Jump to content

Zivotinje nas lece!

kućni ljubimci Slike ljubimci zivotinje

• Please log in to reply
314 replies to this topic

#301 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 09 February 2018 - 13:19

Imam 4 psa i 5 mačaka. :)

Znači ti ćeš u starosti da budeš jedna od onih starica sa mačkama? :lol:

Voleo bih da imam psa ili mačku, ali po meni životinju je najbolje nabaviti ili kada čovek ima decu koja idu u osnovnu školu, ili kada čovek ode u penziju. Ništa gluplje nego nabaviti psa u 20-im, kada živiš sam, kada si dugo odsutan, kada ne vodiš računa ni o sebi, a kamoli o životinji... ili nabaviti kada se dete rodi, to je meni lično bezveze. Dete se neće ni sećati psa kako treba, a kada napuni 13-15 godina, pas će umreti i to će traumatizovati dete koje je i onako u sred puberteta pa ne zna ''ni kako se zove''. Najbolje kada je dete u nižim osnovne, i kako pas raste, tako se i dete u pravim godinama uči odgovornosti da čisti, da ga izvodi i sl. a kada životinji dođe kraj dete će već biti odrasla osoba i spremno da prihvati to kako treba...  Ali po meni je najbolje imati životinju u penziji. Ništa lepše nego stari bračni par, koji uživa u slobodnom vremenu, uz psa ili mačku da ih čuva i ulepšava im starost kad su deca otišla.

#302 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 09 February 2018 - 13:23

Mislim dobro je imati psa ili mačku svakako, ali baš sam puno mozgao kada je najbolje imati... Problem je što mnogi nemaju volje, vremena niti uslova za životinje... Mnogi ne mogu od posla. Dvočlane ili tročlane porodice gde su članovi veoma zauzeti, često odsutni, ljudi koji rade poslove u inostranstvu, koji su često na poslovnim putovanjima.. Sve su to slučajevi kada je za samu životinju bolje ne biti njen vlasnik, jer ako im nije moguće posvetiti vreme i pažnju i brigu, bolje i ne imati ih. Zato kažem, ili stabilna porodica koja je često kući ili penzioneri - ili ništa od toga...

#303 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 09 February 2018 - 14:11

View PostRodja, on 09 February 2018 - 13:23 , said:

Mislim dobro je imati psa ili mačku svakako, ali baš sam puno mozgao kada je najbolje imati... Problem je što mnogi nemaju volje, vremena niti uslova za životinje... Mnogi ne mogu od posla. Dvočlane ili tročlane porodice gde su članovi veoma zauzeti, često odsutni, ljudi koji rade poslove u inostranstvu, koji su često na poslovnim putovanjima.. Sve su to slučajevi kada je za samu životinju bolje ne biti njen vlasnik, jer ako im nije moguće posvetiti vreme i pažnju i brigu, bolje i ne imati ih. Zato kažem, ili stabilna porodica koja je često kući ili penzioneri - ili ništa od toga...

apsolutno se slažem.
mnogi kućnog ljubimca doslovno zamišljaju kao slatku igračku
s kojom će se poigrati samo onda kad im je dosadno, a uglavnom im je sladak i zanimljiv samo dok je malen.
poslije kad odraste, odbace ga kao staru krpu.

ljubimcu treba svaki dan posvetiti jako puno vremena. to je obaveza, slično kao da imaš dijete.
treba ga socijalizirati, hraniti, šetati, igrati se s njim.
onaj ko nema volje i vremena za sve to, bolje da ga ni ne nabavlja.
ovo konkretno pričam za psa, jer mislim da je njemu od svih životinja potrebno posvetiti najviše pažnje.

za 2 tjedna idem raditi u njemačku na 8 mjeseci i bit će mi neopisivo teško ostaviti psa kod kuće.
nemam pojma kako ću izdržati taj period. on mi je ujedno i ljubimac i najbolji prijatelj.

#304 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 09 February 2018 - 15:49

View PostRodja, on 09 February 2018 - 13:19 , said:

Ništa gluplje nego nabaviti psa u 20-im, kada živiš sam, kada si dugo odsutan, kada ne vodiš računa ni o sebi, a kamoli o životinji...

meni je to najbolji period za nabaviti kućnog ljubimca kad živiš sam, životinjama ne treba da neko bude pored njih 24 sata dnevno, kao ni ljudima uglavnom :)

#305 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 09 February 2018 - 18:49

za 2 tjedna idem raditi u njemačku na 8 mjeseci i bit će mi neopisivo teško ostaviti psa kod kuće.
nemam pojma kako ću izdržati taj period. on mi je ujedno i ljubimac i najbolji prijatelj.

