Jump to content

- - - - -

NE mogu više

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Carpe_diem

Carpe_diem

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 108 posts

Posted 06 February 2018 - 10:45

dakle, ne mogu vise.

radim posao gdje imam kolegicu koja je strasno teska, cak nije posao, vec strucno iskoristavanje.

posao mi dobro ide, ali ukljucuje boravak u zatvorenom, i radim do 17 pa nakon toga nemam zivota, nikako, emotivno , vremenski, nikako.

bivsi mi je lud, ima neku psihozu i na marihuani i ko zna cemu je povremeno, jos se cujemo, ali mi to tesko pada.

prijateljice me ostavljaju jer valjda nisam zabavna, a zasiata sam se  trudila, ali imaju i svoje probleme.

imam nekek nove dobre, ali mi se ne dijeli svoje suicidalne misli sa njima..

u meni je toliko dekadencije...ponekad zamisljam da se rezem i krvarim i umirem, jer me boli sto mi ljudi rade...muskima nisam privlacna jer sam visa, 174cm, malo sam deblja, imam sira ramena, nisam zenskasta, od bivseg sam dobila povratnu informaciju da sam debela...sjedim puno..nemam familiju, nekad jedem puno, uglavnom se hranim zdravo, kad imam apetita..

naprosto se mrzim jer - nitko me ne razumije, umjetnost je moj nacin da se izrazim, medutim nisam smejla niti studirati niti sam afirmirana nisi se time bavim, niti imam vrmene,a niti bi tiko kupio moje radove...đabe sam se rodila...mrzim svoju egzistenciju...da ej bilo pistolja ne bi me bilo..

kako si pomazete kad se mrzite ali ne mrzim se, nego ona mrznja koja ide cviljenjem tri sata, i onda dodes na posao i prqavis se da si mrtav i tako dalje i dalje.

Edited by Hyperdrive, 06 February 2018 - 20:06 .
Kvačice.

#2 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,890 posts

Posted 06 February 2018 - 11:58

Pomažem sebi recimo time što razdvojim stvari nad kojima imam kontrolu od onih nad kojim nemam...
I sprovedem malo čišćenje s vremena na vreme... :sleep:
Recimo čini mi se da ti imaš kontrolu nad tvojim ponašanjem prema bivšem dečku jel?
Već je bivši, da je to valjalo, ni bio bivši, možda pokušavaš da ostanete prijatelji nakon veze, to je lepa ideja ali nije uvek ostvariva... konkretno sad, ovim što si napisala, ne liči mi na prijateljski nastrojenu osobu, pa koji god da su razlozi, bolest, marihuana, nebitno, ne možeš pomoći nekom ako on sam to ne želi i ne radi na tome...ja bih na tvom mestu, to prekinula jednom za svagda, ne vidim da ti donosi nešto dobro...
Ta koleginica, možeš samo da je što više ignorišeš, što je teško kad se s nekim radi svaki dan, to je već jako loša situacija za tebe, posao nam svima treba i moramo da nekako izguramo sa svim lošim stranama ...
Prijatelji, retki ostaju, većina ode ali pojave se i novi, to je dobro :)
Vidim da se trudiš da se izboriš, i to je dobro, sad imaš trenutni pad u depresiju, pa ti sve izgleda mnogo crnje nego što jeste,  ali to će proći, popustiće, samo sad izdrži ovaj loš momenat... :)

#3 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,017 posts

Posted 06 February 2018 - 12:16

Carpe_diem, on 06 February 2018 - 10:45 , said:

kako si pomazete kad se mrzite

Uf, bolje da ne pišem :D

Nisam si pomagao, zagorčavao sam si. Skakao s nebodera, spaljivao se, rezao oslikavao ruke opušcima. Tako da si sigurno nisam pomagao, lol.

Opet, znam da ti je sigurno jako teško. Onako, baš kada se nakupe stvari... Samo pokušaj u nečemu od svega toga uživati. Ipak kažeš da ti posao dobro ide. Znam da je tlaka kada nemaš društveni život, kada radiš nečji posao. Prošao sam to jer u jednoj fazi života sam ustajao u 4 ujutro iz svog mjesta putovao 70-ak kilometara do posla, šljakao i dolazio doma oko 19 ili 20h. Frendovi bi baš tata izlazili negdje van i onda tipično navlačenje da idem i ja. No, pobogu u 4 ustajem pa neda mi se onda do ponoći visiti vani, mislim da mi se ali ne mogu izdržati. Bio sam van svih društvenih događanja znao sam jedino za posao na kojem sam jako često ostajao po 3-4 sata dulje, ma da je netko likvidirao predsjednika ja to nebi znao jer mi je glava samo u brojevima bila. No ipak uživaj što ti posao ide, jer koliki se ne znađu, samnom ti je radio momak koji je do tada dobio 67 otkaza a imao je ono, 23/24 godine, ja to nisam vjerovao, uostalom da još uvjek nađe posao, haha.

