Jump to content

Strah

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 01 February 2018 - 18:52

Zdravo svima. Odavno sam član ovog foruma. Puno mi je pomogao u ivotu. Osećao sam se uvek spokojno i lepo biti u okruenju pametnih i samosvesnih ljudi. Došao je najgori period mog ivota. Od kako znam za sebe, ovo je najgore. Teške krize, preznajanja, nesanica, svaki dan plač, barem bih se po 5, 6 puta dnevno zaplakao, i to bi trajalo po pola sata. Emocionalni slomovi, lomovi, preivljavanja, uništen sam faktički. Izgubio sam volju, motivaciju, elju, strast, sve je u meni nekako smrskano. Još uvek se borim, ali ne znam kako ću uspeti sve do kraja dovesti, zaista ne znam. Ne vidim izlaz. Sve me je tako naglo preklopilo. Od kako sam otišao u Nemačku, sve je se promenilo. Pokušao sam razgovarati sa majkom, ali posle nekog vremena je i ona digla ruke od mene. Ne eli više da sluša moju duševnu bol, niti eli da se sa mnom bavi. Ona mi je bila jedina podloga, jedini štit, sada sam i to izgubio. Sada sam opet sam sa sobom. Sam sa svojim problemima i svojim mislima, a što je najgore, sa svojom samoćom koja ne jenjava. Sveprisutna je, i ubija me iz dana u dan. Osećam se kao da ću svakoga trena pokleknuti i neću uspeti da se vratim. Sve je počelo sa devojkom. Studiram u Nemačkoj, ona u Sarajevu. Bili smo školski drugovi u gimnaziji, poznajem je više od 6 godina, a u vezi smo godinu i po dana. Tek krajem srednje sam skupio hrabrosti, i pitao je da izađemo na piće. Ali me je odbila prvi put. Drugi put, nakon mesec dana me je zvala i pitala moemo li izaći opet, ako ja elim. Saznao sam posle nekog vremena da je poslala poruku samo zbog moje panje koje sam joj poklonio, a ne nekih mojih individualnih kvaliteta. I to sam prihvatio, jer sam bio zaljubljen u nju. Tako smo otišli svak na svoju stranu. To je sa početka samog bila veza na daljinu. I sada je. Još uvek smo u vezi. No, čini mi se da postaje malo komplikovanije. U početku me je stvarno volela, najviše od bilo koga. I ja sam dolazio u Sarajevo zbog nje. Bili na predavanjima zajedno. Uivao sam. Drukčija je atmosfera nego ovde u Nemačkoj gde ja studiram. Velika je čenja. Svaki dan me čenja ubija. ao mi je što nisam i ja deo svega. Devojka, rođeni brat i najbolji drug, svi na PMF-u, tu sam i ja eleo da budem. Nije se dalo. eleo sam i ja studirati biologiju, kao oni, genetiku tačnije, ali odoh u Nemačku, na nagovor ponajviše roditelja. Nisam imao usta da kaem da ne elim. I sada patim. Odlučio sam spontano da upišem posle ovog fakulteta, još jedan u Sarajevu. Tek mi je 20 godina, i treći sam semestar, ali opet sam jako odlučan u tome. Ne pronalazim se naprosto u elektrotehnici, nikada to nisam baš eleo, niti me je interesovalo, otišao sam jer je to kobajagi elitan fakultet. A bio sam đak generacije u svojoj gimnaziji, išla mi je matematika, fizika i slično. Interesovao sam se za mnoge stvari. eleo sam se vratiti i prekinuti, ali roditelji su mi ostali bez posla, a imaju po 60 godina. Brat studira i svakoga meseca mora po 170 eura da