Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

ksalol

• Please log in to reply
564 replies to this topic

#141 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 07 June 2008 - 23:48

QUOTE(oljica @ 8 Jun 2008, 12:26 AM) View Post
Trenutno se radim i lecim samo italijanskim jeftinim vinima i izgleda da odmah deluje whistling.gif  vrckanje.gif  beljbelj.gif .Prava hemija(jbg naravno d ane postoji vino od grozdja koje sa sve staklenom ambalazom kosta 2,70e beljbelj.gif ).Sto vise hemije u alkoholu,bolji feeling(barem meni)ahahahah

haha..oljice ja sam jedno vreme kombinovala helexe sa vinom..
efekt je bio jako zanimljiv..ja koja locem ko kamiondzija opijala sam se posle druge case.. lolcina.gif nikome ne preporucujem!!!
ne samo sto sam se opijala, nego je osecaj bio malo ko da lebdim, a u meni je rasla praznina..ona odvratna praznina koju osecas kad si na dnu depre..kad sam lokala samo vino(bez hemije)praznina bi se malo ispunila..
po neko vreme su doze helexa poceli da postaju sve vece i vece..a doze vina sve manje i manje..jednostavno nije mi islo da pijem..
pa su mi na psihijatriji objasnili da sam ovisna o helexu..  signs038.gif
zakljucak..vino je bole od helexe.. lolcina.gif
i ne mesajte vino sa hemijom..

#142 oljica

oljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 157 posts

Posted 08 June 2008 - 00:02

ja imam veliku frku od mesanja alkohola sa lekovima,nikad ne znas kako ce se to zavrsiti,tako da pijem ili jedno ili drugo,nikad oba.Mada razmisljam,jbg koliko mogu da locem,vise bi mi se (materijalno)isplatilo da drmnem jednu tableticu i onda izadjem u grad i kao svaka,,fina i cedna" devojcica,napijem se od dve case.Ovako mi ponekad neprijatno kad izadjem pa stalno zivkam konobara da donese jos i jos i jos... rolleyes.gif A plus bi okolni dripci mislili,,joj vidi fine devojcice,nije navikla na alkohol,napila se od par pica" beljbelj.gif

#143 stone_sleeper

stone_sleeper

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 216 posts

Posted 08 June 2008 - 12:27

QUOTE(oljica @ 8 Jun 2008, 01:02 AM) View Post
ja imam veliku frku od mesanja alkohola sa lekovima,nikad ne znas kako ce se to zavrsiti,tako da pijem ili jedno ili drugo,nikad oba.Mada razmisljam,jbg koliko mogu da locem,vise bi mi se (materijalno)isplatilo da drmnem jednu tableticu i onda izadjem u grad i kao svaka,,fina i cedna" devojcica,napijem se od dve case.Ovako mi ponekad neprijatno kad izadjem pa stalno zivkam konobara da donese jos i jos i jos... rolleyes.gif A plus bi okolni dripci mislili,,joj vidi fine devojcice,nije navikla na alkohol,napila se od par pica" beljbelj.gif

Imam prijedlog,neces morati stalno zvati konobara,ako narucis par "PROPASTI"(tako smo nazivali pice,koje smo u oskudici novaca pili 93-ce godine,a sastojalo se iz 0,5 stock-a,0,5 votke i 1-og dcl vina),vjeruj jedno 2-3 "propasti" i postici ces ono sto mislim da zelis(naravno bez ikakve hemije) whistling.gif

Ovo nije preporuka,alii u svakom slucaju bolje nego bila koja kombinacija hemije i alkohola,a mislim da kad bih ti ispricao i svoja iskustva s tim kombinacijama,sumnjam da bi ti naumpalo da eksperimentises. whistling.gif
pozz,svako dobro !!

