Jump to content

Da li je lorazepam zaista jači od rivotrila?

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#21 Sibila

Sibila

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 07 June 2015 - 18:52

Ne znam da li je jači rivotril ili lorazepam..Znam samo da me lorazepam smiruje, i uveče popijem dva, tako mi je tekla psih, lakše zaspim, i onda ne uzimam Sanval.

Rivotril sam pila davno i ne sećam se kako je delovao.

#22 zvrk77

zvrk77

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 05 September 2015 - 11:42

iz mog iskustva lorezapam je vrh vrhova za smirenje, nista mu nije do  koljena, cisto blazenstvo, ali je i JAKO zeznut, brzo izaziva ovisnost i ne bi ga se trebalo uzimati dulje od 3 mj- rijeci mog shrinka

#23 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 05 September 2015 - 12:06

Lorazepam po nekim tamo pravilima nije jači od Rivotrila,međutim svako reaguje drugačije na lekove te će nekom Lorazepam biti više od  koristi nego Rivotril,a nekom obrnuto.Što ne znači da taj neko nije normalan ili da je skroz otiš'o u aut,već jednostavno je tako,drugačija reakcija na lekove ne znači apsoultno ništa.

#24 onlyme

onlyme

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 344 posts

Posted 14 July 2016 - 19:37

Evo da probam da razjasnim. Neki dan sam bila kod doktora, inače vrlo cenjen psihijatar u penziji, i rekao mi je da rivotril ima najjače anksiolitičko dejstvo, a nakon njega ksalol, dok je za lorazepam naglasio da ima jak sedirajući efekad ali da ga on ne prepisuje mlađim osobama jer brzo izaziva zavisnost.

Dakle, mislim da se rivotril i lorazepam ne daju porediti. Prvi uspešno otklanja strahove ali slabo smiruje (evo, ne mogu da se opustim pored njega i demetrina), dok lorazepam sedira, ošamuti, uspava... ali ga nisam pila pa ne znam kako deluje na strahove.

Zavisi šta vam je od leka potrebno. Meni je rivotril sredio panične napade i agorafobiju pre 10-ak god, al' mi je sad opet potreban jer su se strahovi pojačali. Ipak, i ja bih uz njega nešto što više opušta, pa uzmem bromazepam uveče na svoju ruku. Sa lorazepamom se ne bih igrala na duži vremenski period.

To su neka moja zapažanja i iskustva.

Pozdrav!

#25 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 978 posts

Posted 14 July 2016 - 20:59

Meni je rivotril bio najjaci,  ali mi nikako nije prijao,  spustao me maksimalno. Sto je doza bila veca ja sam bio osamuceniji,  dok lorazepam me lepo opusti i uspava. Xanax mi je ostao u secanju kao jako dobar lek kada se redovno pije,  ali dejstvo kratko traje ibtrazi se vise, skidanje je uzasno

#26 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 19 August 2016 - 23:46

ne odakle ti to...rivotril je po meni najjaci za to neko smirenje

#27 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 20 August 2016 - 02:47

Vi koji pijete rivotrill, dali se skidate s njega ili vam je dio svakodnevnog zivota?

Pitam jer sam bio na njemu godinu i pol a kao nesmije se dulje od 6mj
i kao izaziva ovisnost, iako ja nisam imao ovisnost, ali eto pre 1 mj sam se skinuo
s njega samo sto sad osjecam neke nelagode na koje ad nema utjecaj
pa neznam dali da se vratim na rivo ili ne...