daje za dom. Ja radim u mega marketu i zarađujem neki novac. Nisam nikome na teretu i bratu pomaem. Kupio sam mu telefon, ranac i nameravam laptop, pošto mu je stari jako spor. I ne mogu se vratiti, barem dok ne završim ovo što sam započeo. A ide sada već teško. Ne zato što ne mogu da savladam gradivo, već što me ne interesuje. Ne pronalazim se u tome. Plus što mi je devojka rekla kako joj je to fuj. Još više me je samim tim demotivisala. Jako sam pao. Izgubio sam na samopouzdanju, samopoštovanju, osećam kako mi ništa ne ide kako treba. Nemam snage, gubim se svakim danom sve više, nestajem. I sama ta pomisao je dosta teška da me čekaju još 2 preduge i mukotrpne godine u kojima već vidim veliku muku i patnju. A i kada bih upisao opet genetiku u Sarajevu na PMF-u, opet bih kaskao za svojom generacijom, ne bih diplomirao sa svojom curom, najboljim drugom, pošto smo svi bili u istom odeljenju u gimnaziji, sad to svakako više ne mogu, kako će opet to potrajati i kako ću propustiti sve. Problem je i atmosfera ovde na fakultetu, Nemci su demotivisani, a i stranci koji studiraju sa mnom. Nemam sa kim da podelim dve reči. Svi bulje u telefone i tablete. U prostoriji gde imamo predavanje, svi ćute i gledaju u telefone. Ima nas i malo. Nekad dvoje ili troje, uključujući i mene bude na predavanju. U Sarajevu, u amfiteatru tu bude mnogo više, i svi međusobno pričaju, drue se, i imaju super vreme tokom studiranja. Upoznao sam mnoge ljude u Sarajevu, i odmah sam se dobro uklopio bio. Ovde sam svaki dan sam. Uvek sam sam. 90% dana ćutim. Nemam sa kim progovoriti. Samoća ubija. Ne mogu ni da se čujem kako treba sa roditeljima i porodicom iz rodnog grada, jer im je internet loš, a i kod mene je. Tako da sam paralizovani što se toga tiče. Sa devojkom se čujem samo uveče. Sa njom je problem svoje vrste. ivim inače kod tetke. Gore je nego u zatvoru. Stalno svađa sa njihovim sinom, tetak me je više puta grdio bezrazlono, i mnogo puta rekao da treba da se selim nakon godine dana, iako je tetka rekla da budem ovde za sve vreme mojih studija. Komšije su stalno u svađi, buka, brat tetkov ivi odmah pored nas, u svađi je i sa njim. Situacija je više nego nezavidna. Ne znam gde da odem, pobegnem. Ne ide mi se na fakultet, još manje mi se ostaje kući. A nemam sa kim da progovorim. Spomenuo sam devojku. Ona je posebna priča. Javi se samo malo uveče, na 10ak minuta, kada treba da spava. Inače mi je zabranila da joj se javljam preko dana. Da je ne ometam. Pre nije bilo tako. Radovala je se kada bih joj poruku poslao. Pre me je volela najviše. Sada je rekla kako je ohladila. Prvenstveno zbog moje mršavosti i prevelike dobrote. Kae kako elim svima udovoljiti, i kako to nije muevno. Priznala je kako ju je stid da šeta sa mnom gradom, ruku pod ruku, da joj je jako neprijatno da ide sa mnom bilo gde. Čudno kae hodam, čudno se ponašam, ruke, stav, telo, jer sam mršaviji malo. Kritikovala je kako imam čudan i dubok glas. Kao i da mi jedno oko nakrivo i brada malo izbačena. Kritikovala je sve što je mogla