Jump to content

Skidanje sa Seroxata i Rivotrila i psihoterapija

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 263 posts

Posted 04 December 2018 - 13:01

Opet ja. Uh posle 11 god panike i anx resena sam da stavim tacku na to. Pila sam seroxat 6 meseci 20mg i rivotril 0,5.
Od sredine novembra sam na skidanju sa istih, sad sam na 5mg seroxata i 0,25 rivotrila. Fiz kriza je samo strujni sok i malo ukoceni misici.
Ali psiha krs, opet anxioznost i nervoza zeludca i creva. Jos pored svega toga sam bolesnaa , imam strafilokoku u nosu koja mi je napravila upalu sinusa.
Na terapiji sam antibiotikom.
Najvaznije je da sam konacno pocela sa psihoterapijom, za svih ovih 11 god moj razgovor sa psihijatrom se svodio na razuveravanje da mi se nista nece desiti tokom napada panike. Prosle nedelje sam pocela sa psihoterapijom, sutra se ponovo vidjamo. Dobila sam od njega zadatak da zapisujem snove i da razmislim o kojoj temi mog zivota zelim da pricam.
Zaista cu sad dati sve od sebe da se posvetim psihoterapiji jer sam svih ovih godina imala otpor prema njoj. Samo lekovi definitivno ne resavaju anx i paniku. Bas mi se sve to smucilo.
Otvorila sam temu da bi ovde vodila neki svoj dnevnik, a i zanimaju me iskustva ljudi sa skidanjem sa lekova i psihoterapijom.

#2 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 04 December 2018 - 14:23

cao djao

zelim ti sve najbolje u tvojim namerama
psihoterapija je dugotrajan proces ali ces uspeti s njom da dodjes sebi
lekovi jesu privremeno resenje za ta stanja panike i anksioze
da bi se skroz oslobodilla svojih problema potreban je razgovor

#3 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 05 December 2018 - 01:33

Potreban je razgovor i puno rada na sebi...puno potisnutih emocija izazivaju sva ova stanja u kojima smo..svest i podsvest su cudo..zelim ti brz oporavak i puno srece..bitna je vera..vera u sebe

#4 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 263 posts

Posted 05 December 2018 - 22:23

Hvala vam puno. :) Da zaista podsvest je cudo. Na danasnjem razgovoru smo se dotakli jedne teme i to je kod mene izgleda bio okidac. A ni na kraj pameti mi nije bilo da je od toga moja anxioznost.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users