da ce ovo ubrzo proci i da cu ponovno nastaviti normalno kao i prije.Puno pozdrava

#2 freni

freni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 06 August 2010 - 20:17

Dragi Filemon,

Vidim da niko ne odgovara pa eto da se ja javnem iako i mene samu muce ista pitanja. I ja sam se razboljela prije skoro godinu ipo. Dijagnoza mi je F 23.9, mada same dijagnoze meni ne znace puno. I ja se pitam kada cu se skroz oporaviti. Ponekad kada pricam sa nekim ljudima odjednom me obuzme neka tenzija, nekada sam nasmijana nekada ne u svakom slucaju nisam rasterecena kao prije i nisam ista kao prije. Nekad pomislim da sam postala losija osoba. Ne znam...Valjda treba da budemo strpljivi i sacekamo da se sve kockice slegnu. Do tada ako ti je za utjehu neki ljudi su ogorceni i namrgodjeni citav svoj zivot wicked.gif Mozda je fora da ne razmisljamo toliko o tome kakvi smo...i ranije smo bili svakavi samo smo manje obracali paznju na to....

U svakom slucaju sve najbolje

pozz

#3 filemon27

filemon27

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 06 August 2010 - 21:04

QUOTE(freni @ 6 Aug 2010, 09:17 PM)  
Dragi Filemon,

Vidim da niko ne odgovara pa eto da se ja javnem iako i mene samu muce ista pitanja. I ja sam se razboljela prije skoro godinu ipo. Dijagnoza mi je F 23.9, mada same dijagnoze meni ne znace puno. I ja se pitam kada cu se skroz oporaviti. Ponekad kada pricam sa nekim ljudima odjednom me obuzme neka tenzija, nekada sam nasmijana nekada ne u svakom slucaju nisam rasterecena kao prije i nisam ista kao prije. Nekad pomislim da sam postala losija osoba. Ne znam...Valjda treba da budemo strpljivi i sacekamo da se sve kockice slegnu. Do tada ako ti je za utjehu neki ljudi su ogorceni i namrgodjeni citav svoj zivot wicked.gif Mozda je fora da ne razmisljamo toliko o tome kakvi smo...i ranije smo bili svakavi samo smo manje obracali paznju na to....

U svakom slucaju sve najbolje

pozz

Taj osjecaj da sam losiji nego prije imam i ja,a to je izgleda sastavni dio ove bolesti..
Zelim ti brz i uspjesan oporavak
Puno pozdrava

#4 miki23

miki23

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 17 September 2010 - 03:42

QUOTE(filemon27 @ 30 Jul 2010, 07:00 PM)  
Prije godinu i pol razboljeo sam se od psihoze,od koje se nisam jos uvijek oporavio.Od lijekova pijem zyprexu,10 mg uvecer.Dijagnoza mi je f29.Zanima me koliko traje oporavak,nakon koliko ste se vi vremena oporavili? Najvise me muci sto ponekada imam neku gorcinu kada sretnem nekoga,ne osmijehnem se kao prije kada sam bio zdrav,da li ste vi imali taj osjecaj?Nadam se da ce ovo ubrzo proci i da cu ponovno nastaviti normalno kao i prije.Puno pozdrava

evo ja se ljecim vec dvije godine i svi oko mene misle da mi lijekovi vise netrebaju znaci da vide da sam sada dobro jos neznam sto ce doktor rec.mislim da je sve individualno,a ja se stvarno osjecam puno bolje i mislim da mogu nastavit dalje bez problema i sto mi je najdraze imam osjecaj da sam jaca nego prije biggrin.gif sretno svima koji imaju iste probleme !!

#5 puza...

puza...

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 02 October 2010 - 13:38

Imam istu dijagnozu kao i freni. Akutni prolazni psihoticki poremecaj, ili sizofrenija. Od kako sam ispoljila teske simptome, proslo je tri godine. Sada je mnogo bolje, mada i dalje koristim lekove. Potpuno normalno funkcionisem, okolina na mene reaguje 'pije lekove, kao i seceras', ne primecuju moju bolest, sto je dobro. Svesna sam realnosti i sveta oko sebe.
Medjutim....

