Jump to content

Pun mjesec

pun mjesec nemir prisilno razmiljanje priliv čudne energije

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 06 October 2017 - 23:24

osuši me ovaj pun mjesec .

On iluminira svojom puninom i ja sam uznemiren, niti mogu ljepo spavat a u toku dana nemam mira kao što ga obično imam -ubi me neko čudno ponašanje kao da zbog punog mjeseca imam priliv neke čudne energije koje se očituje kao prisilno konstantno razmišljanje -nemogućnost da se opustim i jednostavno prestanem sa prepričavanjem sam sa sobom priča ljudima iz prošlosti kao da ću nešto specijalno otkriti

bio sam gotovo ostavio rivotril i danas nisam mogao izdrzati prisilno razmišljanje o svemu i svačemu ,
priče koje se nikad ne završavaju
pomislio sam da ludim ,
baš me je to oneraspolozilo pa sam popio 3 grama da se smirim i naravno smlavilo me pa sam prespavao cjeli dan

osjećam se kao mikula u priči/pjesmi zimski regge samo što sam ja u  odljubavi  sa zivotom bio ali sada želim da promjenim stav iz korjena
jošme i spopao neki balkanikus primitivis iz komšiluka a mislim i da sebi odjednom dajem previše zadataka . Godine su prošle i ostarilo se se i sada treba mjenjati navike da bi se funkcionisalo u skladu sa vremenom.
Dobio sam i novi smartfon -smorio me .Malo ima memorije pa sam svašta pogasio od apps i sada ne radi kako baš treba .

valam sam negativna raspolozenja a imam pozitivnh vjesti na poslovnom planu samo što sad me tjera ono -
Dok nisam htjeo zivit bilo me briga šta će se desiti  a sad kad se pojavljuju prilike sad se javlja i drugačiji stav-brinem se šta će se desiti (što je za mene vrlo čudno bar zadnjih 5 godina) .

Jeli ima neko ima sličnih problema?

#2 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,239 posts

Posted 07 October 2017 - 05:38

joj hvala ti ko Bogu! mene ubi nesto par dana vec, da iz koze iskocim... a nisam znala da je jebeni pun mesec... svaki put me razbije, ali SVAKI put... i sanjam i budim se na sat vremena, i preko dana sam ko ukljucena u struju i tako godinama... Doduse, cim vidim mesec ili saznam da je pu, malo mi je lakse jer shvatim (opet" da nisam skroz bas luda...
Ali sve sto pises i mene strefi, dakle da ne poveruje covek kako smo osetljivi na taj fenomen... Hvala ti sto si javio, o BOze sad znam sta se ovih par dana desava...HVALA!!!!!

#3 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 07 October 2017 - 18:22

primetio sam da se redovno dešava da kad sam čudnog raspoloženja i povišeno nervozan -ops pogledam na net ili na nebo i primjetim da je mjesec pun ili je tu negdje .
Vremenom  sam zaključio da je to možda to .
Isprovjeravao sa raznim tradicijama i naučnim objašnjenjima i ispada da taj satelit  što srećom samo jednom mjesečno  bude pun kada isijava  ima uticaja npr na plimu .
U Indiji ljudi uredno poste 2 puta mjsećno , 2 dana  pred pun i 2 dana pred mlad mjesec i to je stara tradicija , predanje koje se prenosilo sa kolena na koleno.
Nauka tvrdi da mjesec utiče na plimu i oseku.
Razni drugi drevni  narodi imaju svoj kalendar prema mjesecu.
Nije to luk i voda , ima nešto u tome da baš po njemu se broje dani i da podiže nivo mora  tj vode .
Odustvo i prisustvo vode u organizmu značajno mjenja raspoloženje i osnovno funkcionisanje tvrdi se na nekim stranicama sasvim ozbiljno.
70% organizma je voda i mi je svaki dan popijemo 2 litra.

