Jump to content

- - - - -

Teška višemesečna depresija

• Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,135 posts

Posted 10 February 2019 - 11:54

Veronika kažeš da nisi pokušavala sa individualnom psihoterapijom, pa eto to bi moglo da bude od koristi, najviše zato jer mislim da ti je preko potrebno da nađeš način kako da preoblikuješ svoje načine razmišljanja, jer zaista naše misli mnogo utiču na naše emocije.
U tome bi ti dobro došla stručna pomoć, budući da si mlada i još nemaš izgrađen svoj identitet iako imaš dosta snažnu ličnost ali na klimavim osnovama, tako da potrebna ti je pomoć kako da to usaglasiš, tako mislim.
I naravno potrebno je da budeš što iskrenija da bi bilo rezultata, a i strpljenja, jer neće biti poboljšanja preko noći.

Razumem te da se jadno osećaš, sve to što opisuješ su načini na koje depresija onemogućava normalan život, ali pokušaj da izbegneš bes i samooptuživanje, to je ćorsokak, treba da shvatiš da nije do tebe nego je do bolesti, jer depresija jeste bolest koja ima svoj tok.
Posmatraj je kao i bilo koju drugu fizičku bolest, tipa grip recimo, kao što ga neki aspirini ili andoli neće naprasno odagnati ali će pomoći da se ublaži, tako je i sa antidepresivima, cilj je da se ublaže najgori simptomi a ne da odjednom nemaš depresiju.

Žao mi je što si upala u tako jaku depru, ali nadam se da će ti uskoro popustiti, samo molim te drži se striktno propisane terapije i budi iskrena na sledećoj kontroli, pliz :(

#22 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 10 February 2019 - 12:16

Deni5, on 09 February 2019 - 22:47 , said:

Ne znam šta bih napisao a da bude stvarno od pomoći, ne znam jesi razmišljala o tome šta je uzrok depresije, šta je stvorilo ili je stvara, možda treba da je prihvatiš i da prihvatiš da je to samo jedno stanje koje je prolazno, da si ti ta koja može i treba da upravlja svojim životom i emocijama a ne da depresija preovlada tobom. Možda treba da samu sebe preispitaš, šta je uzork depresije, da li ti koristi takvo stanje i šta možeš ti sama da uradiš povodom toga da se osećaš bolje. Ponekad sebe umemo baš da povređujemo a isto tako i da pomognemo sami sebi ali trebala bi samu sebe najbolje da razumeš i da znaš šta je najbolje kako bi pomogla sebi jer ta depresija ne vodi ničemu. Možda ti danas nije bio dan pa si bila u takvom stanju, to prođe i onda nastaviš gde si stala, kada mi se desi slično stanje znam da će proći i možda je bolje da probaš da se opuštaš.
Meni aktovno nije dan pd juna meseca prošle godoine...
A preispitivanje sebe.. Ja to ceo živpt radim.. Što se više šreispitujem tp više shvatam da sam manje vredna... Razmišljam da je to možda i što je moja doktorka, jedina nprmalna otišla u Ameriku u oktobru. Tad se još više pojačalo. A sa njom sam uvrk mogča da pričam kada mi je bilo loše. Pošaljem e mail i ona mi zakaže u najkraćem mogućem roku, obično već sutradan. I tu saž m znala pstati i šo tri sata pričajući sa njom.. Posče tpga mi je pbičnp bivalo bolje... Ne dostaje mi ta doktorka.. Najmlađa je koju sam imala ali najbolja

Vraća se sledećeg oktobra..

#23 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 10 February 2019 - 12:21

Joy, on 10 February 2019 - 11:54 , said:

Veronika kažeš da nisi pokušavala sa individualnom psihoterapijom, pa eto to bi moglo da bude od koristi, najviše zato jer mislim da ti je preko potrebno da nađeš način kako da preoblikuješ svoje načine razmišljanja, jer zaista naše misli mnogo utiču na naše emocije.
U tome bi ti dobro došla stručna pomoć, budući da si mlada i još nemaš izgrađen svoj identitet iako imaš dosta snažnu ličnost ali na klimavim osnovama, tako da potrebna ti je pomoć kako da to usaglasiš, tako mislim.
I naravno potrebno je da budeš što iskrenija da bi bilo rezultata, a i strpljenja, jer neće biti poboljšanja preko noći.