Osoba do koje je meni vrlo stalo ne zeli da me prihvati, ne javlja mi se i ne razgovara samnom. Imam utisak da sam puno pogresila. Ne znam gde i kako.  Povredila sam ga u momentima kada nisam bila sva svoja, a on to ne moze da razume... Opet ja njega ne mogu da zaboravim i ne mogu da ga izbacim iz glave! Neutesna sam jer ne mogu da uticem na situaciju.  :zz_banghead::cry:

#6 zenith

zenith

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 02 November 2010 - 15:05

Pozdrav svima,

Posle duze agonije i nekoliko dijagnoza od depresivne epizode f32,do poremecaja u ponasanju,odredjena mi je dijagnoza f29.Vec godinu dana sam na minimalnoj dozi torenda.Uz lek funkcionisem normalno,bavim se sportom,pocela sam nakon duge pauze i stagnacije da dajem ispite,ali naucila sam da moram da usporim.Neke prijatelje sam izgubila(ako su uopste bili pravi),mojom krivicom(jer sam se u trenutcima bolesti cudno ponasala icon_blushing.gif ,i samoizolacijom)ali na srecu su neki jos uvek tu.Podrska porodice ja jako vazna.Predlazem svima sa slicnim problemom da pogledaju film Beautifull mind.Imala sam problema i sa nesanicom,kao i mnoge druge sipmtome koji su nestali upotrebom leka.

#7 marm

marm

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 05 November 2010 - 18:19

QUOTE(filemon27 @ 30 Jul 2010, 06:00 PM)  

Ja sam se razbolila od psihoze prije 2,5 godine.terapija mi je zyprexa. mene isto zanima dali netko zna koliko traje oporavak s obzirom da je kod mene akutna psihoza i s obzirom da nemam nikakvih simptoma. ?ak sam skinula kilograme koje sam u po?etku dobila.a osje?am se odli?no.. ako netko zna neka javi...

#8 NOZ-25

NOZ-25

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 06 January 2011 - 15:11

Ja imam F29,F60.3,F31,pijem ljekove vec 2 god a terapija mi je: Leponex,Eftil,Lorsilan,Artan,Haloperidol,Remeron!Svakih mjesec dana idem na kontrolu i svaki put kad sam pitao koliko jos treba da pijem ljekove,odgovarali su mi "jos neko vrijeme"!Inace se dobro osjecam,normalno jedem i spavam,bavim se sportom i ne primjecujem kod sebe nista neobicno!Medjutim,da li bi takav bio i da ne pijem terapiju-e to ne znam...

#9 jedna_cura

jedna_cura

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 14 January 2011 - 16:48

Moja dijagnoza je F23, F41.0, F42 . Liječim se od 2004., a razboljela sam se na jesen 2003. Dok nisam došla kod pravog psihijatra koji mi povećao Vairu (tj. Zyprexu) na 20mg, nije bilo pomaka. Od jeseni 2003. do negdje ljeta 2006. nisam mogla dalje od svoje ulice sama, a u grad uopće nisam išla. Sada mi je super, upisala sam novi fakultet, prosjek mi je iznad 4,5 i razmišljam o tome da odem na doktorat van jer imam dobre ocjene pa bi mogla dobit i stipendiju (u tome me podupire i moj psihijatar). Ja ću vjerojatno do kraja života morati piti lijekove, ili bar veći dio života. Prije nego što sam se razboljela, i putovala sam, i izlazila.

#10 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 14 January 2011 - 21:26

svaka cast, samo naprijed

#11 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,332 posts

Posted 17 January 2011 - 12:33

QUOTE(filemon27 @ 30 Jul 2010, 06:00 PM)  