Pretpostavljam da će pas ostati u porodici tj. da ima ko da brine o njemu?

To je ono što me je uvek najviše brinulo, ako npr. čovek živi sam, ako nema nikog, pa još ide u inostranstvo, ili ako drugi članovi porodice imaju svoje obaveze i često su van kuće ili ako NEĆE da čuvaju ljubimca pa onda moraš da moliš prijatelja da bude kod njega... Mora tu puno kockica da se sklopi da bi čovek imao psa / mačku, pa i druge ljubimce..

meni je to najbolji period za nabaviti kućnog ljubimca kad živiš sam, životinjama ne treba da neko bude pored njih 24 sata dnevno, kao ni ljudima uglavnom :)

Baš sam čuo drugačiju priču, da je psima potrebno da često bude neko uz njih, da ne mogu da podnose da su često sami i da je gazda tj. osoba/e za koju su vezani odsutna često i na duže. Kod nekih pasa se čak razvije i depresija, i generalno kažu da to jako stresno utiče na njih, jer se mnogo vežu...
Pritom životinje ne mogu da jedu po malo, kažu da i psi i mačke kada im ostaviš hranu za tri dana, pojedu sve odmah, pa posle povraćaju i naredna dva dana gladuju, nemaju meru...

Naslušao sam se tih priča, pa sam zato stvorio takvo mišljenje o tome. Nisam hteo da uvredim nikoga ko ima ljubimca a u 20-im je, ili ih je u tim godinama imao, ali ja lično sada u tim godinama ne bih mogao da imam ljubimca, ne usuđujem se. Doduše priroda mog (budućeg / potencijalnog) posla je takva da bih često bio odsutan i po nekoliko / nedelju dana, naročito ako bih radio kako se kaže na terenu, a ako bih kojim slučajem nabavio ljubimca pa otišao na brod ili Aljasku da čistim ribu, pa nesrećni ljubimac da ostane u kandžama mojih nerazumnih roditelja (naročito majke koja baš ne voli životinje; ni otac nije za ljubimce u kući, već samo ako su u dvorištu, iako ih generalno voli više nego majka)... to ne bih mogao da podnesem.
Tako da mi ostaje ili kada budem imao decu ili ako dočekam da budem penzioner.

#306 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 09 February 2018 - 19:58

View PostRodja, on 09 February 2018 - 18:49 , said:

Pretpostavljam da će pas ostati u porodici tj. da ima ko da brine o njemu?

To je ono što me je uvek najviše brinulo, ako npr. čovek živi sam, ako nema nikog, pa još ide u inostranstvo, ili ako drugi članovi porodice imaju svoje obaveze i često su van kuće ili ako NEĆE da čuvaju ljubimca pa onda moraš da moliš prijatelja da bude kod njega... Mora tu puno kockica da se sklopi da bi čovek imao psa / mačku, pa i druge ljubimce..

Baš sam čuo drugačiju priču, da je psima potrebno da često bude neko uz njih, da ne mogu da podnose da su često sami i da je gazda tj. osoba/e za koju su vezani odsutna često i na duže. Kod nekih pasa se čak razvije i depresija, i generalno kažu da to jako stresno utiče na njih, jer se mnogo vežu...
Pritom životinje ne mogu da jedu po malo, kažu da i psi i mačke kada im ostaviš hranu za tri dana, pojedu sve odmah, pa posle povraćaju i naredna dva dana gladuju, nemaju meru...

Naslušao sam se tih priča, pa sam zato stvorio takvo mišljenje o tome. Nisam hteo da uvredim nikoga ko ima ljubimca a u 20-im je, ili ih je u tim godinama imao, ali ja lično sada u tim godinama ne bih mogao da imam ljubimca, ne usuđujem se. Doduše priroda mog (budućeg / potencijalnog) posla je takva da bih često bio odsutan i po nekoliko / nedelju dana, naročito ako bih radio kako se kaže na terenu, a ako bih kojim slučajem nabavio ljubimca pa otišao na brod ili Aljasku da čistim ribu, pa nesrećni ljubimac da ostane u kandžama mojih nerazumnih roditelja (naročito majke koja baš ne voli životinje; ni otac nije za ljubimce u kući, već samo ako su u dvorištu, iako ih generalno voli više nego majka)... to ne bih mogao da podnesem.
Tako da mi ostaje ili kada budem imao decu ili ako dočekam da budem penzioner.

kad odem negdje na 2 dana on uopće ne želi jesti, sve dok ne dođem kući :)
to će mislim biti najveći problem,
što je najviše vezan za mene.

ostaje porodici, mada oni svi rade ili idu u školu,
tako da će često ostajati sam.
nažalost, ne vidim drugo rješenje, jer ne mogu ga povesti sa sobom.