iskritikovati. Rekla da više ne oseća ni strast kada se ljubi, ili grli sa mnom. A zbog nje skupljam novac za neki manji stan ili garsonjeru da kupim u Sarajevu, da bi zajedno boravili za vreme mojih drugih studija. Ne sviđa joj se ta ideja, eli da je samostalna i nezavisna. Kae isto da joj prija sada da joj prilaze muškarci, kolege sa faksa, jer joj to prija i godi. Voli da misle da je pametna i kae kako eli da iskoristi svoju mladost, da je devojka od 20 godina i da nemam prava da je kontrolišem, niti da je moja robinja. Sve je to rekla, pošto sam je upitao kako joj je bilo na faksu. Ništa više od toga. A ja je volim više od svog ivota, bez nje mi je sve bezvredno. Sećam se kada sam odlazio iz Sarajeva prvi put, koliko je plakala, gušila se u suzama, jecala i drhatala od plača i tuge. Sada jedva da eli da dođem u Sarajevo. A volim Sarajevo, volim narod tamošnji i atmosferu. Čeznem što nisam mogao studirati gde i moja devojka, brat i najbolji drug, u isto vreme, na istom mestu. Ubija me ta misao svaki dan. A ne mogu da prekidam sad. Iz finansijskih razloga i porodice. A i kada bih prekinuo, morala bi se prodavati kuća kako bi se mogli obojica, brat i ja, iškolovati. Znači, nema svakako svrhe. Rekla mi je bila u oči, kada sam došao u Sarajevo, da ostanem u Nemačku, da se ne vraćam. A ona će ostati tu gde jeste. I da je na taj način htela indirektno da raskine. Već 6 puta je pokušavala da se rastane od mene, svaki put ja nisam bio kriv, i svaki put sam ja spašavao vezu. Ne znam kako to da smo još zajedno posle svega što sam čuo o sebi i posle svega što mi je rekla. To je samo 1% svega onoga što sam čuo od nje i doiveo. Kada bih sve pisao, ne bih imao dovoljno memorije da ispunim sve. Ludilo od ivota. Sve je se prevrnulo, plus što se borim sa mislima negativnim, svojim psihičkim problemima koji traju od kako znam za sebe. U kući nemam interneta u svojoj sobi, pa moram učiti u kuhinji, u malom ćošku, a tetak ne da učiti, pušta neke turbo folk pesme, seljačke pesme, na mobitelu, i to na glas, da svi čuju, pa i ja, koji to ne sluša i ne voli. Nema koncentracije ni sekunde, ne znam kako sam išta uspeo poloiti, plus što učim biologiju i hemiju za svoj drugi studijski program. Pripremam se već od sada. Osećam veliku dezorijentisanost i puno puta sam pomislio kako više moj ivot nema smisla, niti će više moći imati. Strahujem da ćemo se rastati devojka i ja, a volim je više od svega, ne mogu svoja osećanja prema njoj promeniti uprkos svemu. Osećam se kao u zatvoru. Ne mogu to opisati naprosto, nema tih reči koje mogu moju duševnu bol da opišu. Niti reči neke značajnije utehe. Majka samo kae: eto, ivot je to, nemoj se aliti. A nikada se nisam alio, uvek sam išao dalje i borio se. Samo sam eleo ispustiti svu negativnu energiju iz sebe i čuti neku reč utehe. A niko ne veruje. Niti razume. Dezorijentisan sam. Vuče me srce ka Sarajevu i Bosni, a ne mogu otići. Ubija me svaki dan. Ubija me sve. Hvala svima koji pročitaju, koji daju neku reč podrške i ljubavi. Hvala svima na podršci.

