Jump to content

CBD ulje

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 otepia

otepia

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 23 October 2018 - 11:07

Već neko vrijeme nailazim na objave što se tiče ovoga ulja i razmišljam o kupnji istoga.
CBD ili Kanabidiol je aktivni sastojak vlakana biljke marihuane. CBD nema psihički utjecaj na mozak kao što ima THC.
Osobno, marihuana mi je i pomagala i odmagala- kod nje mi se najviše sviđa ne psihoaktivni dio već onaj koji opušta mišiće, umanjuje anksioznost i stres.
Sam psihoaktivan učinak (do kojeg dolazi zbog THC-a) mi često zna pojačati anksioznost, počinjem overthinkati, itd.
Zato mi se ovo čini kao dobra alternativa.

https://www.bez-ogra...inaka-cbd-ulja/

Da li je itko probao?
Iskustva?

#2 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 23 October 2018 - 15:35

Veruj da sam i ja o ulju razmisljala al upravo to koje ima vise umirujuce komponente...mislim da je to jako dobra stvar marihuanu nisam probavala niti ista od lakih i tezih droga...al drugarica ga koristi za multiplu kontam da moze da se napravi za ankcioznost i depresiju...

#3 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 23 October 2018 - 16:05

i ja bih voleo probati cbd ali ne znam kako doci do njega

imamo identicno iskustvo s travom i ja bas mislim da bih na cbd ulje super odreagovao

#4 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 23 October 2018 - 16:53

Pokusa cu od drugarice da se raspitam znam da pna uzima iz proverenog izvora pa cu vam javiti porukom privatnom

#5 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 23 October 2018 - 18:27

to ulje nije isto sto i cbd ulje koliko ja znam

#6 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 23 October 2018 - 19:17

Znam da nije isto u zavisnosti od dijagnoze oni kombinuju terapiju

#7 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 23 October 2018 - 19:24

sta si ti sad meni rekla?

dakle to ulje dobijeno kuvanjem marihuane u alkoholu i koje se prodaje kao svemocni lek za fizicke bolesti nije isto sto i cbd ulje
https://en.wikipedia...iki/Cannabidiol

#8 otepia

otepia

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 23 October 2018 - 21:45

http://www.cbd.hr/shop
https://suprahemp.hr/

#9 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 24 October 2018 - 12:02

Znam...vidim da je cbd ulje mesavina maslinovog i sative....zar sativa nije vrsta kanabisa?odavno izucavam sve u vezi ulja od konoplje tako da nisam neupucena...a i odavnina sam aktivni clan grupe za legalizaciju...x puta bila na tribinama i bla bla mrsko mi da kucam u tome je moj problem inace bih mogla zitije otkucati...znam da imam razlike elem raspitacu se kao sto rekoh

#10 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 24 October 2018 - 12:05

Il prokopati neku vezu u hr pa videti iskustva drugih a i nabavku istog...

#11 kavaljo

kavaljo

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 11 December 2018 - 08:42

Postovanje;
Registirirao sam se na forum kako bi kazao da cbd ulje radi posao u smislu ljecenja raznih oboljenja koja su dio ovog novog brzog doba.Uzimao sam od ljekova dvije vrste antidepresiva i nakon redovite uporebe cbd ulja sam se ostavio tableta u potpunosti.Promijenilo mi je karakter nedrustvene osobe u drustvenu,spavanje je normalno i sve ostale zivotne funkcije idu svojim putom.Ako ima zainteresiranih spreman sam objasniti na koji princip cbd ulje pomaze tijelu da zacijeli.
:D

#12 Mihael Grey

Mihael Grey

Stari clan

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 posts

Posted 11 December 2018 - 13:36

Ja sam uzeo od tipa CBD ulje sa 20tak posto THC,jer je tip rekao da se sa samo CBD ne moze nista uraditi,naravno razlicite bolesti razlicita vrsta konoplje i postotak THC-a,jos ne znam dal sam dobru odluku napravio al ga pijem.

#13 kavaljo

kavaljo

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 11 December 2018 - 16:26

Trenutno sam na poslu ali sutra ujutro budem napisao koja je svrha i na sta se treba obratiti.
Ono sto bi svaki covijek prije uzimanja cbd ulja trebao prouciti je:
Endokanabioidni sustav u covijeka i cemu sluze njegova dva receptora.
Cbd ulje sa 20% thc.Ok.Medutim,koliko tu miligrama cega ima i koliko cesto uzimate?
Druga stvar..Bioraspolozivost.Dali uzimati cisto ili mjesano ulje?
U svakom slucaju cu ujutro napisati vise.

