Jump to content

Trenutna dijagnoza i terapija

• Please log in to reply
1949 replies to this topic

#41 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 10 January 2008 - 15:07

Persen
    Bensedin - na svoju ruku

Flunirin
    Lexilium - psihijatar nakljukao

Seroxat- trenutno

#42 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 10 January 2008 - 19:27

Ne bih bas pisao sta sam sve pio .... u zivotu, bio bi to podugacak spisak..
Ajde napisacu sta pijem po ovim doktorskim zvanicnim terapijama zadnjih 1 godinu.

Ksalol (max 4mg/dnevno, ne pijem vise)
Elgonyl ili Sulpirid ili kako se vec zove (prije 7 mj, ne sjecam se doze, mislim 20mg/dnevno)
Sinequan (Doxepin) to je valjda isto antidepresiv.. ali njega sam samo kratko, mozda 15ak dana u proslo ljeto.
FLUNISAN (fluoksetin) samo nekoliko dana po 20 mg/dnevno, imao sam neke tegobe od njega i onda dobio
mr. Fevarin (Fluvoxamin)... druzimo se vec 8 mjeseci.... po 50mg/dnevno bez promjene.
U medjuvremenu Bensedin (diazepam) po potrebi (doktorova preporuka) max 30mg/dnevno, iako iskreni mi nije nikada trebalo vise od 5mg da zaspim, osim ako me bas spopadne nesto strasno, pa bez zivaca nemam vremena da cekam da se smirim pa maznem 10mg.. isto tako, nekada i 2 mg uradi posao....

#43 IINA

IINA

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 11 January 2008 - 09:29

Bok drutvo. Ja samo skroz nova u ovom, ispri?avam se na upadu u topic. Radi se o mojem muu, imam goru?e pitanje, a vidim da ?u ovdje dobit dobru info.
Zna?i, dobio je lijekove...Rivotril i Fevarin. Ja sam se nala u velikoj nedoumici kad sam ila ?itat o Rivotrilu, sad mi je malo lake jer vidim da i neki od vas uzimaju ili su uzimali isti lijek.
Svejedno, to je epileptik. Moj hubby nema epilepsiju, ima PTSP, depresivno-anksiozni poreme?aj i poreme?aj osobnosti, a nuspojave lijeka su jednake onim stvarima koje se kod njega moraju suzbiti???  U ?em je kvaka???  Je l netko zna? Help!

#44 balthazar

balthazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,177 posts

Posted 11 January 2008 - 10:51

View PostIINA, on 11 Jan 2008, 09:29 AM, said:

Bok drutvo. Ja samo skroz nova u ovom, ispri?avam se na upadu u topic. Radi se o mojem muu, imam goru?e pitanje, a vidim da ?u ovdje dobit dobru info.
Zna?i, dobio je lijekove...Rivotril i Fevarin. Ja sam se nala u velikoj nedoumici kad sam ila ?itat o Rivotrilu, sad mi je malo lake jer vidim da i neki od vas uzimaju ili su uzimali isti lijek.
Svejedno, to je epileptik. Moj hubby nema epilepsiju, ima PTSP, depresivno-anksiozni poreme?aj i poreme?aj osobnosti, a nuspojave lijeka su jednake onim stvarima koje se kod njega moraju suzbiti???  U ?em je kvaka???  Je l netko zna? Help!

Postoje lekovi za koje se ne zna kako pomau odre?enim psihijatriskim bolestima, ali je utvr?eno da zasigurno im pomau.
Tako npr ja iako nemam epilepsiju, nego neto potpuno drugo, pio sam lek za epilepsiju, jer su u primeni tog leka primetili da pomae i mojoj bolesti, a ne samo epilepsiji.
Zato i kako pomae mojoj bolesti, to se ne zna, ali se zasigurno zna da pomae.

Izgleda da je kod tvog mua sli?an slu?aj, mada ja nita ne znam o Rivotrilu i Fevarinu !

