Jump to content

Da li tko moze odgonetnut sto je ovo?

• Please log in to reply
54 replies to this topic

#41 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,043 posts

Posted 02 November 2017 - 10:30

Ejjj, čestitam za sinčića, neka je živ i zdrav :)
Sad će te taj mali anđelak preporoditi, uskoro će početi da vas prati pogledom i da se osmehuje, ima da vas topi iz dana u dan sve više :wub:

Moguće je psihoterapijom izlečiti i teže poremećaje, ja verujem da su u pravu što ti to savetuju, odnosno da su te dobro procenili da imaš dovoljno snage da to preguraš bez tableta... Svakako ako ne uspe, uvek ostaju antidepresivi kao opcija, ali mislim da bi svakako trebao da pokušaš da razgovorima rešiš anksioznost i depresiju...
Šta si odlučio, hoćeš li da prihvatiš..?

#42 andrija87

andrija87

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 02 November 2017 - 13:17

Ja sam bukvalno imao sve ove simptome koje imas ti osim ovih da bih nekoga da nabodem u facu, mada mi bes bas i nije stran ali ga drzim u sebi...Imamo istu dijagnozu, samo sto su kod mene panicni napadi mnogo izrazeniji...Znaj da ovde niko nije lekar i da svi pricaju na osnovu svog iskustva, ali sigurno iz najbolje namere...Verovatno postoje ljudi koji se mogu izleciti bez lekova ali uz redovnu psihoterapiju (moja sestra je npr. imala panicne i anksioznost ali je za razliku od mene koji sam cekao i cekao odmah otisla i kod psihijatra i kod psihologa, dali joj lek jedan koji je redovno pila nekoliko meseci, tih meseci redovno isla na psihoterapije, trenirala i za nekoliko meseci je sve nestalo kao da se nikad nije ni desilo. Od toga su prosle godineeee i nikad se to djubre nije vratilo, sad se sali na tu temu. Tako da je cao tom prokletstvu itekako moguce...)...Ja sam krenuo sa lekovima pre par godina pa sam se pre par nedelja osvestio da hocu i lekove i psihoterapiju i na mesec cu otici samo da bude bolje. Samo ce taj proces biti dug. Ali najlosije je samo ne preduzimati nista. A ti si pametan decko, imas toliko razloga za srecu, ja bih na tvom mestu sigurno trazio neki lekic za smirenje, mozda nesto po potrebni kad te krene to (ja sam npr. rivotril tako imao u novcaniku za slucaj da zatreba, nekad je taj osecaj da ga imas pri sebi dovoljan) ali svakako nemoj samo da pustas da to dalje ide. Da li lekovi i terapija ili samo intenzivna terapija sa dobrim lekarom ces to vec proceniti...Uzimaj zivot u svoje ruke. Cestitam na klincu ;)

#43 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 02 November 2017 - 15:25

Hvala ljudovi moji..svaki dan uzivam sa njim koliko se sto se kaze moze uzivati u ovakvoj situaciji..drago mi je da se netko bar uspio izljeciti a ja cvrsto vjerujem da cu i ja jednoga dana..sad je i meni jako krivo sto od prvog dana nisam isao lekaru tj psihijatru mada mi je dr opce prakse dala cak 5 uputnica za psihica jer je ocito prepoznala o cem se radi..ali mene je to tad drzalo tako 5 6 mj pa me pusti bude sve super pa onda opet i opet zato je razlog zbog kojega sam toliko odugovlacio sa svim tim..sto se tice toga da nekog napucam desava mi se sve manje i manje jer znam da to nisam ja cak i kad mi se desi ne pridajem toliko vaznost svemu tome..nazalost na svoju ruku sam poceo normabel uzimat od 2 mg bas kad mi dodje da cu puknuti a vrlo me dobro razumijete sto to znaci..e sad vjerojatno sam si s tim napravio mozda cak i gore ali evo u 2 mj popio sqm svega 10 tabletica cca svaki 4 dan tako nekako ovisi sve od simptoma..naravno da cu prihvatiti psihoterapiju ker necu se sad ja laik pravit pametniji od ljudi koji to rade vise nego koliko ja godina imam hehe..nesto evo setam prirodom i mislim u sebi kako bi bilo divno upoznat se sa svim ovim ljudima koji mi daju podrsku..sjest i popit pice..bas bih to volio..hehe

#44 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,092 posts

Posted 02 November 2017 - 16:03

To što si uzimao normabel od 2 mg, nije to ništa. Vrlo malo si ga i popio, tako da se ne moraš sekirati oko toga. Nisi nikakvu štetu sa tim napravio :) Nego ti lijepo kreni na psihoterapiju. Ako ti možeš da se nosiš sa tim bez lijekova i da to riješiš samo uz psihoterapiju, to je super. A ako ne, uvijek možeš početi piti lijekove. I da, čestitam na sinu! :)

#45 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 02 November 2017 - 16:59

Hvala kolac..pa da krenut cu od iduceg tjedna na psihoterapiju pa cemo viditi kako i sto ce bit..ne ocekujem za 2 tretmana da cu ozdraviti al necu ni odustati samo tako..😊😊

#46 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 16 December 2017 - 00:13

Dobro je sto ti nisu preporucili lekove. Pretpostavljam da su procenili da tvoj problem moze da se resi bez medikamenata.