Imam potrebu ovo komentirat... ja mislim da nemam nikakav oblik psihoze, iako granični ti vrlo lako zna stavit ufure u glavu, a da ne govorim o okp-u gdje se ti ufuri ponavljaju 655 puta kroz dan, kao da ti netko u glavi non stop stišće rewind i play... međutim svjesna sam nerealnosti svojih prisilnih misli, iako znaju bit vrlo uvjerljive... no htjedoh da kažem.. svi mi koji bolujemo ili smo bolovali imamo osjećaj da smo lošiji u odnosu na "prije" odnosno lošiji od drugih, pa se nerjetko uz sva ostala sranja koje imamo kod nas razvije i teža ili lakša socjalna fobija, međutim istina je drugačija, možda kad nas peru tripovi znamo biti čudni, ali ljudi moji osvrnite se oko sebe, pa pogledajte ponašanje takozvanih "zdravih" ljudi... ja svako malo vidim nekog normalnog poslovnog čovjeka kako hoda po cesti i razmišlja na glas, ljude sa tikovima, ekspresijama na licu... Život je postao je...no težak, stresan i naporan, vrlo je teško danas ostat "normalan", pa se ponekad bolesni ljudi ponašaju normalnije od zdravih, upravo zato što nastoje prikrit sviju bolest... a da ne govorim o različitim osobnostima, karakterima, koliko ima osoba koje za sebe drže da su normalne i super, a ne znam primjerice zli su, tračaju, spletkare, zar su oni bolji od nas, zar su oni zdravi, a mi bolesni??? I na kraju krajev krajnje je vrijeme da probudi svjest o tome da je bolest upravo to --> bolest a ne nešto loše, dali ćete zamjerat prijatelju kojeg pere 38 temperatura što neće sa vama na koncert ili u kino? NE, jer je bolestan... Upravo tako je i sa nama, prihvatimo to smo što jesmo, JEBAT GA, kome smeta fuck off, tko je tu super, uvjeravam vas u jedno, koliko god to glupo zvučalo ovo što imamo nas je formiralo kao ljude i to dobre ljude, dublje ljude sa stvarnim željama, "ljude kojima se jebe za BMW-a", ljude kojima je stalo samo do zdravlja i normalnog života!! Eto malo sam vas smarala, ali htjedoh to napisat... Puse svima :* :* :*

#12 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 03 April 2011 - 20:03

QUOTE(puza... @ 2 Oct 2010, 02:38 PM)  
Imam istu dijagnozu kao i freni. Akutni prolazni psihoticki poremecaj, ili sizofrenija. Od kako sam ispoljila teske simptome, proslo je tri godine. Sada je mnogo bolje, mada i dalje koristim lekove. Potpuno normalno funkcionisem, okolina na mene reaguje 'pije lekove, kao i seceras', ne primecuju moju bolest, sto je dobro. Svesna sam realnosti i sveta oko sebe.
Medjutim....

Osoba do koje je meni vrlo stalo ne zeli da me prihvati, ne javlja mi se i ne razgovara samnom. Imam utisak da sam puno pogresila. Ne znam gde i kako.  Povredila sam ga u momentima kada nisam bila sva svoja, a on to ne moze da razume... Opet ja njega ne mogu da zaboravim i ne mogu da ga izbacim iz glave! Neutesna sam jer ne mogu da uticem na situaciju.  zz_banghead.gifcry.gif

imam psihozu vec 6 meseci i po prvi put verujem u sudbinu , verujem da moj zivot sudbinma vodi , a ne vlastite misli pomislim cesto da se vise nikmad necu zaljubiti i da prema nikom emocije necu osetiti , ne znam mozda je jos prerano za to ali u svakom slucaju ovo me ohrabruje kad cujem da o nekom vi mislite i da vam je do nekog stalo ........... ne interesuju me tudja misljenja niti poigadjaju , ma kolko su me pre pogadjala , ravnodusan sam prema bivsim ljubavima i ne mam nikakvih emocija prema njima , postavljam pitanje da li je ljubav prosla ili je to jos prerano govoriti u ovoj etapi lecenja !? pozz

#13 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 03 April 2011 - 21:01

Medjutim....

Osoba do koje je meni vrlo stalo ne zeli da me prihvati, ne javlja mi se i ne razgovara samnom. Imam utisak da sam puno pogresila. Ne znam gde i kako.  Povredila sam ga u momentima kada nisam bila sva svoja, a on to ne moze da razume... Opet ja njega ne mogu da zaboravim i ne mogu da ga izbacim iz glave! Neutesna sam jer ne mogu da uticem na situaciju.  zz_banghead.gifcry.gif

