Jump to content

AD i LIBIDO

libido sex i nuspojava antidepresiva

• Please log in to reply
365 replies to this topic

#321 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 11 September 2015 - 19:11

Fevarin mi je bio smrt za libido, dok velafaks zacudo nije utjecao na isti

#322 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 15 September 2015 - 22:55

Meni je escitalopram u dozi od 20 mg smrt za isti i dozu ne samnjujem samo zbog toga.
Ne znam da li da pokušam sa smanjenjem doze, koliki je toi rizik?
Šta ako se depresivni simptomi vrate?

#323 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 155 posts

Posted 18 September 2015 - 13:58

Polako se stabilizuje hoho :ph34r2:

#324 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 21 September 2015 - 11:38

Libido i dalje 0%.
Oduševljenje nikako da splasne.
Sećam se da su mi snovi nekada i bili izuzetno erotizovani i osećao sam potrebu za partnerkom ....sada , santa leda.
Escitaloprame, ne znam ko te je sintetizovao ali klanjam mu se do tla.

#325 zvrk77

zvrk77

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 21 September 2015 - 12:26

ja ni ne znam jel depresija il antidepresiv pogubniji za moj libido

#326 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 21 September 2015 - 19:15

Mislim da depresija ne utiče mnogo na libido, koji je toliko snažno inkorporiran u biće da se najheterogenije jedinke za njim povode, osim kada ja izvučem zeca iz šešira, escitalopram, i zavaram taj libido.
To je umetnost.

#327 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 21 September 2015 - 19:35

Ja ne znam od cega je, ali mi se zelja vratila... ono, nenormalno :o  Pijem Citalex i Rivotril.

#328 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 21 September 2015 - 21:58

Hej, nemoj sad da me plašiš...koju dozu piješ?

#329 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 24 September 2015 - 11:48

Citalex 1+0+0 , Rivotril 1/4+ 1/4+ 1/2
Posle ne znam koliko vremena imam zelju za sexom, i sto je bitno, uzivam u njemu.

#330 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,866 posts

Posted 24 September 2015 - 12:32

Sada sam u fazi da mi se seks gadi.
Baš gadi.
Posebno zato što se nekako podrazumeva da svi ljudi moraju da ga žele i da uživaju u njemu.
Ne pijem lekove, ali čak i mala doza lexiliuma mi slabi libido, uz depresiju naravno.

#331 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 25 September 2015 - 08:59

View PostAnela, on 24 September 2015 - 11:48 , said:

Citalex 1+0+0 , Rivotril 1/4+ 1/4+ 1/2
Posle ne znam koliko vremena imam zelju za sexom, i sto je bitno, uzivam u njemu.

Molim te objasni mi ove doze pošto ne razumem taj kod, pr. ja redovno pijem escitalopram 2omg/24h i Rivotril rekreativno (ide i do 20mg dnevno).
Želim da uporedim tvoje i moje doze i njihovu refleksiju na libido.
Inače nakon xy vremena jutros sam osetio strašnu požudu.....uglavnom ejakulirao sam .
Ne, neću paničiti, popio sam sinoć 2 litre crnog vina, možda je i to uticalo, ali to ne sme da se ponovi.
Nadam se da me AD neće izdati.

Aruena, stavovi nam se podudaraju u potpunosti, s tim što se meni ne gadi seks (nažalost) nego jednostavno nemam partnerku pa želju ubijam AD-om.

#332 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 25 September 2015 - 13:17

Citalex jedna ujutro, rivotril cetvrtina ujutro, cetvrtina popodne, polovica tablete navecer.

I molim te prekini s ubijanjem libida i tezi stabilnom stanju. Sex je potreba kao i svaka druga. Iznenadio bi se kakvi likovi imaju cure, mozes i ti kad se malo dovedes u red

#333 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,097 posts

Posted 25 September 2015 - 13:42

+1
i da prestane da se tabletomanise

mislim 20mg rivotrila i alkohol :unsure:
padanje saplitanje o stvari ovo ono
ne znam stvarno svetionik
ti kao da kaznjavas sebe

i zasto bre niko da zucne nesto

#334 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 25 September 2015 - 14:11

Čovek se rekreira... sam treba da shvati da će udariti u dno.
SVETIONIK, UDARIĆEŠ U DNO!
Jel treba da govorim koliki je to napad na jetru, Rile i Alkohol?

