Jump to content

Venlafaxine (VELAFAX, VELAHABIN, EFEXOR, EFECTIN ER, ALVENTA)

• Please log in to reply
339 replies to this topic

#1 malamala

malamala

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 23 November 2006 - 22:58

Zdravo

Molim vas da li je neko pio ove ad i kakva ste imali iskustava sa njima. Ja uprvo pretrazujem po netu i pronalazim dosta negativnih misljenja, posebno kod prestanka uzimanja jer izgleda izazivaju ovisnost. Meni su tek propisane, doza 37,5 mg (zbog depresije i socijanle anksioznosti), a vec par mjeseci pijem remeron (mirtazapine) i depakine chrono (mood stabilizer)....

#2 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 22 February 2007 - 10:58

http://www.dr-bob.or...enlafaxine.html

#3 pamana

pamana

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 09 April 2007 - 15:35

pozdrav

dijagnosticiran mi je anksiozno depresivan poreme?aj. psihijatar mi je prepisao Velafax, prvi tjedan 1,0,0 37.5 mg dnevno, zatim drugi tjedan 37.5 mg dnevno 1,0,1, a onda 75 mg jednom dnevno. koliko treba da prodjeluju ili da se barem osjeti prvi u?inak??? još sam u prvom tjednu.

#4 Astra

Astra

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 09 April 2007 - 19:25

Cao Pamana,

Generalno treba negde oko 6 nedelja da se oseti poboljsanje.
U pocetku najcesce nastupe neke nuspojave (mucnina, nesanica ili pojacana zelja za spavanjem, pojacana anksioznost i sl.) koje se ili smanje ili prodju posle par nedelja.
Kako se ti osecas? Verovatno je jos rano da bi mogla bilo sta da kazes...

Meni se prvo bila popravila mogucnost koncentracije, to je bilo nesto sto sam prvo primetila, mogla sam da procitam tekst duzi od par redova, pre uzimanja leka nije bilo sanse za tako nesto.

Ja sam, po preporuci lekara, bila sebi napravila jednu tabelu tako da sam mogla da pratim kako napredujem. Na donju osu sam stavila datume,a na vertikalnu raspolozenje i anksioznost od -5 do + 5, i onda sam obelezavala svakoga dana kako se osecam, pa sam posle nekoliko nedelja videla kako mi ta krivulja ide na gore, od prvih nekoliko dana sve oko -3, -4, a posle sam presisala u +3, +4.

Nadam se da ces uskoro biti bolje, ako treba nesto, samo pitaj, ovde ima puno ljudi koji su prosli tu fazu u kojoj si ti sada.

#5 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 09 April 2007 - 20:57

Po svemu ovom što sam pro?itala na ovom forumu, prosje?no treba negdje od tri do ?etiri tjedna pa do dva mjeseca.
To jako varira od ?ovjeka do ?ovjeka, pa i od lijeka do lijeka.
Ja sam pila Seroxat, i prva jako slaba poboljšanja sam osjetila ve? nakon desetak dana. Tako?er mi se prvo vratila koncentracija. Ja?e poboljšanje, kada sam naprosto živnula i kada su mi se smanji?i strahovi bilo je nakon tri i pol tjedna.

#6 del mar

del mar

ÄŚlan

• Newcomers
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 08 May 2007 - 14:33

panama
mozesh li malo napisati o velafexu?nus pojave ako ih ima...
naime treba sam ga poceti uzimati ali sam se pribojavao upravo nus/a a sad kada vidim kako je sa seroxatom mislim da bi mogao sve zivo strpati u sebe...pozdrafffff

#7 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 28 June 2007 - 21:56

Dobila sam danas recept za njih i to 150 mg  -_-  bilo kakva iskustva? Hvala.

#8 crazykosoljub

crazykosoljub

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 28 November 2007 - 20:51

Ja uzimam Effexor od 75 mg dva puta dnevno. Prvi dan sam osje?ala mu?ninu i pobojala sam se da ?u dugo imati probleme s nuspojavama, ali sam se brzo naviknula na lijek.Trenutno mi jako dobro djeluje, podiže raspoloženje i energiju, poti?e pozitivne misli. Jedino što me ponekad ulovi razdražljivost.

#9 Ruza

Ruza

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 225 posts

Posted 30 November 2007 - 05:57

koliko dugo trosis treba jos vremena da se naviknes
ja pijem ses mjeseci 150mg na dan.

