Jump to content

- - - - -

Možete li da osetite tuđu ljubav, podršku, iskrenu brigu?

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#41 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,030 posts

Posted 06 July 2018 - 22:49

View Postkruška, on 04 July 2018 - 20:02 , said:

Sad skrećemo s teme, bilo bi dobro da se izdvoji u posebnu temu. 400 000 ljudi je potpisalo tu peticiju, a na svijetu je preko 7 milijardi ljudi,a da potpišeš peticiju ne treba ti neka specijalna dobrota to je sekunda posla, uz to djevojka je opet osuđena na zatvor i novčanu kaznu jer se branila, a zašto? Jer je u tim zemljama žena posjed, a u tim zemljama živi veliki broj ljudi u odnosu na ostatak svijeta, u Indiji je silovanje svakodnevnica, žene u većini arapaskih zemalja gotovo da nemaju prava. A to je samo jedan dio, u Africi izrabljuju djecu, ove tu razvijene zemlje, koje prodaju porizvod po skupljoj cijeni, a tamo plačaju ljude siću za teški rad. To nije manjina to je većina. Znaš li da za krzneni kaput često životinjama čupaju kožu s njih dok su žive? Pa koliko ljudi još nosi bez ikakvih problema krzno? Koliko ljudi mari za to? imaš li ideje koliku agoniju prođu životinje u tom, koje imaju imaju isti osjećaj bola kao i ljudi. U mesnoj industriji često samelju piliće žive za nečiju hrenovku, koliko ljudi mari za to? Jer jedno je ubiti a sasvim drugo je stvarati nekome užasnu patnju. Čak i onaj ko ubije može imati empatiju, ali stvarati agoniju nekome to već pokazuje manjak empatije. Jesi li čula za Milgram eksperiment i Stanford prison? Ti eksperimenti govore koliko je većini ljudi zapravo lako nanijeti drugima bol. Jedno istraživanje gdje su skenirali aktivnost mozga koji se smtra odgovornim za empatiju je pokazalo da polovica ispitanika ima smanjenu aktivnost tog centra.
Moje mišljenje nije takvo jer mi se sviđa misliti da je masa ljudi bez empatije ili ima vrlo slabo razvijenu empatiju, nego jer puno toga upučuje na to. Uz to, nepovjerenje prema ljudima nije nužno loše, može te zaštiti, loše je kad ne vjeruješ nikome, a ja mislim da ima vrlo dobrih ljudi, koji uvijek pokušavaju pomoći i žele uraditi nešto bolje, ali jednostavno sve ukazuje na to da oni nisu većina. Bilo bi lijepo da je drukčije, ali da je drukčije svijet ne bi bio takav kakav jest, jer većina ipak oblikuje svijet, a ne manjina.

Kruska, evo ja otvaram novi topik. Neka se zove "Apeli i peticije", a podstakao me ovaj tvoj post. Neka ga admini prebace u tu temu. Nemam neki intro za to, ali sam inspirisan ovim sto si napisala.

#42 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,108 posts

Posted 07 July 2018 - 00:00

" Možete li da osetite tuđu ljubav, podršku iskrenu brigu.."

Da, mogu..posebno u teškim trenucima kada mi je pomoć i podrška potrebna..

#43 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 17 July 2018 - 21:47

Bilo je faza kada sam sasvim krivo procjenjivao odnos drugih prema meni, njihove reakcije na moje ponasanje itd. Sad mislim da tacno mogu da procijenim kakve emocije i misli okolina gaji prema meni. Mada, zbog nedostatka interakcije sa okolino, rijetko imam i potrebu da to procijenjujem. Komsija me je negdje prije pozdravio na nepristojan nacin aludirajuci na moju tjelesnu tezinu. Samo sam se okrenuo i strogo ga pogledao i od tada mu se ne javljam, a i on se pravi da me ne vidi.

#44 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 166 posts

Posted 15 August 2018 - 01:59

Mogu, ali samo nekolicini ljudi verujem. I osetim fejk na kilometar jer sam toliko to puta osetila u žuvotu...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users