Jump to content

Doktor Milan Milić - psihijatar/psihoterapeut - Literatura

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 11 February 2019 - 14:23

Dakle, reč je o doktoru Milić Milanu, psihijatru i psihoterapeutu iz Beograda, načelniku bolnice "Laza Lazarević".

Jutros sam slušala nekoliko intervjua i emisija u kojima je pričao, ono što sam čula jako mi se dopalo. Ujedno sam saznala da je čovek napisao nekoliko knjiga. Kako sam shvatila, knjige su pisane tako da budu jasne i dostupne obicnom coveku, pa me zanima da li je neko od vas imao priliku da dodje u dodir sa njegovim knjigama? Ako ste neku procitali, napisite mi koja je knjiga u pitanju i vase misljenje.

Razmisljam da ih kupim u neko dogledno vreme, ali bih pre toga volela da cujem misljenja onih koji su vec imali priliku da ih procitaju. :)

Edited by maza, 11 February 2019 - 14:42 .
Ispravljeni dijakritici. :)

#2 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 11 February 2019 - 19:19

Jos pre par god. dobila sam preporuku od jednog psihologa da procitam knjigu dr. Milica '' 2+2=4: Psiholoski
vodic za svaki dan''. Kupila sam je tada i jos je nisam procitala :blush: :blush:

Gledala sam ga par puta na Tv-u, deluje pristojan covek, razumno i jednostavno prica i mislim da pored ove
ima jos 3 knjige.

Mislim da je pablo negde otvorio temu o njemu, dr. Milicu, pokusaj da nadjes preko pretrage.

#3 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 11 February 2019 - 20:31

Hvala ti Atina na odgovoru :)

Trazila sam, nisam nasla u pretrazi nista.
Ja sam planirala da uzmem "Lecenje istinom" za pocetak.

Javi utiske te knjige ako je budes procitala u skorije vreme, bas me zanima!

#4 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,096 posts

Posted 11 February 2019 - 20:42

http://www.depresija...=19482&hl=milic

#5 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 11 February 2019 - 20:47

Kako to radis? :lol:

Ja uz pomoc pretrage foruma nikad nista ne nadjem x)

Hvala ti :*

#6 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,096 posts

Posted 11 February 2019 - 20:49

Ostacu tajanstvena :P

#7 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 11 February 2019 - 22:10

Mozda je bolje da uzmes 2+2=4....rekla bih da je jednostavnija..a mislim (nemoj mi bas verovati na rec)
da mu je to prva knjiga ili bar medju prvima..(tada je, ako se ne varam, radio u bolnici u Pancevu)

#8 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 11 February 2019 - 22:41

Istrazicu, hvala ti na info :*

#9 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,616 posts

Posted 11 February 2019 - 23:47

*
POPULAR

lepo pise, kao sto i govori... imala sam srece da idem kod njega 2 godine i vise, 3 puta nedeljno, to je bilo 2000te do 2002ge, posto smo kao kolege naplacivao mi je vrlo malo, srecom, inace ne bih mogla da platim... ustvari mogu i da vam kazem, bio je termin 15 maraka ili eura, sta je tad bila valuta, ne secam se, a inace je naplacivao 30 kako mi se cini... tada su se i lekovi placali u apotekama, secam se da sam sve sto zaradim davala samo na terapiju i lekove a radila sam puno i to dupli posao, na fakultetu i u nekoj DNK laboratoriji ... on je jedan od najinteligentnijih ljudi koje sam srela, smiren, skoncentrisan, veoma siguran i stabilan... posle smo se malo sprijateljili ali minimalno... covek je nevidjeni profesionalac... knjige sam kupila u knjizari neke izdavacke kuce "Laguna" kad sam bila u Bgd pre par godina, 3 knjige... imao je princip tada da leci samo ljude koji su mu rekaltivno bliski po godistu... neznam kako je sada ali samo mogu da ga najtoplije preporucim svima... steta sto nemam sad prilike da ga vidjam... ja neznam o cemu smo mi pricali svo to vreme ali sam se ja od samoubice pretvorila za samo 2 godine u neku meni nepoznatu osobu koja je uspela da nadje muza (dobro, nisam bas birala, daj sta das) i da ostane u drugom stanju i rodi blizance. On mi je, kad sam otisla da mu kazem da sam trudna i da pitam jel nastavljamo terpaiju, rekao da ne nastavljamo, jer je trudnoca izmenjeno stanje, i rekao mi je s osmehom i tapsuci me po oba ramena "Zivot je pobedio"... nikad to necu zaboraviti...

#10 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 12 February 2019 - 00:07

Sjajno iskustvo, hvala ti puno sto si ga podelila i ovde! Jako mi je drago da cujem da ti je pomogao! Inace sam retko kad privucena nekim od nasih strucnjaka, ali eto jutros posle par intervjua i emisija, oduvao me je svojom smirenoscu, znanjem i prizemnoscu. Ni trunke prepotentnosti nisam osetila.

#11 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,616 posts

Posted 12 February 2019 - 03:13

View Posts_marsa_pala, on 12 February 2019 - 00:07 , said:

Sjajno iskustvo, hvala ti puno sto si ga podelila i ovde! Jako mi je drago da cujem da ti je pomogao! Inace sam retko kad privucena nekim od nasih strucnjaka, ali eto jutros posle par intervjua i emisija, oduvao me je svojom smirenoscu, znanjem i prizemnoscu. Ni trunke prepotentnosti nisam osetila.

nema na cemu, meni je bas bilo zadovoljstvo... nadam se da ce nekom od vas, mojih milih forumasa, uspeti da upadne kod njega na terapiju!!!

#12 pablo

pablo

VD Sef

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 519 posts

Posted 12 February 2019 - 18:21

Ja sam prakticno njegov pacijent od kako sam prvi put hospitalizovan davne 2003. kad sam bio zaista u katastrofalnom stanju,
isao sam privatno kod njega jedan period, sa covekom sam maltene prijatelj, sad odem povremeno u njegovu ordinaciju i lece me njegovi saradnici.

Secam se da sam bas isao u to vreme kad je pisao tu svoju prvu knjigu 2+2(jednako)4 imam je kuci, i vidi me sta mi fali :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users