Jump to content

Anksioznost/Depresija - Ljubav/Brak

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 titimiti

titimiti

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 21 August 2018 - 19:55

Pozdrav svima,

Već duže vrijeme čitam forum ali bila je neka fora oko registracije pa se nisam mogao registrovati. Milion puta sam htjeo nešto komentarisati ili upitati ali nisam mogao.

Uglavnom evo uspio sam pa da odmah pitam ono što mene mući najviše.

Uglavnom imam 36 godina i imam anksiozno depresivni poremečaj mislim bar od svoje dvadesete godine ali tek sam ga počeo lijećiti terapijski od prije godinu dana (asentera, zalasta,xanax). Do tada sam ga liječio alkoholom što je dovelo do granice da više nije moglo tako. Ili prestati piti ili umrijeti od neke bolesti izazvane alkoholom (ciroze ili slično), ili dobiti otkaz na poslu pošto sam došao do situacije da cim otvorim oci morao sam popiti nesto da me popusti anksioznost i onda tokom dana sve malo pomalo dok se nenapijem i onda zaspem i sutra ispocetka.

Da sumiram, sada se osječam dobro, mogu reći da je terapija pomogla, nemam napade panike minimalno sam depresivan. Idem na posao svaki dan i obavljam obaveze bez večih problema, izađem tu i tamo. Uglavnom ne koristim alkohol već godinu dana i zivim koliko toliko normalno. Ali jedna misao mi najviše zaokuplja misli a to je da cu ostati sam, necu se ozeniti, imati potomke, roditelji ce umrijeti, prijatelji razici svojim obavezama i ja ostajem sam.

Jednostavno nevidim neku osobu koja bi mi mogla biti partner, jednostavno ne srecem mnogo žene, ušlo je se u solidne godine, a i da srećem ne znam dali bio mogao uopšte ostvariti neku vezu sa ovim sranjem od anksioznosti, soc. fobije, napada panike i slično. Čak nekada zaželim da mi je naći nekoga sa istim problemom pa bi mi bilo lakše jer bi razumjeli jedno drugo, ali opet pomislim da bi to možda bilo još gore. Uglavnom moje je pitanje dali je neko imao slična iskustva, da je zakasnio na sve vozove i kako naći partnera sa svim ovim okolnostima. Mislim da kada bi to uspio da bi bilo sve lakše, da bi se osječao nekako ostvareniji i život bi mi imao više svrhe što bi možda imalo utjecaja na moju depresiju. Ili možda nebi, ne znam više ni sam.

Hvala pozz svima, neka ovo bude i moje upoznavanja sa vama.

#2 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 27 August 2018 - 09:48

Pozdrav i tebi, Titi, odavno nisam procitao da neko ima slicnije simptome od mojih i tu zabrinutost da  ce ostati sam. Mislim da ti neces ostati sam, vidim kroz post da si pametan momak, imas posao, to je dovoljno. Prije ili kasnije naici ce neka.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users