#2 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 596 posts

Posted 01 February 2018 - 18:59

Dobro dosao u olimpijski grad nazad. Ovde su svi ludi. Ja na bijelom luku svaki dan.

#3 weirdo

weirdo

art of shut the fuck up

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,135 posts

Posted 01 February 2018 - 19:04

Pročitao sam.
Deluje mi da nekako puno idealizuješ tu devojku.
Možda ne treba to da radiš.
Kad prestaneš da juriš za njima, one počinju da jure za tobom, nedavno sam razmišljao o tome.
Deluje mi da ti fali samopouzdanja, a ne treba da ti fali, studiraš, pismen si, deluješ kao fin mladić.
Možda da preuzmeš malo inicijativu što se tiče tog druženja, zapodevaj malo priču tamo na faksu, zezaj se.
Eto tako, neki moj utisak.
Pozdrav i sve najbolje.

#4 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 01 February 2018 - 19:15

View Postweirdo, on 01 February 2018 - 19:04 , said:

Pročitao sam.
Deluje mi da nekako puno idealizuješ tu devojku.
Možda ne treba to da radiš.
Kad prestaneš da juriš za njima, one počinju da jure za tobom, nedavno sam razmišljao o tome.
Deluje mi da ti fali samopouzdanja, a ne treba da ti fali, studiraš, pismen si, deluješ kao fin mladić.
Možda da preuzmeš malo inicijativu što se tiče tog druženja, zapodevaj malo priču tamo na faksu, zezaj se.
Eto tako, neki moj utisak.
Pozdrav i sve najbolje.

Kažu da ako juriš senku, ona će sve više da se udaljava od tebe, ako bežiš od senke, ona će te pratiti. Devojke su kao senke znači ;). Pokušavam u poslednje vreme to i da radim. Nisam joj na teretu, ali što se tiče daljeg kontakta, pokušaću da preuzmem inicijativu pomalo. Hvala na odgovoru.

#5 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 01 February 2018 - 20:18

Svaka ti čast kako sve to izdržiš i funkcionišeš. Ne znam šta bih ti rekao za ostale probleme, ne znam ni da li bi imao vremena za neku aktivnost, zanimaciju koja bi te opuštala. Mišljenja sam da treba ti nju da ostaviš, da ne upotrebim neki bezobrazan izraz. Kupi neke dobre velike slušalice da kad ih staviš ništa ne čuješ i gledaj da si što manje vremana zajedno sa tim bezobraznim rođacima, sam ono osnovno i bez emocija nasmešiš se, izbaciš otpad ako traže.

#6 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 01 February 2018 - 21:40

Hvala na lepim rečima i savetima. Da bi stvar bila zanimljivija, učim u kuhinji, u ćoku, poto ne moe u mojoj sobi internet da se uhvati. Čak ni na laptopu. Ne znam sta dalje da radim, vreme ce najbolje pokazati. Izdrzati nekako moram. Prvenstveno zbog porodice. Da li ce se situacija popraviti, ne znam, ali bas me ubija svaki dan proveden u izoliranosti i samoci.

#7 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 382 posts

Posted 01 February 2018 - 21:45

Imaš 20 godina, studiraš elektrotehniku i uporedno, fakultativno, biologiju/genetiku ?
Momak, ti ćeš imati ubrzo "svijet pod nogama" , a njemačka diploma je svakako vrijedna.
Situacija je takva kakva je i shvati to kao privremeno odsustvo radi školovanja, trenutni povratak u Sarajevo bi ti samo zakomplikovao život.

Tvoji ljubavni jadi su druga priča, a moje mišljenje je da si sa tom djevojkom fulio ne samo go već i loptu.
Jedna od onih koja želi sve da proživi dok je mlada i ti si joj tu samo usputna stanica u tom proživljavanju.
Mani se čorava posla i furaj svoje, na pravom si putu, za par godina i svoj čovjek.

#8 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 01 February 2018 - 22:40

Hvala na savetima. Svaka rec podrske dobro dodje. Videcu sta ce vreme doneti, i da li ipak treba da racionalnije gledam na zivot. Ali uvek su osecanja ta koja nekako prevagnu. Boricu se i dalje, koliko god da znam da sam bilo sta promasio. Hvala puno!