#144 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 08 June 2008 - 15:40

ma ja više ni ne osjetim nikakav efekt kad pomiješam alkohol i xanaxe i seroxat ... previše imuna postala ... klonim se alkohola već mjesec dana uspješno  Posted Image i bolje ovako ... nemre me niš više ni šupit ... zasad me najviše šora realnost  Posted Image

#145 oljica

oljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 157 posts

Posted 08 June 2008 - 16:48

Ma ne znam,mesanje alkohola sa psihoaktivnim lekovima meni izgleda ko neki rulet,nikad ne znas kako ce se zavrsiti,odakle znam,mozda odlepim,ili pocnem da dremam, ili ko zna sta.Mene alkohol dize,i u svakoj pijanki se nekako ,,ispraznim" i super se opustim,i to me kasnije drzi,to dobro raspolozenje jos par dana.Imam obicaj kad izadjem u grad,da svakih par vodki ,,secem" tekilom,to mi je super kombinacija jer tacno nekako osetim kad mi je dosta,osetim kao da mi nesto stoji u grlu i znam da je to signal,,dosta,ne pij vise,ili ces se ubiti ko majka".I bas u tom trenutku stanem.inace,imam periode kad aktivnije izlazim i tad pijem(vikendom) a imam periode kad mesecima ne popijem ama bas ni kap alkohola.Kako mi dodje,tako se ponasam.Sad sam prvi put pila alkohol posle 13. januara.

#146 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 08 June 2008 - 19:49

Hajde, da prijavim drugi dan sa Misar-om.
Nije los lek, ali bez cele od 0,5 nema nista.
Stomak mi je manje naduvan i nemam bol u crevima.
Ali sto se tice zaboravljanja, tu sam rekorder: zaboravila sam gomilu dogovora danas i nekih sitnijih obaveza.

Da nije to, ipak, podsvest ucinila neka wicked.gif dela?
smile.gif

#147 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 08 June 2008 - 19:58

QUOTE(oljica @ 8 Jun 2008, 05:48 PM) View Post
Ma ne znam,mesanje alkohola sa psihoaktivnim lekovima meni izgleda ko neki rulet,nikad ne znas kako ce se zavrsiti,odakle znam,mozda odlepim,ili pocnem da dremam, ili ko zna sta.Mene alkohol dize,i u svakoj pijanki se nekako ,,ispraznim" i super se opustim,i to me kasnije drzi,to dobro raspolozenje jos par dana.Imam obicaj kad izadjem u grad,da svakih par vodki ,,secem" tekilom,to mi je super kombinacija jer tacno nekako osetim kad mi je dosta,osetim kao da mi nesto stoji u grlu i znam da je to signal,,dosta,ne pij vise,ili ces se ubiti ko majka".I bas u tom trenutku stanem.inace,imam periode kad aktivnije izlazim i tad pijem(vikendom) a imam periode kad mesecima ne popijem ama bas ni kap alkohola.Kako mi dodje,tako se ponasam.Sad sam prvi put pila alkohol posle 13. januara.

ti imaš mjeru i to je super..možeš si reći stani ..kod mene npr.to NE POSTOJI .. zato sam ja idealna baza za budućeg alkosa..ali evo radim na tome da to ne budem  Posted Image

#148 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 10 January 2009 - 19:08

Vidim da ste već dosta pisali o xanaxu i stvaranju ovisnosti, samo bih željela napisati ono što mi je psihijatar rekao - ako se pije u dozama manjim od 2 mg dnevno, teško da će izazvati ovisnost. Ja sam ga pila godinu i po 1,5mg dnevno (3x0,5mg), ne pijem ga već pola godine.

#149 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 10 January 2009 - 19:38

Ha, ja sam počela davno sa dozom od 0,25 mg. Pa 0,5mg, pa 0,75 mg... i organizam je tražio sve više  Posted Image . Znači, i ja sam nekad bila na dozama ispod 2 mg. pa sam ipak zaglavila. Mislim luda lily da si imala ludu sreću što se nisi zakačila.
Ja dobijem plikove od psihijatara koji tvrde da xanax ne izaziva ovisnost

#150 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 10 January 2009 - 20:29

QUOTE(Beba @ 10 Jan 2009, 07:38 PM) View Post
Ha, ja sam počela davno sa dozom od 0,25 mg. Pa 0,5mg, pa 0,75 mg... i organizam je tražio sve više  Posted Image . Znači, i ja sam nekad bila na dozama ispod 2 mg. pa sam ipak zaglavila. Mislim luda lily da si imala ludu sreću što se nisi zakačila.
Ja dobijem plikove od psihijatara koji tvrde da xanax ne izaziva ovisnost

Hehe, ne znam jesam li bila zakačena, 2 dana nakon xanaxa sam počela piti zyprexu (olanzapin; antipsihotik), tako da ako je i bilo ovisnosti o xanaxima, mislim da je zyprexa ''pokrila'' sve simptome sustezanja.

