Jump to content

svrbež kože

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 15 September 2018 - 10:12

ima li ko ovaj problem? Ne znam više šta bi, odradila sam sve nalaze koje je doktorica preporučila i svi su uredu, često ne mogu navečer zaspati koliko me svrbi ruka, pa nekad i vrat sa zadnje strane i malo ramena. Nemam nikakvih promjena na koži, mažem neki gel koji mi je propisan ali nije baš efikasan

#2 neprilagodjena1

neprilagodjena1

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 275 posts

Posted 15 September 2018 - 12:31

kruška, on 15 September 2018 - 10:12 , said:

ima li ko ovaj problem? Ne znam više šta bi, odradila sam sve nalaze koje je doktorica preporučila i svi su uredu, često ne mogu navečer zaspati koliko me svrbi ruka, pa nekad i vrat sa zadnje strane i malo ramena. Nemam nikakvih promjena na koži, mažem neki gel koji mi je propisan ali nije baš efikasan
Kod mene je to na nervnoj bazi. Svrbi sve redom. Pomaze mi benzos.

#3 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 15 September 2018 - 12:45

ja se osjećam dobro već nekih 4-5 mjeseci, pa ne bi rekla da je do tog, i svrbi me najviše jedan dio kože na lijevoj ruci kod lakta, a ponekad se proširi na rame, vrat i drugu ruku :wacko:

#4 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 15 September 2018 - 16:25

1. Suva koža.

2. Alergija.

3. Psihosomatski.

Kod mene su bila sva tri. Tek pre nekih mesec dana je počelo da jenjava, trajalo je više od godinu dana.

#5 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 15 September 2018 - 16:35

Hyperdrive, on 15 September 2018 - 16:25 , said:

2. Alergija.

nije valjda ona na mačku :o radila si alergotest?

1. Suva koža.

poslije kupanja mi bude najgore, ali kad namažem kremom još se više upali, svrbi i pecka

#6 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,045 posts

Posted 15 September 2018 - 16:49

A Kruška,da ti nije alergija na neki gel za tuširanje koji koristiš? Da znaš da i to može da bude u pitanju...

Možda da pokušaš da se narednih nekoliko puta (umesto pranja tuš-gelovima) opereš nekim blagim baby-sapunom,pa da vidiš hoće li ti nakon toga biti bolje?

#7 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 15 September 2018 - 17:00

probala sam već sapunom, gelove inače mijenjam ali sam ga izbacila na jedno vrijeme i opet me svrbi, to počne lagano ujutro, pa se povećava, navečer bude najgore. Najčudnija stvar da je i moju doktoricu počela svrbiti ruka zadni put kad sam joj dolazila kaže mi, a i mog tatu svrbi 10-ak dana :wacko:
kod mene to traje već mjesecima samo prije nije bilo svaki dan, a sad svaki dan

#8 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 15 September 2018 - 21:33

kruška, on 15 September 2018 - 16:35 , said:

nije valjda ona na mačku :o radila si alergotest?

Imam i tu, da. Plus ječam (tačnije ječmeni šećer - maltoza), spanać, ambrozija i donekle duvan.

No, ovo su bili ostaci antipsihotika u organizmu koji su toliko upropastili moju kožu da sam postala alergična i na ubode.

kruška, on 15 September 2018 - 16:35 , said:

poslije kupanja mi bude najgore, ali kad namažem kremom još se više upali, svrbi i pecka

To zavisi i od samog krema.

Govorimo li o licu, ili telu? Meni je sve suvo, od glave do pete, ali znam da kod mnogih nije tako.

#9 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 16 September 2018 - 09:54

samo na rukama je svrab iznad i pored lakta, na lijevoj više i nekad sa zadnje strane vrata, meni je lice masno, a ostala koža je normalna. Meni doktorica kaže da je vjerojatno ambrozija ali mi nije dala uputnicu za alergo test. I kreme dosta mijenjam pa jedino ako sam alergična na neki sastojak koji je u svim kremama. Pila sam neke tablete protiv alergije, a svrab se nije povukao, sad ne znam da li se svrab morao povući ako je od alergije, a ja pila tablete protiv alergije.

#10 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 16 September 2018 - 16:59

Koje su tablete u pitanju?

#11 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 16 September 2018 - 19:08

eh kad bi se sjetila naziva, znam da ih dođe samo 7

izgleda da je u pitanju samo suha koža, a ne mogu vjerovati da toliko suha koža svrbi, imam suhu kožu i na rukama tj. šake, zna popucati zimi ali ne svrbi ovako, ovo kao da se upali. Danas sam mazala kremu na mokru kožu jer se tako bolje upija i baš me manje svrbi, onako se izgleda nije dobro upijala u kožu

#12 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 17 September 2018 - 15:25

Neven je dobar. Takođe i shea maslac. Ako ništa ne upali, onda lanolin, bebi ulje i sl.

#13 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 17 September 2018 - 15:39

mazala sam kokosovo ulje, smanjilo je dosta svrab, skroz mi je osjetljiva koža tu da me pecka i kad je blago pipnem. Probat ću s nevenom, od shea maslaca imam kremu koja je dosta masna, samo meni nikad da se to upije, po pola dana stoji masni trag

#14 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 17 September 2018 - 15:45

gospino ulje (kantarion) je dobro za hidraciju i njegu kože

#15 kruška

kruška

wonky

• Senior Members