Dali svjesno ili nesvjesno djeluje pojma nemam .Neka je samo 50% istine da tu nešto ima i vjerovatno za osjetljive ljude to je dovoljno.
Drago je i meni da si se javila:) .
Zanimljivo da je većina drugih zaobišla temu vjerovatno iz straha od autosugestije ili možda nepoznavanja.
Ja imam problema samo kad je pun mjesec i ntada osjećam taj neki bolesni priliv energije .
Inače kažu da je mlad mjesec takođe problem i da predstavlja pad energije ali ja to nisam uočio kao problem već samo kada je pun .
Srdačan pozrdav :)

#4 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 879 posts

Posted 05 November 2017 - 20:42

Moram da napomenem da je ovih dana pun mesec, pa nije ni cudo sto su mnogi razdrazljivi i prepirkama skloni. Mozda ima neke veze i sa tim, a mozda i nema.

#5 UpAndDown

UpAndDown

disillusionedNoMore

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 05 November 2017 - 20:48

View Postslepi putnik, on 05 November 2017 - 20:42 , said:

Moram da napomenem da je ovih dana pun mesec, pa nije ni cudo sto su mnogi razdrazljivi i prepirkama skloni. Mozda ima neke veze i sa tim, a mozda i nema.

Jako je dobro što nam ti na to skrećeš pažnju. (hint:avatar) :wub:

#6 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 05 November 2017 - 20:52

ja sam primjeti i sasvim sa opušten ovih dana , terapija radi ....... ma ne ipak sam malo nervozan i bemliga ....

#7 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 504 posts

Posted 05 November 2017 - 20:55

Hoce li mi neko reci da li je vedro nebo ,da li ima zvezda?

#8 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 879 posts

Posted 05 November 2017 - 20:59

Toliko je vedro da sam juce oko 3 po ponoci kad sam se probudio pomislio da svanjiva.

#9 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 305 posts

Posted 05 November 2017 - 21:03

Uzasno se osecam danas,jutros sam buljila u pun mesec,a sad duva neka vetrina,ja sam haoticno do te mere da mi treba glas razuma.

#10 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 05 November 2017 - 21:05

View PostInfrastructure, on 05 November 2017 - 20:55 , said:

Hoce li mi neko reci da li je vedro nebo ,da li ima zvezda?

oblačno je i tamno ,..jutros kad sam zadnji put gledao ..na severu srbije

#11 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 879 posts

Posted 05 November 2017 - 21:09

View PostGraničniHisterDistimić, on 05 November 2017 - 21:05 , said:

oblačno je i tamno ,..jutros kad sam zadnji put gledao ..na severu srbije

Idem da sklonim ves.

#12 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 504 posts

Posted 05 November 2017 - 21:10

jel se ovde neko razume u astronomiju bar povrsno

#13 Tougenkyou

Tougenkyou

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

Posted 05 November 2017 - 21:19

Ja se razumem u horoskop,zenski pol,crvenu boju i nacelnika Nisa

#14 UpAndDown

UpAndDown

disillusionedNoMore

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 05 November 2017 - 22:33

View PostInfrastructure, on 05 November 2017 - 21:10 , said:

jel se ovde neko razume u astronomiju bar povrsno

Ja sam neki veliki drmr astronomije, tako da ja otpadam. :(

#15 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,736 posts

Posted 06 November 2017 - 10:13

View Postslepi putnik, on 05 November 2017 - 20:42 , said:

Još preksinoć je prestao biti :D (onako samo mali edit a i naznaka kako je vrijeme da se svi malo smirimo) ;)

#16 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 879 posts

Posted 06 November 2017 - 17:13

View Postisolatedpawn, on 06 November 2017 - 10:13 , said:

Još preksinoć je prestao biti :D (onako samo mali edit a i naznaka kako je vrijeme da se svi malo smirimo) ;)