#151 Amalka

Amalka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 02 March 2009 - 17:38

FARMAKOTERAPIJSKA SKUPINA:
Alprazolam je anksiolitik iz skupine benzodiazepina.

IME I ADRESA PROIZVOĐAČA:
BELUPO lijekovi i kozmetika, d.d.
Ulica Danica 5
48000 Koprivnica, Hrvatska

TERAPIJSKE INDIKACIJE:
Alprazolam se primjenjuje u liječenju:
- anksioznih poremećaja
- miješane anksioznosti i depresije
- paničnih poremećaja
- stanja alkoholne apstinencije

KONTRAINDIKACIJE:
- preosjetljivost na benzodiazepine ili na neki od pomočnih sastojaka lijeka
- miastenia gravis
- teška respiratorna insuficijencija
- sindrom apneje pri spavanju
- teška insuficijencija jetre

Ovisnost:
Na sve benzodiazepine, pa tako i na alprazolam, može se razviti navika te psiho-fizička ovisnost. Rizik od ovisnosti raste s dozom i trajanjem liječenja; također je veći i u bolesnika koji su skloni zloporabi lijekova (narkomani) te alkoholičara.
Jednom kad se razvije ovisnost, u slučaju naglog prekida terapije, mogu se javiti simptomi ustezanja koji uključuju glavobolju, bolove u mišićima, izrazitu anksioznost, napetost, nemir, smetenost i razdražljivost. U težim slučajevima mogu nastati sljedeći simptomi: nesposobnost shvaćanja, depersonalizacija, hiperakuzija, tupost i drhtanje ekstremiteta, preosjetljivost na svjetlo, buku i fizički kontakt, halucinacije i epileptički napadaji.
"Rebound" nesanica i anksioznost: prolazni sindrom koji može nastati prilikom prestanka primjene, pri čemu se simptomi koji su doveli do liječenja benzodiazepinima vračaju u pojačanom obliku, a moguće su i druge reakcije, uključujući promjene raspoloženja, anksioznost ili poremećaji spavanja i uznemirenost. Navedeno ukazuje da treba izbjegavati nagli prekid terapije, stoga se preporučuje postupno smanjivanje doze za najviše 0,5 mg svaka 3 dana. Kod nekih je bolesnika potrebno još sporije smanjivanje doze.

Trajanje liječenja:
Trajanje liječenja trebalo bi biti što krače, ovisno o indikaciji, ali ne bi trebalo biti dulje od 8 do 12 tjedana, uključujući i vrijeme potrebno za postupno smanjivanje doze do potpunog prestanka primjene. Dulja primjena opravdana je tek nakon potpune procjene stanja bolesnika.

Depresija:
Od prije postojeća depresija može se ponovno aktivirati tijekom primjene benzodiazepina.

Duševni poremećaji i poremećaji ponašanja:
Tijekom primjene benzodiazepina moguće su reakcije kao što su uznemirenost, nemir, razdražljivost, agresivnost, priviđenje, bijes, noćne more, halucinacije, psihoze, neprikladno ponašanje i drugi neželjeni učinci na ponašanje. U slučaju njihove pojave treba prekinuti primjenu lijeka. Veća je vjerojatnost da se ove reakcije jave u djece i starijih bolesnika.

