Jump to content

Iskustva sa Palmoticevom

• Please log in to reply
126 replies to this topic

#1 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 23 July 2016 - 12:48

Odluceno je da odem na hospitalizaciju tamo, tj. doktorka hoce, idem na neku komisiju u ponedeljak.

KIma li neko iskustva kako je tamo da napise?

#2 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,193 posts

Posted 23 July 2016 - 16:50

Ne znam kako je u toj bolnici, ali želim ti sreću.
Moja iskustva sa bolnicama su, ne ponovilo se, nadam se da će ti biti lepo tamo i da ćeš izaći punija života. :)

#3 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 23 July 2016 - 19:19

Hvala ti :)

Vec sam bila u Lazi zbog suicida, gore od onoga ne moye biti

Odokativno mi deluju bolje, bolnica izgleda milion puta bolje od laze, dodeljen mi je moj psihoterapeut, doktorka me lepo pitala o lekovima kako je koji delovao na mene, sve mi objasnila zasto pijem koji, osecala sam se kao kod privatnog psihijatra a ne kod drzavnog,

#4 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,097 posts

Posted 23 July 2016 - 21:22

nije loše tamo.
bio je neki sto za stoni tenis, velika dnevna soba sa tvom.
sve u svemu, nije loše.

#5 LucidMind

LucidMind

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 26 July 2016 - 13:38

zavisi koje odeljenje. ako si mlada možda te stave na odeljenje za adolescente. mada, mlada sam i ja, i bila ispitivana pred timom gde su odlučili da me stave na odeljenje za psihoze samo zbog samopovređivanja. a tamo je, čula sam, užasno. zato sam odbila njihovu ponudu. a odeljenje tza afektivne poremećaje kažu da je malo bolje od ovog za psihoze. srećno :)

#6 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 26 July 2016 - 16:29

Ja idem na odljenje za psihoze bas :(

#7 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 26 July 2016 - 16:45

Ne brini, nije strašno na psihozama. Palma ti je Hayat Regency za Lazu ;)

#8 GrapeSeed

GrapeSeed

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 27 July 2016 - 01:26

View PostLucidMind, on 26 July 2016 - 13:38 , said:

zavisi koje odeljenje. ako si mlada možda te stave na odeljenje za adolescente. mada, mlada sam i ja, i bila ispitivana pred timom gde su odlučili da me stave na odeljenje za psihoze samo zbog samopovređivanja. a tamo je, čula sam, užasno. zato sam odbila njihovu ponudu. a odeljenje tza afektivne poremećaje kažu da je malo bolje od ovog za psihoze. srećno :)

Neobicno mi je da su te stavili "na odeljenje za psihoze samo zbog samopovređivanja, a odeljenje tza afektivne poremećaje kažu da je malo bolje od ovog za psihoze"

Na odeljenje za psihoze treba da se ide zbog psihoza.

Ako imas nepsihoticne napade samopovredjivanja, tamo ti nije mesto.

Npr. ako je to samopovredjivanje deo granicng poremecaja licnosti, on spada u afektivne poremecaje, i pre tom odeljenju pripadas..

To je neko moje rezonovanje.

#9 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 30 July 2016 - 06:56

View Postmatilda, on 26 July 2016 - 16:45 , said:

Ne brini, nije strašno na psihozama. Palma ti je Hayat Regency za Lazu ;)

E to mi reci <3

#10 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 30 July 2016 - 19:19

Evo nekih iskustava: http://www.depresija...ao

#11 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 30 July 2016 - 20:37

View Postdaissy, on 30 July 2016 - 19:19 , said:

Evo nekih iskustava: http://www.depresija...ao
Hvala ti, po ovome je cak i laza bolja jbt

#12 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 30 July 2016 - 20:47

Šećerlema, nemoj mnogo da se opterećuješ sa tuđim iskustvima, svako doživi bolnicu koju god iz svog ugla. Ja se sećam, bilo nas je oko 40 na grupi, i psiholog kaže da svi kojima se sviđa u bolnici podignu ruku. Neću da te lažem, od nas 40, trideset je podiglo ruku. Tri četvrtine. Ja je nisam podigla, neću ni to da te lažem, ali ja sam posebna skotina. Ne mislim ništa pozitivno kad kažem posebna. Eto.

#13 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 30 July 2016 - 21:06

I to sto kazes, u pravu si.

Zabrinuta sam jer imam jako lose iskustvo sa Lazom stvarno ne bih opet kroz to da prolazim. Preosetljiva sam za sve, ne bih podnela jedan mesec taj pakao opet.

Ali izgleda da je ipak bolje u Palmi.