Uživaj ipak i u novim frendovima. Gle, ne moraš im odmah ispričati cijelu životnu priću. Malo po malo. Vidjet ćeš kako ti odnosi budu napredovali.

Ljepota pak, joj sve je to relativno. Gdje to piše da si previsoka. Netko bi sve dao za malo višu curu ne neku od metar i željom za rastom. Opet, ne padaju svi na anorexic chicks niti na princeze. Mislim da ti se stvarno bezveze oprerečivati s time i prije ili kasnije netko će opet pasti na tebe samo tako. ;)

Što se bivšeg tiće, mislim da je pogrešna sve lijepo rekla :)

Edited by Hyperdrive, 06 February 2018 - 20:01 .

#4 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,017 posts

Posted 06 February 2018 - 12:21

Primaaaaal pain - pomagaj opet, loool :D

Depresija F. želi  softweraša, usamljena je bez jednog mladog, pametnog :P

#5 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 07 February 2018 - 11:08

Ako si u mogucnosti, promeni posao. Nema smisla se baviti necim sto te ne cini srecnim. Bolje raditi nesto gde ces imati i 30% manju platu, ali gde ces pronaci svoj mir i srecu. Sto se tice visine, nisi visoka bas toliko za zensku osobu. Koliko ja znam, muskarci se smatraju "kracim" ako su ispod 180 cm. Muskarci, Balkanci, u proseku su oko 182 - 185 cm visoki. Tako da, visina nije problem. Sto se izgleda tice, uvek se na tome moze poraditi, ako vec jedes zdravo, nastavi se zdravo hraniti. I manje brze hrane. Trudi se biti socijalno kompetentnija i ulaziti aktivno u drustvena zbivanja. Izlazi sa tim drugaricama, idite u neki nocni klub, zabavi se. Mozda se bas desi da u svim tim situacijama, upoznas nekoga bas za tebe. Mislim da nema potrebe imati suicidalne misli. Nije toliko to strasno koliko se tebi to sve subjektivno cini da je strasno. Bivsi je bivsi. Naravno da ako je slaboga karaktera osoba, da ce provocirati i namerno ugnjetavati osobu sa kojom je bio u vezi. Zato se i zove bivsi. Sa njim imas samo uspomene, kojih se mozes secati a i ne moras. Tako.. Lako se to da sve resiti zasigurno. Srecno.

#6 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,324 posts

Posted 09 February 2018 - 18:22

Carpe_diem, on 06 February 2018 - 10:45 , said:

dakle, ne mogu vise.

radim posao gdje imam kolegicu koja je strasno teska, cak nije posao, vec strucno iskoristavanje.

posao mi dobro ide, ali ukljucuje boravak u zatvorenom, i radim do 17 pa nakon toga nemam zivota, nikako, emotivno , vremenski, nikako.

bivsi mi je lud, ima neku psihozu i na marihuani i ko zna cemu je povremeno, jos se cujemo, ali mi to tesko pada.

prijateljice me ostavljaju jer valjda nisam zabavna, a zasiata sam se  trudila, ali imaju i svoje probleme.

imam nekek nove dobre, ali mi se ne dijeli svoje suicidalne misli sa njima..

u meni je toliko dekadencije...ponekad zamisljam da se rezem i krvarim i umirem, jer me boli sto mi ljudi rade...muskima nisam privlacna jer sam visa, 174cm, malo sam deblja, imam sira ramena, nisam zenskasta, od bivseg sam dobila povratnu informaciju da sam debela...sjedim puno..nemam familiju, nekad jedem puno, uglavnom se hranim zdravo, kad imam apetita..

naprosto se mrzim jer - nitko me ne razumije, umjetnost je moj nacin da se izrazim, medutim nisam smejla niti studirati niti sam afirmirana nisi se time bavim, niti imam vrmene,a niti bi tiko kupio moje radove...đabe sam se rodila...mrzim svoju egzistenciju...da ej bilo pistolja ne bi me bilo..

