Jump to content

Sta mi se desilo?

anksioznost napad panike

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 zbunjen

zbunjen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 27 December 2017 - 01:34

Cao svima,
nadam se da ce mi neko pomoci da shvatim sta se zapravo desilo sa mnom :)

Evo ovako, za pocetak imam 24 godina, bavim se grafickim i web dizajnom (freelancer), sto dovodi do zakljuca da veliki vremenski period provodim za racunarom i da nisam bas nesto preterano socijalna osoba :)
Jedno vece (pre cini mi se vec 2 nedelje), dok sam kao i obicno sedeo za racunarom i radio na nekom projektu (bilo je oko 3-4h ujutru), osetio sam blago peckanje u prstima leve ruke iako sam znao da je od nezdgodnog polozaja ruke. Kao kompjuterski pacov odmah sam otisao na google i naravno ukucao svoje simptome "trni mi leva ruka", znajuci vec sta cu dobiti kao odgovor, to je i usledilo / moguci srcani ili mozdani udar / ja sam se toliko usanicio da to nije bilo normalno: lupanje srca, preznojavanje, tesko disanje . . . Kontao sam Ok ovo je kraj ja umirem. Setio sam sam se da imam ksalol koji vec pozamasan period koristim da bih mogao da zaspim, naravno na svoju ruku i sa znanjem da te tablete nisu za spavanje, ali o tome cu kasnije. To me je malo smirilo.
Sutradan oko 20h ja u hitnoj osecao sam mantanje po glavi, tamo mi je receno da je moguce da lek (ksalol) jos uvek deluje jer sam popio dve tabletice od po 1mg, odradili su mi EKG bio je savrsen, kao i pritisak 120 sa 80.
Sutra isto vreme ja ponovo hitna jer mi se po glavi motaju svakakve misli, ponovno lupanje srca itd. Ja tamo kad gle cuda sa mnom ponovo sve Ok, i EKG i pritisak i sve, ja sam se tu raspekmezio kao beba i bio u faznu ako je sve ok sta mi se onda dogadja. Preporucili su mi da odem do lekara opste prakse po uput za psihijatra. Sto me je navelo i pomirio se sa cinjenicom da sam poceo da ludim :D
Doktorka OP me je fino i detaljno saslusala, i objasnila mi da je sve ok i da ja nisam za psihijatra nego da sam se malo vise uplasio. Prepisal mi je ksalol 0,5mg (priznao sam da sam koristio od 1mg, i rekla je da je za mee to suvise jako) i po 1/4 rivotrila jutro vece. I da odradim analizu krvi. Nista ja sam poceo sa tom terapijom, uzasno mi se spavalo, bio sam sam nekako bezveze, pustim film krenem da placem bez razloga i da oplakujem svoju sudbinu. Bio sam uporan, regularno sam isao da ispijam kafe iako sam tih par dana imao neki cudan osecaj kada sam van kuce. Posle 3 ili 4 dana odradio sam analizu krvi i odneo kod svoje doktorke, svi parametri idealni.
Na svoju ruku sam pesrao da koristim rivotril (ksalol ostavio zbog spavanja, ali i to planiram da izbacim). Zacrtao sam sebi u glavi cilj, da kako sam uspeo da sebe dovedem u takvo stanje, da cu se sam i iscupati.
Dosta sam guglao, trazio, citao, trazio savete online psihoterapeuta, pokusavao sa nekom PSTEC metodom tapkanja, citanja knjiga tipa moc podsvesti, strah od zivota / knjiga o anksioznosti i panicnim napadima /, i knjige panic away.  I posto mi je fizicka aktivnost bila - beskonacno, krenuo u teretanu. I cinilo mi se da to sve ima nekog efekta na mene, ali sam i dalje bio posvecen istrazivanju.
Usputno dok sam ja prevrtao internet u nadi da saznam sta mi se desava, moji "simptimi" tj crne misli nestaju. Kao i cudan osecaj kad sam van kuce.  Sve se to izdesavalo u te neke dve nedelje, koje su za mene trajale kao dva meseca.