#14 kavaljo

kavaljo

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 12 December 2018 - 08:50

View PostMihael Grey, on 11 December 2018 - 13:36 , said:

Ja sam uzeo od tipa CBD ulje sa 20tak posto THC,jer je tip rekao da se sa samo CBD ne moze nista uraditi,naravno razlicite bolesti razlicita vrsta konoplje i postotak THC-a,jos ne znam dal sam dobru odluku napravio al ga pijem.
Prije 25 godina su znastvenici ustanovili da svaki sisavac u sebi ima endokanabinoidni sustav.Taj sustav sadrzi dva receptora koji kontroliraju sve procese u tijelu.To su kanabinoidi koje sami proizvodimo u tijelu.Majka koja nas je svih dojila u majcinom mljeku ima kanabinoide zbog cega se dijete smiri,zaspe i bude dobro.Receptori u zdrave osobe su na nivou i ta osoba je zdrava.Medutim prilikom raznih oboljenja,stresa ta ravnoteza se narusava i tada dolazi do upalnih,bolnih,depresivnih procesa.Tada covijek izlazi iz balansa i krece sa ljekovima.Ljekovi imaju svoj vijek trajanja i tu cu stati.
Cbd ulje je kanabidol koji u sebi proizvodite i samim unosom istog vracate tijelo u ravnotezu,prestaju upalni procesi,bolovi,psihicke smetnje.
Tablete se uz dobar piramidalni oblik skidanja rijesis vrlo brzo.Ono sto ljudi ne znaju je da u takvim slucajevima cbd ulje se mora unositi u dozama od 100-200 mg sa 10-20 mg thc.Taj thc se nalazi u samom cbd ulju koja je napravljena od industrijske konoplje sa Bio certifikatom ciji je uzgoj dozvoljen novim pravilnikom.
Ugl...ono sto hocu reci.Kada kupujete cbd ulje preko trgovine ili nekog drugog gledajte miligrame,a ne postotke.
Npr.covijek sa terapijom od 3*normabel,3*Hanax2*Serqel(12 godina)je sa unosom 200 mg cbd-a rijesio ovisnost i sad je bez terapije vec godinu dana.
Edit,
Ako bilo tko ima bilo kakvo pitanje sam spreman odgovarati.Ovo je samo kratki prikaz cbd ulja koji je za mene veoma bogato otkrice.

Covijek koji ti je rekao da sam cbd ne radi...slazem se ako taj cbd nema u sebi drugih komponeta mada i takav radi dobar posao.Zato ti sugerira 20% thc da se otvore oba receptora u mozgu i tijelu.Nisi pogrijesio sto pijes cbd.Koliko dnevno unosis u sebe i na koji nacin?

#15 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 12 December 2018 - 14:56

ima li cbda u srbistanu da pitam odmah

#16 kavaljo

kavaljo

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 12 December 2018 - 15:13

To nebi znao.

#17 Mihael Grey

Mihael Grey

Stari clan

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 posts

Posted 14 December 2018 - 09:03

View Postkavaljo, on 12 December 2018 - 08:50 , said:

Prije 25 godina su znastvenici ustanovili da svaki sisavac u sebi ima endokanabinoidni sustav.Taj sustav sadrzi dva receptora koji kontroliraju sve procese u tijelu.To su kanabinoidi koje sami proizvodimo u tijelu.Majka koja nas je svih dojila u majcinom mljeku ima kanabinoide zbog cega se dijete smiri,zaspe i bude dobro.Receptori u zdrave osobe su na nivou i ta osoba je zdrava.Medutim prilikom raznih oboljenja,stresa ta ravnoteza se narusava i tada dolazi do upalnih,bolnih,depresivnih procesa.Tada covijek izlazi iz balansa i krece sa ljekovima.Ljekovi imaju svoj vijek trajanja i tu cu stati.
Cbd ulje je kanabidol koji u sebi proizvodite i samim unosom istog vracate tijelo u ravnotezu,prestaju upalni procesi,bolovi,psihicke smetnje.
Tablete se uz dobar piramidalni oblik skidanja rijesis vrlo brzo.Ono sto ljudi ne znaju je da u takvim slucajevima cbd ulje se mora unositi u dozama od 100-200 mg sa 10-20 mg thc.Taj thc se nalazi u samom cbd ulju koja je napravljena od industrijske konoplje sa Bio certifikatom ciji je uzgoj dozvoljen novim pravilnikom.
Ugl...ono sto hocu reci.Kada kupujete cbd ulje preko trgovine ili nekog drugog gledajte miligrame,a ne postotke.
Npr.covijek sa terapijom od 3*normabel,3*Hanax2*Serqel(12 godina)je sa unosom 200 mg cbd-a rijesio ovisnost i sad je bez terapije vec godinu dana.
Edit,
Ako bilo tko ima bilo kakvo pitanje sam spreman odgovarati.Ovo je samo kratki prikaz cbd ulja koji je za mene veoma bogato otkrice.

Covijek koji ti je rekao da sam cbd ne radi...slazem se ako taj cbd nema u sebi drugih komponeta mada i takav radi dobar posao.Zato ti sugerira 20% thc da se otvore oba receptora u mozgu i tijelu.Nisi pogrijesio sto pijes cbd.Koliko dnevno unosis u sebe i na koji nacin?
   E bas to sto si rekao to mi je tip rekao,pitao me je s cim imam problema i da nadje za to, reko je od 10 do 20 posto thc, rekao mi je na svaka 4 sata po kap,takodje da nema kontradikcija s psihijatrijskim lekovima,ja ne mislim da sam pogresio tipa od kojeg sam uzeo,ali opet svasta sam i citao,i nije mi bas jasno kako to sve funkcionise...

