Jump to content

* * * * * 1 votes

Vasa iskustva sa psihozom

psihoza sizofrenija sizoafektivni

• Please log in to reply
1192 replies to this topic

#1 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 05 January 2018 - 00:43

Ovde mozete pisati o svojim iskustvima sa psihozom, tokom bolesti, sta vam je pomoglo itd itd

#2 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,405 posts

Posted 05 January 2018 - 00:52

Takođe možete voditi i dnevnik svoje borbe sa psihozom, kao neku vrstu grupne diskusije, teme za podršku. Neurotičari i normalci su više nego dobro došli, dokle god ne spominju irelevantne stvari ili pokušavaju da dijagnostikuju druge. :)

#3 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 05 January 2018 - 01:03

Dogovoreno ljudi potpuno ste u pravu ovo se svelo na ogovaranje bolnica ok da treba da se zna istina ali vaznije je da mi mozemo pomoci i sebi i medjusobno kroz razmenu iskustva borbe sa bolescu i da se pomognamo i podrzimo :)
i svi koji su dobre volje, zdravi ili bolesni ili vise, manje bolesni, i ja kazem--DOBRODOSLIIII :)

#4 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,405 posts

Posted 05 January 2018 - 01:07

Ovde možeš da ogovaraš bolnice do mile volje, pričaš o drugim problemima, a otvoreno je i za one koji imaju druge psihoze, a i za nas ostale, dokle god ne lupetamo. Sad da nađem ono na šta treba da ti odgovorim sa stare teme...ubiše me sinusi, hoću da promenim glavu.

#5 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 05 January 2018 - 01:15

Sto se tice pomoci za mene, meni prija sledece,
druzenje sa muzem i nasim zajednickim prijateljima da dodju gosti da idemo u goste da pripremamo hranu za prijatelje,,,
da citam dobre knjige to je melem za dusu
vera u Boga
setnje po priroci
kada je lepo vreme otici negde na kafu,
putovanje kada nam fins. situacija omogucava (more)
obilazak nekog lepog manastira,
noc muzeja
sajam knjiga pozoriste kada dobijemo besplatne karte,  

i mnogo toga covek treba sam da spozna sta mu prija, onda najvise pomaze jer ako ti neko nesto namece na silu dzaba ti...

#6 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 474 posts

Posted 05 January 2018 - 01:22

Lepo Cako i ja mnoge tu nabrojene stvari volim ali moja depresija me koci,a i finansije.

#7 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 05 January 2018 - 01:24

uvek mi je prijao aktivan zivot ali sada sam umorna, kukala sam vec o tome da se ne ponavljam, sada mi treba pravi odmor, da lezim sedim da me dvore, ne nisam uobrazena samo sam na izmaku snaga.
duhovnik mi je rekao da mogu da presedim ponocnu celu da naravno to mogu jer sam bolesna umorna i pod lekovima. eto i taj problem je resen.imam razumevanje i od njega a i od drugih npr muz je danas oribao kuhinju i bio jedno 6---7 puta u prodavnici
e pa to----razumevanje pomaze...

#8 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 05 January 2018 - 01:25

stabilan na lekovima već oko 4 godine hvala bogu :)

pre toga imao 2 i po epizode da ih ja razlikujem po temama ali to je trajalo sveukupno 15 godina i ko zna koliko epizoda
između epizoda sam imao sumanute ideje praćenja i ideje veličine koje su se smenjivale čini mi se
imao sam i ideje odnosa neprekidno i generalno sam bio paranoičan i anksiozan između epizoda ali bez halucinacija i onoga što ja nazivam bunilom
nisam nikad bio u bolnici

zanimljivo da u ovoj poslednjoj polovičnoj epizodi (a nazivam je polovičnom jer sam tad već znao da sam lud) imao pozitivne ideje odnosa
dakle cela planeta me bodrila i navijala za mene da istrajem a samo bezobrazni ljudi koje niko nije voleo su me i dalje napadali
baš moram pitati psihićku kako je to moguće

sada patim od negativnih i kognitivnih simptoma za koje nema leka
pokušavam sa nootropicima i samodisciplinovanjem ali to daje nestabilne rezultate
postao sam biljka koja živi na maminoj grbači i često ne vidim izlaza jer nisam u stanju da učim
intelekt mi je drastično opao naročito egzekutivne funkcije i memorije
ne snalazim se u društvu jer imam problem sa govorom
"dominira rezidualna simptomatologija psihotičnih procesa"

#9 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 474 posts

Posted 05 January 2018 - 01:30

Pa odmaraj,ne mora se svaki dan kuvati,ribati.,Jednostavno provedi par dana u krevetu,gledaj filmove,citaj,spavaj.drzi noge u toploj vodi.

#10 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 05 January 2018 - 01:33

Merion kapiram izvini...
eto prijatelji ne treba kuvati, das im solju kafe, caja...
kafic--ja kada nemam love skuvam kafu u flasicu ponesem na kalis i bolje od kafica,
knjige, imamo pravo da se uclanimo u biblioteku grada bg sa izvestajem psihijatra i licnom kartom, ja uradila
a sto se tice putovanja ni ja neverujem da cemo ove god ici na more u govnima smo do guse grcamo u dugovima

zato priredicu ono sta me nece kostati...zadovolji se covek i skromnijem zadovoljstvu

razumem te ovo sam sve mogla dak sam zaradjivala kintu a sada nisam zbog bolesti da zaradim ni paru..

u slicnim smo izgleda govnima, ali proci ce i to, a dotle male stvari---veliki zivot :) ,

#11 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,405 posts

Posted 05 January 2018 - 01:38

ĐĐ, joj. :( :( :( Nisam pametna.