kako si pomazete kad se mrzite ali ne mrzim se, nego ona mrznja koja ide cviljenjem tri sata, i onda dodes na posao i prqavis se da si mrtav i tako dalje i dalje.

o draga moja... razumem te, prilicno... i ja isto neznam kako uspevam da na poslu odrzim bilo kakav nivo, i rada i komunikacije... mrzim i ja sebe, dovela sam tom mrznjom sebe na nivo da nemam zube, imamm 50 ili 60 kila viska, imam dijabetes, razne komplikacije, uzasno sam losa majka imam brak koji ne funkcionise maltee od pocetka... imam posao koji vise nije ... neznam ni da objasnim..
nemam prijatelje. nemam s kim da popijem kafu, ljudei me pitaju "kkao si" ali to je onako, ili ja nemam vise sposobnost da prepoznam neciju iskrenost... pukla sam skroz...

dakle, NEMOJ DA MRZIS SEBE
probaj da razmislis zasto bi mrzela sebe? ajde evo meni reci, kao nekoj baba.tetki, necu nikom da kazem casna rec, zasto mrzis sebe? sta to smeta? koje kilo viska? jel to tragedija? neki centimetri? neke bore? neka vrsta garderobe, boja glasa? sta? profesija? to sto nnisi uspela da upises npr slikarsku akademiju? dal si probala? ako nisi, sto nisi probala? kako si mogla da znas da neces proci? cak i ako je sansa jedan u milijardu, kako si mogla da znas da neces proci? illi ako si probala pa si pala, jel to kraj sveta? nisu svi slikari zavrsili akademiju niti svi pisci knjizevnost, eno ga nor Kventin Tarantino, dana skole nema a jel vidis kakve mastovite filmove pravi? i tako raznih primera ima, od Ajnstajna koji je imao keca iz matematike i ponavljao neki razred... pa sta? jel ga to zaustavilo?
I zasto dakle mrzis sebe? sta to ti ne radis ili nemas sto bi trebalo da imas da ne bi sebe mrzela? i ko to odlucuje? ko odlucuje o tome koga treba a koga ne mrzeti?
i sta ako tebe neko voli? jel to enka budala?

eto izvini ja ti pisem ovo a treba sebi to da kazem, ali sebi se ne usudjujem ni da pomenem nista ali eto...
ne zameri mi...
ali mi odgovori

zasto mrzis sebe?

#7 Carpe_diem

Carpe_diem

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 108 posts

Posted 02 March 2018 - 11:39

pogresna, on 06 February 2018 - 11:58 , said:

Pomažem sebi recimo time što razdvojim stvari nad kojima imam kontrolu od onih nad kojim nemam...
I sprovedem malo čišćenje s vremena na vreme... :sleep:
Recimo čini mi se da ti imaš kontrolu nad tvojim ponašanjem prema bivšem dečku jel?
Već je bivši, da je to valjalo, ni bio bivši, možda pokušavaš da ostanete prijatelji nakon veze, to je lepa ideja ali nije uvek ostvariva... konkretno sad, ovim što si napisala, ne liči mi na prijateljski nastrojenu osobu, pa koji god da su razlozi, bolest, marihuana, nebitno, ne možeš pomoći nekom ako on sam to ne želi i ne radi na tome...ja bih na tvom mestu, to prekinula jednom za svagda, ne vidim da ti donosi nešto dobro...
Ta koleginica, možeš samo da je što više ignorišeš, što je teško kad se s nekim radi svaki dan, to je već jako loša situacija za tebe, posao nam svima treba i moramo da nekako izguramo sa svim lošim stranama ...
Prijatelji, retki ostaju, većina ode ali pojave se i novi, to je dobro :)
Vidim da se trudiš da se izboriš, i to je dobro, sad imaš trenutni pad u depresiju, pa ti sve izgleda mnogo crnje nego što jeste,  ali to će proći, popustiće, samo sad izdrži ovaj loš momenat... :)

hvala ti na savjetima od srca!

#8 Carpe_diem

Carpe_diem

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 108 posts

Posted 02 March 2018 - 11:42

mailer-daemon, on 06 February 2018 - 12:16 , said:

Uf, bolje da ne pišem :D

Nisam si pomagao, zagorčavao sam si. Skakao s nebodera, spaljivao se, rezao oslikavao ruke opušcima. Tako da si sigurno nisam pomagao, lol.