#18 kavaljo

kavaljo

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 15 December 2018 - 16:27

View PostMihael Grey, on 14 December 2018 - 09:03 , said:

E bas to sto si rekao to mi je tip rekao,pitao me je s cim imam problema i da nadje za to, reko je od 10 do 20 posto thc, rekao mi je na svaka 4 sata po kap,takodje da nema kontradikcija s psihijatrijskim lekovima,ja ne mislim da sam pogresio tipa od kojeg sam uzeo,ali opet svasta sam i citao,i nije mi bas jasno kako to sve funkcionise...
Znaci ti uzimas u kapima?
Cuj,za bilo koje ozbiljnije ljecenje tj. skidanje sa opioida treba unositi dnevno 100-200 mg da bi normalno mogao funkcionirati.Ovaj cbd od 5%,10% su ti kapsule,kapi sa 5 mg cbd supstance sto je nedovoljno za bilo sta.Za ilustraciju,bake od 75,80 godina piju 10 mg cbd(10%) tri puta dnevno za odrzavanje.Tako da covijek koji se zeli rijesiti ljekova i nuspojava skidanja nema sta traziti ispod 25 mg po kapsuli 3-5 puta dnevno.Thc moze da bude u samoj biljci cbd ako se dobro uzgoji 20% .Hocu ti reci,prouci materiju,ja sam prosao pakao tableta(ptsp)koje sam uzimao 15 godina.Vec 4 godinu nista ne uzimam vec samo cbd kapsule tri puta dnevno koje dva puta godisnje ne pijem po 40 dana..tek toliko da se tijelo malo ocisti.

#19 Mihael Grey

Mihael Grey

Stari clan

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 posts

Posted 15 December 2018 - 21:55

View Postkavaljo, on 15 December 2018 - 16:27 , said:

Znaci ti uzimas u kapima?
Cuj,za bilo koje ozbiljnije ljecenje tj. skidanje sa opioida treba unositi dnevno 100-200 mg da bi normalno mogao funkcionirati.Ovaj cbd od 5%,10% su ti kapsule,kapi sa 5 mg cbd supstance sto je nedovoljno za bilo sta.Za ilustraciju,bake od 75,80 godina piju 10 mg cbd(10%) tri puta dnevno za odrzavanje.Tako da covijek koji se zeli rijesiti ljekova i nuspojava skidanja nema sta traziti ispod 25 mg po kapsuli 3-5 puta dnevno.Thc moze da bude u samoj biljci cbd ako se dobro uzgoji 20% .Hocu ti reci,prouci materiju,ja sam prosao pakao tableta(ptsp)koje sam uzimao 15 godina.Vec 4 godinu nista ne uzimam vec samo cbd kapsule tri puta dnevno koje dva puta godisnje ne pijem po 40 dana..tek toliko da se tijelo malo ocisti.
  To je skupo a ko zna koliko treba da se koristi

#20 kavaljo

kavaljo

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 16 December 2018 - 11:18

Nije brate skupo,treba ti samo edukacije.Sirovinu iliti materijal mozes legalno kupiti od ind konoplje,odraditi extrakciju i imati svoje ulje.Puno ljudi idu "laksim" putem i uzmu recept(i ja sam to radio).Kazem,samo se malo educiraj,vidi gdje i kako i shvatiti ces da mozes sam sebi raditi ljek sa vrlo malo investicija sa obzirom na dugorocne posljedice koje ostavlja uzimanje razne kemije.Sve je u prirodi.
Treba da se koristi do onog trenutka kada shvatis da si nasao svijetlost na putu.Nakon toga ti je tvoje tijelo snaga.
razumijem tvoju sumnju..ja to ne prodajem!Ja zelim ljudima ukazati da mogu dovesti svoje tijelo i zdravlje do savrsenstva sa cbd uljem bez iti jedne tablete.Ko zeli da zna..nauciti ce i napraviti.Spreman sam pomoci i podijeliti informacije.Samo osnovna edukacija mora da bude,da se shvati :)

Edit;
Skupo je stalno unositi 5,10 % cbd jer to ne pomaze.Ako se vec unosi onda to treba da bude dovoljno jako da ti tijelo dovede u ravnotezu.Jer mi kojima su celije razorene od kemije moramo da jacom dozom ubijemo naviku uzimanja tableta i shvatimo mogucnosti svoje volje i moci koju posjedujemo.
Mozda ce izgledati da tu nesto pametujem.ali je cinjenica da sam bacio tablete u skoljku i vec 4 godinu ih ne uzimam.

Edit;
Mozda da odradim jednu edukativnu temu pa bude interesa za dobrim razgovorima :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users