Jump to content

* * * * * 1 votes

Ponor izmedju onoga sto jesam i onoga sto zelim da budem

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Riot

Riot

Najgora od sve dece

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,523 posts

Posted 21 November 2018 - 19:07

Da li mislite da je moguce ikada doseci tu drugu stranu? Postici transformaciju?
Ili ce takva teznja postojati uvek, kao neka vecita utopija?
Da li treba prihvatiti realnost ili se pak nastaviti boriti i teziti ka nekom boljem, jacem,lepsem,drugacijem sebi?
Da li je moguce otrgnuti "kosulju" slabica i kukavice sa sebe, rastrgnuti i potpaliti, ili je to neizostavni deo prirode individualne jedinke?

#2 baronesa desinhronesa

baronesa desinhronesa

happiness included

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,206 posts

Posted 21 November 2018 - 19:29

ponor.. transformacija... borba...
toliko istih pojmova a opet toliko razllicitih motiva...

pisao sam vec kako ja ne osecam ponor izmedju onoga sto jesam i onoga sto zelim da budem
(jer zellim minimalno a to je zdrava socijallizcija i bavljenje billo cim)
ja osecam ponor izmedju onoga sto jesam i onoga sto mogu da budem... mogao biti...
ne izmedju zelja i mogucnosti vec izmedju performansi i mogucnosti

ne treba prihvatiti realnost i ne treba prestati s borbom!
ali istovremeno treba postaviti cilljeve dovoljno bllizu da mozemo da ih dostignemo
pa ih pomerati onda

joj valjda ste me razumeli
mnogo sam razmisjao o ovome i imam mnogo da kazem na temu

#3 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,626 posts

Posted 21 November 2018 - 19:39

Znaš onu Get Rich or Die Tryin'...

Svakako ta je prebanalna za ovaj topic ali ima nekakvog smisla.

Get "bilo što" or Die Tryin´ u svakom slučaju.

Nije nikakva sramota posrnuti i pasti 1000 puta. Uopće nije sramota niti ne-uspjeti u svemu. Međutim (barem meni), biti će nekako lakše kada se podvlače oni "zadnji računi" i ako znaš da si barem pokušavao. Žao mi je zbog svake stvari koji sam "ostavio na pola", žao mi je zbog tisuću stvari koje nisam niti pokušao, ali mi nije žao zbog svega onog što sam pokušavao i što pokušavam.

Nije li tako?

#4 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 702 posts

Posted 21 November 2018 - 19:45

Lele gde me nadje sa ovim pitanjem.. ovde cu da pisem i pisem samo da poslozim sve :D

#5 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 702 posts

Posted 21 November 2018 - 20:15

ne znam šta bih zaista mogao da budem, a malo malo bih nešto drugo želo :D  vremenom je potrebno sve veće čudo, život osvaja brejkove i gejmove a ja sam bez motiva i morala...

#6 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,419 posts

Posted 21 November 2018 - 20:25

Ovo je fantastična tema!

Mislim da ne postoji univerzalno iskustvo, nešto što bi kao razvojni put odgovaralo svakome.

#7 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,077 posts

Posted 21 November 2018 - 22:09

View PostRiot, on 21 November 2018 - 19:07 , said:

Da li mislite da je moguce ikada doseci tu drugu stranu? Postici transformaciju?
Ili ce takva teznja postojati uvek, kao neka vecita utopija?
Da li treba prihvatiti realnost ili se pak nastaviti boriti i teziti ka nekom boljem, jacem,lepsem,drugacijem sebi?
Da li je moguce otrgnuti "kosulju" slabica i kukavice sa sebe, rastrgnuti i potpaliti, ili je to neizostavni deo prirode individualne jedinke?

1. Moguće je, samo treba MNOGO truda i strpljenja.

2. Nije utopija, ozbiljno to mislim.

3. Uvek se treba boriti. Sam život je večita borba. I oni za koje mislimo da žive dolce vita život nisu baš uvek srećni i bez problema.

4. Sve je individualno.

:)

#8 Zorro

Zorro

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 12 posts

Posted 28 November 2018 - 18:07

Def se treba boriti, pokusavati, kad god sam lose nadjem nekako nacina da nastavim, bilo sta, makar se pokusalo ...

#9 Pikova dama

Pikova dama

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Posted 02 December 2018 - 12:35

Joj... bas dobro pitanje. Kod mene je ta borba svakodnevna. Pocev od nekih sitnica pa do nekih velikih stvari.

