Jump to content

Highest Reputation Content

#622890 Shizoafektivna psihoza F 25

Posted FreakElixir on 30 August 2017 - 11:15

Veliki dan za mene! Dobio sam posao u blizini svoje kuce i mesto na IT akademiji digitalni dizajn.. Nadam se da cu uspeti da ispratim sve obaveze..ja cu finansirati sopstvenobskolovanje

#569175 Moj uspjesan oporavak

Posted kitty555 on 08 October 2016 - 13:04

Dakle, ljudi moji ja sam sretna! I presretna! I ne mogu vjerovati da ja to govorim za sebe. Vec godinama imam psihickih problema I ovdje Sam pisala o tome, depresija, psihoza.., moj zivot je bio grozan, sav u negativi, bezvoljnosti.., nitko mi nije mogao u potpunosti pomoci..Jesu tu bili psihijatri ali u meni je uvijek bio taj neki osjecaj negative, suicidalnosti. A sada, uspjela Sam. Ne znam da li sam se u potpunosti izlijecila ali ja vjerujem da sam blizu. Radi se o sljedecem; hvatale su me cesto krize ovoga ljeta I odlucila sam otici u psihijatrijsku bolnicu sveti Rafael u Strmcu (kod Nove Gradiske, u HR). To mi je jedna od najboljih odluka u zivotu. Bolnica je tako dobra da ja to ne mogu opisati. Od duhovnih do kreativnih aktivnosti, psihoterapija, terapija molitvom.. Prepreodlicno!!! Osoblje je jako drago, potpuno drugacije negoli u ostalim bolnicama. Meni je boravak u toj bolnici jako puno pomogao. Vratila sam se na fakultet, s velikom motivacijom za ucenjem. Ucim, napredujem, ocjene su mi zasada odlicne. Osjecam takav mir da ga ne mogu opisati, srecu, energicnost! Uspjeli su mi izkorigirati terapiju I sada zivim punim plucima. Svaki dan zapocinjem pozitivnim mislima I molitvom I svaki dan mi je sve bolji I bolji. Nista mi vise ne moze pokvariti dan, ne dam se. Borim se I borit cu se. Nemojte se predati, ima nade. Ovo sve pise osoba koja je donedavno skoro ponovno pokusala suicid..a sada mi vise uopce nije na pameti. Zelim zivjeti! Zavoljela sam sebe I prihvatila I svoje pozitivne I negativne strane. Pisem ovo sve u nadi da cu mozda pomoci nekome, kome je to potrebno, nekome tko mozda misli da ne vrijedi vise zivjeti.. Poslusajte me, itekako vrijedi. Zivot nije ruzicast ali ako se potrudimo moze poprimiti slicnu boju. Zelim vam sve najbolje, javite mi se ako vas zanima nesto o bolnici, kako doci do nje i sl.

#623433 Da li se slazete sa ovim?

Posted Worth on 03 September 2017 - 15:31

secerlema -

pogledaj ovo, mislim da je u pravu.
Depresija je posledica narusenog sistema - rad na postizanju cilja = nagrada kada se cilj dostigne. Nagrada deluje stimulisuce, i pokrece ljude, i ta energija se koristi za ponovno pokretanje kruga.

1. Ukoliko imas pristup svim zadovoljstvima (hrana, seks, opijatij, etc) u svakom trenutku, i ta zadovoljstva nisu uslovljena radom na njihovom dostizanju, krug puca, i javljaj se depresija.
2. Opet, taj lanac moze da bude prekinut i na drugi nacin. Npr. rad na postizanju cilja a rezultat, tj zadovoljstvo uvek izostaje. Recimo, noridi koji pokusavaju da se seksualno ostvare a burnovke im konstantno izmicu. Ulozena energija ne odgovara rezultatu, vremenom se istrosi jer ne postoji zadovoljstvo kao povratna energija za sledeci ciklus l, i javi se depresija.

a moze i da bude nekakva kombinacija ova dva.

#623402 Da li se slazete sa ovim?

Posted SnowPeach on 03 September 2017 - 14:18

Posted Image

#607106 Posao ili zdravlje

Posted Macak on 11 June 2017 - 23:42

Ne vrijedi. Cim dobijes posao pocnes traziti bolji i ne spominjes to nikome. Mora se imati rezervu. Nema vise sigurnog posla.

#625199 negativni stavovi o depresivnim ljudima

Posted maza on 12 September 2017 - 20:59

Bila je neka od onih emisija sa poznatim ličnostima na televiziji, i voditeljka pita pevačicu da li padne u depresiju kad vidi da se ugojila, pa ne može da se ugura u neku haljinu. Došlo mi je, ljudi, da gađam televizor, a voditeljka se drži kao da je izmislila pamet. Eto primera trivijalizacije. Šta da misle ljudi koji upijaju takve gluposti sa televizije.