Ponoćna bi bila liturguja između Badnje večeri i Božića, ili...?

Eno onoga sa zaključane teme...

View Postcaka 41, on 05 January 2018 - 00:44 , said:

HIPERDRIVE, hvala tebi :)
i hvala na razumevanju,
jako mi je drago sto ipak nemas psihozu :)
ovo zadnje si potpuno u pravu moj doktor iz dnevne je divan i mnogo mi je pomogao od kako s vremena na vreme idem u dnevnu---ne idem na odelenje, ( pa cak i kada mi je najgore) uvek me izvuce, jedan divan i plemenit covek i divan lekar. i doktor koji od skoro radi sa njim je divan. da, tacno je ima ih super i ja sam uvek iskrena sa njima i oni to cene :) :) :)

Onda se valja držati takvih kao što je on. Očigledno ima mnogo razumevanja i "people skills".

Što se mene tiče, hvala...ali od kako je pola godine lekarka mislila da je imam, živim u stalnom strahu da ću je dobiti. Danas sam videla ženu sa nekom kesom ispred vrata dok sam silazila niz stepenište, kad sam bila ispred vrata, sa druge strane je bio komšija. Pomislila sam da je gotovo, onda sam progutala knedlu i izašla iz dvorišta, napolju je žena sa kesom ulazila u kola. Dakle, jednostavno se moj mozak preorijentisao na komšiju, dok je ona nestala iz moje vizure sa vrha stepenica. Ali prepala sam se, samo tako!

#12 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 474 posts

Posted 05 January 2018 - 01:38

cako kad ides u dnevnu jel dobijes za bus plus neku potvrdu?

#13 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 05 January 2018 - 01:40

View Postmerion, on 05 January 2018 - 01:38 , said:

cako kad ides u dnevnu jel dobijes za bus plus neku potvrdu?

Sa otpusnom listom iz psihijatrijske ustanove u kojoj si lezala imas pravo na besplatan prevoz u gradskom prevozu i na besplatan prevoz vozovima svuda po Srbiji. Toliko znam.

#14 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 05 January 2018 - 01:44

Djenedjene, bitno da si stabilan 4 god pa to je super :)
ideje odnosa imala i ja ali samo negativne--svi mi se rugaju pricaju o meni ogovaraju prave zaveru protiv mene....grozno
u bolnici bila 20 puta,
I NE OSECAJ SE KO BILJKA NISI TI KRIV STO SI SE RAZBOLEO!
mene su proglasili nesposobnom za rad ali invalidsku penziju nemam, falilo staza, dobicu porodicnu kada mama umre--ne daj Boze
izdrzavano sam lice jeste ponizavajuce, za sve moram da molim, pozelim i ja nove cipele, torbu, al nema se dobijem necije polovno, hvala Boguda dobijem i to...

drzi se bice ok :)

#15 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 474 posts

Posted 05 January 2018 - 01:46

jel ti to koristiš?Otkud znas za to,iskreno da vadim listu u busu,blam.

#16 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 05 January 2018 - 01:47

Merion dobijem potvrdu jos prvi dan za besplatan prevoz od 6--16h

#17 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 05 January 2018 - 01:51

Boli te uvo sta koga briga imam prijateljicu koja se kad je pitaju za potvrdu sta je to, pravi mutava, da se upisas od smeha, mada ne pitaju u autobusu ih bude gomila sa tim potvrdama, a ako te bas blam izvadi invalidsku kosta 1120 din mesecno.

#18 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 474 posts

Posted 05 January 2018 - 01:56

ok hvala,znaci daju potvrde,ne bih mogla da se naplacam bus plusa za odlazak u dnevnu.

#19 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 05 January 2018 - 01:59

View Postcaka 41, on 05 January 2018 - 01:44 , said:

Djenedjene, bitno da si stabilan 4 god pa to je super :)
ideje odnosa imala i ja ali samo negativne--svi mi se rugaju pricaju o meni ogovaraju prave zaveru protiv mene....grozno
u bolnici bila 20 puta,
I NE OSECAJ SE KO BILJKA NISI TI KRIV STO SI SE RAZBOLEO!
mene su proglasili nesposobnom za rad ali invalidsku penziju nemam, falilo staza, dobicu porodicnu kada mama umre--ne daj Boze
izdrzavano sam lice jeste ponizavajuce, za sve moram da molim, pozelim i ja nove cipele, torbu, al nema se dobijem necije polovno, hvala Boguda dobijem i to...

drzi se bice ok :)

jeste super je :)
koliko sam bio nesrećan tih 15 godina toliko sad imam sreće sa lekovima da deluju savršeno

mene ne bi nikada proglasili nesposobnim za rad (iako se teško snalazim i na manuelnim poslovima)
a nije mi to ni cilj
cilj mi je da nađem neki koktel lekova i nootropica koji će mi omogućiti učenje i rad
i voleo bih da polažem vožnju

#20 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 05 January 2018 - 02:04

oni je ispituju a ona radi ustima ko riba na suvom i ne ispusta glas, ja se pored nje zamalo nisam upisala od smeha.

boli je uvo pravi se luda, gluva nema, ne moze joj niko nista!

i ja sam imala slicne ispade-- cekala u blus plus na karticu, guzva znam da cu cekati satima, i ---ja se srusim, navodno se onesvestila, odma mi preko reda uradili, pa sta me briga moram da se snalazim za mene je  i pogubno cekanje u guzvi haosu---uznamirava me pocnem da se tresem, pa bolje da odglumim nego da mi se sve to desi...

Also tagged with psihoza, sizofrenija, sizoafektivni

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users