#14 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 30 July 2016 - 21:17

Nemoj da brineš. U Palmi je hospitalizacija DOBROVOLJNA, ako ti bude nepodnošljivo, potpišeš otpusnu i gotovo. To se retko dešava ali se dešava. Kapiram da imaš gard, ali u svakom trenutku možeš da odustaneš. I to da znaš, nemoj da dozvoliš da te farbaju ako bude loše. Nemaju pravo da te zadrže.

A sad bitnija stvar. Važno je da ti činiš sve da ti bude bolje. Pa ako je i ta bolnica jedan od načina, pokušaj, ništa te ne košta. Za dva meseca koliko sam ja bila gore, samo je jedna žena bila težak slučaj, da nije znala za sebe, svi ostali su delovali i izgledali normalno, a bilo ih je najmanje 90 za ta dva meseca. A i tu ženu su brzo prebacili u Toponicu. Neće u Palmi ni da prime pacijenta za kojeg ne veruju da mogu pomoći, tako da se ipak smatraš odabranom. Sve teže slučajeve salju u Lazu.

#15 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,097 posts

Posted 30 July 2016 - 21:24

palma. "high class". relax.

#16 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 31 July 2016 - 11:29

View Postmatilda, on 30 July 2016 - 21:17 , said:

Sve teže slučajeve salju u Lazu.

Ne mora da znači da je samo to razlog. Ja sam poslata u Lazu samo zbog toga što je to bila dežurna bolnica tog vikenda. Inače bi me poslali u Palmotićevu, tako su rekli.

Ali u pravu su secerlema to što ti kažu da svako bolnicu doživi iz svog ugla. Zato najbolje je da se ne brineš puno i da sebi kažeš šta god da bude ti ćeš se nositi sa tim i izboriti najbolje što možeš.

#17 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 31 July 2016 - 11:41

Samo sam htela da naglasim da Palma ne prima kritične slučajeve jer nema pravo prisilne hospitalizacije i da takve pacijente šalju u Lazu. Nisam rekla da je samo to razlog za slanje u Lazu. Kako god, ova preterivanja da ljude vezuju i da im rokaju injekcije ako su budni posle 23h su čista preuveličavanja. Ja sam imala nesanicu tri nedelje, svaku noć oko jedan sat sam sama tražila nešto za spavanje i tek treće nedelje su mi jedan jedini put dali injekciju bensedina. Nego ljudi vole tako da drame i da preuveličavaju bez stvarnog i realnog uvida u stvari, prave famu i priču kako je gore strašno uopšte ne dovodeći u pitanje sopstveni uvid u stvari. Katastrofa.

#18 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 31 July 2016 - 13:41

Glavno je imati stav kako će se preživeti i pregurati sve, ma kako bilo.
Iskreno nisam sigurna da u Palmotićevoj nema prinudnog zadržavanja. Čini mi se da je zadržavanje po odluci suda moguće svuda gde postoji bolnica zatvorenog tipa i da to nije vezano isključivo za "težinu slučaja". Da bi se tome pristupilo, potrebno je pre svega da pacijent odbija lečenje, a da se doktor ne slaže sa njim. Mislim da kod nas to nije tako često.

Na primer, meni je jezivo to da u Palmotićevoj nema vrata na kabini za tuširanje, kao što je jeziva trpezarija na odeljenju L u Lazi u kojoj je dozvoljeno pušenje po ceo dan i ni na koji način se ne razmišlja o pravima nepušača. Opet, neko to može da i ne primeti za pušenje, ali da vrata nema ne možeš da ne primetiš.

Mene interesuju sva iskustva i svako se računa, ali to više ovako fenomenološki. Ja nisam imala vremena da čitam iskustva, tako da nisam ni imala nikakva očekivanja kad sam stigla u Lazu. Onda sam jednostavno odlučila da preguram i tako je i bilo.

#19 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 31 July 2016 - 13:50

Ja tebe ne kapiram Daissy, ti konstantno sumnjaš i dovodiš u pitanje ČINJENICE. Kao npr, sad da Palma ima mogućnost prisilne hospitalizacije. Jbt. Pa si opet iz neinformisanosti napisala da je Olanzapin skinut sa pozitivne liste posle čega sam ja u subotu u jedan sat noći zvala u panici Svetog Savu da pitam je li to tačno a apotekarka se ponudila da pošalje hitnu koliko sam se istraumirala. Pa ona stvar sa porukama koje su ti nestale iz inboxa. JA TE MOLIM, ako hoćeš i smatraš da imaš prvu informaciju, TO PET PUTA DA PROVERIŠ, A NE DA UNOSIŠ ZABUNU I SUMNJU, jer to neko kao ja npr čita i diže paniku tamo gde joj nije mesto..

#20 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 31 July 2016 - 14:19

E Matilada, jedno glupo pitanje ali moram da pitam. Jesu dozvoljene knjige u Palmi? Planiram da ponesem da ucim tamo, da li su dozvoljene?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users