Da , pre sam mislio da sam svoj zivot kreiram dok nije sudbina na vrata zakucala . Bolujem od psihoze vec 7 meseci . Da li je moguce posle psihoze se zaljubiti imati devojku , prema nekom nesto osetiti isto kao i pre razmisljati  , uzivati , trenirati , jel ja sve sto sam pre radio sada nista nevolim , cak sta vise devojku koju nisam voleo sad sam prihvatio i prema njoj nemam nikakvih osecanja , kao ni prema onoj koju sam jako voleo , a vise mi se ni ne svidja ona dfevojka  sa kojoim sam mislio biti .......... fakticki nemam osecanja ljubavi zaljubljenosti , emocije . Stalno se pitam zbog cega je to da li jos dovoljno se nisam oporavio mada doktor kaze da napredujem odlicno i prezadovoljan je samnom , a vidiom da ste vi zaljubljeni i da vam je stalo do misljenja neke osobe , pravo da vam kazem vise me ni ne zanima tudje misljenje niti to skim cu se druziti , ko ce mi drugar biti iako ih imam jako puno , ne znam za rec najbolji drugar , nekako su mi svi isti , prema svakom coveku osecanja su mi ista, mami tati , babi dedi , devojci , drugu ili drugarici

Medjutim....

Da , pre sam mislio da sam svoj zivot kreiram dok nije sudbina na vrata zakucala . Bolujem od psihoze vec 7 meseci . Da li je moguce posle psihoze se zaljubiti imati devojku , prema nekom nesto osetiti isto kao i pre razmisljati  , uzivati , trenirati , jel ja sve sto sam pre radio sada nista nevolim , cak sta vise devojku koju nisam voleo sad sam prihvatio i prema njoj nemam nikakvih osecanja , kao ni prema onoj koju sam jako voleo , a vise mi se ni ne svidja ona dfevojka  sa kojoim sam mislio biti .......... fakticki nemam osecanja ljubavi zaljubljenosti , emocije . Stalno se pitam zbog cega je to da li jos dovoljno se nisam oporavio mada doktor kaze da napredujem odlicno i prezadovoljan je samnom , a vidiom da ste vi zaljubljeni i da vam je stalo do misljenja neke osobe , pravo da vam kazem vise me ni ne zanima tudje misljenje niti to skim cu se druziti , ko ce mi drugar biti iako ih imam jako puno , ne znam za rec najbolji drugar , nekako su mi svi isti , prema svakom coveku osecanja su mi ista, mami tati , babi dedi , devojci , drugu ili drugarici  plakanje.gif

#14 madonna6

madonna6

MEGA-MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 469 posts

Posted 03 April 2011 - 22:04

QUOTE(guga @ 3 Apr 2011, 10:01 PM)  
Da , pre sam mislio da sam svoj zivot kreiram dok nije sudbina na vrata zakucala . Bolujem od psihoze vec 7 meseci . Da li je moguce posle psihoze se zaljubiti imati devojku , prema nekom nesto osetiti isto kao i pre razmisljati  , uzivati , trenirati , jel ja sve sto sam pre radio sada nista nevolim , cak sta vise devojku koju nisam voleo sad sam prihvatio i prema njoj nemam nikakvih osecanja , kao ni prema onoj koju sam jako voleo , a vise mi se ni ne svidja ona dfevojka  sa kojoim sam mislio biti .......... fakticki nemam osecanja ljubavi zaljubljenosti , emocije . Stalno se pitam zbog cega je to da li jos dovoljno se nisam oporavio mada doktor kaze da napredujem odlicno i prezadovoljan je samnom , a vidiom da ste vi zaljubljeni i da vam je stalo do misljenja neke osobe , pravo da vam kazem vise me ni ne zanima tudje misljenje niti to skim cu se druziti , ko ce mi drugar biti iako ih imam jako puno , ne znam za rec najbolji drugar , nekako su mi svi isti , prema svakom coveku osecanja su mi ista, mami tati , babi dedi , devojci , drugu ili drugarici
Da , pre sam mislio da sam svoj zivot kreiram dok nije sudbina na vrata zakucala . Bolujem od psihoze vec 7 meseci . Da li je moguce posle psihoze se zaljubiti imati devojku , prema nekom nesto osetiti isto kao i pre razmisljati  , uzivati , trenirati , jel ja sve sto sam pre radio sada nista nevolim , cak sta vise devojku koju nisam voleo sad sam prihvatio i prema njoj nemam nikakvih osecanja , kao ni prema onoj koju sam jako voleo , a vise mi se ni ne svidja ona dfevojka  sa kojoim sam mislio biti .......... fakticki nemam osecanja ljubavi zaljubljenosti , emocije . Stalno se pitam zbog cega je to da li jos dovoljno se nisam oporavio mada doktor kaze da napredujem odlicno i prezadovoljan je samnom , a vidiom da ste vi zaljubljeni i da vam je stalo do misljenja neke osobe , pravo da vam kazem vise me ni ne zanima tudje misljenje niti to skim cu se druziti , ko ce mi drugar biti iako ih imam jako puno , ne znam za rec najbolji drugar , nekako su mi svi isti , prema svakom coveku osecanja su mi ista, mami tati , babi dedi , devojci , drugu ili drugarici  Posted Image

