Jump to content

- - - - -

Kad pokušate da nekoga ubedite kako ste OK, a ona zna da niste

uteha dobrota ljudska dusa emocije pilavstina sucut duse

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,070 posts

Posted 06 December 2018 - 21:18

Jedan Atinin post koji sam malopre videla na jednom od forumskih topika inspirisao me je da otvorim ovu temu.

Naime,da li vam se je ikada desilo ovo:

Posted Image

Drugim rečima,da li vam se je ikada desilo da pokušate da neku osobu ubedite kako ste OK i kako je sa vama ama-baš-sve u redu,ali da je ona (nekim čudom! :huh2: Tj.nekako-a da vi ni sami ne znate kako) jednostavno znala da to nije "to",i da vas negde u dubini vaše duše boli da ne može jače?

Da li ste se ikada zapitali kako nekim ljudima to uopšte uspeva (tj.kako im polazi za rukom da jednim jedinim pogledom "pročitaju" sve ono što smo verovali da tako dobro krijemo od svih)?

I da li ste ikada doživeli takvo nešto,na kraju krajeva?

Edited by Hyperdrive, 06 December 2018 - 21:50 .

#2 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 06 December 2018 - 23:40

Evo ja da odgovorim..jako sam intuitivna strasno predosetim stvari radim sa ljudima i desavalo mi se cim udju da shvatim iako.se.ponasaju normalno da nesto ne bude ok..samo pitam sta se desilo? Nekad su bile suze naprasno posle mog pitanja pa mi kazu kako znas...jednostavno osetim ne znam kako to da objasnim...a o bliskim ljudima da ne pricam...osecam tudju energiju...desi se da mi necija jako smeta iako mi ta osoba nista nije uradila al.prosto ne mogu da budem u istom prostoru...dozivela sam i obrnutu situaciju sad kad sam bila sva u minusu trudila sam se da montiram osmeh pred drugima da se sakrivam da me.ne vide tuznu al imam prijateljicu koja je poput mene...nisam joj nista rekla.srele.smo se na nekoj proslavi i pitala me je odma...pricaj sta je sa tobom...i ja joj se otvorim i ona mi kaze znala sam da ti se nesto desava osetila sam jos prosli put kad smo se srele al nisam htela pred drugima da te ispitujem eto:)

#3 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 06 December 2018 - 23:46

I tacno znam kad me neko slaze al ponekad da bih izbegla raspravu napravim se blesava...pustim da misle da sam.im.poverovala sta cu:) drugarica me zeza...kaze promasila si profesiju uloga detektiva bi ti odlicno legla :D

#4 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 07 December 2018 - 08:22

proveo sam u ovom iscekivanju da me neko procita mnogo mnogo godina pitajte sta vas zanima :D

sto se tice drugog pitanja ne znam to
kapiram da moraju da se prepoznaju ta stanja prvo u sebi a tek nakon toga i u drugima

#5 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,070 posts

Posted 07 December 2018 - 08:50

Mene zanima da li si možda u jednom trenutku zamrzeo sve te ljude koji nisu ispunili tvoja očekivanja?

#6 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 07 December 2018 - 08:57

tada nisam bio bas introspektivan i ne mogu se setiti jesam li ih zamrzeo
secam se samo da je moja casa bila prepuna zalosti i da sam zavideo maltene svima oko mene
mrznje se ne secam mozda zbog toga sto sam odustao od tih ocekivanja pre nego sto je nastupila mrznja?

#7 Pikova dama

Pikova dama

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 07 December 2018 - 11:52

Ako se roditelji racunaju, majka. Ona je bukvalno sve znala. Znaci i kad je slazem, i bilo sta sto sam pokusala - znala je uvek sta je zapravo istina. E sad  nekad je precutala to sto zna, a nekad mi je stavljala do znanja da zna. Ali mislim da je dosta bila pasivna i kada je provalila da nesto nije u redu.

#8 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,264 posts

Posted 07 December 2018 - 12:18

Preosjetljiv sam, osjetim druge ljude, nekad kao bol u grudima, nekad toplinu.
Skrivam emocije, ne znam pokazati ni kad hoću. Mogu napisati i reći ali to izgleda suprotno od moje face, uvijek neki glupi osmjeh kao da je sve super. Uvježbano, namješteno do te mjere da ne znam promijeniti.
U sprovodu i svatovima isto.

Bivša psihijatrica me čitala ko bukvar, zna znanje jer i ona ima psih. Problema. Doslovno osjeti.

Ali nemam nikoga tko bi me tad zagrlio.

#9 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,070 posts

Posted 07 December 2018 - 15:27

View PostPikova dama, on 07 December 2018 - 11:52 , said:

Ako se roditelji racunaju, majka. Ona je bukvalno sve znala. Znaci i kad je slazem, i bilo sta sto sam pokusala - znala je uvek sta je zapravo istina. E sad nekad je precutala to sto zna, a nekad mi je stavljala do znanja da zna. Ali mislim da je dosta bila pasivna i kada je provalila da nesto nije u redu.

E,svaka joj čast :dry:

#10 neprilagodjena1

neprilagodjena1

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 275 posts

Posted 07 December 2018 - 16:40

View PostMacak, on 07 December 2018 - 12:18 , said:

Ali nemam nikoga tko bi me tad zagrlio.
Ovo :(

#11 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,614 posts

Posted 07 December 2018 - 20:09

Cim sam sa strane pogledala naslov teme tiger znala sam da sam ja odn. moj post bio inspiracija ;)

Sto se teme tice, meni se uglavnom desava(lo) suprotno - da me ljudi ubedjuju da sam ok, da mi nije nista, da
je sve to - ma pusti, bzvz i tome slicno.

(mozda mama, sto rece Pikova dama, ona je jedino nekad zna da i kad kazem da sam dobro vidi da nisam i partner ponekad.)

Svi ostali uglavnom trvde ovo sto sam gore napisala :lol:

#12 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,405 posts

Posted 08 December 2018 - 23:10

Krijem samo i jedino kad želim da me ostave na miru.

Also tagged with uteha, dobrota, ljudska dusa, emocije, pilavstina, sucut duse

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users