Naisao sam na ovaj sajt/forum, i zeleo da iznesem svoj problem koji je ocigledno prosao u nadi da mi neko kaze sta je dovelo do toga, da li je to bilo moguce da se desi od od mog po potrebi koriscenja ksalola, nedovoljno fizicke aktivnosti, nedovoljno socijalizacije, i previse vremena za racunarom. Jer ovako nisam ni depresivan, nemam nekih preteranih zivotnih problema, fino zaradjujem.
"trni mi leva ruka" je pojam koji sam ja pretrazio do sada 100000 puta i nikad mi se nije nista desilo, tj nikada nisam tako reagovao na to.
Zelim samo da saznam sta je sve moglo da trigeruje moj mozak da razmislja na takav nacin, i da li je (posto je sve proslo) moguce da se to stanje vrati.
Izvinjavam se na povecem postu, ali zeleo sam detaljno da iznesem svoju pricu :)

Svaki savet, svaki odgovor je dobrodosao :D

#2 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 27 December 2017 - 01:49

Ajde pošto je gluho doba da nešto kažem. Ne znam, mislim da se ništa nije desilo, da se ne mora ponoviti i biti nešto osetnije od ovoga. Pozdrav i tebi!

#3 zbunjen

zbunjen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 27 December 2017 - 01:55

View PostNibrist, on 27 December 2017 - 01:49 , said:

Ajde pošto je gluho doba da nešto kažem. Ne znam, mislim da se ništa nije desilo, da se ne mora ponoviti i biti nešto osetnije od ovoga. Pozdrav i tebi!
Znaci ipak je kao sto je i dotorka OP rekla da sam se samo malo vise uplasio, i sam to sebi ubacio u glavu :) Svakako hvala na brzom odgovoru :D

#4 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 27 December 2017 - 02:02

Pa valjda, kako znati ako ne znaš nekog u detalje. Npr. ja kad su mi merili pritisak i šećer sam imao povišeno, neki kažu da imam strah od belog mantila, neki me slali dalje. kući bude u redu al nekad i ne bude i šta ako su te sitiuacije koje to izazivaju česte, pat pozicija, možda sa ok tendencijom.

#5 DTQ

DTQ

Radar iz tame

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,245 posts

Posted 27 December 2017 - 02:53

Izvini ako sam previse direktna ali zasto pijes ksalol? I da li konzumiras ili si konzumirao psihoaktivne supstance? (pre svega marihuanu)
Jer hoce od toga da krene..

Dobro nam dosao inace, nadam se da ces se pored nas lakse nositi sa problemom koji imas. :)

#6 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 27 December 2017 - 06:14

Vjerojatno imas ne sređen zivot kao sto sam ga i ja imao..previse sjedenja za racunarom nikom nije pomoglo vjeruj mi..znam da ti je to posao al pokusaj da to malo smanjis..nemoj previse ni citati o kojekakvim simptomima jer ja sam gresku napravio i ucinio isto i navuko si svakakve simptome koje do tad nisam ni imao..mozda ti se to sve ne ponovi vise nikad i daj Boze a moze bit da se opet pojavi u nekom periodu zivota..drzi se i treniraj meni to dosta pomaze..pozz

#7 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,242 posts

Posted 27 December 2017 - 06:55

Nekad sam dekodirao i flashao mobitele, programirao razne stvari i bilo je puno dobro placenog posla.

Isto tako, trnula ruka, ponekad sam zaboravio i jesti i piti, sjedio danju i nocu za kompjuterom. Bilo sve losije. Tabletica mi davali sve vise i jace.

Morao sam ostavljati moj dragi kompjuter i hodati po sumi sve vise, vozati se biciklom..
I sad se lijecim ali ne od kompjutera nego od rata.

Zelim ti srecu u borbi!

#8 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 27 December 2017 - 09:57

zanimljivo da kaže dr da nisi za psihijatriju ali ti je dala ful psihijatrijske lekove -rivotril i ksalol .
I meni trnu ruke noge , ja mislim da mi je od terapije, od preteranog sedenja za računarom i od pušenja.
Ima i priča o atmosferskoj prašini zvanoj chemtrail koju su deceniju ispuštali iz aviona sa razlogom navodno da zemlju zaštite od sunca.Bila je o tome rasprava i UN .Neki tvrde da ta prašina zakrčava krvne sudove jer je isistnjeni aluminijum koji oksidira kada uđe u krvne sudove.Tu je i hlorisana ili florisana voda.Tako da ako je sve ovo tačno dobro došao u 21 vek

#9 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 382 posts

Posted 27 December 2017 - 14:09

View Postzbunjen, on 27 December 2017 - 01:34 , said:

Evo ovako, za pocetak imam 24 godina, bavim se grafickim i web dizajnom (freelancer), sto dovodi do zakljuca da veliki vremenski period provodim za racunarom i da nisam bas nesto preterano socijalna osoba :)...

