Jump to content

VRSTE TERAPIJA; LIJEČENJA

• Please log in to reply
137 replies to this topic

#121 Pin_Up

Pin_Up

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 25 January 2010 - 12:51

Pitanje:dali se moze odmah pri dolasku kod psihijatra prvi put traziti neke medikamente za regulaciju sna,mislim izraziti zelju za pijenjem?

#122 Marsovac

Marsovac

svemirski otkačena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,559 posts

Posted 25 January 2010 - 13:23

QUOTE(Pin_Up @ 25 Jan 2010, 12:51 PM) View Post
Pitanje:dali se moze odmah pri dolasku kod psihijatra prvi put traziti neke medikamente za regulaciju sna,mislim izraziti zelju za pijenjem?

Svakako objasni da ti nesanica (ili pak pretjerana potreba za spavanjem, to god bilo u pitanju) predstavlja veliki problem, pa ?e vjerojatno psihijatar i sam propisati lijekove, a ako to ne u?ini, naravno da ga moe priupitati.

#123 Pin_Up

Pin_Up

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 25 January 2010 - 14:05

Hvala,tocno nesanica mi stvara ogromne probleme,probala sam vec stvarno sve i cajeve i biljne one kapsule i neke meditacije i vjezbe relaksacije i secem sa pesom prije spavanja,,,,,ali nista jednostavno ne pomaze,cak nije problem samo spavanje koliko je samo uspavljivanje,postalo mi je mrsko uopce leci u krevet,ostajem sto duze budna,to se vec pretvorilo u neku vrstu fobije spavanja,,,,pa eto hvala ti na pomoci marsovac,,,

#124 Pin_Up

Pin_Up

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 28 January 2010 - 09:38

Zar nema nitko ko mi moze savjetom pomoc? Nebi htijela antidepresive piti jer treniram dva puta dnevno i izricito sam naglasila da ne zelim nista piti preko dana jer uzasno tesko treniram od toga,,,ja sam mislila da mi pripise nesto laganije poput normabela,on je najmanje stetan jel tako? Citala sam da ga koriste i trudnice i stariji ljudi,,,,
Ja samo zelim spavati ne zelim preko dana biti ko zombi,,,,

#125 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 28 January 2010 - 11:43

cuj, tablete za smirenje ce ti djelovati samo trenutno ali nece rijesiti problem.

ja pijem zoloft. od njega sam pocela normalno spavat ali tek nakon mjesec dana a dok on nije djelovao sam pila helex 0,25.

od zolofta mi se nije spavalo po dan i nije ko stari antidepresivi od kojih ti se spava. on dapace ,,die'' tj. popije se ujutro i onda dize raspolozenje i energiju.

tako da nemas brige. naravno postoje nuspojave ali su najcesce kratkog vijeka.. moze bit problema ali tako je sa svakom tabletom...

NE GUBI NADU!! SRETNO!!

#126 ^S_F^

^S_F^

Član

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 14 March 2010 - 21:22

MOze li mi iko reci kako zapravo izgleda biti "oci u oci" sa psihologom/psihijatrom? kako to zapravo ide? On te pita po nesto ili ti samo treba tamo da sjedis i pricas sto te muci? Jel on/ona sjedi onako kao u filmovima i piskara nesto? Jel to neka opustena atmosfera ili kao da si na ispitivanju?
Znam da postavih mnogo pitanja, ali zaista mi je potrebno da znam....  Ja sam zatvorena osoba i tesko mi je da pricam o svojim problemima, zapravo, meni bi trebao neko da to izvlaci iz mene (=_=)

#127 Larisa

Larisa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 posts

Posted 15 March 2010 - 17:04

QUOTE(^S_F^ @ 14 Mar 2010, 09:22 PM) View Post
MOze li mi iko reci kako zapravo izgleda biti "oci u oci" sa psihologom/psihijatrom? kako to zapravo ide? On te pita po nesto ili ti samo treba tamo da sjedis i pricas sto te muci? Jel on/ona sjedi onako kao u filmovima i piskara nesto? Jel to neka opustena atmosfera ili kao da si na ispitivanju?
Znam da postavih mnogo pitanja, ali zaista mi je potrebno da znam.... Ja sam zatvorena osoba i tesko mi je da pricam o svojim problemima, zapravo, meni bi trebao neko da to izvlaci iz mene (=_=)

Prvi put te psihijatar obi?no pita neke op?enite stvari o tebi, manje vie valjda zato da bi shvatio kakav problem u stvari ima. Kasnije, kad ide redovito na psihoterapiju, onda pri?a o ?emu ho?e, a on ti tu i tamo postavi neko pitanje, neto u stilu "zato" ili "kako ste se u tom trenutku osje?ali" i sli?no. Uglavnom, pri?a o ?emu ti ho?e, nita te on ne sili. Naravno, to si iskrenija, to ?e prije "iskopati" na povrinu svoj stvarni problem. Nema nita od toga ako pri?a o temama koje te ne diraju i ne mu?e previe. Bit je da ima povjerenje u svog psihijatra i da mu se moe otvoriti, odnosno da mu kae ono to nigdje drugdje ne bi, a s vremenom i ono to ?ak ni sama sebi (sada) ne priznaje.

#128 slonica

slonica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 20 February 2011 - 17:50

Ne znam je li ovo pravo mjesto za ovaj upit, i premda shva?am da je svaki slu?aj poseban, pitam one od vas koji idu na psihoterapiju u Zagrebu u Kliniku za psiholoku medicinu, koliko dugo traje terapija? Recimo, bude vam bolje nakon nekog vremena i onda doktori zaklju?e da dalje moete sami, ili dok stvarno ne razrijeite neke probleme koji vas mu?e? Jeste li tamo nali samo neku po?etnu pomo? ili su neki od vas nastavili i?i i vie mjeseci redovito na terapiju?