Moje misljenje je da je jedan od osnovnih uzroka tvog stanja taj stresan odnos sa dvojicom kolega. Nakon toga usledio je jako pozitivan period kod tebe u zivotu. Taj stresan odnos je imao posledice, ali kao vecina nas nisi to uocio odmah. Nakon ili tokom tog pozitivnog perioda posledice su izbile napolje. Ne kazem da sam u pravu, ali mi se cini tako. Obaska i ove druge promene u tvom zivotu.

#47 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 16 December 2017 - 15:09

Nazalost dobio sam tablete eliceu po pola tablete da pijem..zasto su mi dali ne znam..osjecam se dosta dobro..ali cu piti poslusat cu psihica...kaze da je to najmanja doza lijeka..a isto mi ke rekla za helex ili normabel koji sam povremeno uzimao kad mi je bilo najgore da me oni samo smire i umrtve ali da oni ne lijece to stanje..pa eto..vidit cemo kako ce biti sa lijekom..hehe

#48 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 18 December 2017 - 20:42

Kako moja doktorka kaze, lekovi i seanse sluze da bi lakse savladali probleme i prepreke, pa da mi posle lekovi i seanse ne trebaju. Isto mi je rekla da bez mog napora i truda da u praksi savladam probleme i prepreke seanse i lekovi nemaju svrhu na duze staze. Mogu samo da mi olaksaju trenutno stanje, ali kratkorocno. Tako da iskoristi lekove i seanse da resis sto vise problema.

#49 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 18 December 2017 - 21:45

I meni je bila prepisana elicea. Iz nekih ranijih diskusija a i ličnog utiska, koji je doduše subjektivan, mi se čini da je lek prilično blag (naročito kad piješ po pola tablete), ne bi trebalo da ima ikakvih nuspojava, samo pazi šta piše u uputstvu i sve je ok.

#50 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 18 December 2017 - 22:32

View PostRodja, on 18 December 2017 - 21:45 , said:

I meni je bila prepisana elicea. Iz nekih ranijih diskusija a i ličnog utiska, koji je doduše subjektivan, mi se čini da je lek prilično blag (naročito kad piješ po pola tablete), ne bi trebalo da ima ikakvih nuspojava, samo pazi šta piše u uputstvu i sve je ok.
pijem prvi tjedan po pola pa idem na cijelu tabletu (10mg) danas sam prvi put popio pola i bila mi je mucnina neka..ali ne znam jel od toga ili od kobasice preljute XD..ugl cekat cu neka 3 tjedna da vidim hoce li sta djelovati ili ne a ako i ne bude hebe mi se dobro mi je i bez tog..:) btw da li se sije upravljati vozilom kad se te tablete piju?

#51 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 18 December 2017 - 23:01

Mislim da sme, ali pitaj doktorku za svaki slučaj. Ne sme nikako da se pije alkohol, to sam meni desilo da zaboravim i popijem...

#52 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,251 posts

Posted 18 December 2017 - 23:13

Pijem Elicea q-tab 10 mjesecima i odlicna mi je. Blagu mucninu u pocetku, prvih mozda do tjedan dana sam i ja ponekad osjetio ali nista strasno. Meni je to vise bio dobar znak da radi.

Refleksi cak i brzi, u voznji i u radu mi jos bolje s njom

Polako je otapaj u ustima. Kad je samo progutam kao da je i nisam uzeo.

Vazno je trositi je redovno, u pravilnom vremenskim razmacima da bolje djeluje i budu blaze nuspojave. Imam alarm na mobitelu za nju u 9h i 21h.

#53 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 18 December 2017 - 23:32

za koliko vremenski mogu ocekivati djelovanje?kroz 2-3 sedmice?

#54 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,251 posts

Posted 19 December 2017 - 01:15

Ja vjerujem i brze. Zelim ti dobro odmah :)

#55 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 19 December 2017 - 06:07

Hvala..nadam se samo da ce ove mucnine i suha usta prestat odmah hehe..to su mi zasad jedine nuspojave..😊

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users