#45 Hari

Hari

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 11 January 2008 - 20:31

Pio Serzone 5 godina dok ga nisu maknuli sa trznice :oioi: i pomeo je depresiju ali ansioznost je bila tu.
Presao na celexu i bio na njoj 2 godine i nije bilo lose dok nije prestala djelovati u mozgu a pocela (ne)djelovati u sexualnom organu
Probao wellbutrin mjesec dana i samo mi je pomogao da cigare bacim
zadnjih 6 mjeseci pijem paxil i onako malo me drzi van postelje
sada planiram da pocnem effexor i klonopin

Alive ti previse brzo menjas tablete

#46 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 11 January 2008 - 20:58

View PostIINA, on 11 Jan 2008, 10:29 AM, said:

Antiepileptici deluju direktno na smirenje nervnog sistema, pa se kao takvi cesto prepisuju kako za epilepsiju tako i za neke psihicke poremecaje. Razlika je samo u tome sto se kod epilepsije obicno uzimaju u dosta vecim dozama. S obzirom na dijagnoze koje ima, tvoj muz je Rivotril pre svega dobio kao sredstvo za smirenje. Nuspojave su retke i obicno nastaju kod uzimanja velikih doza ili nakon dugotrajne upotrebe, u slucaju da dodje do ovisnosti i razvijanja tolerancije. Medjutim, svaka farmaceutska kompanija radi vlastite zastite navodi potencijalne nuspojave, ma koliko retko se dogadjalo. U svakom slucaju, ako mu je doktoro prepisao te lekove, nemoj se vec unapred previse brinuti oko nuspojava.

#47 Guest_Dudi (Gost)

Guest_Dudi (Gost)
  • Guests

Posted 11 January 2008 - 21:17

View Postkefir, on 8 Jan 2008, 04:56 PM, said:

Dzudi, kakvo je to djelovanje imalo na tebe?
Ja sam nekoliko puta u zivotu uzela 1 mg jednom dnevno i bla smirena do neba i natrag. Sad zamisljam kako djeluje 15 puta veca doza....

Lorazepam i diazepam 3x1 od 5 mg su delovali sasvim ok, jedino me je ve?ernja doza brzo uspavljivala.

Sada me bensedin apsolutno ne smiruje, niti me Trittico uspavljuje- doza Trittica je 150 mg.

:icon_blushing: zavisna sam, priznajem  :icon_blushing:

#48 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 11 January 2008 - 21:20

diazepam) po potrebi (doktorova preporuka) max 30mg/dnevno,

30 mg na dan, pa jel se od toga uopce moze funkionirati? Napominjem mene je 1 mg totalno usporio.

Dzudi jel Trittico AD? Ako je, jel mu funkcija da te uspavljuje?

Za Besodin, vjerojatno je najveci problem u tvojoj ovisnosti bas to, sto vise ne djeluje a ne uzimanje tableta samo po sebi.

#49 Guest_Dudi (Gost)

Guest_Dudi (Gost)
  • Guests

Posted 11 January 2008 - 21:42

View Postkefir, on 11 Jan 2008, 09:20 PM, said:

30 mg na dan, pa jel se od toga uopce moze funkionirati? Napominjem mene je 1 mg totalno usporio.

Dzudi jel Trittico AD? Ako je, jel mu funkcija da te uspavljuje?

Za Besodin, vjerojatno je najveci problem u tvojoj ovisnosti bas to, sto vise ne djeluje a ne uzimanje tableta samo po sebi.

Trittico ili Trazodon je kombinacija hipnotika i AD - i treba da deluje, ali kod mene ne deluje...a izbegavam ve?eru, kafu, psihi?ki se spremim za spavanje, i popijem bensedin i 150 gr trazodona-trittica i ......nita....?itam knjige do pola 4 ujutru.

#50 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 12 January 2008 - 13:02

Alive ti previse brzo menjas tablete
[/quote]

Ne mijenjam ih ja nego psihijatrica.
I evo,kao lag na kraju (jeli ti doista kraj?)opet mi je promjenjena terapija u :

Zeldox 3x60mg
Seroxat 20mg
Strattera 60mg
Lekotam 3x1.5mg

Uglavnom,meni se tolikom brzinom mijenjaju simptomi :od teke depresije,anksioznosti,tekih psihoti?nih epizoda i derealizacije da je gotovo nemogu?e konstantno ostati na istome lijeku.
Sada mi je ustanovljen (i slubeno ) blagi ADD.
Pitao sam nekidan dr. ho?u li  ja ikada ostati na jednom lijeku due od 2,max.3mjeseca a ona odgovorila da u skoroj budu?nosti NE i da ?u tako kontinuirano trebati mjenjati lijekove.
Uglavnom,opet su mi se pojavili psihoti?ni simptomi (strahovi i halucinacije) da ?u je trebat ovih dana nazvat da mi povisi Zeldox ili ?e ona dodat Leponex.
Uglavnom,ja sa njome jako dobro sura?ujem,?ak je bila u posjeti kod mene (ivim na otoku ) nekoliko dana pa sam tako upoznao i njenu neformalnu stranu,a to je bila i dobra psihoterapija uz etnje pijenje kave i razgledavanje grada.
Imam iznimno dobro miljenje o njoj.
Uglavnom imam dg. F 60.3-borderline pers-. disorder-impulsive type.
Poz!