#307 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 09 February 2018 - 20:01

sumnjam da bi se neko uvrijedio zbog toga što si rekao :)
znam da mačkama ne treba jer s mačkama imam iskustva, njima previše poklanjam pažnje, pa ih ugnjavim a to ne vole, možda bi psu to godilo :D
ali opet svi imaju neke obveze, većina ljudi putuje negdje, većina ih je zaposlena pa i djeca idu u školu, uče, ne može se niko baviti stalno kućnim ljubimcima, mislim da je u svakom slučaju bolje udomiti životinju pa joj posvetiti manje pažnje, naravno u razumnim granicama, nego ju ostaviti napuštenu. Danas ima toliko opcija za čuvanje kućnih ljubimaca

#308 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 09 February 2018 - 20:37

sumnjam da bi se neko uvrijedio zbog toga što si rekao :)

Onda dobro, pošto sam upotrebio izraz ''ništa gluplje'', koji sam po sebi zvuči malo grublje...

Da, mačke su ipak samostalnije, ima ih veoma maznih, neke lutalice su čak vrlo bliske sa ljudima; a neke čak, kao mačka moje devojke, uopšte ne vole da se maze, može samo neko od ukućana i to kad one hoće, u protivnom se nakostreše, beže, sakrivaju...
Psi su ipak drugačiji, eto Zeusov je pravi primer :)

Od ove teme poželim da nabavim nekog ljubimca! :D ali otom potom

#309 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 09 February 2018 - 20:55

zeus je svog razmazio :P
majke ostave manju djecu na dva dana, a i djeca su vrlo vezana za svoje mame, pa ne kužim zašto bi bilo strašno i psa ostaviti na nekoliko dana nekome drugome, ne može niko biti stalno sa psom osim ako je baš totalno besposlen :D

#310 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 09 February 2018 - 23:57

Ja sam bila odsutna dvaput po 4-5 dana i Džudi je bila s mamom. Kad smo letovale, pre godinu i po, jedanaest dana je bila sa ženom koja čuva pse za pare. I sve je bilo u redu. Prijatno iznenađenje, s obzirom da je to pas koji plače kad uđem u prodavnicu.

#311 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 10 February 2018 - 00:46

View Postkruška, on 09 February 2018 - 20:55 , said:

zeus je svog razmazio :P
majke ostave manju djecu na dva dana, a i djeca su vrlo vezana za svoje mame, pa ne kužim zašto bi bilo strašno i psa ostaviti na nekoliko dana nekome drugome, ne može niko biti stalno sa psom osim ako je baš totalno besposlen :D

:o

sad kad ne bude Olafa morat ću tebe razmaziti :happy:

#312 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 10 February 2018 - 10:42

View Postzeus20, on 10 February 2018 - 00:46 , said:

:o

sad kad ne bude Olafa morat ću tebe razmaziti :happy:

kupit ćeš mi igračke i loptu i voditi me u šetnju :o :lol:

#313 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 10 February 2018 - 12:09

View Postkruška, on 10 February 2018 - 10:42 , said:

kupit ćeš mi igračke i loptu i voditi me u šetnju :o :lol:

kupovat ću ti igračke, šetati, hraniti
sve isto ko sa Olafom haha

#314 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 10 February 2018 - 14:31

View Postzeus20, on 10 February 2018 - 12:09 , said:

kupovat ću ti igračke, šetati, hraniti
sve isto ko sa Olafom haha

blago meni :happy: :D

#315 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 11 February 2018 - 12:32

zbog ove teme sinoć sam sanjala da mi je kunić uginuo jer sam zaboravila da ga imam (nemam ga stvarno) i ostavila ga u kutiji, pored toga sam u snu izgubila nekog psa kojeg sam tek nabavila :lol:

Also tagged with kućni ljubimci, Slike, ljubimci, zivotinje

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users