I tako sam se zapitao koliko zapravo traje pun mesec i pronadjoh ovo: "njegova se osvetljena strana povećava svakim danom dok se ne nađe na suprotnoj strani Sunca, 14,5 dana od mladog meseca Tada je potpuno osvetljena strana prema nama i tu pojavu nazivamo pun mesec ili uštap. Tada mesec izlazi u trenutku kada Sunce zalazi, možemo ga videti celu noć, i potom zalazi pri izlasku Sunca."
Znaci, pun mesec je pun samo jednu noc... Verovatno su mnogi od vas to znali, al eto ja nisam... Kontao sam da se uticaj punog meseca bar par veceri moze osetiti

#17 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 06 November 2017 - 17:27

brate @putnik , veruj meni , očima sam svojima video 1000 puta , Pun je namanje 3 dana a ostale dane je skoro pun i tu ulazi oko 6 dana mjesečevog terora najmanje ,

Ja nekad počinjem  da se uznemiravam još dok je na 3/4 a u Indiji se baš na taj dan posti samo na vodi da bi se ljudi pripremili za dolazak pune aždaje od punog mjeseca , sram ga bila i da više prestane da me radi ..koji mu je đavo

#18 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,736 posts

Posted 06 November 2017 - 17:30

Putniče nisi apsolutno u krivu i tehnički znaš priču ;) Svi smatraju da jedna mjena traje oko tjedan dana. Psihološki zaista toliko traje i utjecaj. Gle ovo je moje samo posljedica toga što sam ipak išao u tehničku školu pa me pilali fizikom previše. Vizualno (a optika je dio fizike, jel?!? Haha) je to jedno večer, ali mjene ipak traju oko tjedan dana :) Oprosti na mojoj digresiji, nisam želio nešto naglašavati da nešto znaš ili ne znaš, da si u pravu ili nisi, nego s obzirom i na postove ispod toga sam samo sa prizvukom moje već poznate zloće htio otvoriti ljudima oči. Da vide kako mjesec nije više pun a samim time i prestanu brijati na nervozu, hihihihihihi. Znaš ono - Samo mir i ljubav :)

#19 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 879 posts

Posted 06 November 2017 - 18:04

Naucio sam kad me neko ispravi da odmah potrazim zvanicno tumacenje.

Moje misljenje da se njegov uticaj povecava srazmerno njegovoj punoci. Tako da Granicni znam tacno o cemu pricas. Mnogi opet nikad ne dovode u vezu promenu u svom ponasanju sa promenama na nebeskim telima. Meni se cak desava da skontam kada je bila neka eksplozija na suncu i kada to proverim, zaista to i bude tako.

Isolatede, znam da sebi uvek napravis dupli posao kade nesto kazes, pa se onda pravdas zbog toga, ali to samo pokazuje koliko empatije u tebi ima i neke teznje za mirom i ravnotezom i gladi za znanjem. Osetim ja svaku finesu tog tvog nastojanja da se negde svi ovde jos vise povezemo i volimo i zato ti kazem "ne brini" i jos ti kazem "hvala" za trud.

#20 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,736 posts

Posted 06 November 2017 - 19:01

@Slepi

Ma ne brini se za mene, to ja onako.

S treće strane (govorim samo za sebe) neke stvari ne dovodim u vezi sa svojim raspoloženjem, ako pizdim pizdim :P Za najsučanijeg dana, za najugodnije večeri pri bilo kojoj mjesečevoj mjeni. No svakako da neki utjecaj mora postojati. Sam utjecaj mjena na plimu/oseku, na mnogo drugih stvari, a ipak smo mi samo djelovi te prirode koja također, itekako osjeća utjecaj. Gravitacija spada u osnovnu vrstu sila (ostale: elektromagnetska i dvije vrste nuklearnih). Nisu to uzalud osnovne sile. Nešto postoji, od prirode se ne možemo izolirati. Ja se mogu osjećati sretnikom što to na mene ne utječe ali potpuno mogu razumjeti osobe koje s time imaju jakih problema.

Ja ću pak odgovoriti i napisati tebi "hvala" jer eto (došlo mi, hihi) ;)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users