Opet, znam da ti je sigurno jako teško. Onako, baš kada se nakupe stvari... Samo pokušaj u nečemu od svega toga uživati. Ipak kažeš da ti posao dobro ide. Znam da je tlaka kada nemaš društveni život, kada radiš nečji posao. Prošao sam to jer u jednoj fazi života sam ustajao u 4 ujutro iz svog mjesta putovao 70-ak kilometara do posla, šljakao i dolazio doma oko 19 ili 20h. Frendovi bi baš tata izlazili negdje van i onda tipično navlačenje da idem i ja. No, pobogu u 4 ustajem pa neda mi se onda do ponoći visiti vani, mislim da mi se ali ne mogu izdržati. Bio sam van svih društvenih događanja znao sam jedino za posao na kojem sam jako često ostajao po 3-4 sata dulje, ma da je netko likvidirao predsjednika ja to nebi znao jer mi je glava samo u brojevima bila. No ipak uživaj što ti posao ide, jer koliki se ne znađu, samnom ti je radio momak koji je do tada dobio 67 otkaza a imao je ono, 23/24 godine, ja to nisam vjerovao, uostalom da još uvjek nađe posao, haha.

Uživaj ipak i u novim frendovima. Gle, ne moraš im odmah ispričati cijelu životnu priću. Malo po malo. Vidjet ćeš kako ti odnosi budu napredovali.

Ljepota pak, joj sve je to relativno. Gdje to piše da si previsoka. Netko bi sve dao za malo višu curu ne neku od metar i željom za rastom. Opet, ne padaju svi na anorexic chicks niti na princeze. Mislim da ti se stvarno bezveze oprerečivati s time i prije ili kasnije netko će opet pasti na tebe samo tako. ;)

Što se bivšeg tiće, mislim da je pogrešna sve lijepo rekla :)

hvala ti na savjetima, zasto ti sebe toliko pobogu mrzis? meni je kad se nakupi tuda losa energija a ja je trpim pa ej ne izrazim! mogu ti kako pomoci? kako ti je s poslom?

mailer-daemon, on 06 February 2018 - 12:21 , said:

Primaaaaal pain - pomagaj opet, loool :D

Depresija F. želi  softweraša, usamljena je bez jednog mladog, pametnog :P

joj ne kuzim, koja depresija f, kao dijagnoza?

#9 Carpe_diem

Carpe_diem

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 108 posts

Posted 02 March 2018 - 11:46

prigofan, on 07 February 2018 - 11:08 , said:

Ako si u mogucnosti, promeni posao. Nema smisla se baviti necim sto te ne cini srecnim. Bolje raditi nesto gde ces imati i 30% manju platu, ali gde ces pronaci svoj mir i srecu. Sto se tice visine, nisi visoka bas toliko za zensku osobu. Koliko ja znam, muskarci se smatraju "kracim" ako su ispod 180 cm. Muskarci, Balkanci, u proseku su oko 182 - 185 cm visoki. Tako da, visina nije problem. Sto se izgleda tice, uvek se na tome moze poraditi, ako vec jedes zdravo, nastavi se zdravo hraniti. I manje brze hrane. Trudi se biti socijalno kompetentnija i ulaziti aktivno u drustvena zbivanja. Izlazi sa tim drugaricama, idite u neki nocni klub, zabavi se. Mozda se bas desi da u svim tim situacijama, upoznas nekoga bas za tebe. Mislim da nema potrebe imati suicidalne misli. Nije toliko to strasno koliko se tebi to sve subjektivno cini da je strasno. Bivsi je bivsi. Naravno da ako je slaboga karaktera osoba, da ce provocirati i namerno ugnjetavati osobu sa kojom je bio u vezi. Zato se i zove bivsi. Sa njim imas samo uspomene, kojih se mozes secati a i ne moras. Tako.. Lako se to da sve resiti zasigurno. Srecno.

bas to slab karakter!

danasnja mladez nije po mom ukusu, ja slusam jazz, blues, stariju glazbu, volim citati, uciti, raditi , o cemu da aj pricam s pijanim mamutom u klubu? uostalom ne volim piti, popijem pivu dvije i dosta, ne volim nikotin takoder. brzu hranu ne jedem. a deblja sam jer sjedim i nisam sretna, hvala ali savjeti ne drze neki vodu..ne socijalizira mi se s ljudima od kojih nemam nista, s kojima bih trebala pricati kolko se neko napio, zbario zenske, zadovoljio vlasiti ego, jel povuko vutre, kakav seks voli i kako se boji veze, ne trebaju mi ta balava govna od milenijske djece...samo vise na mobitelima i ne znaju sto je tantra.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users