#152 filin

filin

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 20 April 2009 - 02:27

Evo iupravo sam popio 8 tableta xanax-a od 0,5 da me uspava. prijejedno 4  sata 3omg fluzepama.  I nista. Popio sam 2 litra pive damnas oko 6-7 navece i do sad je isparo iz mene.,  ,ne djeluje mi nista pposlie kad ispari alkohol od lijekova.  . Evo sad 4 mg xanaxa i fluzepam od 30 fluzepama i nista. Znate onaj  period kad alkohol isparii iz organizma i onda insomnia. Imam osjecaj ni da bi pakovanje xanaxa sad uspavalo.

QUOTE(filin @ 20 Apr 2009, 03:15 AM) View Post
Evo iupravo sam popio 8 tableta xanax-a od 0,5 da me uspava. prijejedno 4  sata 3omg fluzepama.  I nista. Popio sam 2 litra pive damnas oko 6-7 navece i do sad je isparo iz mene.,  ,ne djeluje mi nista pposlie kad ispari alkohol od lijekova.  . Evo sad 4 mg xanaxa i fluzepam od 30 fluzepama i nista. Znate onaj  period kad alkohol isparii iz organizma i onda insomnia. Imam osjecaj ni da bi pakovanje xanaxa sad uspavalo.

Ev motam sam sebi reply da uradim. Popio sam, jos 4 tablete xanaxa od 0,5mg xanaxa . znaci jos dva miligrama.
Sto unaci sve zajedno 6mg xanaxa i fluezepam 30 mg. Ma nista poslije alkohla ne djeluje. Ja kad alkohol ispari iz mene jedino bejzbol palica bi me uspavala izgleda. Alkohol i lijekovi su losa kombinacja za mene. Pogotovo kad alkohol ispari i onda post alkoholna insomnia. ............ma nema tog lijeka koji ce me uspavati. Kontam jpos jedan flutepam od 30 mg da popijem pa da vidim .  zz_banghead.gif

#153 Guest_bebica (Gost)

Guest_bebica (Gost)
  • Guests

Posted 20 April 2009 - 09:39

QUOTE(filin @ 20 Apr 2009, 03:27 AM) View Post

Ev motam sam sebi reply da uradim. Popio sam, jos 4 tablete xanaxa od 0,5mg xanaxa . znaci jos dva miligrama.
Sto unaci sve zajedno 6mg xanaxa i fluezepam 30 mg. Ma nista poslije alkohla ne djeluje. Ja kad alkohol ispari iz mene jedino bejzbol palica bi me uspavala izgleda. Alkohol i lijekovi su losa kombinacja za mene. Pogotovo kad alkohol ispari i onda post alkoholna insomnia. ............ma nema tog lijeka koji ce me uspavati. Kontam jpos jedan flutepam od 30 mg da popijem pa da vidim . Posted Image

ma šta ti to kontaš???ja pijem godinama xanaxe,pa ih ne pijem toliko odjedanput.alkohol skroz izbaci.možeš upasti u komu u takvoj kombinaciji.idi kod psihijatra da ti on prepiše terapiju.očito te nešto dubinski muči kad toliko tableta ne pomaže.nemoj se igrati tako.

#154 filin

filin

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 20 April 2009 - 19:11

QUOTE(bebica @ 20 Apr 2009, 10:39 AM) View Post
ma šta ti to kontaš???ja pijem godinama xanaxe,pa ih ne pijem toliko odjedanput.alkohol skroz izbaci.možeš upasti u komu u takvoj kombinaciji.idi kod psihijatra da ti on prepiše terapiju.očito te nešto dubinski muči kad toliko tableta ne pomaže.nemoj se igrati tako.

Poslije sam popio i taj fluuzepam od 30mg  i 4 xanaxa. I tek nakon sat i vise sam negdje zaspao. Igram sam onu igricu trackamania nations gdje trebaju reflexi jaki. S vremenom sam primijetio kako mi reflexi malo oslabljuju kroz taj sat nakon lijekova. Taj dan sam popio tacno dva litra pive oko 6-7, dosao kuci i to me oborilo negdje oko 10 navece(zaspo od alkohola) . I onda sam se probudio oko 1 navece i alkohol je ispario. Ja inace ne bih nikada kombinovao zajedno sa alkoholom tablete, u mom slucaju alkohol je ispario iz mene, ali tada imam uzasnu insomniu. Ja inace patim  od zesce insomnie tako da lijekovi su djelovali u principu da sam malo izgubio koordinaciju pokreta, ali kad legnem oci otvorene djaba mi lezat. Uglavnom alkohol cu nogirati, ili ponekad po 1 litar maximum popiti.

