Jump to content

Anksioznost

samopomoć

• Please log in to reply
267 replies to this topic

#41 Anci77

Anci77

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted 16 March 2010 - 15:23

QUOTE(peta25 @ 16 Mar 2010, 03:18 PM) View Post
imate li trnce utrnu?e ruku nogu trzajve povremene kako to moze biti od psihe???

Peta imam ja evo i sad imam trnce u ljevoj saci. Ja imam i bol u najcvesce ljevoj ruci. Sve ti je to u nasim glavicama muzizena.gif

#42 Ona

Ona

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 16 March 2010 - 21:42

I ja imam trnce u lijevoj ruci,bas me to nervira utrne mi bas mnogo....

#43 peta25

peta25

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 17 March 2010 - 11:08

QUOTE(Ona @ 16 Mar 2010, 09:42 PM) View Post
I ja imam trnce u lijevoj ruci,bas me to nervira utrne mi bas mnogo....

koliko ?esto da li se to doga?am in po no?i????

#44 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 17 March 2010 - 17:32

meni je to stalno.. nema te sto bit strah.. malo se rucice i nogice javljaju smile.gif

svi imamo te simptome nije ti nista fizicki ne boj se smile.gif

#45 maro

maro

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 533 posts

Posted 17 March 2010 - 19:08

ne morate se toga bojati.ja sam prije godinu dana svaki dan osje?ala trnce na desnom malom prstu od ruke.lije?nica mi je rekla da je to sve od stresa.poslije je prolo samo od sebe
dakle ljudi...manje mozgajte  plesimo.gif

#46 Ona

Ona

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 17 March 2010 - 22:03

QUOTE(peta25 @ 17 Mar 2010, 11:08 AM) View Post
koliko ?esto da li se to doga?am in po no?i????

Preko dana slabo osjetim,bas navece se javlja...Ujutro ustanem nista...
Mada bude dana kada prestane pa opet...
Ali nemoze me vise nista iznenaditi,uvjek me negdje nesto ziga...

#47 peta25

peta25

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 18 March 2010 - 08:26

QUOTE(Ona @ 17 Mar 2010, 10:03 PM) View Post
Preko dana slabo osjetim,bas navece se javlja...Ujutro ustanem nista...
Mada bude dana kada prestane pa opet...
Ali nemoze me vise nista iznenaditi,uvjek me negdje nesto ziga...

asima li tko no?no znojenje legnem zaspim i za 2h potpuno mokra??

#48 janus

janus

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 05 April 2010 - 20:20

Imao sam ja no?na znojenja pred dvije godine. U to vrijeme sam bio uasno optere?en fakultetom i svim i sva?im. Tako da, moe biti i od toga. ivci.

Izbjegavaj kave nakon 6 sati, zelene/crne ?ajeve i sve to ima teina/kofeina u sebi.

#49 peta25

peta25

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 18 April 2010 - 12:36

QUOTE(janus @ 5 Apr 2010, 09:20 PM) View Post
Imao sam ja no?na znojenja pred dvije godine. U to vrijeme sam bio uasno optere?en fakultetom i svim i sva?im. Tako da, moe biti i od toga. ivci.

Izbjegavaj kave nakon 6 sati, zelene/crne ?ajeve i sve to ima teina/kofeina u sebi.

a ima sli lagane tikove tj trzanje misica ruku nogu tko?

#50 electra

electra

Član

• Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 18 May 2010 - 21:44

Necu da se igram. Taman sam se ponadala da polako prolazi ovo cudo, mesec-dva mi je bilo super, cak ni kod psihijatra nisam isla, a onda opet. Ponovo napad panike posle dosta vremena, koji je povratio onaj osecaj anksioznosti. Nisam nikad htela da pijem lekove, samo kad bas prigusti uzmem nesto za smirenje. Od tog napada panike prosle nedelje sam kao na iglama. Zivci su mi otisli skroz. Ponovo bol u grudima, kao da su mi pluca prepuna vazduha i gusi me. Bol u predelu grkljana kao da me neko davi. Povremeno, kad udahnem, nesto ispod grkljana, ali pozadi, tako jako me zaboli da mislim da cu istog trenutka da padnem i ugusim se. To mi se retko desava, ali me strasno plasi. Pada mi na pamet svasta. Nisam bila kod lekara da vidim sta je u pitanju jer me mrzi da cekam redove i to... I onda ono svima poznato "verovatno je na nervnoj bazi, ali sta ako je realan zdravstveni problem, a ja ga pripisujem anksioznosti"... Ne znam sta da radim, oticicu kod lekara ovih dana, ali me interesuje da li je jos neko od vas osetio tupu, ali veoma jaku bol ispod grkljana u predelu jednjaka?

