Jump to content

- - - - -

pobjednica

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 16 May 2017 - 07:20

Priča o eni koja je pobijedila
http://www.6yka.com/...-kao-pobjednica

#2 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 16 May 2017 - 10:14

eh a baš sam očekivao neku reč i o tome kako je uspela
vidim da se makla iz toksičnog okruženja pije tablete i ide na razgovore
i onda započela novi život...

#3 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 16 May 2017 - 10:48

svaka čast ovoj ženi

#4 Alenko

Alenko

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 16 May 2017 - 16:45

ja mladu lijepu ženu ne mogu ozbiljno shvatit kad kaže da je depresivna. To je sve preseravanje. Žao mi je što ću možda nekoga uvrijediti ali to je moje mišljenje.

#5 maza

maza

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 396 posts

Posted 16 May 2017 - 17:01

Nema te lepote ni mladosti koja može da zaštiti od depresije, niti to što si žena ili muškarac.

#6 Alenko

Alenko

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 16 May 2017 - 18:45

Moje vidjenje depresije je nedostatak stvari koji covjeka cine sretnim:zdravlja, ljubavi, prijatelja, novca itd.... Postoji jako mnogo ljudi koji nemaju nista od navedenog pa nisu depresivni. Nose ogroman teret na ledjima ali i dalje koracaju naprijed. Ali eto vidim da ima i ovakvih, koji pokleknu od minornog tereta. Razumjem i takve, ali ne mogu da se suosjecam sa njima.

#7 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 16 May 2017 - 18:58

to je zato što depresiju vidiš kao pad ili poraz (ti si rekao pokleknuće pod minornim teretom)
postoji depresija i kad si okružen tim stvarima koje si naveo

po meni depresija nije niža razina postojanja već funkcionisanja

#8 uliksasa

uliksasa

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 17 May 2017 - 04:08

View Post2Bavailable, on 16 May 2017 - 18:58 , said:

po meni depresija nije niža razina postojanja već funkcionisanja

Depresija je bolest koja unistava covjeka. A ova "pobjednica" pa ne bih komentarisala

#9 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 17 May 2017 - 07:18

Što se mene tiče ovoj ženi svaka čast, ako ništa onda zbog toga što je javno ispričala sve ovo, za šta ja nikad ne bih imala muda

#10 VanjaCro

VanjaCro

Zadrti Realist

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 260 posts

Posted 17 May 2017 - 10:34

depresija je mentalna bolest kao i sve druge (to se odnosi na pravu depresiju)
narod je to previse sebi nekako priblizio pod normalno ili neku izreku i sada svi ispadaju "depresivni" zato sto imaju los dan ili jedan los period vremena
svi se osjecaju lose ako im se nesto lose i dogodi naravno ali bez obzira na to i da imaju super zivot koji ih mazi do kraja opet postoji mogucnost kod takvih osoba da se razbole od depresije kao i kod shizofrenije
bolest ne bira a pitanje je samo koliko drugi koji nemaju pojma sta je depresija ili bilo koje pravo mentalno oboljenje to shvacaju
ocigledno da ce stigma i dalje ici u beskraj

#11 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,861 posts

Posted 17 May 2017 - 13:37

Jooooj,
Here we go again.

Brižit Bardo dva puta pokušala suicid, dok je bila u zenitu slave, imala je "sve", od para, uspeha itd.
Merlin Monro i njena borba sa depresijom, zloupotreba lekova, patnja zbog nemogućnosti da ima dete.
Mnoštvo drugih slavnih i bogatih, na klinikama za svašta nešto vezano za mentalno zdravlje.

Preseravanje, ej čuj, ma svako obožava kada je u beznađu i pati od jutra do mraka.
I svako može da izađe iz toga kada hoće.
Zato su verovatno smislili sve te lekove i terapije.

#12 Alenko

Alenko

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 17 May 2017 - 14:02

Razumijem ja to sve. Ali to je kao da porediš 2 invalida, jedan je bogat i ima ferarija, dugi je siromašan i slijep. Ja ih nikad ne bi mogo stavit na isti nivo,  Evo mog vidjenja depresivne osobe, koja kao prava bolest ti izobliči i izgled.

Posted Image

#13 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,861 posts

Posted 17 May 2017 - 14:19

Ta lepa i mlada devojka je možda trpela zlostavljanje, možda je nisu voleli roditelji, možda je preživela traume.
Depresija nije znak slabosti, obično je posledica strukture ličnosti, a neki lekari kažu da je sklonost urođena, biološki definisana.
Recimo, depresivac je po pravilu perfeksionista i nikada ne voli sebe, dominira osećanje krivice i samomržnje i samoprezira, bez toga nema depresije, zato psihopate nikada ne oboljevaju; nemaju osećanje krivice i egoisti su.
Mislim da geštalt pravac govori i o potisnutoj agresiji, kao jednom od uzroka.
Pa pogledaj ovde samo, svi uglavnom sebe krive, što su omanuli u poslu, što su loši roditelji, itd.
Niko ovde sebe ne hvali, a krivi druge jer mu je loše, a to recimo mnogi "zdravi" redovno rade.