#9 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,043 posts

Posted 02 February 2018 - 00:35

Prigofan, dobrodošao nazad na forum :)
Nisi ništa promašio, samo si emotivna i dobra osoba, osetljiva, zato ti sve to teško pada..
Razumem i tu dilemu, šta uraditi, čime se rukovoditi, emocijama ili nekom ambicijom, da tako kažem, nije to ni malo lako za emotivce, u nezavidnom si periodu svog života :unsure:
I ja mislim isto kao svi koji su ti već dali komentar, verujem da je za tebe bolje da nastaviš studije kako si i započeo, ne zato što je to prestižan fakultet ili struka, više zato jer će ti pružiti dosta velik izbor za dalje i za neki posao, pošto vidim da ozbiljno razmišljaš i o samostalnosti i svestan si da su roditelji pružili već sve šta su mogli, za dalje svestan si da ćeš se sve više oslanjati na sebe samog... i u tome će biti tvoj veliki uspeh, verujem da će ti to sve više ulivati samopouzdanja...
Tvoja  devojka, šta da kažem, dosta se grubo i hirovito ponaša prema tebi, ne znam, možda je besna na život što ste razdvojeni pa se iskaljuje na tebi, nagađam, mi žene smo čudne nekad, ni same sebe ne razumemo najbolje :dry:
Na prvu loptu, i meni dođe da ti kažem što i ostali, da nije devojka za tebe i da je ostaviš, ali znam da ne ide to baš tako... ne znam, nemoj se pritiskati donošenjem nekakvih odluka dok im nije baš vreme, eto, daj sebi još vremena pa će ti se nešto ibistriti u glavi :mellow2:
Inače te veze na daljinu su jako teško održive, treba čovek da ima veliko strpljenje i poverenje i ko zna šta još... uz sav haotičan život, ma teško to ide :(

#10 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 02 February 2018 - 01:08

View Postpogresna, on 02 February 2018 - 00:35 , said:

Prigofan, dobrodošao nazad na forum :)
Nisi ništa promašio, samo si emotivna i dobra osoba, osetljiva, zato ti sve to teško pada..
Razumem i tu dilemu, šta uraditi, čime se rukovoditi, emocijama ili nekom ambicijom, da tako kažem, nije to ni malo lako za emotivce, u nezavidnom si periodu svog života :unsure:
I ja mislim isto kao svi koji su ti već dali komentar, verujem da je za tebe bolje da nastaviš studije kako si i započeo, ne zato što je to prestižan fakultet ili struka, više zato jer će ti pružiti dosta velik izbor za dalje i za neki posao, pošto vidim da ozbiljno razmišljaš i o samostalnosti i svestan si da su roditelji pružili već sve šta su mogli, za dalje svestan si da ćeš se sve više oslanjati na sebe samog... i u tome će biti tvoj veliki uspeh, verujem da će ti to sve više ulivati samopouzdanja...
Tvoja  devojka, šta da kažem, dosta se grubo i hirovito ponaša prema tebi, ne znam, možda je besna na život što ste razdvojeni pa se iskaljuje na tebi, nagađam, mi žene smo čudne nekad, ni same sebe ne razumemo najbolje :dry:
Na prvu loptu, i meni dođe da ti kažem što i ostali, da nije devojka za tebe i da je ostaviš, ali znam da ne ide to baš tako... ne znam, nemoj se pritiskati donošenjem nekakvih odluka dok im nije baš vreme, eto, daj sebi još vremena pa će ti se nešto ibistriti u glavi :mellow2:
Inače te veze na daljinu su jako teško održive, treba čovek da ima veliko strpljenje i poverenje i ko zna šta još... uz sav haotičan život, ma teško to ide :(