#28 Gerda

Gerda

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 20 August 2016 - 05:24

Meni je iskustvo s Rivotrilom, kao i uostalom sa svim drugim lijekovima do sada bio strava. Nista ustvari nisam ni pila duze od 2-3 mjeseca jer nije imalo efekta. Osim sto se trujem godinama tim diazepanima koji apsolutno nisu predvidjeni da se piju na duzu stazu jer jako brzo izazivaju ovisnost i imaju hrpu nezeljenih efekata (a koji lijek uostalom i nema?). Napominjem ono sto svi i sami znate - to je moja reakcija bila na taj Rivotril, svaki organizam je prica za sebe. Pa cak i na istu osobu isti lijek ne djeluje uvijek na isti nacin. To znam iz iskustva s tim diazepanom - bilo je perioda kad sam ih gutala ko bomboncice i nista nisam osjecala. A ponekad me je samo jedan totalno nokautirao.
Rivotril mi je bio prepisan u kombinaciji s jednim AD, mislim da je to bio moj prvi pokusaj uzimanja lijekova. Prije nekih 8 godina. Ne sjecam se sad koji je AD bio, u svakom slucaju zivim izvan naseg govornog podrucja pa su ti komercijalni nazivi ponekad drugaciji. Usput da kazem - inace sam uvijek voljela pisati i imala veliku lakocu za pismeno izrazavanje, ali sad sam umorna, malo otupjela, a ponekad imam problema i s jezikom, neke termine ne znam prevesti, pa mi ne zamjerite ako sam nespretna ponekad.
To da nije preporucivo piti ga duze od 6 mjeseci, ne znam. Meni je prepisan jer je taj AD navodno mogao izazvati epilepticke napade, a taj Rivotril ih navodno sprecava. Ja sam ta oba lijeka pila samo nekih 2,5 mjeseca. Nije bilo nikakvog antidepresivnog ucinka, jedino anksioznost mi se smanjila. Izmedju ostalih, imam i taj depresivno-anksiozni poremecaj. Depresija i anksioznost uglavnom i idu ruku pod ruku, u razlicitim omjerima ovisno o osobi. Ja sam jedino izgubila apetit, smrsavila, anorgazmija totalna i bila sam sva neka usporena, sve mi je bilo na nekoj daljini - i negativne i pozitivne emocije. Onako zatupljena. Ajde, nekad je i to u pocetku ok, ali nije to meni izgledalo kao rjesenje mog problema. Pa sam ja to samoinicijativno jednostavno prestala piti. Interesantno. Nakon tako kratkog vremena uzimanja i relativno malih doza, reakcija je bila grozna. Ja izgleda imam taj neki "adiktivni gen" - vrlo zanimljiv clanak sam citala o toj teoriji, kojeg mozda negdje i imam jer skupljam ko hrcak hrpe svega i svacega. A nista poslije ne znam gdje mi je. Tako da sam ja svega nekoliko sati nakon preskocene doze tog Rivotrila pocela osjecati jaku glavobolju, vrtoglavicu, drhtavicu, stomacne probleme, nagon za povracanjem itd. Pomislila sam prvo da je pile sto sam bila vecerala bilo pokvareno. Mucila se tako malo - i upali mi se onda neka lampica u glavi. Popijem taj Rivotril. I za pola sata sve te tegobe nestanu kao rukom odnesene, cudo jedno. E tu sam se ja bas splasila - jer sam tek tad postala svjesna kolika je jaka ta droga/lijek. Svi su lijekovi naravno ujedno i droga. Pa sam naredni dan, mislim, opet prestala piti i Rivotril i AD. Joj. Nekih 5-6 dana sam prosla pakao sto valjda prolaze oni koji su godinama na heroinu. Sve te nuspojave odvikavanja sto su pisale na prospektu sam imala, plus neke sto nisu pisale. Ali sam povremeno (da ne kazem uglavnom) tvrdoglava ko mazga i istrpila to. Drhtavica strasna, vrtoglavica, hladan znoj neprestano, nespavanje ili spavanje sa cudnim i groznim nocnim/dnevnim morama, mucnina, promjene raspolozenja nagle - od placa do smijeha u par minuta.... Ludilo cisto. Iako sam ja u biti duboko negdje u sebi optimista i jako znatizeljna, pa mi je malo pomoglo to u smislu da izvucem nesto korisno iz te muke. Da shvatim tj. osjetim na vlastitoj kozi kako strasno prolaze narkomani kad se skidaju s droga. Nakon nekih 6-7 dana to je proslo. I bilo mi je super neko vrijeme, jer je ta neka koprena sto me dijelila od svega isceznula. Povratio se apetit, libido, hodala sam ulicom sva happy - kao neka euforicna faza me drmala, okusi, mirisi, boje, osjecanja - sve me udaralo upravo nekako bolno intenzivno, ali meni je to bilo fino. Neko vrijeme, dok nisam potonula opet, ali to je vec druga prica. Uglavnom, sto se mene tice, Rivotril nikad vise. Ponavljam, svako je prica za sebe, ne reaguju svi isto. Posavjetuj se s ljekarom i ne vracaj se na Rivotril samoinicijativno jer te nelagode sto kazes ako im je on uzrok mogu proci, ili im uzrok moze biti nesto drugo. Sretno!

#29 Nepri

Nepri

Član

• Members
  • PipPip
  • 41 posts

Posted 26 August 2016 - 21:30

prvo sam pio rivotril i nije mi pomogao oko napada panike,anksioznosti...ali sam pio jako slabu dozu.Onda mi je uveden Lorazepam koji mi je dosta pomogao.Sad ne znam da li bi mi rivotril bolje delovao u jacim dozama...

#30 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 11 September 2016 - 04:22

Samo sto rivo nesmijes tj nebi trebao uzimati dulje od 6mj :/

#31 Dreamcatcher

Dreamcatcher

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 408 posts

Posted 09 March 2017 - 09:39

Svi lekovi iz benzo klase su jaci od rivotrila.Ubijaju vise inhibicija..Jedino rivotril mozda ima jaci antikolvuzivni efekat pa je prividno jaci.

#32 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Posted 16 November 2017 - 14:38

View Postvudi alen, on 20 December 2012 - 20:34 , said:

Lorazepam izaziva jako veliku zavisnost, ako se koristi duže od nekoliko nedelja, uopšte nije lek za igru

Nije ni rivotril duša od leka, ja sam narkoman na rivotrilu. Bolje piti po potrebi, nego šta ti oni prepišu, jer se uvališ u govna do guše. Ja ne znam kako da prestanem sa njim....

#33 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,935 posts

Posted 16 November 2017 - 20:20

Nije.

#34 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,710 posts

Posted 16 November 2017 - 21:16

svi benzosi su više-manje isti.

ako stvoriš toleranciju na jedan lijek iz benzo skupine,
onda vjerovatno ni ostali više neće djelovati

#35 JohnnyCash

JohnnyCash

Baby

• Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 17 November 2017 - 22:14

6 godina sam bio na Lorazepamu i Ksalolu..Nisam ni osetio kad sam ih ostavio...

#36 sub_zero

sub_zero

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted 25 November 2017 - 18:01

da li je i ukoliko jeste koliko puta jači Lorazepam od Bromazepama? ili je to sve isto? mislim, lorazepam postoji od 2.5mg najveća doza a bhromazepam koliko znam od 6. hvala

#37 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,434 posts

Posted 25 November 2017 - 18:26

View PostJohnnyCash, on 17 November 2017 - 22:14 , said:

6 godina sam bio na Lorazepamu i Ksalolu...Nisam ni osetio kad sam ih ostavio...

A zbilja,kad smo već na ovoj temi,je li Lorazepam jači od Xalola? Pretpostavljam da nije?... :huh2:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users