Razumem te da se jadno osećaš, sve to što opisuješ su načini na koje depresija onemogućava normalan život, ali pokušaj da izbegneš bes i samooptuživanje, to je ćorsokak, treba da shvatiš da nije do tebe nego je do bolesti, jer depresija jeste bolest koja ima svoj tok.
Posmatraj je kao i bilo koju drugu fizičku bolest, tipa grip recimo, kao što ga neki aspirini ili andoli neće naprasno odagnati ali će pomoći da se ublaži, tako je i sa antidepresivima, cilj je da se ublaže najgori simptomi a ne da odjednom nemaš depresiju.

Žao mi je što si upala u tako jaku depru, ali nadam se da će ti uskoro popustiti, samo molim te drži se striktno propisane terapije i budi iskrena na sledećoj kontroli, pliz :(/>
Pa to i drugaricu sam zamolila da me odvede kod njenpg dihovnika(lol, stvarno) pa kad se čovek vrato iz Australije da probam i to...

Svi koji ste rekli da tražim previše od sebe jeste u pravu.. Msm svi živi mi to govore...
Ne znam.. To ceo život ne mpgu da ispravim kpd sebe... Takva sam ličnost..

Što bi rekla jedna pesma, "duša se raspada, život nastavlja"

#24 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 10 February 2019 - 12:38

Pa ako si preispitivanjem sebe shavila da manje vrediš onda se zapitaj da li je to stvarno istina ili si umislila, onda treba da vidiš kako to da rešiš. Možda misliš da u očima drugih vrediš manje, pa to je istina kao što je istina i da nekima vrediš puno, svako od nas nekome vredi malo a nekome puno, niko te nikada neće doživljavati na isti način i to ne treba da bude tvoj problem, ti treba da rešiš to da samoj sebi vrediš.

#25 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,135 posts

Posted 10 February 2019 - 12:42

Ok, pokušaj i sa duhovnikom, što da ne, ima među njima sigurno kvalitetnih ljudi od kojih se ima šta čuti i naučiti, pa makar i ne bila vernik u pravom smislu te reči.
Bitno je da tražiš načine da ti bude bolje i da pri tom ne presuješ sebe, što su ti već rekli, nema pomoći od tog presinga pogotovo u akutnoj fazi, nego prvo da ti bude bolje ili makar podnošljivo, znači da se stabilizuješ malo u dužem vremenskom periodu, to je prioritet.

#26 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 10 February 2019 - 12:45

I da probaš da se opustiš a to znači da što manje razmišljaš, milsim da postoje i video klipovi koji mogu opustiti, da li je to muzika namenjena tome ili određeni zvuci, zavisi šta te opušta.

#27 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,096 posts

Posted 10 February 2019 - 12:55

Joj malena. Mjenjaj stav prema sebi jer ces zaglaviti ko ja.
Prepoznajem sebe u tebi. A to nije dobro. Idi kodduhovnika.
.idi kodpsihijara...idi bilo gdje...ucini sve da sezavolis i prihvatis

#28 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 10 February 2019 - 17:01

Imala saž 4 godine narcisoidnu fazu gde sam sebe smatrala vrednijom od drugih ljudi.. Zbog toga se plašim koliko će pvp trajati... Al evp ceo dan se dere jedna ja na drugu ja da će proći da nisam ja kriva itd itd.
Uspela sam mali da izmeditiram, naslikala jednu sliku ali ništa.. U fazonu glefam crtež i razmišljam pa.. Lep je.. Ali ne psećam APSOLUTNO NIKAKVO zadovoljstvo.

Pokušavam da iskuliram i da samo čekam da prođe.. Samo je zajrban ovaj duševni bol nemor i samoprezir..

#29 aenimabinned

aenimabinned

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 10 February 2019 - 17:25

Wrong(i) kad ces samnom i Opustenim na tiny,nismo odavno..Kazu klin se klinom izbija :rolleyes: .