Ako postignem ono sto zelim, tu treba mnogo odricanja. Naravno, za to sleduje nagrada, ali napominjem, mnooooogo odricanja.

Ako se prepustim onome sto jesam, znam da cu u jednom trenutku postaviti pitanje samoj sebi ,,zasto se nisam bar malo angazovala,,? A tek griza savesti...

Ne znam, bas sam dosta razmisljala o ovome i nisam nasla odgovor na pitanje. Jos jedna okolnost kod mene je sto ja sve stvari svodim na 0 i 1. To su za mene simboli, nula (razume se, oznacava najgore, a 1 najbolje). I ja kad nesto radim, to mora da bude ili 0 ili 1. Nema sredine. Sto znaci, ako bih tezila ostvarenju svojih ciljeva, utopila bih se u tome. A opet, ako se prepustim, postacu beskucnik. :/

#10 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,621 posts

Posted 03 December 2018 - 07:14

Ponor je veliki ali problem je jos veci, problem je u tome sto vecina nas nema pojma sta zeli a jos manje sta sada jeste. Mi neznamo ko smo a nismo bas sigurni ni sta ili ko bismo voleli da budemo. mi samo Mislimo da to znamo. ali probelm je sto sustinski, iz nase podsvesti, dolaze neke drugacije smernice kooje mi ne vidimo i nemozemo da "osvestimo" tj verbalizujemo ili pretvorimo u jasne misli... ja samo mislim da sam ovo sto jesam a ustvari nisam to. Ja takodje samo Mislim sta bih drugo volela da budem, ali da li je to stvarno tako? ili je to igra moje podsvesti? kad bih mogla jasno da znam sta bih ZAISTA volela... eh... ali neznam... a neznam ni ko sam...

#11 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 04 January 2019 - 12:36

Ponor je sve manji jer si vise ne napucavam ocekivanja.

#12 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,626 posts

Posted 04 January 2019 - 12:51

A uf borderija moja a kod mene sve veći.

Nadam se samo da je faza jer ako potraje, kada budem preskakao samo ću se polupati o litice :/

#13 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 04 January 2019 - 12:56

Poznato mi je to. Ali ne smis dozvolit da izgoris. Ne triba od sebe ocekivat nerealne stvari.

#14 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,626 posts

Posted 04 January 2019 - 13:01

Ne očekujem ti ja (ustvari) baš ništa, jedino što si nikako ne sviđam ovakav kakav jesam.

#15 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 04 January 2019 - 13:07

Eee to je problem. Ako se ne svidjamo sebi kako cemo se volit. A ako se ne volimo kako cemo otjerat bolest. Prvo se naucit prihvatit sebe sa svim vrlinama i manama. Popravit ono sto se popravit moze. Prihvatit oo sto se ne moze. Al sta da ti ja filozofiram kad se cili zivot borim s tim. I uspijem velikim dijelom i onda nastane kratki spoj i vrati me na pocetak.

#16 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,626 posts

Posted 04 January 2019 - 13:14

Ma to kako ja ne volim sebe to ti je ono što sam spominjao otvarati topic, samo kada mi ga nitko ne bi komentirao onda jbg. baš da ja isprdim sve što želim a da nitko ne piše. Pa fakat ću to morati na neko drvo, hehe.

#17 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 04 January 2019 - 13:21

Napisi i zakljucaj temu ;)
Zato sto ne volimo sebe tu smo gdje jesmo. Ali sve se moze promijeniti pa i to.

#18 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,143 posts

Posted 04 January 2019 - 13:33

@Mailer, dobro ti je rekla Borderija, zaključaj temu. Izbaci to iz sebe.

#19 M&M

M&M

(ataraksija)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,626 posts

Posted 04 January 2019 - 13:36

E al to je kada ja nebi mudrovao, lol.

Ako ja sam svoju temu zaključam to bi u mojim očima bilo moje vlastito zloupotrebljavanje mojih moderatorskih ovlasti.

Budem se prvo konzultirao s kolegama da vidim što admin tim kaže. ;)

#20 Opsednuti lik

Opsednuti lik

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 161 posts

Posted 14 March 2019 - 00:40

izmedju onog sto sam bio i onog sto sam sad je ponor,a izmedju onog sta sam sad i onog sto zelim biti su 2 ponora...cek ja ni ne znam sta zelim biti :o

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users