Vec godinu i pol dana smo u vezi. Mada se poznajemo kao sto sam rekao bio vec dosta duze. Sto se tice veza na daljinu, tesko je dosta, pogotovo zbog velike ceznje i zelje za partnerom. Sa druge strane, odrzavamo vezu koliko je god to moguce, i uspevamo do sada. Sto se mene licno tice, ne mora ona brinuti. Sam sam po ceo dan i ne vidjam se ni sa kim. Na poslu sa kolegama, ukucanima na kratko, posto vec moram dalje raditi. Spremam uporedo sa svim obavezama sa faksa i predmete iz oblasti genetike/biologije, presao sam vec 2 velike knjige, zapoceo sa trecu i stizem obaveze sa faksa da zavrsavam. Moja je velika zelja da upisem taj jos jedan fakultet, nimalo nece biti lako, bas zato sto prolazim pored svoje generacije i sto ce samim tim veza biti na koncu. Tesko da mogu pronaci neki posao u Sarajevu sa svojom strukom, posto sam Energeticar za obnovljive izvore energije, novi smer koji ima dosta fizike i energetskog koncepta razvoja obnovljivih izvora energija u savremenim uredjajima koji omogucuju ustedu energije i resursa, to je sada u Nemackoj bum, a u Bosni tesko da mogu nesto da krenem raditi sa vetrenjacama ili cime vec. A ujedno mi je strast baviti se zivim bicima i okolinom, prirodom i zivotom uopste. Pricao sam sa majkom, ocem, podrzavaju me, i mislim da necu doneti pogresnu odluku ako to ucinim. Ujedno ce to biti i test njene ljubavi prema meni. Ako me zaista toliko voli i ako cezne za mnom kao sto kaze, onda ce prihvatiti to sto sam odlucio i sto zelim i sto ce umnogome meni pomoci, barem cu na taj nacin nekako vratiti ono sto sam s pocetka mogao imati. No, bio bih sebican kada bih se zalio ili barem tugovao za tim, posto nisam finansijski na teretu roditeljima, ujedno pomazem bratu. Kada se sve ovo zavrsi, okrenucu se sebi, i svojim zeljama. A to ce upravo biti taj moj fakultet. Voleo bih da istrajem u tome. Dug je put do toga. Ujedno ce to biti i pravi test moga strpljenja. Nece biti lako.

#11 Mad for red

Mad for red

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 377 posts

Posted 02 February 2018 - 01:45

Prvi potez nek ti bude ostavljanje te devojke zauvek, potpuno je jasno da je boli uvo za tebe, a takodje i da je, nazalost, idealizujes, to mi se desavalo u mladosti pa eto uci na greskama drugih. Bukvalno koliko sutra treba da prihvatis da ste gotovi, sa nekim ko se tako ponasa u ovakvoj situaciji ne treba ni da razgovaras a kamoli da budes u vezi. Bio bih prilicno iznenadjen i da ti je verna uopste, mada znam da je to jako jako tesko prihvatiti kad ti je stalo do nekoga i mislis da ga poznajes, pogotovo sad kad ti predstavlja maltene sve, ali iz ovoga sto si opisao mislim da je jasno da stvari bas i ne stoje dobro. Da prodajes kucu da bi dosao kod nekoga ko te skoro pa vredja i nece ni da komunicira s tobom sve dok ti nemas nikoga? Otvori oci.

#12 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,490 posts

Posted 02 February 2018 - 10:04

Sine, ti si postavio sebi cilj da studiras i zavrsis te fakultete i svaka ti cast! To je najvazniji test za tebe licno... Da ti je tesko, da si sam, da te boli sve koliko ti nedostaju, da ti je sve ovde (i ja sam u nemackoj) tudje, da je sve ponekad besmisleno... to tako valjda mora... i jeste drugacije i jesi sam i jeste strasno ali je to cena koju MORAS da platis...
Sa obrazovanjem koje dobijes moci ces dalje u ceo svet, skoro gde pozelis... a devojku mozes d apozoves da ti se pridruzi, Neka dodje da zivi s tobom neko vreme, da probate jeste i jedno za drugo... ako ne uspe, bolesece te jos vise ali ce proci... nije ona jedina devojka na svetu ali Ti si sam sebi JEDINI na svetu, molim te da ne zaboravis to... Misli na sebe i svoj cilj i ne vracaj se unazad... Presao si vec toliko toga i toliko si otisao napred da bi bilo stvarno steta da se vracas, i u geografijskom i u emotivnom smislu... nedaj se!!!!