#30 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,096 posts

Posted 10 February 2019 - 17:26

Drzim fige da brzo prodje. Izvlacila si se vec. I opet ces. :*

#31 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,981 posts

Posted 10 February 2019 - 19:20

borderija, on 10 February 2019 - 12:55 , said:

Joj malena. Mjenjaj stav prema sebi jer ces zaglaviti ko ja.
Prepoznajem sebe u tebi. A to nije dobro. Idi kodduhovnika.
.idi kodpsihijara...idi bilo gdje...ucini sve da sezavolis i prihvatis

I ja prepoznajem sebe u njoj, sa par razlika: ja sam samo živela od danas do sutra jer sam odrasla sa čudacima, hazardirala, ali nisam upadala u epizode sa opijatima, niti u nezgodne veze, kao što je ona neko vreme dok nije našla ovog sadašnjeg, divnog momka.

Mislim da bi mnogima ovde individualna psihoterapija pomogla, mnogo. Ali MNOGO. No, treba biti strpljiv dok se ne budu videli rezultati.

Isto mislim i za farmakološku - ne prekidati, ne eksperimentisati ako se oseti samo malo poboljšanje. Niko ovde nije imao težu depresivnu epizodu od mene 2017. Da nisam stisnula zube i čekala 10 meseci da se potpuno oporavim, verovatno bih do sad bila pored tate, na Novom groblju.

#32 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,096 posts

Posted 10 February 2019 - 19:30

Imala sam i ja period kad sam bila biljka. Preko 3 mjeseca dok nisam otisla kod doktora...2006
Lezala u mraku...neoprana...nisam jela...samo sam pila kavu i pusila i buljila u zid...
Trebalo je oko pola godine zolofta da profuncioniram.
Ne poovilo se. Ne dao bog nikome :(

#33 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 11 February 2019 - 14:00

Pa meni ovo i traje 10 meseci.. Samo što ja imam i napade besa na samu sebe ubpg koga sam imala bizaran pokušaj suocida u novembru... Sad nemam snage ni o tome da razmišljam.. Koprcam se kao insekt u barici..

#34 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,096 posts

Posted 11 February 2019 - 14:05

Probaj ne razmisljati o tome sto je bilo. Skoncentriraj se na danas. Dan po dan. Koliko dugo pijes ovu terapiju? Jel trebala pocet djelovat?

#35 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 11 February 2019 - 15:48

View Postborderija, on 11 February 2019 - 14:05 , said:

Probaj ne razmisljati o tome sto je bilo. Skoncentriraj se na danas. Dan po dan. Koliko dugo pijes ovu terapiju? Jel trebala pocet djelovat?
A meni moraju stalno da menjaju jer ili oguglam ili ne deluje osim lirike.. A nju pijem pa od pretprošle godine... Dakle dugo...
Počinjem da mislim da sam rezistentna na lekove..

#36 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,981 posts

Posted 13 February 2019 - 16:01

View Postborderija, on 10 February 2019 - 19:30 , said:

Imala sam i ja period kad sam bila biljka. Preko 3 mjeseca dok nisam otisla kod doktora...2006
Lezala u mraku...neoprana...nisam jela...samo sam pila kavu i pusila i buljila u zid...
Trebalo je oko pola godine zolofta da profuncioniram.
Ne poovilo se. Ne dao bog nikome :(

I meni tako pola godine fluoksetina. Sve jasno. :(

#37 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,612 posts

Posted 14 February 2019 - 15:16

Veronika, svi koji su pisali ovde pre mene, napisali su ono što bih i ja.

Mogu samo da dodam da te i ja potpuno razumem. A šta misliš o promeni antidepresiva, da li da o tome razgovaraš sa sadašnjim psihijatrom?

Ja sam imala teže depresije i u tvojim godinama i kasno sam počela da se lečim..Zato te razumem. Moja psih je menjala AD kada bi oni prestali da deluju.

Probaj i individualnu psihoterapiju i duhovnika i sve..samo da ti bude bolje..

#38 Anksiozna Ja

Anksiozna Ja

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted Yesterday, 12:31

Ja sam mesecima u depresiji (pre toga bila naksioznost), samo sto sada osecam da imam tezu fazu, jer prvi put u ziovotu sam pomislila da nemam razlog da zivim, da me samoca u 4 zida ubija i da ne vidim izlaz. Nemam zelju ni da se lecim, jer do sada ni sa anksioznoscu nije bilo pomaka, samo menjali lekice. Znam da moram da idem kod psihijatra, jer ovo plakanje i ruzne misli postaju nepodnosljivi.
I uzasno se bojim sto ne vidim nikakvu svthu da dalje zivim.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users