#621987 Modafinil (PROVIGIL)

Posted ruzza on 22 August 2017 - 14:09

doktori prepisuju recepte za lekove koji su im preporuceni od strane prodavaca koji rade za farmaceutske firme. Dodje predstavnik firme i doktoru plati kongres na neom lepom mestu a doktor onda pise recepte za lek od te firme... moja licna iskustva su bila sa predstavnicima Novartisa i ROCHE-a i znam tacno sta su nudlili, znam koje su lekove preporucivali (konkretno za lecenje parkinsonizma)... to mozda nije tako u manjim gradovima ili kod pojedinacnih lekara ali uglavnom je tako... sta mislite ko sponzorise naucna istrazivanja koja ispituju dejstvo lekova? Pa te firme koje lekove prodaju...

#606534 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted zeus20 on 10 June 2017 - 10:49

psihički poremećaji su tabu tema na balkanu i tako će ostati još bar narednih 20 godina.
o svemu se može pričati, ali kad se spomene depresija to nitko ne
shvaća ozbiljno, pa rekao bih čak ni sami doktori.

ovakva je percepcija zaostalih zatucanih balkanaca.

dijabetes je bolest. treba je liječiti.
hipertenzija je bolest. treba je liječiti.
gripa je bolest. treba je liječiti
depresija je slabost. proći će sama od sebe, samo se treba trgnuti

#625126 negativni stavovi o depresivnim ljudima

Posted weirdo on 12 September 2017 - 18:50

View Postzeus20, on 12 September 2017 - 18:28 , said:

možda nemaju negativan stav, ali većina ljudi izbjegava depresivne osobe.
koliko depresivne osobe imaju prijatelja.
ne bih rekao baš mnogo
kad si raspoložen i veseo više ljudi je oko tebe a kad padneš i loše si svi pobjegnu

Hermann Hesse: "U magli"

U magli sve čudno se čini!
Samotan svaki žbun i kam,
dub ne vidi dub u blizini,
svaki je sam.

Drugova beše tma i tušta
dok svetao život mi bio;
sad, kad se magla spušta,
svaki se skrio.

Niko mudar ne biva
dok tminu ne pozna što njega
neumitno skriva
i odvaja od svega.

Magla sve menja toliko!
Život je samotan plam.
Nikog ne poznaje niko,
svako je sam.

saće krene upuvavanje ovog posta

#624336 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted ĐeneĐene on 08 September 2017 - 14:36

moja prva dr je jednom takođe lupila da imam granični
iako nemam veze s tim
posle je jedna psihološkinja lupila da imam šizoidni
ni s tim nemam veze

hoću da kažem da za te dg poremećaja ličnosti možda treba u kurac da ih sterate :archaic:

#610060 Da li vaši psihijatri znaju za Forum?

Posted Aruena on 22 June 2017 - 13:37

View Post2Bavailable, on 22 June 2017 - 13:28 , said:

sumnjam da se bave forumima

I ja isto.
Mislim da neko kome je posao da sluša tuđe probleme, svakako ne čita još dodatno o tome po forumima.
Kao i ostali, ni oni ne vole da nose posao kući.
Mene nijedan nije pitao ništa na ovu temu i sumnjam da ih je uopšte i zanimalo.
Uglavnom su se bazirali na simptome i lekove i to je to.

#600388 Granicni poremecaj licnosti (BPD, Borderline)

Posted VanjaCro on 01 May 2017 - 14:55

View PostBurnInHell, on 01 May 2017 - 10:42 , said:

Sada sam u fazi kad opet mislim da imam granicni :/
Jedino sto nemam je samopovredjivanje, za tim nikada nisam osecala potrebu, promiskuitentnost i gubljenje kontakta sa realnoscu.
a da jednostavno odes psihu i okvirno vidis ako stvarno mislis da imas neki problem koji te sputava u svakodnevnom funkcioniranju nego da se patis sa tim glupim testovima i pitanjima sta mi je svaki dan
ne mogu reci da nisam radio istu stvar ali makar sam prvo kod psiha zavrsio pa sam tek onda bacio oko na internet u "potrazi za sobom"

#575474 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted Riot on 22 November 2016 - 14:33

View Postkruška, on 20 November 2016 - 09:52 , said:

psiholog treba da nudi rješenja za probleme a ne govori o manama i greškama

Onaj ko ne zeli da cuje istinu o sebi, koliko god bolno zvucala, na podvesnoj razini ni ne zeli da se izleci, ne želi da se promeni.Posao psihologa i jeste da detaljno analizira licnost pacijenta, ukazujuci mu na one osobine i ponasanja koji ga nazaduju i onemogucavaju da bolje funkcionise.

#619389 Zašto Amish-i i Kaluli gotovo da nemaju depresiju?!

Posted archaic_tiger on 08 August 2017 - 03:22

Šta mi uopšte znamo ko ima depresiju a ko je nema? Pa sad da nas neko pita,ne bismo znali da kažemo ni da li je ima onaj komšija što živi preko puta nas,a kamo li tamo nekakvi Amiši.

I što kaže Mačak,polovina depresivnih ljudi ne bi ni za spas života nekom priznali da imaju depresiju,a kamo li davali podatke o tome tamo nekim ispitivačima...Sve je to nepouzdano. Štaviše,imaš ti dosta ljudi koji takvo nešto ne bi priznali ni sebi samima...