Jump to content

- - - - -

Spavanje u mraku :)

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 589 posts

Posted 14 July 2017 - 10:00

Da li imate strah od spavanja u mraku, drzite li svjetlo upaljeno?

#2 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,696 posts

Posted 14 July 2017 - 10:36

ne :)

EL GREKO

Kada je, jednog lepog prolećnog popodneva, španskom slikaru
El Greku došao prijatelj u posetu, našao ga  je  u  mračnoj sobi, kapci  na prozorima bili su zatvoreni.

»Izađi napolje na sunce«, pozvao ga je prijatelj.

»Neću  sad«, odgovorio je El Greko. »To bi uznemirilo  svetlost  koja  blista  u  meni.«

Antoni de Melo

#3 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,405 posts

Posted 14 July 2017 - 11:14

Nemam strah, naprotiv,  smeta mi svetlo kad hoću da spavam, nekad spustim roletnu da mi svetlo sa ulice ne bi smetalo...

#4 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 14 July 2017 - 11:19

ne, ali ne mogu zaspati bez upaljenog TV-a :sleep:

#5 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 911 posts

Posted 14 July 2017 - 13:13

ne,isto kao i pogrešna,ali i zeus-uvijek upalim tv pa makar na 5 minuta,al mogu zaspati i bez njega,nije uvjet,samo mi draže.

#6 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,548 posts

Posted 14 July 2017 - 14:22

ne ne mrak i tišina mi je potrebna ako nisam skroz umoran
ako sam umoran mogu i u kolima na 30+ stepeni

#7 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,909 posts

Posted 14 July 2017 - 14:29

Boga mi, ja sam drzala svetlo upaljeno u kupatilu cetiri meseca jer nisam smela sama u stanu da zaspim i budila sam se nocu u strahu da nisam sama. Onda mi je ta sijalica ekslplodirala i osigurac mi je iskocio. Onda mi je trabalo mesec dana da odem na pijacu da nadjem tu sijalicu jer nije obicna nego lusterska ali eto od tad spavam.u mraku.

#8 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,727 posts

Posted 14 July 2017 - 14:40

Kad sam bila mala, skroz sam se bojala spavati u mraku. Sad, ako nije ugašeno svjetlo ne mogu zaspati. Za san mi treba potpuni mir i tišina.

#9 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 16 July 2017 - 19:52

ne, volim da je mrkli mrak kad spavam, nisam se ni kao mala bojala mraka, spavala sam na vikednici potpuno sama u kući već sa 14 godina, a moja kuća je s dvije strane okružena šumom i malo je u nizini, susjedi su mi tek na brdu, s treće strane livada. Dok je moja odrasla susjeda plaćala drugima da spavaju u njenoj kući jer se boji mraka :D

#10 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,657 posts

Posted 16 July 2017 - 22:06

Mrak, mrak, mrak, totalni je mrak...
Volim spavati u mraku, sjediti u mraku i gledati zvijezde, ležati u prirodi po noći kad nema mjesečine i gledati zvijezde. Mrak mi valjda nikad nije bio problem osim što mi je problem hodati u mraku, kao kokoš, ne vidim skoro ništa, treba mi malko jače svjetlo nego drugima.

#11 Benasi

Benasi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 07 August 2017 - 01:21

Dobra tema jer je nesto sto mi se dosta dugo desava je da ne mogu da zaspim ako je upaljen tv dok je pre bila obrnuta situacija. Naravno nekad se desi da gledam nesto ali sve manje iskreno jer je tv postao odvratan samo u trenutku kad pocnem pomalo sklapati oci uzmem daljenski i gasim. Sad daljenski spustam odma na pod da ga ne bi razbio od prevrtanja po krevetu naravno. :)  To isto mislim na komp ako gledam neku emisiju pa cim se kapci pocnu sklapati i nema koncentracije caos mada i to u zadnje vreme slabo pre sam bas dosta gledao dok sam radio i bio mnogo aktivniji sad i nemam neke volje iako imam vremena.

Nego generalno ljudi nemam vise nekih teskih snova u smislu nekih losih stvari da ce mi se desiti ili kako sebe ne vidim vise na ovom svetu... mozda je malo i tema pogresna ali da mi se traziti a u vezi je sna... uopste mi nije jasno zasto me proganjaju nekee bivse kolege sa posla i moja bojazan ka njima kada znam da ih nikad verovatno necu videti... da li to znaci da imam opasne traume kada me spopadaju ovih meseci skoro svaki dan kad krenem spavati. Kako izbaciti doticne iz glave jer uvek kad krenem spavati mislim o nekim lepim stvarima tipa lepim devojkama ili slicno i samo u toku sna oni banu. Ne znam stvarno ni kako ni sta ni kad ce prestati jer se bojim da me nikad nece proci makar dok ne nadjem neku drugu zanimaciju u smislu posla pa od umora necu ni imati vremena da mislim o tome... :mellow2:

Mada stvarno sam bio okruzen u losem okruzenju dosta godina i stvarno to mnogo utice na coveka vidim... :mellow2:

#12 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,405 posts

Posted 07 August 2017 - 09:22

Benasi, ima u okviru pdf Dani naših života - tema Snovi - noći naših zivota gde malo pričamo o svojim snovima :)
Inače ovo što sanjaš ljude sa bivšeg posla će prestati, imala sam isto to, podsvest još obrađuje gomilu podataka i trauma što kažeš, dok ti mirno spavaš, ona radi svoj posao, ne brini, ništa strašno :)

#13 Benasi

Benasi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 07 August 2017 - 22:10

Sorry nije bilo namerno inace hvala na savetu :)

#14 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,405 posts

Posted 07 August 2017 - 22:25

Ma sve je ok, nemaš se zašta izvinjavati, samo sam te uputila ako budeš još hteo da pišeš o snovima :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users