Nemoj da tuguješ. Najvažnije od svega je zdravlje. Sačekaj da se lepo oporaviš pa će i osećanja doći. Ništa nije toliko važno kao tvoje zdravlje- ni osećaj zaljubljenosti, ni devojka, ni treninzi...prvo zdravlje a ostalo će doći samo od sebe.  Posted Image

#15 Nina Lukarevic

Nina Lukarevic

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 05 April 2011 - 22:38

Osecam se fantasticno kada mi ni do koga nije stalo u ljubavnom smislu. Kad mi je bilo stalo do nekoga i kad sam imala emocije, e to je bila psihopatologija. Ovako, bar sam toga postedjena. Za mene je sjajno biti single. :-D Ja nemam ovu dijagnozu, moja je f43, ali vec duze vreme takodje ne mogu da se zaljubim ni u koga. Prema svojima naravno osecam emocije.

#16 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 19 May 2011 - 14:26

QUOTE(Nina_83 @ 5 Apr 2011, 10:38 PM)  
Osecam se fantasticno kada mi ni do koga nije stalo u ljubavnom smislu. Kad mi je bilo stalo do nekoga i kad sam imala emocije, e to je bila psihopatologija. Ovako, bar sam toga postedjena. Za mene je sjajno biti single. :-D Ja nemam ovu dijagnozu, moja je f43, ali vec duze vreme takodje ne mogu da se zaljubim ni u koga. Prema svojima naravno osecam emocije.

TAKODJE NE MOGU DA SE ZALJUBIM...

#17 filemon27

filemon27

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 01 June 2011 - 17:07

Javljam vam se nakon duze vremena.Osjećam se dosta bolje,ali još uvijek se nisam potpuno oporavio.Trenutno imam osjećaj
da su moje intelektualne sposobnosti znatno opale,učenje mi je jako otežano i osjećam se nekako sputanim u svemu.Ipak mislim da se ovdje radi o poremćaju pažnje i koncentracije što izaziva psihoza i da će se situacija nakon određenog vremena iskristalizirati.Volio bih čuti vaše mišljenje o svemu ovome.Sve vas puno pozdravljam!

#18 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,332 posts

Posted 02 June 2011 - 08:20

filemon27, on 01 June 2011 - 17:07 , said:

Javljam vam se nakon duze vremena.Osjećam se dosta bolje,ali još uvijek se nisam potpuno oporavio.Trenutno imam osjećaj
da su moje intelektualne sposobnosti znatno opale,učenje mi je jako otežano i osjećam se nekako sputanim u svemu.Ipak mislim da se ovdje radi o poremćaju pažnje i koncentracije što izaziva psihoza i da će se situacija nakon određenog vremena iskristalizirati.Volio bih čuti vaše mišljenje o svemu ovome.Sve vas puno pozdravljam!

Ma ne nosi taj poremečaj samo psihoza... i "najbenigniji" poremečajići (iako ni jedan nije benigan da se razumijemo) nose sa sobom poremečaj pažnje i koncentracije... i kognitivne funkcije odu u klinac... ali sve dođe na svoje... potrebno je samo vremena... I da ono šta je najvažnije od svega možda za reći ti ... Nemoj se gubiti u silnim usporedbama sa onim kakav si bio prije i zašto sad nisi takav. Sasvim je normalno kad čovjek nešto tako doživi da se izmjeni... Kao i sve nedaće što ljudima učine... tako i psihoza.. Ti laganim baby koracima koračaj i sa puno puno strpljenja... i sve će doć na svoje mjesto!!! Samo hrabro, pomalo i sigurno!!!

#19 filemon27

filemon27

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 October 2011 - 15:05

Moje stanje se jako pogoršalo,izgubio sam potpuno motivaciju za bilo cime...stvari za koje sam prije pokazivao interesovanje vise me ne zanimaju,izgubio sam i zelju za druzenjem...ne znam sta da radim..pozdrav

#20 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 25 October 2011 - 18:12

sve je isto ko i kod mene !