#129 sestra dada

sestra dada

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 02 March 2011 - 11:42

cao svima, molim vas ako neko zna , moja sestra treba da izadje u petak sa psihijatrije i po svemu sto sam procitala palmoticeva je pravo mesto da nastavi sa svakodnevnim posetama u dnevnoj bolnici pored depresija je i ovisnik od svega i svacega  sta treba da uradi da bi dosla do prave grupe i doktora koji bi joj pomogli da se izleci

#130 Glinda

Glinda

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 posts

Posted 16 June 2011 - 16:43

Zanima me da li neko ima iskustva sa life coaching-om?

#131 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,698 posts

Posted 17 June 2011 - 19:27

Pijem seroxat vec 5 mjeseci. Djeluje...
Trebala bih ici kod psihologa ali iz ovih i onih razloga ne idem.
Meni je bolje...
Ali se pitam, pitam...je li to dovoljno?
Kad me neko pita kako sam, ne znam da odgovorim? doktorici na kontrolama uvijek govorim da sam dobro....jesam, valjda...u poredjenju sa onim s*anjem u glavi od nekad...puno sam bolje.
Ali nije to TO! a sta mi fali, ne znam....
do kad ce ova borba trajati? sta trebam promjeniti?
Hocu li uvijek biti ovakva?

#132 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 09 April 2015 - 14:36

uff ovde bas dugo, godinama niko nije pisao hajd da pokrenem temu

meni je kombinacija lekovi + psihoanaliza

ne volim one klasicne psihoterapije jer se osecam kao glupaca, u fazonu kao oni ce meni da pricaju kako ja treba da razmisljam ili dozivljavam nesto, haha no no i rekla sam im to otvoreno

psihoanaliza je jako dobra stvar, trenutno me "psihoanaliziraju" dva psihijatra, tako ce i da ostane imacu ih dvojicu. nzm najbolje tako nekako

#133 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 09 April 2015 - 16:47

Meni je REBT pomogla oko lakšeg podnošenja neželjenih ishoda, kontrole besa i impulsivnosti generalno i naučila sam asertivnije da komuniciram.
Ali ono što me zaista leči je farmakoterapija i psihoanaliza. Psihoanaliza mi pomaže da bolje razumem svoju graničnu strukturu i borim se sa simptomima.
Mislim da je moja doktorka prilično sposobna i da ono što ona radi sa mnom nije čista psihoanaliza, nego ubacuje i neke elemente drugih vrsta terapija prilagođenijih mojim problemima. Npr. ne bavimo se snovima uopšte, mene to smara, ali sam primetila da mi je dala neke savete koji su inače u sklopu dijalektičko-bihejvioralne terapije. DBT se inače smatra jednom od najefikasnijih terapija za granični, ali nisam našla to ovde, pa nekad sama čitam po netu, barem osnove neke da pohvatam.

#134 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 09 April 2015 - 16:59

View Postempire-of-dirt, on 09 April 2015 - 16:47 , said:

Meni je REBT pomogla oko lakšeg podnošenja neželjenih ishoda, kontrole besa i impulsivnosti generalno i naučila sam asertivnije da komuniciram.
Ali ono što me zaista leči je farmakoterapija i psihoanaliza. Psihoanaliza mi pomaže da bolje razumem svoju graničnu strukturu i borim se sa simptomima.
Mislim da je moja doktorka prilično sposobna i da ono što ona radi sa mnom nije čista psihoanaliza, nego ubacuje i neke elemente drugih vrsta terapija prilagođenijih mojim problemima. Npr. ne bavimo se snovima uopšte, mene to smara, ali sam primetila da mi je dala neke savete koji su inače u sklopu dijalektičko-bihejvioralne terapije. DBT se inače smatra jednom od najefikasnijih terapija za granični, ali nisam našla to ovde, pa nekad sama čitam po netu, barem osnove neke da pohvatam.

meni je ovo bilo od koristi kad sam imala krize neke jake http://www.bipolarsj...n DBT Group.pdf

pdf je format tako da je tu i kad nemam net, sto mi posebno odgovara
a ima i ona android aplikacija, rekla sam tebi a recicu ovde i ostalima Dbt911 ---> dobra je i meni je zaista pomogla

ja npr ugl najvise analiziram snove, crteze, pisanja sa psihijatrima, sto valjda spada u psihoanalizu, i one asocijacije imam kao "na sta te to asocira", bas onako je psihijatrijski haha
posto ja ne znam da se otvorim pa preko toga ce najlakse da me provale

#135 WANNABE

WANNABE

zeljan

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,798 posts

Posted 09 April 2015 - 17:03

ja sam isao na kbt i gestalt
kbt mi je bio nekako banalan i nisam mnogo postigao sa njim
ali zato kod ovog privatnog koji radi gestalt... boooom
osecao bih se super posle svakog odlaska
bas je znao da me podigne

#136 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 09 April 2015 - 19:22

2b zar nisu te dvije terapije slične ili sam nešto pobrkala?

#137 WANNABE

WANNABE

zeljan

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,798 posts

Posted 09 April 2015 - 19:27

pa ne znam ja nisam video slicnost
forma je potpuno drugacija

#138 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 08 November 2017 - 13:25

Ljudi jedno pitanje upuceno onima sa iskustvom : koja vrsta psihoterapije je najbolja za postizanje funkcionalnosti i koncentracije kod F25.2?? Hitno.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users