#13 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 02 February 2018 - 19:06

View Postruzza, on 02 February 2018 - 10:04 , said:

Sine, ti si postavio sebi cilj da studiras i zavrsis te fakultete i svaka ti cast! To je najvazniji test za tebe licno... Da ti je tesko, da si sam, da te boli sve koliko ti nedostaju, da ti je sve ovde (i ja sam u nemackoj) tudje, da je sve ponekad besmisleno... to tako valjda mora... i jeste drugacije i jesi sam i jeste strasno ali je to cena koju MORAS da platis...
Sa obrazovanjem koje dobijes moci ces dalje u ceo svet, skoro gde pozelis... a devojku mozes d apozoves da ti se pridruzi, Neka dodje da zivi s tobom neko vreme, da probate jeste i jedno za drugo... ako ne uspe, bolesece te jos vise ali ce proci... nije ona jedina devojka na svetu ali Ti si sam sebi JEDINI na svetu, molim te da ne zaboravis to... Misli na sebe i svoj cilj i ne vracaj se unazad... Presao si vec toliko toga i toliko si otisao napred da bi bilo stvarno steta da se vracas, i u geografijskom i u emotivnom smislu... nedaj se!!!!

Hvala Ruzo. Uradicu onako kako bude ispravno i kako mi srce bude zelelo. Ne dam se. Jeste jako tesko, ali sam odlucan u nameri da uspem da samo ovo izdrzim i preguram sve. Ceo zivot mi je patnja, ako sam do sada preziveo sve, nema razloga da i ovo ne prezivim.

#14 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 02 February 2018 - 19:07

View PostMad for red, on 02 February 2018 - 01:45 , said:

Prvi potez nek ti bude ostavljanje te devojke zauvek, potpuno je jasno da je boli uvo za tebe, a takodje i da je, nazalost, idealizujes, to mi se desavalo u mladosti pa eto uci na greskama drugih. Bukvalno koliko sutra treba da prihvatis da ste gotovi, sa nekim ko se tako ponasa u ovakvoj situaciji ne treba ni da razgovaras a kamoli da budes u vezi. Bio bih prilicno iznenadjen i da ti je verna uopste, mada znam da je to jako jako tesko prihvatiti kad ti je stalo do nekoga i mislis da ga poznajes, pogotovo sad kad ti predstavlja maltene sve, ali iz ovoga sto si opisao mislim da je jasno da stvari bas i ne stoje dobro. Da prodajes kucu da bi dosao kod nekoga ko te skoro pa vredja i nece ni da komunicira s tobom sve dok ti nemas nikoga? Otvori oci.

Hvala na savetima. Uradicu kako to bude bilo najispravnije. Drukcije nema smisla, ako se bude produbljivalo do te mere da ne mogu vise nista ni sa njom, ni sa svojim zivotom. Sad za sad, ipak je jako volim, i dacu joj ili nama jos malo vremena, a necu da budem glup ili naivan pa da sebe sve vise u rupu bez dna guram. Zivot je sve, treba ga upoznati. Hvala jos jednom.

#15 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,490 posts

Posted 02 February 2018 - 19:12

Ma hoces, sigurno! Ali znam da ti nije nimalo lako sada ali veruj mi na rec, svakog dana ce biti sve lakse, pomalo... treba vremena ali tako je u zivotu, nesto izgubis a nesto dobijes... Ja sam matora i iskreno mogu da ti kazem, meni je najvaznije u zivottu bilo to sto sam mogla (jedno vreme) da radim posao koji volim. To je zivotna premija. To ne moze da se poredi sa drugim stvarima... mozda kad dobijes decu, ajde, ali nisacim drugim... ako izdrzis te skole, naucis to, krenes da se nadjes u struci koju volis, imaces to nesto u zivotu ZAUVEK i gde god da si, s kim god da si, ili nisi... Kad radis to sto volis ni ratovi, ni krize, ni privatni problemi nisu tako teski kao kad moras da radis nesto sto ne volis ili mrzis... A ti studiras to sto volis i moci ces sebe da nadjes u struci, negde, srce ce ti vec pokazati... I onda si makar tu bezbedan! Veruj mi na rec, vredi da izdrzis sve krize zbog toga... Ljubi te tetka ruzza i ne daj se!!!!!