#155 Guest_bebica (Gost)

Guest_bebica (Gost)
  • Guests

Posted 20 April 2009 - 19:49

QUOTE(filin @ 20 Apr 2009, 08:11 PM) View Post
Poslije sam popio i taj fluuzepam od 30mg  i 4 xanaxa. I tek nakon sat i vise sam negdje zaspao. Igram sam onu igricu trackamania nations gdje trebaju reflexi jaki. S vremenom sam primijetio kako mi reflexi malo oslabljuju kroz taj sat nakon lijekova. Taj dan sam popio tacno dva litra pive oko 6-7, dosao kuci i to me oborilo negdje oko 10 navece(zaspo od alkohola) . I onda sam se probudio oko 1 navece i alkohol je ispario. Ja inace ne bih nikada kombinovao zajedno sa alkoholom tablete, u mom slucaju alkohol je ispario iz mene, ali tada imam uzasnu insomniu. Ja inace patim  od zesce insomnie tako da lijekovi su djelovali u principu da sam malo izgubio koordinaciju pokreta, ali kad legnem oci otvorene djaba mi lezat. Uglavnom alkohol cu nogirati, ili ponekad po 1 litar maximum popiti.

a da ipak posjetiš dr-a,da ti on odredi lijek za nesanicu?xanax uopće nije za spavanje,ali ja sam navikla na njega pa mi,kao,na sve djeluje.znam neke,koji baš nikako nisu mogli zaspat,da im je dr prepisao neki dormicum.to je jak lijek.u svakom slučaju,nemoj toliko xanaxa odjedanput.ni alkohol.kakvi ispario?daj molim te,znam ja vrlo dobro tu kombinaciju,kad se probudiš za 2 sata i onda neki horor snovi,glavobolja..čuvaj se!

#156 Madmanax

Madmanax

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 20 May 2009 - 01:08

Ksalol - Vasa iskustva

#157 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,621 posts

Posted 20 May 2009 - 05:35

QUOTE(Madmanax @ 20 May 2009, 02:08 AM) View Post
Ksalol - Vasa iskustva

ako znas nekog izdavaca, dobrotvora, javi mi pa da ti posaljem moju knjigu o ksalolu... da ne smaram forum ovde...
salim se ali mogla bih knjigu da napisem.

#158 Guest_Dudi (Gost)

Guest_Dudi (Gost)
  • Guests

Posted 23 May 2009 - 20:57

Ja pijem Ksalol od 1 mg tri puta dnevno, po potrebi još jednu tabletu.  

U odnosu na druge lekove-sedative, lično me Ksalol najviše smiruje.

Naravno, sve zavisi i od stepena stresa koji imam u toku dana, ali bolje reagujem na Ksalol nego recimo na Bensedin.

Nemam nikakve nuspojave.

Ipak, sve je individualno, svi smo različiti.

#159 Guest_bebica (Gost)

Guest_bebica (Gost)
  • Guests

Posted 23 May 2009 - 21:05

smanjila sam sa 6 na 4mg dnevno,svaki tjedan-1mg manje.
iskustva-dvosjekli mač,pomažu mi u svemu,nemam neg. nuspojava,ali se teško skinuti.
nebi se trebali dugo piti.

#160 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 24 May 2009 - 20:36

QUOTE(bebica @ 23 May 2009, 10:05 PM) View Post
smanjila sam sa 6 na 4mg dnevno,svaki tjedan-1mg manje.
iskustva-dvosjekli mač,pomažu mi u svemu,nemam neg. nuspojava,ali se teško skinuti.
nebi se trebali dugo piti.

brao bebice ,  isto i kod mene od  6 na  4mg    Posted Image  Posted Image ....

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users