Kao kompjuterski pacov odmah sam otisao na google i naravno ukucao svoje simptome "trni mi leva ruka", znajuci vec sta cu dobiti kao odgovor, to je i usledilo / moguci srcani ili mozdani udar / ja sam se toliko usanicio da to nije bilo normalno: lupanje srca, preznojavanje, tesko disanje . . . Kontao sam Ok ovo je kraj ja umirem.

Dobrodošao  na forum,
ne znam šta ti je, ali nećeš dobiti ni srčani ni moždani udar, a nećeš ni umrijeti.
za početak malo više šetnje i odvojenosti od kompa.

#10 zbunjen

zbunjen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 27 December 2017 - 18:09

View PostDownTown_Queen, on 27 December 2017 - 02:53 , said:

Izvini ako sam previse direktna ali zasto pijes ksalol? I da li konzumiras ili si konzumirao psihoaktivne supstance? (pre svega marihuanu)
Jer hoce od toga da krene..

Dobro nam dosao inace, nadam se da ces se pored nas lakse nositi sa problemom koji imas. :)
Ksalol kao sto rekoh uzimao sam na svoju ruku, da bih moogao da zaspim, jer sam totalno poremetio spavanje. Znao sam nekad da uopste ne spavam ceo dan, celu noc, pa zaspim na nekih 2-3h, pa posle ne bih opet mogao da zaspim i bio prinudjen da popijem nesto :D u mom slucaju ksalol je izuzetno brzo delovao. Sto se tice marihunae, ne konzumiram, niti sam je ikad konzumirao, kao i bilo koju drugu psihoaktivnu supstancu, cak ni alkohol ne pijem, jedino eto sto ispusim jednu paklu dnevno.  Primetio sam dok sam kopao po netu da je kod dosta ljudi marihuana bila okidac :)

View PostThe way we see the world, on 27 December 2017 - 06:14 , said:

Vjerojatno imas ne sređen zivot kao sto sam ga i ja imao..previse sjedenja za racunarom nikom nije pomoglo vjeruj mi..znam da ti je to posao al pokusaj da to malo smanjis..nemoj previse ni citati o kojekakvim simptomima jer ja sam gresku napravio i ucinio isto i navuko si svakakve simptome koje do tad nisam ni imao..mozda ti se to sve ne ponovi vise nikad i daj Boze a moze bit da se opet pojavi u nekom periodu zivota..drzi se i treniraj meni to dosta pomaze..pozz
Nacin zivota mi je bio u haosu, prespavam ceo dan, onda nocu radim :) Upravo se to i meni desilo, poceo sam sam sebi da dodeljujem svakakve dijagnoze itd, glavni fokus mi je bio na tome, koliko god sam zeleo da izbijem to sebi iz glave, toliko bih se vise fokusirao na tome. Ali eto mozda mi je bila pametna ideja sto sam krenuo da treniram koliko toliko, pa mi je sutradan glavi fokus bio na ogromnoj upali koju sam dobio :D i nekako poceo da skrecem misli sa tog mog nemilog dogadjaja.

View PostMacak, on 27 December 2017 - 06:55 , said:

Nekad sam dekodirao i flashao mobitele, programirao razne stvari i bilo je puno dobro placenog posla.

Isto tako, trnula ruka, ponekad sam zaboravio i jesti i piti, sjedio danju i nocu za kompjuterom. Bilo sve losije. Tabletica mi davali sve vise i jace.

Morao sam ostavljati moj dragi kompjuter i hodati po sumi sve vise, vozati se biciklom..
I sad se lijecim ali ne od kompjutera nego od rata.

Zelim ti srecu u borbi!
Hvala puno :)

View PostGraničniHisterDistimić, on 27 December 2017 - 09:57 , said:

zanimljivo da kaže dr da nisi za psihijatriju ali ti je dala ful psihijatrijske lekove -rivotril i ksalol .
I meni trnu ruke noge , ja mislim da mi je od terapije, od preteranog sedenja za računarom i od pušenja.
Ima i priča o atmosferskoj prašini zvanoj chemtrail koju su deceniju ispuštali iz aviona sa razlogom navodno da zemlju zaštite od sunca.Bila je o tome rasprava i UN .Neki tvrde da ta prašina zakrčava krvne sudove jer je isistnjeni aluminijum koji oksidira kada uđe u krvne sudove.Tu je i hlorisana ili florisana voda.Tako da ako je sve ovo tačno dobro došao u 21 vek
To je i meni iskreno bilo cudno :D prvo je rekla kao ksalol i onda kada je dodala taj rivotril bio sam u fazonu wtf. Ali ajde ispostovao sam svega 3-4 dana, i batalio to i video da mogu bez toga :) Planiram i taj ksalol da batalim, sam sebi kao smanjujem dozicu na po 3 dana :D jer sam procitao da ne bi valjalo da se prekine odjednom.