#10 crazykosoljub

crazykosoljub

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 30 November 2007 - 16:58

Ne svi?a mi se to što mi antidepresivi poja?avaju anksioznost,a anksiolitici me uspavljuju i usporavaju. Sve skupa kad se zbroji i oduzme djelovanje je 0

#11 beqerel

beqerel

ÄŚlan

• Newcomers
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 20 January 2008 - 02:00

ja pijem 150mg dnevno evo 6 nedelja imam blagu nesanicu i skrgutanje zubima ali bas neko poboljsanje ne vidim , jeste bolje nego bez ali mozda treba veca doza

#12 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 02 May 2009 - 00:32

Posle seroxata koji ne odgovara vise mom profilu?(tako kaze moja psihijatrica) treba da pocnem sa ovim.
Samo se ovde zove Zanfexa inace isto spada u venlafaxine.
Ima li neko iskustva?
Sudeci po ovim opsima trebao bi da me digne.

#13 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 20 May 2009 - 09:49

Nema niko!
Evo vec skoro mesec dana...ma sranje!
Jedva hodam...nista ne deluje.

#14 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,242 posts

Posted 20 May 2009 - 09:53

QUOTE(loptica @ 20 May 2009, 10:49 AM) View Post
Nema niko!
Evo vec skoro mesec dana...ma sranje!
Jedva hodam...nista ne deluje.

Možda mu treba više vremena da prodjeluje.

#15 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 20 May 2009 - 09:56

Ne znam sta treba ili ne, ali meni se vratili svi simptomi...
Ja ne mogu vise ovako tuzna.gif

#16 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,282 posts

Posted 20 May 2009 - 13:28

QUOTE(loptica @ 20 May 2009, 10:56 AM) View Post
Ne znam sta treba ili ne, ali meni se vratili svi simptomi...
Ja ne mogu vise ovako tuzna.gif

I ja sam kao i ti sa seroxata prešao na velafax. to je bilo u 2. mjesecu ove godine.
pio sam ga 6 tjedana, me?utim ja ama baš nikakavu promjenu nisam uo?io,
ni pozitivnu ni negativnu. seroxat mi je dosad jedini djelovao i izgleda da ?u se vratiti
na njega ali ovaj puta ?u pokušati sa 40 mg...

meni je bilo užasno prva 2 tjedna na velafaxu, ali tek sam kasnije shvatio
da je to bila posljedica ukidanja seroxata.
kažu da velafax najbrže djeluje od svih antodepresiva.
ve? nakon 2 tjedna bi trebao po?eti djelovati,
pa ako ti ne pomaže možda da se vratiš na seroxat

#17 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 20 May 2009 - 18:47

Psijijatrica kaze da sacekamo bar jos dve nedelje...to bi bilo sest...pa ako ne deluje, vracam se ja na seroxat...
Nego ako nista bar da iskoristim dok sam na ovom da se lepo "iznaorgamisem" jer kada se vratim na seroxat mogu samo da sanjam o tome.

#18 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 18 October 2009 - 18:14

Ovaj me lijek digao iz mrtvih, zbilja mi je bio odli?an!
Trebalo je dva mjeseca, ali kad je prodjelovao, stvarno je pomogao. Pila sam 150mg dnevno i pazila da ga uvijek pijem u isto vrijeme. Sad sam na Prozacu, strah me da mi se depresija opet ne vrati, ako P ne pomogne za bulimiju, vra?am se Velafaxu smile.gif

#19 MartinEden

MartinEden

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 155 posts

Posted 19 October 2009 - 03:18

Ja sam uzimao effexor xr i za kratko vreme sam postao zavistan. Posto sam imao problem sa picem, nakon "otkrica" da dok sam na efexoru ne mogu da se overim alkoholom, nisam mogao da kontrolisem ni pice koje sam onda konzumirao u ogromnim kolicinama. Ako se secate price o Mel Gibsonu i njegovom incidentu sa policijom, on je tada mesao effeksor i alkohol. Skidanje je jako tesko, sporedni efekti su halucinacije, kosmari, insomnia, suicidne misli, sta sve ne. Ja ti iskreno ne bih preporucio da pocinjes sa tim lekom.

#20 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 19 October 2009 - 12:54

QUOTE(blacksmith @ 19 Oct 2009, 04:18 AM) View Post
Ja sam uzimao effexor xr i za kratko vreme sam postao zavistan. Posto sam imao problem sa picem, nakon "otkrica" da dok sam na efexoru ne mogu da se overim alkoholom, nisam mogao da kontrolisem ni pice koje sam onda konzumirao u ogromnim kolicinama. Ako se secate price o Mel Gibsonu i njegovom incidentu sa policijom, on je tada mesao effeksor i alkohol. Skidanje je jako tesko, sporedni efekti su halucinacije, kosmari, insomnia, suicidne misli, sta sve ne. Ja ti iskreno ne bih preporucio da pocinjes sa tim lekom.

Pa ve? sam po?ela i završila smile.gif
Meni je bio izvrstan, a nikakvih smetnji skidanja nisam imala. Apsloutno nikakvih. Ni sa Zoloftom, ni Seroxatom, i sada s Effexorom.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users