#51 Nienor Niniel

Nienor Niniel

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,437 posts

Posted 29 May 2010 - 13:44

QUOTE(electra @ 18 May 2010, 10:44 PM) View Post
Necu da se igram. Taman sam se ponadala da polako prolazi ovo cudo, mesec-dva mi je bilo super, cak ni kod psihijatra nisam isla, a onda opet. Ponovo napad panike posle dosta vremena, koji je povratio onaj osecaj anksioznosti. Nisam nikad htela da pijem lekove, samo kad bas prigusti uzmem nesto za smirenje. Od tog napada panike prosle nedelje sam kao na iglama. Zivci su mi otisli skroz. Ponovo bol u grudima, kao da su mi pluca prepuna vazduha i gusi me. Bol u predelu grkljana kao da me neko davi. Povremeno, kad udahnem, nesto ispod grkljana, ali pozadi, tako jako me zaboli da mislim da cu istog trenutka da padnem i ugusim se. To mi se retko desava, ali me strasno plasi. Pada mi na pamet svasta. Nisam bila kod lekara da vidim sta je u pitanju jer me mrzi da cekam redove i to... I onda ono svima poznato "verovatno je na nervnoj bazi, ali sta ako je realan zdravstveni problem, a ja ga pripisujem anksioznosti"... Ne znam sta da radim, oticicu kod lekara ovih dana, ali me interesuje da li je jos neko od vas osetio tupu, ali veoma jaku bol ispod grkljana u predelu jednjaka?

moj je prijateljica bila na hitnoj zbog ne?eg takvog - upala jednjaka i jaka kiselina

#52 pompineja

pompineja

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 12 June 2010 - 14:03

QUOTE(Nienor Niniel @ 29 May 2010, 02:44 PM) View Post
moj je prijateljica bila na hitnoj zbog ne?eg takvog - upala jednjaka i jaka kiselina

Prvo izbaci to ovih dana vec idi ODMAH! I ja sam bila veliki protivnik terapije jer mi je bilo odvratno od lekoVA  bilokakve vrste(bukvalno od svih antidepresiva), ali moras da prihvatis da se anksioznost i napadi panike ne mogu izleciti na drugi nacin!

#53 pompineja

pompineja

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 12 June 2010 - 14:47

zelim da podelim svoje iskustvo sa vama - imam prilicno dug staz sto se tica psihoterapije, pretpostavljam da mnogi od vas posecuju psihijatra pa znaju kakva je procedura, da prvo istrazujete svoje detinjstvo i osobine koje su vam uslovno receno "nametnute" a jedna od njih i jeste konstantan osecaj teskobe!Pre godinu dana depresivne simtome su zamenili napadi panike!Sve sto sam pokusavala da uradim nije mi uspevalo zbog istih i tako sam se vrtela u krug(i vrtim se i dalje), zatim me je slabost iscrpla! Sada nemam volje ni za cim , a na sve to pocinju da mi se javljaju strasni bolovi u zelucu i glavi, cesto zavrsim u Hitnoj kako bi se bol sanirao!
Zatim imam jos problem sto se mnogo primecuje
zz_banghead.gif pa niti mi se druzi sa nekim i samoinicijativno se povlacim!Nemam podrsku od majke sa kojom zivim!

#54 draenka

draenka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 29 June 2010 - 10:51

QUOTE(Hik @ 11 Mar 2010, 03:09 PM) View Post
Pa dobro, ok, preformulisacu pitanje... Da li ima neko ko je naucio da zivi sa anskioznoscu i uspeo da sagori kortizol i adrenalin prirodnim putem u situacijama kada napetost raaaaste smile.gif
Ruzo smile.gif)) Pivo, generalno alkohol, je jedan od najboljih sedativa, ali onda idemo u drugu krajnost, a to tek nije dobro. Benzo lekici? ahh, do skoro sam i ja bio narkoman, ali na drustveno prihvatljiv nacin....ma ni to nije resenje.
Kafici su ti fetis znaci?   Ista stvar je i kod mene, samo sto umirem prvih 30 minuta i nakon toga strah nestaje.
eto, verujem da bi nam svima bilo lakse pricati o tome uzivo, al' kad smo rastrkani svuda po ex Jugi sad.gif

bok dali netko od vas pije eglonil i kako mu je od njega

QUOTE(Hik @ 11 Mar 2010, 03:09 PM) View Post
Pa dobro, ok, preformulisacu pitanje... Da li ima neko ko je naucio da zivi sa anskioznoscu i uspeo da sagori kortizol i adrenalin prirodnim putem u situacijama kada napetost raaaaste smile.gif
Ruzo smile.gif)) Pivo, generalno alkohol, je jedan od najboljih sedativa, ali onda idemo u drugu krajnost, a to tek nije dobro. Benzo lekici? ahh, do skoro sam i ja bio narkoman, ali na drustveno prihvatljiv nacin....ma ni to nije resenje.
Kafici su ti fetis znaci?   Ista stvar je i kod mene, samo sto umirem prvih 30 minuta i nakon toga strah nestaje.
eto, verujem da bi nam svima bilo lakse pricati o tome uzivo, al' kad smo rastrkani svuda po ex Jugi sad.gif