#335 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 25 September 2015 - 23:26

To moje ponašanje treba smestiti u okvir teške kliničke slike koja je perzistirala duži niz meseci.
Meni je konstatovana srednje teška do teška depresivna epizoda sa elementima psihoze i suicadalnim rizikom, sa preporukom za hospitalizaciju.
Pa šta je onda bolje, da ležim bolnici ili poijem 10 Rivotrila i 2l piva i rešim stvar?
Jeste pun sam modrica, posekotina, ogrebotina, ležao sam na ulici ali sve je to dewo procesa ozdravljenja.
Moraš da dotakneš dno, da spoznaš sebe u potpunosti, da bi doživeo katarzu.
Ja se iskreno bojim povratka depresivnih simptoma pa zato razvijam neke svoje odbrambene mehanizme u hiperteškoj situaciji socijalne, emotivne i svake druge izolacije.
Uprkos svemu ponosan sam na rezultat i stepen remisije koji sam dostignuo.
Ja sam ugasio te požare u svojoj glavi, ostala su zgarišta i pustoš ali sam dosegao sferu tako dugo žuđenog duševnog mira i spokojstva.
I naučio sam, fizičke rane su banalnost naspram teškog duševnog nemira i onog pakla, onog neopisivog nestanja u kome sam bio, koje ne želim ni najgorem neprijatelju, jer naprosto nije fer.

#336 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 26 September 2015 - 06:28

View Postsvetionik85, on 25 September 2015 - 08:59 , said:

Molim te objasni mi ove doze pošto ne razumem taj kod, pr. ja redovno pijem escitalopram 2omg/24h i Rivotril rekreativno (ide i do 20mg dnevno).
Želim da uporedim tvoje i moje doze i njihovu refleksiju na libiido

Citalex 20 mg na dan i Rivotril 2 mg na dan. 2mg Rivotrila, ne 20 :wacko:  Svetionik, ti sebe konstantno unistavas, nemoj to raditi. Plus alkohol :o
Ja sam zaista na pocetku htela da shvatim o cemu se radi kod tvojih velikih doza (dok jos nisam pila ove lekove, i nisam im znala miligramazu).

I zasto tolika potreba za ubijanjem zelje? Ja sam bila napeta kao struna bez seksa, i sa losim seksom (ono, u fazonu, zelim ga, ali ne mogu uopste da se uzbudim, na kraju samo, s oprostenjem, rasirim noge, i radi sta hoces, odustanem). U principu, mene su lekovi pogurali (radi ovaj serotonin :lol: ) da dobijem zelju, da aktivno ucestvujem u odnosu. I svi srecni. Od tad i bolje komuniciram sa muzem i na drugim poljima.

#337 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 26 September 2015 - 15:13

Svetionik, ne znam da li išta znači ali mislim da mi je jasna tvoja pozicija, i izuzev želje za ciljanim gubitkom libida, vrlo bliska. Moj savet je da pokušaš da menjaš farmakoterapiju, nije baš izbor samo između hospitalizacije u bolnicu i farmakoterapije koju sam sebi krojiš. Vidim da si u ogromnim mukama i vidim da ti je užasno, ali nisu ni Cipralex ni Rivotril jedini lekovi koji postoje, ima još mnogo opcija za iscrpljivanje, daj nekom ko ima diplomu za to da ti predloži izmenu. Ja pre dobrih lekova nisam mogla ni da zamislim kako to tačno izgleda biti bez depresivnih simptoma, ali ako možeš, veruj mi nekako na reč da je moguće osećati se mnogo, mnogo bolje nego što se ti sada osećaš. Kombinacije lekova i alkohola pomažu, ali kratkoročno, ne mora verovatno niko da ti priča da dugoročno jako odmažu i da te samo guraju u veći problem jer je u tom stanju uma jako teško napraviti iskorak i odreći se tog jedinog vida olakšanja koji imaš i razumem da ne možeš samo odjednom da prestaneš. No, što ne bi dao šansu nekom drugom leku? Jednostavno, zamisli da tog očaja više nema i da ti nisu jedini trenuci kada se osećaš bolje oni kada si omamljen supstancama do mere da se izudaraš i izgrebeš - a do tog stanja te ne može dovesti samo uzimanje sve većih doza alkohola i rivotrila, ali postoji šansa da te dovedu neki drugi lekovi uz koje će ti biti i prirodnije da se rešiš tih navika pošto ćeš se i osećati bolje. Ja se sećam kako je meni bilo kad sam bila u tako nekakvom stanju blizu dna, i ne znači ništa što mi neko kaže da škodim sebi i psihički i fizički time što radim... ali ono što me je vuklo ka alternativi su bila pozitivna iskustva u izlečenju koja su mi dala neki tračak nade. Nakon mnogo padova, pogoršanja, prividnih poboljšanja koja su zapravo isto pogoršanja stanja itd moji trenutni psihički problemi su daleko manji nego ikad i uporedivi su sa onima koje imaju "psihički zdrave" osobe. Stavljam pod navodnike jer nije niko potpuno oslobođen psihičkih problema i svako bi mogao da dobije papir s dijagnozom, ali moji simptomi (dok pijem lekove) su daleko tolerabilniji i sada sam konačno u poziciji da mogu da se izborim i sa porivima za gutanjem lekova (već par nedelja nisam uzela nikakve benzose a jako sam sklona tome da uzmem veliku količinu lorazepama kada se osećam loše i pisala sam ranije na temi o rivotrilu da ni doza od 20mg rivotrila mene nije čak ni omamljivala nego tek malo umirivala itd tako da bi se moglo reći da sam sklona substance abuse problemima). A better life is possible :flower:

#338 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,097 posts

Posted 28 September 2015 - 13:07

View Postsvetionik85, on 25 September 2015 - 23:26 , said:

To moje ponašanje treba smestiti u okvir teške kliničke slike koja je perzistirala duži niz meseci.
Meni je konstatovana srednje teška do teška depresivna epizoda sa elementima psihoze i suicadalnim rizikom, sa preporukom za hospitalizaciju.
Pa šta je onda bolje, da ležim bolnici ili poijem 10 Rivotrila i 2l piva i rešim stvar?
Jeste pun sam modrica, posekotina, ogrebotina, ležao sam na ulici ali sve je to dewo procesa ozdravljenja.
Moraš da dotakneš dno, da spoznaš sebe u potpunosti, da bi doživeo katarzu.
Ja se iskreno bojim povratka depresivnih simptoma pa zato razvijam neke svoje odbrambene mehanizme u hiperteškoj situaciji socijalne, emotivne i svake druge izolacije.
Uprkos svemu ponosan sam na rezultat i stepen remisije koji sam dostignuo.
Ja sam ugasio te požare u svojoj glavi, ostala su zgarišta i pustoš ali sam dosegao sferu tako dugo žuđenog duševnog mira i spokojstva.
I naučio sam, fizičke rane su banalnost naspram teškog duševnog nemira i onog pakla, onog neopisivog nestanja u kome sam bio, koje ne želim ni najgorem neprijatelju, jer naprosto nije fer.

oke
samo mislim da pravis od sebe vrecu za udaranje
bukvalno i metaforicki
mora da postoji neki laksi naci

a dno ne postoji
dno je kada ti doneses SVESNU ODLUKU da je dosao kraj tvom padu
i krenes da se penjes iz rupe
to je ta katarza kojoj tezis

#339 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 29 September 2015 - 09:31

Uh suviše kompleksno...
I nadasve moram da primetim: ja taj uspon zapravo i ne želim, njemu i ne teži suština mog bića.
Kod mene su izostali agensi socijalizacije; kao gotovo ekstremno asocijalna ličnost samo oponašam prihvatljive modele ponašanja po principu copy/paste u cilju opstanka.
Ambijent koji sam gradio u glavi od detinnjstva je u potpunoj suprotnosti sa onim u kojim živim.
Urbane celine i kretanje svetine me u načelu užasavaju, kao i mogućnost bilo kakve intimizacije sa jedinkama iz sredine.
Imaginarno promišljam jedno, živim drugo, a klizim nekontrolisano ka trećem.

I da, moram da kažem, u zadnje vreme imam tako košmarne snove da je to nepodnošljivo.
U najkraćem, sve što može poći po zlu, polazi po zlu ali na kreativno morbidan, odvratan način.

#340 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,866 posts

Posted 05 October 2016 - 13:38

Rivotril, Tolvon i Zoloft = nema libida.

Also tagged with libido, sex i nuspojava antidepresiva

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users