#51 Sendy

Sendy

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 645 posts

Posted 12 January 2008 - 13:42

zoloft
prozak
flunirin
flormidal
xanax
xalol
litium
eftil
largaktil
artane
haldol
haloperidol
leksilijum
lorazepam
bromanzepam
diazepam
miansan

#52 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 12 January 2008 - 15:51

View PostDudi, on 11 Jan 2008, 09:42 PM, said:

Trittico ili Trazodon je kombinacija hipnotika i AD - i treba da deluje, ali kod mene ne deluje...a izbegavam ve?eru, kafu, psihi?ki se spremim za spavanje, i popijem bensedin i 150 gr trazodona-trittica i ......nita....?itam knjige do pola 4 ujutru.

Mozda bi ti pomogao MIrtazapin, on se daje bas uvecer u te svrhe, AD je.

Za ilustraciju; ja sam od jedne tablete spavala 20 sati u komadu. Pa od druge 19. I imala sam veliki put pred sobom i na vrat na nos sam ostavila taj AD jer pa ne mogu spavati stojeci u redu na aerodromu...

Alive zanimljivo je da tvoja lijecnica misli da je o.k. na duge staze stalno mijenjati lijek. Meni se cini da onda bas najgore od lijeka ulovis, naime nuspojave a da ne pricekate dovoljno i da se ono olaksavanje djelovanje pojedinog lijeka razvije.

bila u posjeti kod mene (ivim na otoku ) nekoliko dana pa sam tako upoznao i njenu neformalnu stranu,a to je bila i dobra psihoterapija uz etnje pijenje kave i razgledavanje grada.

S ove strane, svaka cast na trudu.

#53 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 14 January 2008 - 10:23

zoloft 50mg
citalon 20mg
zoloft 50mg
tegretol 200mg (antiepileptik , u manjoj dozi stabilizator raspoloenja)
seroxat 30mg

normabel
helex
xanax

sada seroxat 30mg ,xanax 0.5 x 3

#54 Guest_Dudi (Gost)

Guest_Dudi (Gost)
  • Guests

Posted 16 January 2008 - 22:29

Najnovija terapija:

Seroxat 1+1+0 - 40 mg

Trittico: 0+0+1 1/3 - prva tri dana  
            1/3 +0 + 1 1/3 - 3 dana
            1/3+0+1 2/3 - 3 dana

Lorazepam  od 2,5 mg  1/2 +1/2 +1

Nipam 0+0+1 pp

#55 Lilith

Lilith

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 12 February 2008 - 01:59

Apaurin
Cipralex
Velafax
Misar po potrebi

#56 beobandit

beobandit

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 16 June 2008 - 14:46

Sve zive lekove za odvikavanje sam koristio,Flunirin,Antakson,Nalorex,Nozinan i ostala sranja koja mi nisu pomagla u odvikavanju sa heroina na kom sam bio oko 11 god.Sada sam vec 2 god. na Metadonu 40mg+120 kapi dnevno.Razmisljam da malo samo malo smanjim Metadon,pa me zanima kakav je antidepresiv zoloft,kako se dobija,jel treba izvestaj neuropsihijatra kao za Metadon ili moze da mi ga prepise lekar opste prakse i koliko kosta.

#57 Ina

Ina

Zvončica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 18 June 2008 - 21:16

anafranil i rivotril

maprotilin, sulpirid, lorazepam, bromazepam

sada seroxat i rivotril

verovatno sam neki ad i zaboravila jer mi ih je jedna dr. menjala kako je stigla, glupaca.

#58 moonlight_shadow

moonlight_shadow

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 19 June 2008 - 09:01

Zoloft
Seroxat
Amyzol
Rispolept
Zyprexa
Helex
Normabel
Prozac
Tegretol
Rivotril

#59 michella

michella

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 20 June 2008 - 14:11

Xanax, Zoloft, Cipralex, Moditen, Leponex, Zyprexa, Zalasta

#60 Asmodeus

Asmodeus

Devil of lust

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 23 June 2008 - 20:34

Amizol,Persen,Helex,Xanax,Leksilium,Diazepam,pa jos i Valerijana....

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users