#14 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,117 posts

Posted 17 May 2017 - 14:48

View PostAlenko, on 17 May 2017 - 14:02 , said:

Evo mog vidjenja depresivne osobe, koja kao prava bolest ti izobliči i izgled.

Posted Image

Pa ja verujem da svi mi otprilike ovako i izgledamo,ahhahaha... :lol:

:unsure:

#15 VanjaCro

VanjaCro

Zadrti Realist

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 260 posts

Posted 17 May 2017 - 16:24

Razumijem ja to sve. Ali to je kao da porediš 2 invalida, jedan je bogat i ima ferarija, dugi je siromašan i slijep. Ja ih nikad ne bi mogo stavit na isti nivo,  Evo mog vidjenja depresivne osobe, koja kao prava bolest ti izobliči i izgled.

pa normalno je da se ni pod razno nebi trebale usporedivate dvije osobe a niti ih trpati pod isti kos a pogotovo kada su mentalne bolesti u pitanju posto se kod svakoga drukcije manifestira i svatko ima svoju pozadinu
isto kao i sto je glupo usporedivati sebe sa drugima
i opet ovisi o cemu doslovno pricamo
ako ta osoba koja ima ferari je takoder slijepa onda nema bas neke koristi od tog ferarija
zato sam ukazao na to da bolest ne bira a neke definicije ili vidjenje depresije je glupo iznositi posto vec postoje dokazane cinjenice o samoj klinickoj depresiji
naravno da je "logicnije" razmisljati da je teze osobi koja nema vid vs. nekoga tko ima depresiju ali to su totalno dva razlicita stanja i apsolutno nema smisla
jeste da materijalno moze pomoci da odredena osoba dobije brzu i adekvatniju njegu posto je to jedino gdje ti materijalno moze "pomoci" u takvim trenucima
osim ako nisu osmislili nesto kao u filmu Elysium e onda bi siromasni stvarno najebali i tad bi se za materijalno moglo reci kako je izvor pravog zdravlja i srece (pa nismo daleko i od toga u reali s obzirom kako stvari funkcioniraju)
nemoj me krivo shvatiti naravno da ti materijalno olaksava zivot po mnogim pitanjima ali cemu sve kada u to upletemo neku ozbiljnu neizljecivu bolest za sada
glupo je tako uopce i razmisljati

#16 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 20 May 2017 - 13:07

Posted Image

ovako nekako moja mama izgleda. i kada se smije, kutovi usana su prema dolje. predugo ima tuzan i ozbiljan izraz lica da bi neki osmijeh to popravio.
ni ja se kao dijete nisam znala nasmijati, kad je fotografiranje za putovnicu bilo, kazu mi nasmijesi se, ja radim taj pokret, mozak misli da radi to, ali izvana se ne smijem, uvijek je trebalo bar 10 puta okinuti da skuze da je valjda nemoguce da se nasmijem.
sad mogu, moje lice valjda nije dovoljno godina bilo zgrceno.
i da, mlada i lijepa osoba... ja sam DO 23-e godine bila konstantno na dnu (sad imam blizu 26), ok, kod mene je poremecaj licnosti upleten, i valjda kad se to shvatilo sam krenula na bolje. nije cista depresija, ali sam bila stvarno depresivno dijete. bez ociglednih trauma i zlostavljanja, kao da sam rodjena tako jer jos u kreveticu sam lupala glavom i sl.

zena u clanku i sama kaze da se iz anksioznosti razvila depresija, i to zbog svih tuznih prica koje je susretala. nije se mogla nositi s tolikom tugom. njena depresija se ne moze usporedjivati s depresijom nekoga tko je sam dozivio traumu, kao ni onoga tko je depresivan, a po nekoj logici ne bi trebao biti (npr ja kao dijete ili bilo tko drugi tko ima sve potrebno za zivot i nije traumatiziran).
netko ce reci da njena depresija nije prava jer.. neki razlog. u samom clanku se nije stavilo dovoljno tezine na situaciju. ako je bila hospitalizirana i nije mogla raditi svoj posao, znaci da je stvarno bila tesko depresivna. trebali su staviti naglasak na tezinu situacije u kojoj je bila, malo opisati koliko je to grozno. tad bi mozda postigli da oni koji procitaju ipak ne gledaju na depresivce sa stavom "malo su tuzni i ne mogu to podnijeti jer su slabici".
oni koji se bore s depresijom su iznimno jaki ljudi jer to stanje udara i udara i udara tamo gdje najvise boli.

#17 merion

merion

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 20 May 2017 - 17:00

Ti verovatno nemas depresiju,pa ni ne mozes da razumes.Moze neko da ti priblizi kako je to,ali samo depresivna osoba zna.

#18 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 20 May 2017 - 18:39

kome si to rekla merion?

#19 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,117 posts

Posted 20 May 2017 - 19:11

Pretpostavljam ovome što je okačio sliku musave,ušlogirane babe.

#20 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 20 May 2017 - 19:12

hahaha musava ušlogirana baba win

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users