View Postplavo, on 27 December 2017 - 14:09 , said:

Dobrodošao  na forum,
ne znam šta ti je, ali nećeš dobiti ni srčani ni moždani udar, a nećeš ni umrijeti.
za početak malo više šetnje i odvojenosti od kompa.
To sam shavtio :D poceo sam da se odvajam od kompa koliko god mogu, i mislim da ima efekta :D jer kao sto rekoh fizicka aktivnost mi je bila - beskonacno.

#11 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 27 December 2017 - 18:47

View Postzbunjen, on 27 December 2017 - 18:09 , said:

To je i meni iskreno bilo cudno :D prvo je rekla kao ksalol i onda kada je dodala taj rivotril bio sam u fazonu wtf. Ali ajde ispostovao sam svega 3-4 dana, i batalio to i video da mogu bez toga :) Planiram i taj ksalol da batalim, sam sebi kao smanjujem dozicu na po 3 dana :D jer sam procitao da ne bi valjalo da se prekine odjednom.

Super što hoćeš da batališ te lekove jer su jaki ali nekad se ne može bez njih .Ja takođe ostavljam rivotril i čak sam kupio kutiju kafetina za svaki slučaj , čisto nešto za doping , mada niđe veze , dva različita leka.
Neko je ovde spominjao Persen forte kao lek bez recepta za smirenje ,nisam još probao .Ja obično zveknem pivo kad sam bez terapije i odlično smiruje  s tim što sam u čudu da danas od jednog piva imam super anxiolitički efekat dok kada sam bio mnogo mlađi nisam uspevao ni od 10 komada da se napijem.Danas bar prolazim daleko jeftinije :)

#12 zbunjen

zbunjen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 27 December 2017 - 21:12

View PostGraničniHisterDistimić, on 27 December 2017 - 18:47 , said:

Super što hoćeš da batališ te lekove jer su jaki ali nekad se ne može bez njih .Ja takođe ostavljam rivotril i čak sam kupio kutiju kafetina za svaki slučaj , čisto nešto za doping , mada niđe veze , dva različita leka.
Neko je ovde spominjao Persen forte kao lek bez recepta za smirenje ,nisam još probao .Ja obično zveknem pivo kad sam bez terapije i odlično smiruje  s tim što sam u čudu da danas od jednog piva imam super anxiolitički efekat dok kada sam bio mnogo mlađi nisam uspevao ni od 10 komada da se napijem.Danas bar prolazim daleko jeftinije :)
Ja sam na zadnjoj kontroli tj kad sam odneo analizu krvne slike trazio nesto za spavanje na biljnoj bazi, preporucila mi je kapsule magma mir, vidim da su kao i za smirenje itd. Pokusaj to, valerijana, maticnjak i glog, mislim da nisu stetne, a deluju kao :D

#13 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 28 December 2017 - 20:38

Obično ne znam šta da kažem novajlijama, ali ovo mi je...više nego poznato. Ista struka, isti nezdravi ritam života i...u ovo vreme prošle godine, TOTALNI BURNOUT.

Bolje je da sad radiš na tome, nego da ti se desi da godinu dana ne budeš sposoban za rad.

#14 zbunjen

zbunjen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 29 December 2017 - 01:08

View PostHyperdrive, on 28 December 2017 - 20:38 , said:

Obično ne znam šta da kažem novajlijama, ali ovo mi je...više nego poznato. Ista struka, isti nezdravi ritam života i...u ovo vreme prošle godine, TOTALNI BURNOUT.

Bolje je da sad radiš na tome, nego da ti se desi da godinu dana ne budeš sposoban za rad.

Auu, znaci ipak je dobro sto sam odmah u startu poceo da se sredjujem :D
"nego da ti se desi da godinu dana ne budeš sposoban za rad." ovo ce mi biti u glavi neko vreme dok sredjujem zivot :)

Zaista hvala puno svima na savetima :)

Also tagged with anksioznost, napad panike

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users