#16 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 02 February 2018 - 19:45

View Postruzza, on 02 February 2018 - 19:12 , said:

Ma hoces, sigurno! Ali znam da ti nije nimalo lako sada ali veruj mi na rec, svakog dana ce biti sve lakse, pomalo... treba vremena ali tako je u zivotu, nesto izgubis a nesto dobijes... Ja sam matora i iskreno mogu da ti kazem, meni je najvaznije u zivottu bilo to sto sam mogla (jedno vreme) da radim posao koji volim. To je zivotna premija. To ne moze da se poredi sa drugim stvarima... mozda kad dobijes decu, ajde, ali nisacim drugim... ako izdrzis te skole, naucis to, krenes da se nadjes u struci koju volis, imaces to nesto u zivotu ZAUVEK i gde god da si, s kim god da si, ili nisi... Kad radis to sto volis ni ratovi, ni krize, ni privatni problemi nisu tako teski kao kad moras da radis nesto sto ne volis ili mrzis... A ti studiras to sto volis i moci ces sebe da nadjes u struci, negde, srce ce ti vec pokazati... I onda si makar tu bezbedan! Veruj mi na rec, vredi da izdrzis sve krize zbog toga... Ljubi te tetka ruzza i ne daj se!!!!!

Videcu da se fokusiram malo na sebe vise, ici ce dosta tesko, poznajem sebe, svoj senzibilitet i emotivnost. Volim biti deo celine, volim biti u drustvu, volim da sam sa ljudima i da svi zajedno imamo super vreme zajedno. Jako mi tesko pada velika izolacija, problem sa devojkom, veliki problem sa njom, kao i nerazumevanje majke, ne zeli naprosto da slusa ono sto kazem, ne zeli da zna sta mislim i kakva su mi osecanja povodom svega. Dosadilo je svakome da se bave sa mnom, iako nisam uopste napast, ili dosadan. Povremeno pustim dusu i osecanja da pricaju umesto mene, nije to zaljenje, samo trazenje utehe. Ali nema niko da da me saslusa i vidi. Osecam se jako marginalizovano i ne vidim izlaz, osecam se dezorijentisano. Ali uprkos svemu tome sam i dalje odlucan da se ne predajem, jer ako se nisam predao za ovih 20 godina, onda necu ni sad. Cesto zaplacem, imam emotivne krahove, nestabilan sam emotivno, nikada kao sad, osecam prazninu i strah.. ali uprkos svemu tome, opet nekako uspem da se podignem. Izgubio sam volju za mnoge stravi, ali nekako poslednjim atomima snage pronadjem i tu izgubljenu volju. Zivot me cini covekom vec dugo. Omatorio sam i sazreo sa 14, 15 godina, po recima mnogih. Jako sam ozbiljan i ponasam se jako otmeno i odraslo, a tek mi je 20 godina. Veoma sam rano naucio sta je zivot. Tek sad cini mi se da utvrdjujem gradivo. Necu se dati Ruzo. Puno pozdrava!

#17 zuban

zuban

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 01 March 2018 - 21:39

To za curu, djeluje mi da je samo zaljubljenost—traje nekoliko vjeseci, najvise dvije godine. Ako traje predugo, moze prerasti i u opsesiju. Opasne stvari.
Dobro je uporediti pravu ljubav i zaljubljenost. Ljubav nema toliku intenzitet, ali traje dugo. Zaljubljenost je nestvarna/umisljena—slicno kao droga. To drhtanje, histerisanje, i ostale preintenzivne emocije: zaljubljenost 101.

Ljubav prema necemu, sto apstraktnije to bolje, daje stabilnost. Zato je vazno naci pravu ljubav prema nekom zanimanju, sto je tvoj probjem broj dva. Mnogi se pronadju, na primjer tu, na tehnichim strukama. Trazi dok ne nadjes. Sto prije, to bolje.

Napravljene dvije greske: (1) neoprezno usao u zescu zaljubljenost (2) upisao skolu bez iskrene zainteresovanosti. Sada trpis posljedice.

Tek si na pocetku zivota. Vjerovatno ce te to sazrjeti. Vecina prodje kroz to. Bilo bi dobro ubuduce ne ponavljati te agonije. Dovoljno je jedan put.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users