Jump to content

Razgovor sa duhovnikom

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 paradis

paradis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 270 posts

Posted 09 January 2017 - 23:00

View PostAxlRose, on 08 January 2017 - 01:36 , said:

Ja razmisljam da odem negdje u manastir da porazgovaram sa nekim monahom, cuo sam od ljudi sa vjerskih foruma da bas mogu pomoci covjeku. Cuo sam da duhovnici, monasi, mogu biti i pronicljivi, skoro mi je jedna djevojka pricala da je otisla u manastir zbog nekog probleema i prije nego sto je rekla zbog cega je dosla...monah je poceo da prica o njenom problemu.

Poznajem jednog prozorljivog monaha sa Svete gore, koji je u mojoj okolini podigao manastir. Znao je zasto sam dosla. Svedocila  sam i raznim njegovim cudima... Medjutim, moram priznati da mi je njegova pomoc bila kratkotrajna (raskid veridbe). Isla sam svake nedelje na liturgiju, razgovor s njim, slusala ga, postila, ispovedala se... Ali posle izvesnog vremena jednostavno sam izgubila volju. I smetalo mi je sto mi namece toliki osecaj krivice, pa sam se nekako trgnula. I cela ta prica da nam podvig tokom patnje na zemlji obezbedjuje carstvo nebesko nije m odgovarala.  Imati duhovnika je velika obaveza(radis sve sto ti kaze i mislis kako ti on kaze iako ne osecas da to rezonuje s tobom), otici u manastir na razgovor jednom, dvaput, to mogu.

Ali sad vise ne bih ni isla jer sam i ja kao @Primal Pain postala ezoterik :D Mada mi i dalje molitva pomaze. Ali, moji pogledi su svakako drugaciji.

Idi na razgovor, ako ti prija nastavi da ides. Ako ti osecaj kaze da njegovi saveti nisu nesto sto ti prija, nadjes nesto drugo. :)

#22 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,134 posts

Posted 11 January 2017 - 13:18

Ja bih volela da dostignem taj nivo vere da prihvatim sve sto vera propoveda ali ne mogu..
N.pr ne mogu da prihvatim stav da je bolest dar od Boga i da ti Bog time govori da te voli (banalizujem malo)

Jesam vernik, verujem u Boga ali ne mogu da prihvatim sve stavove..Ako ih prihvatim a ne verujem u njih
onda mi to nije vera.

U svakom slucaju, volela bih da odem u neki manastir, da pokusam da nadjem mir..A ko zna
mozda mi se i mozak otvori za neka nova saznanja i stavove koje sad ne prihvatam.

#23 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 11 January 2017 - 14:06

View Postatina, on 11 January 2017 - 13:18 , said:

Ja bih volela da dostignem taj nivo vere da prihvatim sve sto vera propoveda ali ne mogu..

a zašto? Najljepša vjera je ona koja dolazi iznutra, a ne preuzimanje nečijih stavova. Neki stavovi religije su vrlo zastarjeli i diskriminirajući. čovjek može vjerovati u Boga i ne slijediti stavove ni jedne religije i to mu može pomoći više nego neko slušanje propovjedi. Po meni vjera je tu ključna, kad sam vjerovala u nešto to mi se i desilo, a imaš ljudi koji se mole po stoljeća, posjećuju razne vjerske skupove, sve rade po propisima vjere, pa im se nikad ništa ne poboljša

#24 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,162 posts

Posted 11 January 2017 - 14:45

Po mom iskustvu nije potreban nikakav nivo vjere za ugodan, pametan razgovor sa svecenikom.
Potrebno je malo duhovnosti i moc razumjevanja njegovog stava.
Mozda se ono sto sam ja dozivio ne moze namjerno. Obojica smo bili za razgovor s nekim, da tako kazem, iz vana.

#25 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,134 posts

Posted 11 January 2017 - 19:44

View Postkruška, on 11 January 2017 - 14:06 , said:

a zašto? Najljepša vjera je ona koja dolazi iznutra, a ne preuzimanje nečijih stavova. Neki stavovi religije su vrlo zastarjeli i diskriminirajući. čovjek može vjerovati u Boga i ne slijediti stavove ni jedne religije i to mu može pomoći više nego neko slušanje propovjedi. Po meni vjera je tu ključna, kad sam vjerovala u nešto to mi se i desilo, a imaš ljudi koji se mole po stoljeća, posjećuju razne vjerske skupove, sve rade po propisima vjere, pa im se nikad ništa ne poboljša

Kruska, ti si u pravu, i ja tako mislim i tako se i ponasam..
ali nekad mi se cini da  vera podrazumeva kompletno prihvatanje svih nacela, bez dovodjenja istih u pitanje.
A ja cesto dovodim neke u pitanje :D
(Naravno, zbog toga sebe ne smatram manjim vernikom
ali moguce da ima onih - sto ljudi sto svestenika - koji bi verovatno mislili tako nesto)

View PostMacak, on 11 January 2017 - 14:45 , said:

Po mom iskustvu nije potreban nikakav nivo vjere za ugodan, pametan razgovor sa svecenikom.
Potrebno je malo duhovnosti i moc razumjevanja njegovog stava.
Mozda se ono sto sam ja dozivio ne moze namjerno. Obojica smo bili za razgovor s nekim, da tako kazem, iz vana.

Macak, slazem se u potpunosti.

#26 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 11 January 2017 - 19:52

View Postatina, on 11 January 2017 - 19:44 , said:

Kruska, ti si u pravu, i ja tako mislim i tako se i ponasam..
ali nekad mi se cini da  vera podrazumeva kompletno prihvatanje svih nacela, bez dovodjenja istih u pitanje.
A ja cesto dovodim neke u pitanje :D

sve je dobro preispitati
Posted Image

#27 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,134 posts

Posted 11 January 2017 - 20:02

Jel si htela da porucis nesto ovim tekstom ili aludiras slikom? :D :D (salim se)

#28 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 11 January 2017 - 20:07

haha šta ću ja kad su stavili majmuna čitaj tekst :D a inače majmuni su vrlo draga bića :D

#29 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 12 January 2017 - 09:47

Mislim da je molitva osnov vere. I ljubav prema Bogu. Razgovori mi nikad nisu nešto koristili, ni Pričešća, Ispovesti, samo molitve...

#30 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,134 posts

Posted 14 January 2017 - 13:06

Ja nekad i ne znam sta je vise osnov vere..Pre neko vece sam bila toliko besna, nervozna i neka mi Bog oprosti
ali ljuta i na Boga,
da se nisam ni pomolila...

#31 paradis

paradis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 270 posts

Posted 14 January 2017 - 23:40

View PostApoptosis, on 12 January 2017 - 09:47 , said:

Mislim da je molitva osnov vere. I ljubav prema Bogu. Razgovori mi nikad nisu nešto koristili, ni Pričešća, Ispovesti, samo molitve...

I kod mene isto. :)

#32 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,210 posts

Posted 15 January 2017 - 10:16

View Postatina, on 14 January 2017 - 13:06 , said:

Ja nekad i ne znam sta je vise osnov vere..Pre neko vece sam bila toliko besna, nervozna i neka mi Bog oprosti
ali ljuta i na Boga,
da se nisam ni pomolila...

To se i meni zna dogoditi ponekad da se zbog ljutnje na Boga ni ne pomolim.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users