#55 draenka

draenka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 June 2010 - 10:18

QUOTE(n kkO @ 24 Oct 2009, 07:02 PM) View Post
e pa jarane vako; kolko god  napadi izgledali jaki neces dobiti infarkt niti mozdani udar, niti ce napadi panike ostetiti tvoj organizam; probaj shvatiti da su napadi samo dio tebe, pocni ih usvajati i navikavati se i s vremenom ces ih odbaciti; prije svega shvati da nisi bolestan:;; ja imam 21 g i od ove goine nekad u aprilu pocele su tegobe koje ti opisujes pracene povisenim krvnim pritiskom, lezao sam u bolnici, radio pretrage, da bi nakon 4 mjeseca ljekari zakljucili da sam anksiozan, te da se taj pritisak javlja samo u momentima panike;pio sam asentru 3 sedmice i ona mi je pomogla, mada kontam da nastavim terapiju jer se problemi ponekad vrate; u svakom slucaju kloni se ALKOHOLA I DROGA koje te itekako mogu uciniti znatno osjetljivijim i naravno NO SIKIRLI, POZDRAV

meni je preko no?i pozlilo i zavrsila na hitnoj tam su ustanovili da bolujem od aksijozne depresije. otisla sam psihi?u i dal mi je eglonil. mene po?me stiskati u prsima i uasan nemir mislim da mi budu pukla plu?a a i tjelo eksplodiralo, dali ima netko sa istim simptomima

#56 juca

juca

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 02 July 2010 - 08:31

QUOTE(draenka @ 30 Jun 2010, 11:18 AM) View Post
meni je preko no?i pozlilo i zavrsila na hitnoj tam su ustanovili da bolujem od aksijozne depresije. otisla sam psihi?u i dal mi je eglonil. mene po?me stiskati u prsima i uasan nemir mislim da mi budu pukla plu?a a i tjelo eksplodiralo, dali ima netko sa istim simptomima

ve?ina nas ima taj simptom, a jo vie nas ima sve mogu?e simptome koji postoje i veu se uz anksioznost.

ne?e ti puknut plu?a i ne?e ti tijelo eksplodirat, ponavljaj si to kad osjeti da ti se to doga?a. rolleyes.gif

#57 Skroz

Skroz

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 24 July 2010 - 11:07

QUOTE(electra @ 18 May 2010, 10:44 PM) View Post

Morate shvatiti da sve to to osje?ate je jednostavno emocija .... bila ona loa ili dobra ..... nadam se da nitko od vas nije stvarno bolestan a u 99% slu?ajeva nije. Ne brinite toliko .. nema razloga .... sve se moe ilje?iti ili barem zalje?iti. Jaka bol ispod grkljana je vjerovatno gdje ti se nakupila nervoza ili ima uplau grla. Stoga glavu gore dii duboko i opusti se

#58 Deleted Profile

Deleted Profile

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 30 July 2010 - 21:58

Odkako sam se vratio malo u kolosek i izborio sa depresijom i ostalim boljkama psihicke prirode jedino sto me povremeno muci jeste anksioznost s ponekim napadom panike.
Koliko sam zakljucio sve ide od negativnih misli,straha,nesigurnosti,sumnje....ceo negativan naboj reflektujem na svoju psihu kao i fizicko stanje.
Zato se trudim koliko toliko ugusiti sva ta osecanja i biti pozitivan.
Ide nekako smile.gif

#59 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 30 July 2010 - 22:45

ja je i dalje stalno osecam nadam se da ce prestati kada budem poceo da uzimam lorazepam i flormidal za spavnje lek.
to su mi novo ubacili u terapiju a izbacili bensedin.hvala ku%%% smile.gif

#60 Zezic

Zezic

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 03 August 2010 - 17:30

QUOTE(draenka @ 29 Jun 2010, 11:51 AM) View Post

Ja sam pila eglonyl 7 mjeseci i prvih mjesec dana mi je bilo super a onda sam mislila da mogu dalje bez njega i prestala na nekih tjedan dana uzimati i opet mi je panika uzela maha no kad sam se vratila na eglonyl nije vise bilo kao prije i jos mi se uz paniku javila derealizacija s kojom se i danas borim, to mi je u biti najveca boljka iz koje proizlazi panika sad.gif

Also tagged with samopomoć

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users